Keresés

Részletes keresés

Deepfreeze Creative Commons License 2004.09.28 0 0 15
Nem hinném. Egész egyszerűen el lett b...va.
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 14

Ebből semmit nem lehet megtudni, sz'tem szimpla promo :

 

Kell-e trilógia a háztartásba cikk
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 13

Ez komoly ? Epizódon belül is változik ???

Talán azt akarta Lucas, hogy amikor  a MF-on gyakorol, az csak egy gyakorló kard ???

Előzmény: Deepfreeze (12)
Deepfreeze Creative Commons License 2004.09.27 0 0 12
Luke fénykardja:
Én agyrémet kaptam. Amikor Ben-nél vannak kék. Amikor elkezd gyakorolni a Falconon zöld, majd néhány kocka múlva zöldeskékeshányás színű.
Ja és Dart Vader és Ben párbajánál, minden alkalommal, amikor összeér a két kard, van valami zöldes villanás. Emiatt aztán nem is tudtam élvezni a kardozást. Valszeg már soha nem is fogom tudni, mert mindig el fogja vonni a figyelmem a zöld villanás, és idegeskedni fogok rajta.
Előzmény: Törölt nick (10)
rowena Creative Commons License 2004.09.27 0 0 11

Sajnos nem sikerült megnéznem, úgyhogy ez már a szabira marad, de annál édesebb lesz..:-)) vagy  inkább :-((?

 

Előzmény: risingsun (9)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 10

Sziasztok!

 

Azt hiszem szombaton vagy pénteken(?) a fix.tv-n az Exitben foglalkoztak a trilógiával. Eredeti VHS kaiktól kezdve mesélték, hányféle verióban létezik. Nagyon érdekes volt, ha tudjátok nézzétek meg az ismétlést (lehet hogy én már azt láttam ?).

 

Nos, kiderültek dolgok, amik újak mindnekinek!!!

Ebben a DVD-s kiadásban a Special Editionhöz képest is vannak új dolgok (fejből egy-kettő):

 

-B. Fett hangja mindhárom részben le lett cserélve, hogy ua. legyen aki a Klónok támadásában

-az uralkodó úgy ahogy van, ki lett cserélve, áll. túlságosan vénasszonyos volt az előd

-a New Hope hangár jelenet, amiben eredetileg csak 1 Y meg egy X-wing volt, azt később 97-ben a SE-ben megtükrözték, most viszont komplett 3D-s modellekkel rakták tele a 3D-s hangárt :-)

-sok eredetileg makett űrhajó lett 3D-sítve

-a SE Jabbas jelenete, mikor Han rálép, ki lett cserélve

-Luke fénykardja a New Hope-ban kékről zöldre lett cserélve ... (???) Ha valakinek van tippje miért, ki vele! :-)

-a város a Tatuinon kicsit fel lett bővítve

-színek sok helyen lettek a SE-höz képest is javítva, vagy kompletten cserélve

 

Ha valaki látta a műsort és emlékszik még valamire amit kihagytam az folytassa, kérem! :-))

 

 

risingsun Creative Commons License 2004.09.27 0 0 9

Sikerült megnézned a hétvégén? :o) Milyen, jó 6 órát elidőzni a Star Wars univerzumban?

 

Viszont, teszem hozzá halkan, a Gyűrűk Ura magyar szinkronja piszok jól sikerült. Jól eltalálták a szereplők magyar hangjait. Profi munkát végeztek. (bár az orkok hangja eredetiben azért sokkal jobban hangzik).

 

Számítógépbe szerelt DVDm van.

A bonyolultan lehet előcsalni azt jelenti, hogy filmnézés közben nem lehet sem a audio, sem pedig a felirat kombokat használni. Le vannak tiltva. Csak úgytudom az feliratot felrakni, ha a film elindítása után visszamegyek a főmenübe, ott belépek a hang és feliratok menüpontba, majd kiváalsztva a megfelelő feliratot vissza a filmhez gombot nyomok. És, láss csodát, már ott is tündököl a képernyő alján a kívánt felirat. Hogy miért van ez? Passz.

Előzmény: rowena (7)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8

A 3 filmes lemezen természetesen van felirat, csak épp filmezés közben a Subtitle gomb meg az Audio gomb inaktív, használhatatlan. Ez kissé szokatlan megoldás ...

 

A bonus discen nincs magyar felirat sem! MOndjuk szerencsére angol van, úgyhogy már félig meg is néztem a majdnem 2 órás(?) extrát, és nagyon sok érdekes dolog derült ki belőle.

 

Nekem mondjuk a III. rész előzetese tetszett a legjobban, nagyon érdekes, ahogy csinálták Darth Vader bukósisakját, meg hogy elmondták,a régi mindvégig aszimetrikus volt!!! Valami ügyes szobrász megcsinálta Vader maszkjának a felét, azt 3D-be bescannelték, és CAD gépel kiafarigcsálták az immár szimetrikus maszkot. Tehát, mire befejeződik a saga, addigra Vader bátyó is fullextrás maszkhoz jut :-)

Előzmény: rowena (4)
rowena Creative Commons License 2004.09.24 0 0 7

Phüüü:-))) Akkor semmi baj.... Majd hétvégén lesz reá időm, akkor megnézem egyben mind a három részt.:-))

 

Tudom, hogy nagyon szőke nős volt a kérdésem, de komolyan megijedtem:-))

 

Mondjuk a szinkron hiánya nem zavar, mindig is jobban szerettem hallani az eredeti hangot és nyelvet... Pl. a Gyűrük Ura DVD-ken sincsen minden extrához felirat... majd kibírom valahogy ezt is. :-)) Kicsit tudok angolul, úgyhogy valamennyit csak megértek az extrákból is.

 

Aztali DVD-d van, vagy számítógéped? Mit jelent az konkrétan, hogy bonyolultan lehet előcsalogatni a feliratokat?

 

Előzmény: risingsun (6)
risingsun Creative Commons License 2004.09.24 0 0 6

Pedig érdemes belenézni! :)

 

Magyar felirat, a filmeket tartalmazó korongokon van. Csak annyi a bibi, nálam, hogy kicsit bonyolultan lehet előcsalni azokat.

Ami picit szomorú, hogy az extra lemezre nem raktak magyar feliratot.

Magyar szinkron egyik DVD-re se került föl.

Előzmény: rowena (4)
risingsun Creative Commons License 2004.09.24 0 0 5
Na, pont ezt szerettem volna kérdezni én is: tud valaki valamit arról, hogy van-e a DVD-ken  rejtett extra?
Előzmény: Törölt nick (3)
rowena Creative Commons License 2004.09.24 0 0 4

Én is megvettem, de idő hiány miatt még csak bele se néztem.

 

Lehet, hogy félreértettem valamit, de a hozzászólásotokból arra lehet következtetni, hogy nincs se szinkron, se magyar felirat? Akkor csak idegen nyelveken van rajta bármi is a DVD-ken??!

 

 

Előzmény: risingsun (2)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.24 0 0 3
Van a bonus discen valahol rejtett menü/track ? Ki tudja ?
risingsun Creative Commons License 2004.09.23 0 0 2

Én még kedden, rögtön a megjelenés napján beszereztem magamnak egyet, majd robogtam vele haza nagy boldogan. És persze én sem bírtam ki, hogy azonnal be ne rakjam. Tapasztalatom:

 

- valóban fantaszikus képi világ; eddig nem látott szinekben pompázik a Star Wars univerzum és ez bizony megdobogtatja a rajongó szívét

- a menük szépek, bár sokadszorra a menük közti váltásnál már unalmas lehet az átvezető

- bizony, Járay őrnagy nekem is nagyon hiányzott, de ez van :))))

 

- váltási porblémáin nekem is voltak/vannak, bár én a DVDn lévő playert nem telepítettem.

- u.a.

- még nem próbáltam állóképet léptetni

- én inkább azt sajnálom, hogy nem került rá legalább magyar felirat

 

A hanggal kapcsolatban nekem is hasonlóak a tapasztalataim. A párbeszédek halkak, a zene, és az effektek meg szólnak ezerrel.

 

Talán majd ha kijön egybe I.-VI.-ig, már ezen is okoskodnak valamit... :)

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.23 0 0 1

Nem t'om mire gondolsz tupirozás alatt.

A képet teljesen jól feljavították, semmi szemcse, még a legsötétebb űrjelentnél sem. A régi kópia megfakult színei is korrektek lettek, hála a digitális utómunkának.  A hang THX vot, most lett 2.0 Dolby Soround is, aminek külön örülök,mert nekem nincs csak Sorround , No THX, No 5.1 DTS :-(

 

Viszont ha ezeket veszem, ezek már 4 éve vagy mikor ment a mozikban a felújított trilógia, már készen álltak! Tehát ahhoz képest újdonságot nem sokat találtam.

Mondjuk rakhattak volna bele erotikus képeket az egykori Leia hercegnőről ... Na jó csak viccelek! :))

 A game-et viszont szívesen tesztelném :-))

Előzmény: vlucas (0)
vlucas Creative Commons License 2004.09.23 0 0 0

Nekem bejött. Szinkron hiánya nem zavar, úgy is szar volt.

Mit szólsz a további tupírozásokhoz?

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.23 0 0 topiknyitó

Tegnap tulajdonosa lettem egy Trilógia DVD-nek. 13 kilencért vettem a MédiaM.-ban

Ezerrel téptem haza, hogy kipróbáljam.

((Egyáltalán nem az a verzió, amit ineten lehtett letölteni, és magyar audio 2.0 sorround volt rajta,mert az csak egy capture-ölt VHS!!!))

 

+ A kép minőség gyönyörű, sosem láttam SW trilógiát ilyen minőségben.

+ Menük szépek

+ Nincs rajta magyar szinkron (Usztics Matyinak befellegzett:))

 

- Lejátszás közben nem lehet audio sávot váltani

- Lejátszás közben nem lehet feliratot választani

- Állóképek nézésénél nem lehet visszalépni (ha túllépsz egy kockát, kezdheted előlről visszanézni)

- Csak 1 bonus disc

 

Szerintem a New Hope disc hangjai egy kicsit tompábbak a másik kettőnél. De ez lehet azért, mert az a legrégebbi anyag, és nem tudtákmár úgy feljavítani ?

 

Vélemények ?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!