Keresés

Részletes keresés

lemi Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1438
:))))))))))))))))))))))
Előzmény: oszibá (1437)
oszibá Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1437

Versikét köszönöm szépen,

remélem, egészségem marad épen.

Nekem azért az is fontos,

 hogy te sem legyél morcos.

Előzmény: ceteris (1411)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1436

szerény is vagy

:-)

lehet házi betegápolást igénybevenni, de ez nem teljes napra szól.

én ismertem kdnp-s minisztert, aki a karitásszal ingyen ápoltatta 24 órában a szüleit. jó esetben a család is benézett a szülők lakrészébe egy nap tíz percre.

ismertem családot, ahol a négy gyermek felváltva ápolta a szélütött nagypapát, a háromgyerekes családtag pedig vitte a mosnivalót. valamilyen megoldást talán lehet találni, ha igazán akrja ez ember.

 

 

Előzmény: mamicska (1435)
mamicska Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1435
A Bacher Iván a szent,mert ő férfi létére csinálta ezt többször is végig és hát a legközvetlenebb hozzátartozóival,ami külön tragédia.

Nincs itt semmi szentség,arra gondoltam,hogy minden hozzátartozóm hirtelen halt meg,legalább ennyit tegyek meg utólag az akkor nemrég meghalt Anyám emlékéért,aki szintén egyik napról a másikra ment el.

na persze,akik még dolgoznak,ők nem tudom milyen megoldást tudnának ilyen esetekre,mert egy ápolónőt lehetetlen megfizetni.
Előzmény: vizinikk (1434)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1434

mamics, te egy szent vagy! (komolyan gondolom!)

én is láttam egy-két jó példát, de ezer szörnyüt is.

nem tudom, hogy mindenkinek van-e lelkiismerete....... Bächer Iván írja, hogy a nagyszékelyi szomszédasszonya. miután végigápolta a fél falut, maga segítség nélkül maradt élete utolsó napjaira. (Bächer is egy szent, egymás után ápolta a családtagjait: anyját, apját, feleségét, meg is írta az élményeit, ezek a könyvei elég nyomasztóak - egy kicsit maga is belehalt ebbe.)

a hirtelen halál pedig ajándék. és van, aminél az öngyilkosság is jobb.

Előzmény: mamicska (1431)
mamicska Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1433
juhhéééééé!!!!!!

csak így tovább!!!

Előzmény: Szováta (1432)
Szováta Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1432
Mamicskám!
Minden eredményem jó lett:) Köszönöm a drukkolást:)
Előzmény: mamicska (1431)
mamicska Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1431
egyik sem jó!

Ezen a döbbeneten már évekkel ezelőtt átestem.Papics családjában akarta a rokonság elfekvőbe tenni(a testvérei!!!!)Anyósom nővérét.Az egyik testvére csak egy házzal lakott odébb...nem,ők nem csinálják,ezt is megértettem,ők is nyolcvan fölött voltak,meg sem tudták volna mozdítani.
Se férje,se gyerekei - így hívtam meg hozzánk.Fél évig gondolkodott,addig ingáztunk.Amikor már felülni sem tudott,mert elfertőződött a combnyaktörés műtétének sebe és azt mondták,hogy 93 évesen mit akar - akkor áthoztuk.Iszonyatosan szenvedett,de még eszénél volt és néha jókat vihorásztunk,mert csodálatos humora volt és folyton sört kért:-))
Csodálatos volt,ahogy megszervezte az életét,ahogy összekészült az átjövetelre.
Elhozta a kedvenc szentképeit,egy hatalmas Szűz Mária képet és feszületet.... minden iratát,hogy az itteni háziorvos nyilvántartásba tudja venni,szóval csoda volt!!

...de fizikailag rettenetesen megterhelő.Egy magatehetetlen testet kiültetni a szoba WC-re,lefürdetni,bepelenkázni - egyenlő a megrokkanással.

de akkor is jó volt csinálni,beülni hozzá beszélgetni,felolvasni az újságot...
halála után még sokáig hallottam a csengettyűcske hangját,amivel hívott,ha valamit szeretett volna....

hidd el,vannak,akik szívesen segítenek ezeken a betegeken és nem tudom,hogy akik elfekvőbe küldik őket,hogyan tudnak a lelkiismeretüknek elszámolni ???
Azt kívánom,hogy maradjon még arra erőm,ha szükség lesz rá,akkor Apámat is tudjam még ápolni!

Tudod ez olyan,mintha elköszönnél szép lassan és megköszönnél mindent.

A hirtelen halálnál erre nincs mód és minden lezáratlan marad,amit nagyon nehéz feldolgozni.Az öngyilkosság még a lelkiismeretfurdalás plusz terhét is az életbenmaradókra rakja....
Előzmény: vizinikk (1429)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1430

köszönöm, Cziczo, nekem is vidámabb az életem, amióta újra olvashatlak benneteket.

Nagyon várom már a találkozót veletek.

Előzmény: Cziczo (1426)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1429

ugorjak inkább a 11.-röl?

még mindig jobb a hozzátartózóknak EGYSZER egy ilyen látvány, mint az évekig tartó gondozás.

A Duna tv-ben látott nénit lazán becsapta az elfekvöbe a hatvanas leánya, (szörnyü volt, amikor rajött, hogy öregek otthonába transzportálják) mert társkeresésbe fogott - talált is valami palimadarat, - a néni meg szép lassan (?) elment, mert nem nagyon tudott fekve enni - ezért nem is nagyon forszírozták neki a táplálkozást.

Nem tudtam aludni egész éjjel a film után.

Előzmény: mamicska (1428)
mamicska Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1428
ne keseríts!!!:-((

nem akarok morbid lenni,de a hozzátartozóknak az említett megoldás rettenetes látvány!Légyszi mellőzni:-)
Előzmény: vizinikk (1422)
Cziczo Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1426
Szia Vizi.  Hiányoztál.  Örülök, hogy ujra köztünk vagy.
Előzmény: vizinikk (1412)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1425

jól vagyok, jól vagyok....

:-)

Előzmény: Törölt nick (1424)
Oxana Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1423

Szia vizi!

Volt egy olyan érzésem, hogy beteg lehetsz, mert régóta nem hallottunk felőled.

Én szerencsére megúsztam, pedig szinte mindenki elkapta a családban az influenza valamely változatát.

Remélem, már Te is jól érzed magad.

 

Előzmény: vizinikk (1412)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1422

arra az esetre, ha segítségre szorulnék, tartogatok egy pakli borotvapengét, ami kádban alkalmazva igen hatásos gyógymód.

láttam a duna tv-n vasárnap éjszaka egy filmet (Teri nagyi) aminek láttán erösen elhatároztam, én nem jutok el eddig a stádiumig.

Előzmény: mamicska (1421)
mamicska Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1421
vizikém,
segítség?
vagy egyedül oldható csak meg?

már ami az inffluenzán kívüli dolgokat illeti...

Nagyon vigyázz még Magadra,csalóka az idő és szombatra viharos szél lesz,lehüléssel!!
Előzmény: vizinikk (1418)
mamicska Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1420
az olyan állat,mint a HANGROFON,ami a hangszóró és a mikrofon szerelmének gyümölcseként születik meg és ha áramot vezetnek bele,akkor úgy is tud beszélni,mint egy embernek látszó tárgy!

fellelhetősége: nemzeti ünnepek környékén a szabadban is gyakori

szimbolán is tud játszani...:-))
Előzmény: L4U58U8 (1419)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1419
A deguszta az a degu és a languszta hibridje?
Előzmény: mamicska (1416)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1418
köszönöm, mamics, már türhetöen vagyok, (ezen a gépen nem müxik a hosszú ü és ö) nem tudom, miért tudott két hétre kiütni az A2.  Volt vagy két nap, amikor csak ülve bóbiskoltam a fotelban, mert fekve fulladásig kellett köhögni. Egyéb bajok is vannak böven, de most már legalább ti vagytok, nincs akkora hiányérzetem. (Még a közkönyvtárba sem bírtam elvánszorogni egy kicsit fórumozni.)
Előzmény: mamicska (1417)
mamicska Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1417
vizike,az ég áldjon meg - úgy elvesztél!
A bajok megoldódtak hiánytalanul??
Egészséged?

Jó,hogy itt vagy újra:-))
Előzmény: vizinikk (1412)
mamicska Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1416
az igaz és még náthás is vagyok,ami igen deguszta tud lenni egy jó ebédnél:-))
Előzmény: Oxana (1409)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1415

köszönöm!

:-)

Előzmény: lemi (1414)
lemi Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1414

Szia vizinikk:))!

 

 

Előzmény: vizinikk (1412)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1413
Isten hozott! :-))
Előzmény: vizinikk (1412)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1412

egész szombatom lógattam az orromat, hogy ti Baján vigadztok, én meg nem tudok, de most megkönnyebbülten látom, még előtte vagyunk a tavaszi halpusztításnak.

Nagy nehezen túléltem az influenzát meg egyéb bajokat, most már talán megmaradok, de nagyon hiányoztatok!

ceteris Creative Commons License 2005.03.13 0 0 1411

Oszibához

 

Szelet hoztál, netán orkánt?

Isten éltessen oszibánk!

Berobbantál e Világba,

Úgy gondolom, nem hiába!

Pusztítod a sok jó nedűt,

Meg ne ártson, adjon derűt!

Szemüveged legyen párás,

Éltedért sok ember hálás!

Asztalodon étel bőven,

jó halászlé, némi sörrel,

Borral, meg kis pálinkával,

Élj boldogan asszonykáddal!

Kívánok még ugyanennyit,

Mondj még sokszor Fedák Sárit!!

 

Bocsánat a kínrímekért!

Erre fussa, szívből Feléd!:))

 

Hozzá még kis félédeset,

Pár üveggel, melléteszek.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sok szeretettel: cet

 

 

 

 

Előzmény: oszibá (1410)
oszibá Creative Commons License 2005.03.13 0 0 1410

 

Na atúl nem fog gyarapodni a súlyod, esetleg, csak virtuálisan.

Előzmény: L4U58U8 (1407)
Oxana Creative Commons License 2005.03.12 0 0 1409

Tudod miért nem hívnak?

Hát azért, mert kímélnek. Hiszen fáj a térded, megütötted a fejed..., szóval mögötte csupa jószándék van, nem gondolod?:-)))

Előzmény: mamicska (1408)
mamicska Creative Commons License 2005.03.12 0 0 1408
tavaly voltam ott először és utoljára.Hárman háromfélét rendeltünk(köztük halászlét),mindegyik a sürgősen felejthető kategóriába esett.
Rossz napja volt a konyhának és én ilyenkor hangosan és kíméletlenül kritizálok!

A Rosenstein-nél voltál már,itt a Mosonyi utcában??Sok jót hallottam róla.Most ment Apám és az ismerőse,majd kifaggatom őket!:-))
Igaz nem megyek sokra,mert Apámnak a bab is hús,egész életében üzemi kaján edződött!


és engem miért nem hívtak!!!????Itt vagyok egyedül,a többiek az Ecserin....ittfelejtettek,NAHÁT!!!Orális diszkrimináció....bár ennek nincs sok értelme:-))
Előzmény: L4U58U8 (1407)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 1407

Mellényomtam! :-)))

 

Azt akartam mondani, hogy holnap a Bajai Halászcsárda autentikus bajai halászléjét fogom zabálni éspedig nem virtuálissan. :-)))

 

(Szinte hallom az összes bajai kórusát, hogy "az xar, ott csak moslékot adnak, etc. etc.". Uraim, nem érdekel! :-))))

Előzmény: L4U58U8 (1406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!