Keresés

Részletes keresés

mamicska Creative Commons License 2005.02.05 0 0 1233
ralika,tizenkettedikén jó lesz?
Előzmény: rali (1231)
mamicska Creative Commons License 2005.02.05 0 0 1232
hogy ezek a lányok milyen rosszak voltak!!!!Ámulok és bámulok!!!

mi csak a rendőrök elől rohantunk,amikor az orosz katonai sírok rongálása miatt utánunk eredtek,de mi nem csináltunk semmit!!!!

minden házibuli galerizásnak számított(akkor kapták le Pesten a "nagy" galeriket),működtek a besúgók,mert mindig megtudták,ha valahol összejöttünk bulizni.Másnap tanáriba behivatás és "utolsó" figyelmeztetések a kicsapás előtt.-))

osztályfőnöki engedély kellett(írásbeli) minden mozilátogatáshoz és kulturális eseményen való részvételhez,SŐT!!!A város elhagyásához is!!
Ezt az ellenőrzőmet megtartottam:-)))18 évesek voltunk:-))

és basszus az egész osztályból nyolcan voltunk bajaiak,mi vittük el a balhét,mert szem előtt voltunk!!
rali Creative Commons License 2005.02.05 0 0 1231
HHAALLÁÁSSZZLLÉÉ??
vizinikk Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1230

ez azért valahol jó!

egy osztálytársamat elsőben azért csaptak ki, (a hülye igazgatónő) mert a késés miatt elvett ellenőrzőjében egy Beatles-kép volt. Akkor leereszkedett hozzánk a diri, és közölte, hogy aki egy olyan szent okmányban, mint az ellenőrző, négy, fáról lejött majom képét őrzi, az nem méltó arra, hogy gimis legyen.

:-)

egyébként itt van egy topik a verekedő tanárról.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9120282&la=41667498

egyszerűen nem vagyok magamnál, hogy ilyesmi előfordulhat!

Előzmény: Oxana (1229)
Oxana Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1229

Csak hozzáteszem, hogy olyan is előfordult, amikor egy lány befestette a haját, s emiatt kicsapták a kollégiumból.

Egyszer a barátnőm elfelejtett feladót írni a boritékra, aminek következtében engem behívtak az irodába, hogy ugyan mondjam már el, kivel levelezek?

A mai gyerekek teljesen kiakadnak, ha ilyenről szó van, mert egyszerűen el sem hiszik, mi minden megtörtént régen.

Előzmény: vizinikk (1228)
vizinikk Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1228

ilyesmiről olvastam Hodosán Róza könyvében is, de úgy tűnik, mi szerencsések voltunk: én semmilyen szóbeli megaláztatásra nem emlékszem, sem lelki terrorra.

Szegény tanáraink megadással tűrték az osztály kilengéseit, hülye csak az igazgatónő volt, de szerencsére nem sokat zavargott a gyerekek között. Amelyik gyerek nagyon deviáns vagy ostoba volt, az előbb-utóbb kimaradt.

Előzmény: Oxana (1227)
Oxana Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1227

Jó kis osztály lehettetek!

Mi 43-man voltunk lányok egy osztályban, de a hülyeségben jól összetartottunk. Egyszer április 1-jén nagy botrányt kavartunk azzal, hogy Cs-né politikai gazd.tan órája előtt elbújtunk a két tantermet elválasztó függöny mögé, és csendben vártuk a hatást. Na, az nem is maradt el, mert az igazgatóval tért vissza, aztán kaptuk is a fejmosást.

Én inkább a lelki terrorra emlékszem, a sokféle szóbeli megaláztatásra. Ezt mindenki elszenvedte, aki egy kicsit is más akart lenni, vagy nem volt hajlandó feladni  az egyéniségét. Én a kollégiumban voltam örök renitens. Miattam sokszor nem volt a többieknek se kimenőjük, vagy nem mehettem haza abban a hónapban. Ez volt a büntetés, és ez mindennél kegyetlenebb volt, mivel én sokszor hazavágytam.

Előzmény: vizinikk (1226)
vizinikk Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1226

gimiben a mi osztályunk igazán próbára tette szerencsétlen tanárokat: nem semmi egy csapat voltunk, 39-ből 9-en érettségiztünk, és vagy 54 gyerek járt a négy év során az osztályunkba. A legsikeresebb tanárnőnk akkor 30 körül járhatott, történelmet tanított, és sosem emelte fel a hangját. Bejött az osztályba és várt, amíg csönd lett. Ha nőtt a zaj, ő halkabban beszélt. És ha végképpen elszabadult a szájalás, a legcserfesebbnek felajánlotta, hogy a következő órát ő tarthatja meg. Intőt sosem adott, igaz, az órái is érdekesek voltak. Egyszerűen méltatlan volt az óráin idióta módon viselkedni.

 

Előzmény: Oxana (1224)
vizinikk Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1225

rémes!!!!

remélem, te már nem hupálod ilyen mértékben a fiadat!

:-)

Előzmény: Thernitibi (1223)
Oxana Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1224

Szia Vizi!

Egyetértek veled abban, hogy a testi fenyítés nem vezet előbbre, és tulajdonképpen a pedagógia teljes csődje, ha valaki már csak így tud a dolgokra reagálni.

Azt azonban én is látom, hogy időnként a gyerekek provokálják a tanárt, és bizony minden önuralomra, józan észre szükség van, mert könnyen zsákutcába kerülhet. Onnan aztán nem jön ki győztesen!

Annyi időnk soha nincs, amennyi kellene, hogy végighallgassuk a sokféle kis problémáikat, mert otthon se figyelnek rájuk, miközben tele vannak mindenféle kamaszkori megoldatlan ügyekkel, és igen őszinték még ilyenkor. Én viszont zsinórban 5-6 órát tartok, tehát ki és be, de úgy, hogy gyakran az alapvető szükségleteimet se tudom a 10 percben elvégezni.

Volt idő, hogy a családom rovására ment a másokkal törődés. Egyszer a lányom ezt szóvá is tette. Aztán rájött, hogy a pedagógus gyerekek sorsa már csak ilyen. Hátrányos helyzetűek!:-))

Előzmény: vizinikk (1222)
Thernitibi Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1223
Jaj, engem is hányszor megvertek, pedig én leteszem a nagyseküt is ha kell, hogy én voltam a legrendesebb az osztályban:-DDD
A Sanca (pedig milyen aranyos nő volt) vonalzóval terrorizált:-))), az öreg Fejes csak úgy "kézzel" dobolt a fejemen, a Bunder sem volt kutya körmösügyileg, és a Miklós Tivadarnak akkora kulcscsomója volt, hogy ha hozzám vágta, kék maradt a helye.
Szegény anyám is örökké kéznél tartotta a fakanalat, "sosetudnialapon" :-DDD Apámról meg szinte említést se tennék, hisz a heti bunyóedzéseit rajtam tudta le!!!:-DDDDDDDDD

Pedig, higggggggyyyyyétek el, tényleg hogy jó gyerek voltam!!!!!!
Előzmény: vizinikk (1222)
vizinikk Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1222

Oxana, én 1955-67-ig jártam iskolába, de ezalatt soha, sehol nem esett egyetlen, testi fenyítésnek nevezhető akció. Nagy ámuldozással hallottam mostanában  valamikor tanító kolléganőmtől, hogyan verték munkatársai a fiúkat, és ez nem elszigetelt jelenség, hanem eléggé általános szokásnak tekinthető. Csodálkozom a szülőkön, miért tűrik.

Otthon néha elfenekeltek, de összesen két alkalomra emlékszem, ami nem volt jogos, és az sosem volt szadista akció.

Előzmény: Oxana (1204)
vizinikk Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1221

te Wolfi, a legfontosabb információ lemaradt:

HOL lesz a koncert?

Előzmény: WOLFI (1193)
oszibá Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1220
biztos? nem álca?
Előzmény: Törölt nick (1218)
oszibá Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1219

Volt olya eset is mikor baba látogatóba ment a familia, oszt egyi megjegyezte: "nahát, ez a gyerek tiszta apja"

Mire a kismama: "Ne azt mondják, mondják, hogy olyan mint a férem"

Előzmény: oszibá (1215)
lemi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1217
Megértem!
oszibá Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1215
Van egy ilyen mondás: "Akárki csinálta, de szépgyerek" meg hogy "Tiszta apja" stb.
Előzmény: lemi (1212)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1213
A vakuval hajtotta. :-))
Előzmény: Törölt nick (1211)
lemi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1212

tyüha, nagyon szép kisfiú volt, gondolom nagyfiúnak sem semmi:))!

Előzmény: Törölt nick (1208)
oszibá Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1210
Ha ezt a dinnyét vitte magával, akkor nem ment meszire
Előzmény: Törölt nick (1208)
mamicska Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1209
ez otthon történt:-)))

a fakanál is sűrűn forgott Anyám kezében:-)

nem voltam még öt éves,amikor összekötözte egy kendőbe pár ruhámat és kiküldött a kapu elé,hogy jönni fog értem a javítóintézet teherautója.Még azt is megmutatta,hogy honnan fog bekanyarodni,kaput becsukta,én meg álltam és vártam...
Felnőtten gondolkodtam el,hogy ugyan mi rosszat tud csinálni egy öt éves?
(a verés nélkül is lehet terrorizálni egy gyereket:-((()
Előzmény: Oxana (1204)
mamicska Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1207
jellemem ezen rossz vonását máig megőriztem,pedig ez sok rosszat hozott szegény ősz fejemre az életem során:-(
Előzmény: Törölt nick (1202)
lemi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1206

18.-án leszek 43:)).

 

Volt egy fizika tanárom, úgy hívták hogy Sörös...vagy Seres? Kicsi volt és mindég mérges. Úgy kezdte az órát, hogy bejött kimért léptekkel, megállt az asztala elött, várt, majd úgy lecsapta a naplót, hogy ijedtünkben majd a bugyiba pisiltünk. És ezt minden alkalommal megtette, minden óráján a mérörudat lóbálva sétált a padok között és ha felszólított, az úgy történt, hogy a mérörúddal a hátadmögül a padra csapott, ami álltal szintén garantálva volt a telibugyi.

Egyszer beállított a sarokba (mert a padtársammal nem a fizikárol beszélgettem, hanem számomra fontosabb dologrol), és mivel ugyan halkan, de tovább folytattam a csevelyt, oda vágott a méröruddal akkorát, hogy a szekrényajtó oldalárol lepattant egy darab, Azért nem rólam, mert idöben félre ugrottam. Utána olyan volt mint egy felböszült bika és kaptam töle egy falrengetö, igazgatohozbehivó intöt, ugyanis a szekrénycsapás után volt pofim elhagyni az órát.

Ö még a régi iskola volt, aki azt hitte hogy tettlegességgel lehet rávenni a fegyelemre.

De  egyet meg kell hagyni, még akkor is ha most ellentmondásnak is tünik; nagyon jó szaktanár volt!

Előzmény: Oxana (1204)
lemi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1205

Söt, egyszer sértett önérzetemben világgá is mentem, egészen messzire, az udvari szerszámoskamra mögé. Azt hogy világgá megyek, persze harsogva közöltem, nehogymár ne hallják meg az illetékes fülek, és még fenyegetésként hozzá füztem hogy akkor majd sírhat utánam hiába.

Mivel a világgámenésemet drága Nagyanyám az udvarra nyíló konyhaablakból figyelemmel kísérte, így tudta hogy baj nem lehet, majd ha éhes leszek akkor elö jövök és így nem zavart a bosszuállásom kivitelezésében.

Már sötétedett, amikor teljesen kétségbe esve, de próbálva megörizni a büszkeségemet úgy döntöttem hogy bemegyek, és bent közltem hogy majd holnap lesz az igazi világgá menés, a mai csak próba volt. Arany Mamicskám szanaszét kényeztetett, és kérte hogy ugyan gondoljam meg, mert mi lenne vele az ö unokája nélkül:))). Nagykegyesen maradtam, hehhe.

 

 

 

Előzmény: lemi (1203)
Oxana Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1204

Mióta éltek Ti, hogy ilyen középkori módszerekkel még találkoztatok?-))

Én csak sarokban álltam, de arra emlékszem, hogy nagyon makacs voltam, és meg voltam győződve az igazamról!

Előzmény: lemi (1203)
lemi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1203
huhh, olyanon én is térdeltem! Mivel a büntetendö esetek zömében nem éreztem magam bünösnek, bocsánatot sem kértem, de engem nem szántak meg:)).
Előzmény: mamicska (1201)
mamicska Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1201
életemben egyszer térdeltettek rá,de annyira nem voltam hajlandó bocsánatot kérni,hogy a végén megszántak:-))
Előzmény: Törölt nick (1200)
mamicska Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1199
ja!A Nyilas Misi miatt!

anno dolgoztam az Egyetemi Nyomdában,3 műszakban,segédmunkásként és ott hívtak a nyomdászok Nyilas Misinek,mert olyan apró és szerencsétlen voltam a bazi gépek között:-))
Most bezzeg ...!!Megnőttem!
Előzmény: L4U58U8 (1197)
mamicska Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1198
én évet fogok ismételni:-))
Előzmény: L4U58U8 (1197)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1197
Miért engem? Te nem tudtad a leckét!
Előzmény: mamicska (1196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!