Keresés

Részletes keresés

marcipannyuszi Creative Commons License 2011.10.29 0 0 8
tracy Creative Commons License 2005.04.15 0 0 7
szerintem nem. viszont így a végére érve, lehet hogy angolul jó. magyarul nagyon gáz...
Előzmény: eMM (6)
eMM Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6
Én nem vagyok olyan "gazdag" hogy megvásároltam volna a művet.(magyarul persze)Ezek szerint nem is baj?
Előzmény: tracy (5)
tracy Creative Commons License 2005.04.12 0 0 5

Szerintem borzasztó szar, de mivel a magyar verziót olvastam, hajlamos lennék a fordítónak betudni sok mindent. Elképesztő hülyeségek vannak benne néhol...

 

 

1988 "Úgy gondolta, hogy a Népköztársaság útja 55. szám alatti Bevándorlási Hivatalban választ kaphat a kérdéseire. Alig néhány háznyira volt a székháza annak a Kommunista Pártnak, amely még mindig gyakran küldött ki behívókat. Ha valaki ilyet kapott, tanácsos volt lemondani a programjait, és becsomagolni a fogkeféjét." 30.o.

 

He?

Előzmény: verbal kint (4)
verbal kint Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4

En olvastam (az angol verziot), nekem nagyon bejott. Egy-ket helyen kaptam fel a fejemet aprobb pontatlansagok miatt, de semmi kulonos.

 

Talalkoztam az iroval egy par hete Washingtonban, jo fej pali. Latszott, hogy marha sokat dolgozott a konyvvel.

 

Kivancsi vagyok, hogy masnak hogy tetszett/vagy nem.

kábelbúvár Creative Commons License 2004.11.16 0 0 3
Előzmény: kábelbúvár (2)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.11.08 0 0 2

Próbálná csak valaki megírni ugyanezt minálunk, magyarul. Julian Rubinstein Amerikában nemrég publikált riportregénye, A Viszkis Rabló balladája - hibáival együtt - az egyik legjobb könyv, amit valaha is írtak a rendszerváltás utáni Magyarországról. Ez önmagában még nem lenne rettentően bosszantó. De könnyen lehet, hogy ez a legjobb irodalmi szintű könyv, amely az ezredvégi magyar életről szól, éspedig egyéni érdekek, egyéni szűrők, posztmodern áttételek, stilizálás nélkül (amúgy nem sok mű rakható ebbe a skatulyába). Ami pedig a legdühítőbb, mert fokozza az irigységet: magyarul nagy valószínűséggel soha nem láthatna napvilágot.

 

Paradicsomi állapotok

ikbeb Creative Commons License 2004.09.22 0 0 1
azért jobban is megerőltethetted volna magad...
Előzmény: maydayray (0)
maydayray Creative Commons License 2004.09.22 0 0 0
0
Előzmény: incidens (-)
incidens Creative Commons License 2004.09.22 0 0 topiknyitó

A viszkis rabló:  Ambrus Attila  az erdélyi Robin Hood az USA-ban sztár.

 

Bővebben: az Indesz címlapján.

 

incidens 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!