Keresés

Részletes keresés

peröt Creative Commons License 2024.02.19 0 0 22755

Sziasztok!

8 éve volt a műtét, elmúltam azóta 50 éves

jobb vagyok mint új koromban

sok kicsi kövem volt nagy görcsök

a műtétre 2 hónapot készültem, tisztességesen diétáztam

nem volt semmi sem gyulladásban amikor műtöttek, ennek is köszönhetem, hogy nagyon gyorsan gyógyultam

(utána voltak fájdalmaim, néha hánytam)

 

Drukk a műtéthez az újaknak!

Kelen1117 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 22754

Üdv!

Bár elég kihaltnak tűnik a fórum, próbálkozom.

URSOFALK kapszulák vannak valakinek, akinek már nincs rá szüksége? Sürgősen kéne. Gasztros írhatja csak fel, az kb. fél év, mire TB-alapon oda bejutok (kisvárosi kórház). 

Háziorvos nem írhatja fel, csak szakorvos ajánlására!:(

MINDEN KÖLTSÉGET térítek!

Tel.: 70-6075175

pablo80 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 22753

Már úton a segítség :)

Előzmény: niole (22752)
niole Creative Commons License 2023.01.29 0 0 22752

Írtam. 

Előzmény: pablo80 (22751)
pablo80 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 22751

írtam.

Előzmény: niole (22750)
niole Creative Commons License 2023.01.29 0 0 22750

Írj már email címemre. Publikus, szerintem. 

niole505@gmail.com

Mostmár tuti. 

Há Én ma sem vagyok jobban.Talán egy picivel. Tegnap nagyon rossz volt. Étvágy 0.Ma már ettem reggel, de érzem, hogy feszül. Tipikus.. Nem kell mondani.. 

Előzmény: niole (22747)
niole Creative Commons License 2023.01.29 0 0 22749

Szia. De jó lenne, nagyon rendes vagy!  De Én Békés megyéből írogatok. Orosháza. 

Előzmény: pablo80 (22748)
pablo80 Creative Commons License 2023.01.29 0 1 22748

Nekem fél üveggel még van... Szerencsére ritkán van rá szükségem.. Ha tudunk találkozni, akkor komolyan odaadom a felét.

Előzmény: niole (22747)
niole Creative Commons License 2023.01.28 0 0 22747

Ma nagyon szenvedtem. Kínomban bevettem 1 csepp Menthacolt. Semmit nem ért... Keresem mindenhol de...... Nincs.. Jobbulást Neked! 

Előzmény: pablo80 (22746)
pablo80 Creative Commons License 2023.01.28 0 0 22746

Bekajáltam egy hatalmas adag mákos gubát és most bekaptam 5 cseppet... Kicsit a mák nekem is durva mennyiségű volt.. Mindjárt rád gondoltam :)

Előzmény: niole (22745)
niole Creative Commons License 2023.01.24 0 0 22745

Szia. Nem bántás, mert csak segíteni akarsz, köszi. 30éve szedem, olvasd el történetem. Mindent próbáltam már. Majd kialakul. Van már itthon minden ami állítólag segít. Sehol nem ez a vélemény. Sem Magyarban, se külföldön. Nem ér smit egyik sem, aki a Cholagolt keresi. De köszi!  Nézegettem Én is drágább terméket is. De a hatóanyagban csak egy-két összetevő volt ugyanaz. Kivárok. Mást nem tudok. Szió. 

 

Előzmény: pablo80 (22739)
niole Creative Commons License 2023.01.24 0 0 22744

Köszi, de már patika van itthon. Semminek nincs olyan hatása. Mindegy. Egyszer majd csak lehet kapni. 

Előzmény: niole (22742)
pablo80 Creative Commons License 2023.01.23 0 0 22743

Próbálj szerezni feketekömény mag olajat, lehet, hogy az is segít!

Előzmény: niole (22741)
niole Creative Commons License 2023.01.23 0 0 22742

Most olvasom Neked van. Há irigy lettem nagyon. Küldj már kb 20cseppet. Nekem az elég 1évig. De komoly. 😊😉 Megegyezünk. Ott az email címem. 🙂

Előzmény: pablo80 (22739)
niole Creative Commons License 2023.01.23 0 0 22741

Én próbáltam a Benut. Emailt küldtem. Válasz semmi. Ha tudsz próbáld már meg. Itt a városban nincs Benu. Telefonon meg azt mond amit akar. Volt pár jobb napom most, de ma már megint kezdte. Én már külföldi oldalakon is keresem. Teva azt írta, talán idén év vége fele lesz megint. Kösz.. 

Előzmény: pablo80 (22739)
Topet22 Creative Commons License 2023.01.23 0 0 22740

Sziasztok !

Tavaly április óta rendszeresen ,elején havi 1-2,később heti 1-2 eperohamom volt .Időbe telt mire rájöttünk. Volt ultrahang, teljes szív vizsgálat ,stb. Diéta ,óvatos evés ,stb. akkor is jött.

Október 17.én nappal a munkahelyemen is leterített. Bejelentkeztem ct -re. Közben, rá 2 nappal, (nincs mit vesztenem ) olajcseppeket kezdtem szedni ,reggel-este.

Azóta nem volt görcsöm. Mindent eszek, buliban iszogatok .A ct semmit nem mutatott ki. Nem tudom hogy az olajtól -e ,de minden panaszom megszűnt.

Próbálja ki valaki.Nem nagyon drága. 2havi kb 17 ezer .Engem is érdekel hogy más mit tapasztal .Előtte mindent kipróbáltam ,rowachol stb.

Nem merem abbahagyni. 

pablo80 Creative Commons License 2023.01.19 0 0 22739

Pedig lehet kapni: https://benu.hu/shop/cholagol-belsoleges-oldatos-cseppek-10ml

 

Tegnap éjjel én is ittam 15 cseppet belőle, mert nagyon feszült a hasam.

Előzmény: niole (22738)
niole Creative Commons License 2023.01.15 0 0 22738

Nekem is az volt, feltöltötték, hogy az epevezetékben nincs-e kő. Ott nem volt. Vissza toltak, kihozták az ebédet de bódult voltam nem ettem szerencsémre, mert Nekem a vizsgálattal sértették meg a hasnyálmirigyet, és ugyanaz lett mint Neked. Jó pár nap csak infuziót kaptam. Na ezek után jött pár hétre a műtét. Műtét után mondta az Orvos Anyumnak, hogy csak a szerencsén múlt az életem. Mert a májba fúródott a kő. A kicsi kövek rosszak, mert vándorolnak. Ha a hasnyálmirigybe fúródik akkor abban a pillanatban meghaltam volna. A műtét az semmi volt. Azóta se okozott problémát, hogy nincs. De ha Valakinek van Cholagol cseppje mindegy mennyi, akkor írjon már... niole505@gmail.com

Mindenhol keresem. Lesz az, csak Én lemaradtam  mikor kivontak egyes tétel számúakat. És akkor is már olyan volt ami lejárt, már nem mertem enni. Köszi!! 

Előzmény: pablo80 (22737)
pablo80 Creative Commons License 2023.01.07 0 0 22737

Nem semmi, téged aztán elkaptak a problémák :(  Akkor én szerencsésebb voltam kicsit; epekő elzárta a vezetéket, ERCP vizsgálattal kivették, csak elfelejtették mondani, hogy nem szabad enni-inni, mert ha az epevezetéket feltöltik kontrasztanyaggal, akkor a hasnyálmirigy vezeték is -mint közlekedőedény- megtelik... Már este iszonyat fájdalom, akkor a chollagollt is kihánytam... Másnapra hasnyálmirigy gyulladás nekem is és 5 napig csak infúzió; se enni, se inni.. Már akkor kérdezték, hogy mikorra jegyezzenek elő az epeműtétre, de én kitartottam a végsőkig és még pár évig megtartottam :)

Előzmény: niole (22736)
niole Creative Commons License 2023.01.02 0 0 22736

Szia. Nem fájdalmam van. Nekem 30éve vették ki, a májamból is egy darabot. Hasnyálmirigy gyulladás utána. Előtte májgyulladás. 18darab apro kövem volt. Mindent eszek azóta is csípős zsíros mindegy. Csak van ami nagyon puffaszt, és van amitől rossz a gyomrom hasmenés kombóval. A menthacol nagyon rossz Nekem. Alig várom hogy Cholagol legyen megint. 

Előzmény: pablo80 (22735)
pablo80 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 22735

Kivették az epehólyagodat és most mégis olyan fájdalmaid vannak, mint mikor még bent volt??

Nekem idén májusban vették ki, de szinte két nap múlva már komoly kaját is ettem és azóta sincs semmi fájdalmam.

Előzmény: niole (22730)
niole Creative Commons License 2022.10.14 0 0 22734

Szia!  Nekem sem volt problémám, ahogy Neked. De ha igen, Én csak 1-2csöpp volt amit Cholagolból bevettem. És már semmi baj nem volt utána. Figyelj, a jókat ki kell vonni. Erre ennyit tudok írni. Néztem fa..... on nagyon sokan keresik. Én beleszaladtam, mert nemtudtam a kivonásról, és már csak lejárt maradt mivel akár 3 évig sem használtam el egy dobozzal. Most rendeltem amit írtál, 2-3nap és megkapom. Beszámolok milyen. Én is ezt találtam ami hasonló problémára van. Meglátjuk. Jól jártunk akkor idézőjelbe, mert Én is régen műtött vagyok, de minden ételt megettem gond nélkül. Nagyon sok friss műtött rokon ismerős alig bír valamit enni... Fiatalok is. Kösz, minden esetre. Ma jobban vagyok, tegnap kínlódás volt. De még estig sok idő van... Aztán jövök és írok, milyen az új... 😁Pedig a jó Cholagolnál nem hiszem, hogy bármi jobb lesz. Sajna. 

Zoli_t5H Creative Commons License 2022.10.13 0 0 22733

Hello, igazabol nem tudom, hogy "hivatalosan" ez van-e helyette, csak mint szinten erintett, mikor irtad, hogy nincs mar Cholagol, kivancsisagbol rakerestem, hogy hasonlo cellal mi az, amit jelenleg lehet kapni. Szoval, bocs, reszemrol csak tipp volt, nincs tapasztalatom vele (szerencsere... bar volt mar olyan a mutet ota, igaz csak 1-2 alkalommal, hogy szukseg volt egy kis cholagol-os tamogatasra... de nem mostanaban volt, jo ideje nem hasznaltam, ezert is nem tudtam, hogy kivontak a forgalombol... vajon miert?)

 

 

Előzmény: niole (22732)
niole Creative Commons License 2022.10.13 0 0 22732

Szia!  Végleg kivonták, idén februárban. Nem próbáltam a másikat, mert nemtudom mi lett helyette.Olvastam róla, de még nem vettem. Menthachol van, abból vettem be, de nem érzem jónak. Eszek Normaflort is most,.Tudom mi kellene, nem ez, de már kínomba ugye mindent próbálok. A Cholagoltól elmúlt egyből a kellemetlen érzés, a kicsi hasmenés is. Amit írtál az lett helyette?  Kösz a választ!  

Zoli_t5H Creative Commons License 2022.10.11 0 0 22731

Szia!

 

Nem is tudtam, hogy megszunt. Nagy ritkan en is hasznaltam. Rowachol helyette esetleg? Vagy az nem olyan jo? 

 

Előzmény: niole (22730)
niole Creative Commons License 2022.10.11 0 0 22730

Sziasztok! Esetleg Valakinek nem maradt meg Cholagol csepp? Nem tudtam, hogy kivonják, és most nagyon szenvedek. Én már 30 éve műtött vagyok. azóta nincs semmi problémám. Néha 1 azaz egy cseppet ettem belőle és ennyi. De most, hogy fél évnél régebben nincs már fáj. Köszi ha Valaki tud segiteni. 

lkcar Creative Commons License 2022.07.19 0 1 22729

Hi all

 

Megvolt a mütét tegnap, már mászkálok eszem.

Piszokul fáj a jobb oldalam kb ahol a drain van.

Remélem hamar hazamehetek.

 

no szasztok

lkcar Creative Commons License 2022.02.27 0 0 22728

Helló

Epekő műtét előtt állok.

Még nem volt epegörcsöm, de csak idő kérdése.

Orvosok azt ajánlják tervezetten kell kiszedni.

Mennyi ideig tart a műtét, milyen komplikációk adóghatnak?

Valaki elmondaná mire számítsak a műtéttel kapcsolatban, pl mi fáj mennyire, a műtét után, mire kell vigyázzak, stb.?

 

köszi

Zoli_t5H Creative Commons License 2021.12.13 0 0 22727

Szia,

 

Sajnos az epekoveket nem lehet lebontani. (Vannak mindenfele kuruzslok, akik mast allitanak, de sok igazsagtartalma nincs.)

Es az a baj, hogy az UH is csak egy fokkal jobb attol, hogy az orvosnak latomasai vannak, mert nagyon nem megbizhato, sem a kovek merete, sem a kovek szamanak tekinteteben. Minden attol fugg, hogy ki nezi, eppen hogy nezi, milyen keszulekkel nezi, stb... szoval az, hogy az UH mit mutat, az nem a legegzaktabb dolog (nekem is mutatot hol kisebb, hol nagyob, hol ketto, hol harom kovet, vegul lett belole egy marekkal, kb. mindenfele meretben. Errol ennyit (pedig eleg sokaig huztam, nagyon nem akartam a mutetet, az ido alatt, jopar orvos latott UH-val).

Meg tudlak egyebkent erteni a mutettel kapcsolatos ellenerzeseddel kapcsolatban, hidd el, ha valaki, akkor en nagyon meg akartam uszni a mutetet... de a harmadik durva gorcs, elzarodas es besargulas utan ugy dontottem, nem kockaztatok meg egy hasnyalmirigy gyulladast, amibe siman bele lehet halni...

Lelkileg nem egyszeru, de tul kell esni rajta. Hidd el, jobb tervezetten, mint surgossegi, eletmento esetben.

 

 

Előzmény: AllinAttila (22726)
AllinAttila Creative Commons License 2021.12.13 0 0 22726

Sziasztok,

 

Múlt héten epekő miatt óriási görcsöm volt.

Ultrahang ki is mutatta szépen a követ.

Sajnos napokon keresztül görcsölt mert epehólyag gyulladás lett.

Még egy ultra hang vizsgálat és akkor már nem találták a követ. Csak a gyulladás okoz fájdalmat?

Az orvos aki vizsgált azt mondta hogy január közepén próbáljak időpontot intézni hogy kivegyék az epehólyagom.

Nincs más megoldás? Ezek a gallmet gyógyszerek nem segítenek lebontani epeköveket? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!