Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.10 0 0 51
képzeld megafon, úgy tűnik, akármilyen okos emberek is gyűltek össze ott szeptemberben, kénytelenek egy második fordulót is tartani holnap, hogy meghatározzák, mi lesz a ZENE 2005-ben

a fellépőkből ('hat fiatal magyar elektronikus zenész
mutatja be új műveit, melyeket a Hortobágyi László által rendelkezésünkre
bocsátott hangminták felhasználásával készítettek') remélem, azért nem ilyen lesz, talán ez csak valami ellenpéldaként szolgál
Előzmény: Megatron (49)
Megatron Creative Commons License 2004.09.22 0 0 49
Szia, M16, sajnos nem tudjuk folytatni, mert Dark Mavist időközben durva személyeskedésért törölték
Előzmény: M41 2127 (47)
M41 2127 Creative Commons License 2004.09.20 0 0 47
Jaj-jaj-jaj, hogy oda ne rohanjak... Akkor csak folytassátok kettesben-hármasban ezt a rendkívül színvonalas, csupa csupa érdemi kérdést érintő diskurzust! Én nem zavarok! Pápá!
Előzmény: Törölt nick (45)
Megatron Creative Commons License 2004.09.18 0 0 46
ON OFF / OFF ON Szia, drksrrfr! :)) Hú, hát ez nem valami jó hír, szerintem nemcsak ittak ők, hanem huligánkodtak, istennek nem tetsző dolgokat műveltek, de sebaj, addig Te legalább kereszt(y)én(y) webszájtokat lapozgattál. Ha már a becenevek eltűnésénél, használhatatlanná válásánál tartunk, én azért nem írtam ilyen sokáig a fórumra, mert nem tudtam bejelentkezni, hiába írtam be a jelszót, nem működött, aztán most pár napja megkértem egy haverom, Walkmannt, hogy kérdezze már meg, hogy hát mi lehet a gond, ki lehet a felelős, és Wágner úr szerencsére azonnal intézkedett, így mostmár tudok írni a fóruomra. (Asszem, értem, mire gondoltál :-GGG) OFF OFF / ON ON
Előzmény: drksrfr (43)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 45
Szia MZ/X! Figyelj, nem tudom, észrevetted-e, de ebben a topic-ban egy eléggé színvonalas vita alakult ki a jövő zenéjéről, a zene jövőjéről, ezért megkérlek, ha nincs érdemi mondanivalód, akkor ne off-olj, ne rombold le a topic-ot ilyen ízlésbeli különbségek szításával
Előzmény: M41 2127 (44)
M41 2127 Creative Commons License 2004.09.18 0 0 44
Halihó! A Tiesto-t kéretik nem bántani! :-)) Traffic a legnagyobb!!
Előzmény: gr.ngo (3)
drksrfr Creative Commons License 2004.09.17 0 0 43
OFF Szia Megatron! :)) Most a Bátyjám elment inni a Barátaival ("léptem piázni haverokkal", Ő így mondja :((), úgyhogy egész este enyém a computer, nézegethetem a kedvenc honlapjaimat kedvemre :)))))) Az történt, hogy egyszercsak eltűnt a nevem a fúrumról még tavasszal, és minden addigi hozzász.-em is el tünt! Azóta se értem mi történt biztos ilyen hiba a rendszerben (Hát, elég sok hiba van a rendszerben, ha érted mire gondolok :-OOO). (OFF OFF Megkaptam a mailt, akkor okt. 15-én találkozunk, kitartás! OFF ON) ON
Előzmény: Megatron (42)
Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 42

Szia, Drksrfr! :) Te a Mavis öccse vagy? Rád se ismerek, áprilisba még egész más nikken írtál a Fúromra, csak nem vesztetted el a korábbi beceneved jelszavát? Na mindegy, az a lényeg, hogy itt vagy, képviseled az egészséges politikai nézeteket a fóromon, igaz, ez nem az a Topic, a politika rovatban szabad csak politizálni, erre figyelj Te is, nehogy elvegyék a hozzászóláshoz való jogod. A Bátyjád állapota elég aggasztó, ez a tegnapi és mai hozzászólásaiból nem derült ki egyértelműen, még jó, hogy Te fölvilágosítást adtál róla. Nem is tudnék hirtelen tanácsot adni, hogy mit lehetne kezdeni Vele, amíg nem tanul meg imádkozni, addig fölösleges is ezen gondolkodni, mert az imádkozás az az alap, fundamentom, amiről tovább lehet lépni, meg lehet gyógyítani a Bátyjád beteg lelkét. Fogd föl ezt úgy, hogy a Bátyjád beteg, de van segítség, csak nem tudni pontosan, mi az, tehát olyan halálos betegséget kell elképzelni, aminek még nem találták meg a gyógyszerét. Mindenesetre imádkozz sokat a Bátyjádért, abból semmi baj nem lehet. Okos dolgokat mondtál a zenéről, mostmár a Bátyjád is láthatja, érdemes volt hozzászólnod. Eddig senki nem hívta föl a figyelmet a múlt, a hagyományok, a gyökerek fontosságára, pedig nélkülük sehol se lennénk, meg kell hát őriznünk őket a jövendő generációk számára. (Értem, mért várod annyira 2006-ot, értettem a célzást és én magam is várom ;P) (OFF ON Azt hiszem, én tudok segíteni, működik az itt megadott e-mail-címed? Oda dobok majd mailt, nem akarom evvel terhelni a fórumot, oké? OFF OFF)

Előzmény: drksrfr (41)
drksrfr Creative Commons License 2004.09.17 0 0 41
Szia Megatron! :))) Tök rég láttalak itt a fúrumon hol voltál ilyen sokáig? Már attól féltem valami bajod esett, manapság nem könnyű az élete annak akinek Nemzeti érzelmei vannak :(( Látom megint vitába bonyolódtál az Isten-telen Bátyjámmal, hányszor mondjam még, hogy nem érdemes Vele foglalkozni, sajnos az elmúlt hónapokban minden eddiginél jobban elfordult a hagyományos, Konzervatív értékrendtől, a haját is meg növesztette hosszúra és éjjel gyakran hallom hogy masztrubál, mert így hangosan szuszog :(( Látom a jövő zenéjével foglalkoztok, most erröl röviden csak azt tudnám mondani, hogy én remélem, hogy a jövőben mind nagyobb szerepet kapnak majd a múlt hagyományai, a Konzervatív értékek, én pl. nagyon szeretem most a Márió a harmónikás zenéjét, nem tudom ismered-e, ő a harmónikát, ezt a gyönyörű hangzású régi hangszert lopja vissza a modern zenébe, remélem hogy 2005-re már szinte csak ilyen zenekarok lesznek majd mint a Márió a harmónikás! (Bár én már inkább 2006-ot várom, ugye nem kell mondanom miért ;DD) (OFF Tényleg, nem tudja vki véletlenül, hol lehet jelentkezni a Magyar Jövő Csoportba? Kérdeztem ma a suliban de nem tudta senki, de az osztályomból is vannak még 2-en akik szeretnének jelentkezni ON)
Előzmény: Megatron (39)
Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 40
Volt itt egy kis elírás: „hipotézised”, bocseszka
Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 39
Szia, Dark Mavis! Erről van szó, ez a mi igazi győzelmünk, hogy sikerült a totális nihil topikjából olvasható, színvonalas, későbbi tudományos munkához, a zenei világ alakításához is nyugodt szívvel fölhasználható témát csinálnunk, az ötletek valóságos tárháza található mostmár ebben a topikban, sajnos a szerzői jogok nem minket illetnek, hanem a fórum üzemeltetőjét, dehát annyi baj legyen, mi képes vagyunk lemondani róla, vállaljuk az áldozatot, ha a jövendő idők zenéje a tét, a zenei világ további fönnmaradása. Pitler, Te meg nézz Magadba, és gondolkodj el azon, amit műveltél, nehogy mégegyszer huncutkodni támadjon kedved. Mavis, látom, már megint meg vagy győződve az elméleted helyénvalóságáról, evvel persze nem is lenne baj, épp az lenne a furcsa, ha olyasmit szajkóznál folyton, amiben Te Magad se hiszel, a gond ott van, hogy azt akarod, mások is elfogadják a hipotézied, rá akarod erőltetni másokra is ezt a csacska, megalapozatlan elméletet, mintha a jövőből, 2005-ből jöttél volna, és Neked mindent el kéne hinni. Sajnos sokan el is hiszik, a Topic több tízezres olvasóközönségéből becslésem szerint száz-százötven ember már Hozzád hasonlóan úgy gondolja, 2005-re itt már minden robotizálva lesz zeneileg, nem hallhatunk egyetlen organikus, természetes, szerves hangot sem. Elég baj, hogy így gondolják, mert erre az égvilágon semmilyen bizonyítékunk nincs, sőt a jelenlegi tendenciák épp azt mutatják, hogy az ember arra törekszik, hogy visszavegye az irányítást a gépektől (ezt persze csak képletesen értem, nem kell a Terminátor filmhez hasonló jellegű ember-gép háborúra gondolni), a zenekészítés jogát semmiképpen nem akarja kiengedni a kezéből, mert ha átadná a robotoknak, abból nem születne más, csak hallgathatatlan zenei kaosz, körülbelül az történne, ami a gépekkel írt regények esetében. A mai zenék pedig szerintem még hosszú évekig megőrzik szavatosságukat, a jövő embere is szívesen hallgat majd meg egy 2004-es nagylemezt. (Nagyon helyes, amint befejezte a fohászt, jöjjön csak ide, szükség van minél több zeneféltő, a zenéért aggódó emberre, még jobb, ha az illető politikai beállítódása is rendben van. Nem is azt írtam, hogy „nevltani”, hanem azt, hogy „nyevltani”, hát Te nem is tudsz olvasni, gecc, de mondjuk tényleg elgépeltem, mert eredetileg „nyelvtani”-t akartam írni, az azonban Téged minősít, hogy rögtön kinevetsz emiatt, szánalmas vagy, Pajtikám. Nézz oda, Te is ejtettél egy hibát, nem hazudtoltad meg Magad, azt írtad, hogy „ehgy”, „egy” helyett, vo-ho-há-há-há-há-há, most jól megsozptad!)
Előzmény: Törölt nick (37)
H. Flóra Creative Commons License 2004.09.17 0 0 38
Szia dárt ma visz, szia megatrón! Nem olvastam végig a hozzászólásaitokat, csak azt akartam kérdezni, szó esett-e róla, hogy 2005-ben a közönség AMD Athlon xp 2600-as processzorokból fog állni, és az ő ízlésvilágukat már egy mostani Intel Pentium is játszva kitalálja, úgyhogy meg is fogom nyitni a mi a zene 2006-ban topikot, amiben az AMD Athlon xp 3200Mhz-esek igénytelenségéről fogok diskurálni.
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.17 0 0 37
Szia Megatron! Bizony, én is attól tartok, hogy Bitter alaposan lóvá tett több tízezernyi internetes zenekedvelőt, még szerencse, hogy mi felfedeztük a topic-ját, és a) lelepleztük a gyermeteg átverését, b) egy eredetileg provokáció, "szivatás" céljára alkotott topic-ot értelmes, érdemi párbeszéddé alakítottunk át a jövő korok zenéjéről. Bitter, nagyon szégyelld magad, látod, fordítva sült el a fegyvered! Még ha nem is lesz semmiféle "konferencia", mi ketten azért ott leszünk a Liliom utcai transzformátornál, én és Megatron, és megbeszéljük a zene jövőjét - esetleg úgy, oly módon is, ahogy az index "Nagy Testvéreinek" tekintetétől kísérve nem lehet. Egészen biztos vagyok abban, hogy az állításom igaz, 2005-re a zene előállítása egészében gépiesül majd, hát gondolj csak bele, 100 éve még pl. egy szinfónia megszólaltatásához egész nagyzenekar kellett, hegedűsök, ütősök, fúvósok, vegyeskar! Ma már mindez helyettesíthető egyetlen szintetizátorral vagy egy fejlettebb zenei software-rel! Na, belátod már, hogy igazam van? Hamarosan, 50-100 éven belül megjelennek a zeneszerző robotok is, és akkor teljesen robotizálódik majd a zenei alkotás, hát erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy a 2005-ös ember nem tud majd mit kezdeni a mi mai zenéinkkel! (A hülye öcsém már hazaért sajnos, egyelőre még imádkozik, hálát ad az "úrnak" mert kapott ma egy 4-est matekból, remélem, nem kerül a computer elé, akkor aztán annyi ennek a témának, "nyevltani", meeehhhehehehehehehehehe, azt írja hogy "nevltani", ez nagyon durva, geccciii!!! Figyelj, megkérdezhetem hány éves vagy? Időnként az az érzésem, hogy ehgy dedóssal beszélgetek itt)
Előzmény: Megatron (36)
Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 36
Szia, Dark Mavis! Igen, én is erre gondoltam, és sajnos több mint valószínű, hogy sikerült is Pityingernek, ki tudja, hány témázó olvasta tegnap óta a topikot, hány gyanútlan indexes fórumozó lett félrevezetve, mert az, hogy nem szóltak hozzá, nem azt jelenti, hogy nem is olvasták. Valószínűleg több tízezer emberről beszélhetünk, talán százezer internetező hiszi most azt, hogy végre beindult a zene jövőjéről, 2005 zenéjéről való diskurzió, és ha majd odamennek a konferenciára, mert szeretnék ők is befolyásolni a dolgok alakulását, ötleteikkel hozzájárulnának a zene helyzetének jobbá tételéhez, csalódniuk kell, mert nem lesz ott semmi. Igen nagy felelőtlenség volt Pityingertől a Topic megnyitása, kockára tette a zene jövőjét, csak azért, mert jópofának tartja mások félrevezetését, átverését. Szégyelld Magad, Pityinger, nem vagy méltó arra, hogy az indexes fórumokra írjál, illetőleg szeretném, ha fölfednéd a téma indításának valódi célját, itt az ideje befejezni a játékot. De ne félj, mi kifogunk Rajtad, ugyanis arra használjuk a topikot, amire a címe szerint is hivatott, a zenei világ várható 2005-ös állapotának megtárgyalására, és Te megpukkadhatsz a méregtől, hogy nem sikerült rászedned minket. Okvetlen ott leszek a Transzformátor Bárban, ha konferenciát hiába is keresnénk arrafele, legalább nyugodt körülmények között, higgadtan megbeszélhetjük, amit az indexen nem sikerül különböző okokból, például a moderatúra állandó, fenyegető jelenléte miatt. Mondasz valamit, talán a ma zenéje 2005-ben már elavultnak fog számítani, de nem azért, mintha automatizálnák, robotizálnák a zenét, hanem mert megváltozik a közönség, a zenefogyasztó, zenehallgató társadalom igénye, mindig új és új zenéket szeretne hallani, és ezek az új zenék nem föltétlenül egyeznek meg a mai muzsikákkal, bár ki tudja, az is lehet, hogy a 2005-ös zene nagyon is hasonló lesz a maihoz. Ezért mondtam, hogy lehetetlen előre megjósolni a zene fejlődését, csak abban lehetünk biztosak, ami a szemünk előtt zajlik, tehát csak a jelen zenéjéről tehetünk megállapításokat, minden egyéb csak csillagjóslás, asztrológia, szóra se érdemes áltudomány. (Remélem, amint hazaér az Öcséd, odaengeded a számítógéphez, Neki is értesülnie kell erről a témáról, hogy ha kedve tartja, elmondhassa Véleményét, nem csak a Tiéd az a számítógép, az index fórumot se sajátíthatod ki, mégis hogy képzeled. Gáh-háh-háh-háh-háhh, azt írtad, hogy „mielőübb”, magyarul van ez egyáltalán? Talán jobban kellett volna figyelni nyelvtanórán, akkor most nem égetnéd Magad ezekkel a bődületes nyevltani hibákkal.)
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.17 0 0 34
Szia Baromcó! Figyelj, ha nincs érdemleges mondanivalód a témáról, akkor húzz innét el, ismerem a fajtádat, fel fogunk nyársalni ha ezt tovább folytatod
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.17 0 0 33
Szia Megatron! Én már szinte biztos vagyok benne, hogy Péter74 csak kamuzott, egy nemlétező eseményt próbált meg beharangozni, tulképp. az egész indexes közösséget akarta félrevezetni. Péter74, szépen megkérünk, állj elő, és mondd el nekünk, milyen alantas cél vezetett, amikor megpróbáltál az orrunknál fogva vezetni minket. Milyen emberek vannak, kérdezem én. :( Viszont azt javasolnám, hogy ha már ilyen érdekes vita alakult ki közöttünk az eljövendő korok zenéjéről, akkor mégiscsak legyünk ott a Liliom utcában jövő kedden, mondjuk én ezt a Trafó Bár nevet is átverés-szagúnak érzem kicsit, eleve milyen bár lehet az, ami egy transzformátor belsejében van, hát ROFLMAO. Látod, ebben azért egyetértünk, nyilván az ősembernek, a cro magnoni előembernek is megvolt a maga zenéje, a szívének kedves muzsikája, bármilyen kezdetlegesnek is tűnhetne az a zene a mi fülünknek. És ezzel vissza is tértünk a vitaindító kijelentésemhez - vajon nem lehetséges, hogy a jövő embere ott, 2005-ben éppen ilyen kezdetlegesnek fogja majd találni a mi zenénket? Nem elképzelhető, hogy addigra olyan szinten autamatizálódik a zenegyártás folyamata, hogy az átlagos 2005-ös ember nem tud majd mit kezdeni Csajkovsky vagy a Baetles együttes zenéjével, és addigra már csak a régi korok iránt érdeklődők, a régészek és történészek tudják majd értelmezni napjaink kedvelt zenedarabjait? Én ezt nagyon is elképzelhetőnek tartom. Nah, most rákerestem a Pardon Rádióra a Guugle keresőprogrammal, hát, meg kell mondjam, nem sok érdemlegeset találtam róluk, nem lehet valami jelentős rádió az, biztos nincsenek olyan szintű médiaszemélyiségek a soraikban mint pl. a Boros Bocskor, nah hát rajta aztán minden reggel szétröhögöm magamat :DDDD, és a zenék is nagyon jók amiket jétszik! (A húgyagyú öcsémet tutira nem érdekli a jövő zenéje, ő állandóan a "nemzet múltjáról" fecseg, az agyamra megy már, alig várom, hogy leléphessek itthonról, de nem akarok OFF-olni. Most meg "iskolaker9lésnek"-et írtál "iskolakerülésnek" helyett, aaarghhhhhahahahahah, szerintem fordulj ezzel orvoshoz mielöübb, nem kizárt, hogy komoly agysérülésről van szó)
Előzmény: Megatron (31)
Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 31
Szia, Dark Mavis! Tudod, én már arra gondolok, hogy Pityinger talán nem is az, akinek mondja Magát, valójában köze nincs ehhez a nagy horderejű eseményhez, hanem csak heccből, provokációból megnyitotta ezt a témát az indexen (a témaindító hozzászólás terjedelme alapján fölöttébb valószínű, hogy provokátorral állunk szemben, hiszen – ahogy Te is utaltál rá – nincs élő ember, aki, bármennyire aggódik is a zene sorsáért, elolvasná azt a már-már tanulmánynak is beillő üzenetet. Szerintem ha komolyan gondolná, akkor sokkal rövidebb, könnyebben megemészthető, figyelemfölkeltőbb és érdekesebb post-tal kezdte volna a témát.), persze nem akarok vádaskodni, ha Pityinger itt van még, akkor álljon elő, mutassa meg Magát és cáfolja meg a föltételezésem. Végképp elszontyolodnék, ha kiderülne, hogy nem is lesz „Mi a zene 2005-ben?” vitaest, az is csak a topikszerző fantáziájának terméke, ha így van, akkor megkérem Őt, máshol szórakozzon, mert mi nem értékeljük az efféle tréfát, Szívünkön viseljük a zene (légyen az magyar zene vagy külföldi zene, bár a magam részéről a magyar zenét valamivel jobban kedvelem, közelebb áll hozzám) sorsának alakulását. Még az is megfordult most a fejemben, hogy Pityinger csak adatgyűjtés céljából nyitotta a topikot, azt várja, hogy mi itt IRL adatokat fogunk elkotyogni magunkról, és ő azokat különféle tisztességtelen célokra fölhasználja, de remélem, hogy fölösleges az aggodalmam, talán azért mégse ilyen súlyos a helyzet. Igen, szerintem már az ősember is csinált és befogadott zenét, persze nem olyan fejlett eszközökkel, amilyenek a mai hangszerek, nem ismerte például a gitárt, se a szintetizátort, de kezdetleges dobokat már használt, avval állította elő a ritmikai alapokat, és a síp segítségével hozta a dallamot. Valószínűleg énekelt is, bár erre vonatkozólag nincsenek bizonyítékaink, hiszen énekhangról nem maradtak fönn régészeti leletek, vagy legalábbis egyelőre föltáratlanok, nem találták meg őket a kutatók. (Talán nagy hegységekben lenne érdemes keresgélni, mert ott visszhang formájában esetleg még saját fülünkkel is megtapasztalhatjuk a több tízezer évvel ezelőtt élt ember énekét.) Mondasz valamit, most elgondolkodtam, lehet, tényleg nem kéne annyi Joy Divisiont hallgatnom, több a káros hatása, mint a zenei értéke, persze a paranoiámra vonatkozó kijelentésed nem állja meg a helyét, zenétől nem lehet paranoiás az ember. A Parádi Rádió pedig a magyar undergrund rádiózás egyik legjelentősebb fejezete, érdemes lenne megismerkedned vele, mert elég sajnálatos, hogy 2004-ben hallod először a nevét, amikor már sokkal kevésbé jelentős, mint mondjuk 1994-ben, tíz évvel ezelőtt, a hőskorban. Igen, a vitánk lezárása szempontjából tényleg hasznos lesz a találkozó, szerintem szemtől-szembe, in real life mindent meg tudunk beszélni és megegyezésre jutunk a kérdésben. (Na, akkor remélhetőleg lesz még egy témázó, akit érdekel a jövő zenéje, jöhetne már az Öcséd, hogy kifejtse a Véleményét, biztos vagyok benne, hogy jobban átlátja a helyzetet, mint Te. Jaj, már megint az elgépelésekkel jössz, most mért kellett ez? :( Tényleg nem szép dolog emiatt megmosolyogni másokat, most gondolj bele, Te mit szólnál, ha találnék egy ilyen kis jelentéktelen hibát a szövegedben, és hangos hahotázásban törnék ki, wáh-háh-háh-háh-háh-háh, azt írtad „szinten” helyett, hogy „szintetn”, szerintem ez nem is elgépelés, Te tényleg ennyire nem ismered a magyar nyelvet, látod, ez lett az eredménye az iskolaker9lésnek.)
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.17 0 0 30
Szia Megatron! Látod, ebben nagyon egyetértünk, azt vártam, hogy a Zene rovatba történő áthelyezéssel megnő majd az aktivitás a topic-ban, de ez nem történt meg, a jelek szerint valóban csak minket, kettőnket aggaszt, hogy miféle zenét hallgatnak majd a jövő emberei a 2005-ös esztendőben, még a topic-nyitó Pityer is felszívódott, azt képzeli talán, hogy az olvashatatlanul hosszú és unalmas felhívása közzétételével már megtette a magáét a jövő zenéjéért?? Valóban, jól mondod, a zene tulképp. velünk van a történelem kezdete óta, már a legelső ősemberek is hallgattak valamiféle zenét szerintem, bár erre persze nincsen bizonyíték, de el tudom képzelni az ősembert, hogy ott ül a barlangban egy hosszú nap után, és kikapcsolódásként zenét hallgat. És épp ez a zene lényege IMHÓ, hogy kikapcsoljon a hétköznapokból, feledtesse a gondokat, problémákat, nem pedig az, hogy még relaxálás közben is ezeket sulykolja a zenekedvelő ember fejébe, és épp ez az oka, hogy nem kívánok megismerkedni a Judy Television zenekar dalaival sem, nincsen nekem erre szükségem, nem gondolod, hogy talán Te is részben épp a Klozet című albumuk miatt lettél paranoiás? Merthogy paranoiás vagy, ez már kiderült, nyilván ezért is ismered a Paranoia Rádiót, ez nyilván a Hozzád hasonló lelkileg sérült embereknek sugározza a beteg, komor muzsikát. Ezek után egész biztosan nem vennék részt a konferencián, amiért mégis ott leszek, annak az az oka, hogy most már mindenképpen tisztáznunk kell a dolgainkat szemtől-szembe is, meg kell beszélnünk a jövő zenéjének helyzetét mint férfi a férfival. (Az öcsém most még a gimiben van szerencsére, egyelőre nem tud írni ide, remélem nincsen ma szám-teck órája, mert akkor hamarosan felbukkan itt, és akkor jaj az értelmes beszélgetésnek, percek alatt tönkreteszi a topic színvonalát, most látom csak, "szörnyű" helyett "sz9rnyű"-t írtál, muhhahahahaha-huhuhuhuhu, ne haragudj, de meg kell fontolnom, folytassak-e vitát olyasvalakivel, akinek a helyesírási kvalitásai ilyen alacsony szintetn vannak)
Előzmény: Megatron (29)
Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 29
Szia, Dark Mavis! Ha-ha, én is evvel a problémával kellett hogy szembenézzek, percekig kerestem, kutattam a Mi a zene 2005-ben témát, fene se gondolta volna, hogy tegnapról mára virradó éjszaka egyszerűen átmozgatják egy másik fórumba, kicsit meg is ijedtem, azt hittem, törölték a téma összes hozzászólását és magát a témát is, de szerencsére nem ez történt. Mostmár én is úgy gondolom, hogy jó döntés volt, elvégre is zenei témájú témáról van szó, ez a téma elsősorban a Zene fórumba írókat érdekelheti, a kultúrások nem annyira fogékonyak rá, azok inkább annak örülnek, ha kényelmesen elhelyezkedhetnek a fotelba egy izgalmas könyvvel, például krimivel, és azt olvasgathatják, mit érdekli őket a jövő zenéjének kérdése, nem törődnek vele. Elég szomorú, hogy még itt a Zene rovatban se valami nagy a témázók aktivitása, eddig Rajtunk kívül érdemi hozzászólást senki nem írt, nem születtek életképes ötletek, értékelhető gondolatok, vajon mért van ez? Ennyire nem érdekel senkit, hogy mi lesz a zenével? Hiszen a zene közös örökségünk, a nomád népek hagyták még ránk annó, és nagyon fontos lenne, hogy megőrizzük az utókor számára is, például 2005 embere számára. Gondolj bele, milyen szomorú világ lesz itt 2005-ben, ha kinyitod a rádiót, és nem szólnak belőle szívmelengető melódiák, vagy kinyitod a televíziót, és a zenei tévécsatornák nem sugároznak zenei videoklipeket, már csak azért sem, mert nem lesznek zenei tévécsatornák. Igen-igen sivár jövőkép ez, és talán ez az utolsó pillanat, amikor még tehetünk valamit ellene, ez a konferencia soha vissza nem térő alkalom a zene megmentésére, de az emberek elfordítják a Fejüket, nem törődnek a baljós előjelekkel, azt hiszik, hogy a zenéért nem kell tenniük semmit, csak úgy magától megmarad. Részben egyetértek Veled, a legjobb zene az a zene, ami fölvidítja, táncra perdíti az embert, de ha éppen melankolikus hangulatban vagy, akkor szinte belső parancsra Joy Divisiont kell hallgatnod, nem is tudsz befogadni más muzsikát, azt javallom Neked, nézzél utána a Joy Division munkásságának, a zenei műveltséged nem lehet teljes a Closer album ismerete nélkül, de a Joy Division csak egy példa, sok más zenekart fölhozhattam volna helyette. Tényleg nem ismered a Parádé Rádiót? Hát ha ez igaz, akkor csak szánni tudlak, a magyarországu undergrund rádiózás egy fontos epizódja maradt ki az életedből, nem is tudom, érdemes-e így ellátogatnod a konferenciára, szerintem ki fognak nézni onnan, rögtön látják Rajtad, hogy gőzöd nincs a témáról. Amit pedig az állítólagos paranoiámról írtál, az szintén a hozzá nem értésed mutatja, teljesen egészséges aggodalomról van itt szó, nem paranoiáról, szerintem jogosan tartok tőle, hogy ártani akarsz nekem, el akarsz tenni láb alól, de ne fogom hagyni, nehogy azt hidd. (Pedig kötelességem amnesztiát kérni az Öcsédnek, tartozok neki ennyivel, bár most hogy mondod, valóban hozzá tud szólni a témához, úgyhogy esetleg kicsit elhalaszthatom a kegyelemkérést, addig mondd meg neki, hogy tartson ki, ne csüggedjen, fohászkodjon az Úrhoz, nemsokára minden jóra fordul. És imádkozz Te is, amíg van rá lehetőséged, mert aztán csak pörkölődsz majd a Pokolban, sz9rnyű kínok között meg fogsz égni.)
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.17 0 0 28
Szia Megatron! Hú, ne tudd meg mennyit kerestem a topic-ot, mire rájöttem, hogy átrakták a Zené-be!! :DD Persze ez helyes döntés volt a Gépház részéről, hiszen minden zenebarát érdeklődésére számot tarthat a kérdés, hogy milyen zenét hallgatnak majd leszármazottaink a jövőben, 2005-ben. Titokban abban reménykedtem, hogy reggelre kitisztul a fejed, elmúlnak a paranoid gondolataid, de a jelek szerint ez hiú ábránd volt, ez az üldözési mánia Nálad talán a februári verés tartós következménye lehet. Komolyan mondom, időnként már szinte bánom, hogy olyan csúnyán helybenhagytalak, persze csakis Magadnak köszönheted. Kérdésedre a válaszom: nem tervezem a fizikai megsemmisítésedet, bár szó ami szó, időnként kedvem támad holtan látni Téged (igazság szerint eléggé gyakran támad kedvem hozzá), de egyelőre nem szándékozok érdemi lépéseket tenni. Látod, épp ettől féltem, ennek a Judy Visiónak a "fájdalmas elmúlásról" szóló dalai szerintem eléggé kártékonyak lehetnek, bár én még sose hallottam róluk (biztos, hogy ez nem valami átverés a Részedről? :PP), hiszen a zenének éppenhogy vidámságot, életörömöt kell sugároznia, vigasztalni a csüggedőket, ezt mindenképpen meg kell beszélni a konferencián, hogy milyen lépéseket lehetne tenni az ilyen negatív hatású "zenék" azonali betiltása érdekében. Nah, én is megnéztem a neveket, hát én mondjuk egyet se ismerek közülük, de ez a Paradis Rádió se tudom hogy micsoda, nem hinném hogy olyan országos adó lenne, mint a Kosúth vagy a Juvi, mert én még sose hallottam róla. Ettől függetlenül persze ott leszek a konferencián, engem is érdekelnek a felvetett kérdések, bár egyelőre még nem volt türelmem mindet elolvasni, és ha vége lesz a vitaestnek (vagy ha megunjuk), mindenképpen meg kell majd beszélnünk a nézetkülönbségeinket szóban is, pillangókést és gázpiszolyt tényleg csak arra az esetre viszek magammal, ha esetleg nem sikerülne meggyőznöm Téged pusztán a szavak erejével, bár biztos vagyok abban, hogy sikerülni fog. (Megkérlek, ne védelmezd az öcsémet, ne kérj kegyelmet neki, így is attól félek, hogy most, hogy áthelyezték a topic-ot a Zené-be, hamarosan felbukkan majd, és elkezdi ontani a nacionalista ostobaságait, legjobb lenne, ha gyorsan eltörném az ujjait, hogy ne tudjon gépelni)
Előzmény: Megatron (26)
Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 26
Szia, Dark Mavis, jól van na, kihagytam egy betűt, siettem, fáradt voltam, késő volt, nem tehetek róla, mért kell rögtön kinevetni? :( Tudod, ez sokat elárul Rólad, ha képes vagy ezért kinevetni valakit, akkor sokmindenre képes vagy, nem alaptalan az aggodalmam, szerintem forralsz ellenem valamit, nem nyugszol, el akarsz kapni. Hát nem volt elég az ominózus februári vereséged, amikor teljesen megszégyenülve maradtál a helyszínen, és a Szemedből véres könny potyogott? Azt hittem, az jó lecke lesz számodra, egy életre fölhagysz az ármánykodással, de úgy tűnik, tévedtem, alábecsültem a gonoszságod. Most már megkérdezem, kérlek, válaszolj egyenesen, nyíltan, ne törődj avval, hogy esetleg moderációs következményei lehetnek, mondd meg őszintén: Te fizikailag meg akarsz semmisíteni engem? Jobb ezt tisztázni, mert ha a válasz igen, akkor ebben a szellemben folytatom Veled a társalgást, módosítok a hozzáállásomon, egy alávaló gazemberrel ugyanis másképp kell beszélni a jövő zenéjéről. De kell beszélni, hiszen a jövő előbb-utóbb itt lesz, talán már el is kezdődött, és fontos, hogy kész válaszaink legyenek a zenei világ változásaival kapcsolatos kérdésekre. Hogy közelebb jussunk a megoldáshoz, én is elolvasom a topikindító hozzászólást, egy pillanat türelemet kérek. Úgy látom, az itten a fő kérdés, hogy sikerül-e bekapcsolódni a fejlett nyugati kultúra zenei vérkeringésébe, avagy megmaradunk azon a balkáni színvonalon, amelyen most vagyunk (részben Neked köszönhetően is, az előbb vallottad be, hogy hitvány mulatós muzsikát hallgatsz az igényesebb, értékesebb műfajok helyett, még csak nem is hallottad a poptörténeti jelentőségű Joy Division zenekar nevét, Ian Curtisről, az elmúlás megéneklőjéről, annyi fájdalmasan szép és megindító dal szerzőjéről fogalmad sincs, de ez csak egy példa, szerintem még a Nox zenekar neve se mond Neked semmit, és ez igen szomorú), ez a tétje annak a vitaestnek, amit nemsokára megrendeznek valahol, hogy pontosan mikor és hol, azt nem tudom, mert csak a téma címében olvastam ezt a vitaest szót, a topikindító hozzászólásnak a végét futottam még át, néztem, hogy vannak-e ismerős nevek a közreműködők között, és bizony egyet-kettőt föl is ismertem. Ezek a nevek garantálják a színvonalas eszmecserét a zene és az impotencia kapcsolatáról, szerény Véleményem szerint mindenképpen érdemes részt venni a konferencián. Jó ötlet, én is ott leszek, és majd értelmes módon, emberhez illő stílusban megvitatjuk a kérdést, esetleg vihetünk bézbólütőt vagy szúró-vágófegyvereket a biztonság kedvéért. (Sok olyan témázó kéne még az indexen, mint az Öcséd, akkor nem tartanánk itt, ahol most, hogy a nemzeti értékek, a hazaszeretet nem érdekli az internetező közösséget, legyintenek, ha ezeket a kifejezéseket hallják, azt hiszem, mindjárt írok is a Megkérdeztük a kultúramoderátort témába, hogy engedjék vissza az Öcséd, bár ezt Neked kéne megtenned, régen meg kellett volna írnod az elektronikus levelet, amiben kegyelmet kérsz az Öcsédnek, elkeserítő, hogy erre külön föl kell hívni a Figyelmed.)
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.17 0 0 25
azért ha megnézed a listát, elég combos nevek vannak rajta, szerintem a tilos és pararádiós arcok megforgatják majd az egész világot, nem csodálkoznék, ha ezek után 2005-ben más lenne a ZENE

még Paizs Miklóst javasolnám a listára, a haikugyáros gizdarappert, meg FatMo-t, hogy legyen, aki a vita tisztaságára felügyel.
Előzmény: ipls (22)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.17 0 0 24
Szia Megatron, OFF, nah, először is megkérdezném az index fúrum széles nyilvánosságát: ki is volt az, aki hónapokon át távol volt a fúromtól, én vagy Megatron? Nah ugye, Megatron a helyes válasz, és megsúgom, azért volt távol, mert kórházban hevert, hónapokon át magatehetetlen volt, bénán vegetált, nővérkék mosdatták a lebénult, lesoványodott testét, több, mint fél évbe telt, mire újra megtanult járni, beszélni és írni (bár az írással még vannak nehézségei, ahogy azt összefüggéstelen, zagyva mondatai bizonyítják), miután olyan csúnyán megbüntettem őt a "Buddha-bár" című topicban történt piszkálódásai, szemtelenkedése miatt. Mi az, hogy mi a célom? Nem vagy Te egy kicsit paranoiás, barátocskám? Azt a Joí Visiót, amit írtál azt nem ismerem, én így ősszel, a szüreti mulatságok idején főleg vidám mulatós zenét hallgatok, de ez nem tartozik ide. ("Azér", ezt írtad, kihagytad a "t" betűt, bruhhhahahahaha, most még ezek után vegyelek komolyan Téged?) ON. Közben elgondolkoztam Pityer felhívásán, ez az impotencia-dolog talán ilyen áttételes, tehát arra gondoltak a szervezők, hogy bizonyos zenék hallgatása hibákat eredményezhet az emberi szervezet egyes funkcióiban, epilepsziát, migrént, vagy akár impotenciát is okozva - így van ez napjainkban, és IMHÓ így marad a jövőben, 2005-ben is, na persze ezt csak annak a kornak az emberei tudják majd igazolni :DD. Szóval, ha ilyen érdekes témák is terítékre kerülnek majd, akkor talán mégis részt veszek a konferencián, azt javaslom, legyél ott Te is, esetleg szóban is megvitathatjuk a nézeteltéréseinket egy sör mellett ott a Trafó Bárban. (Nagyon jól tették a Tisztelt Moderátorok, hogy kitiltották a balf*sz öcsémet a Kultúrából, dicséret illeti Őket ezért, sőt, a legjobb az lenne, ha az index valamennyi szegletéből kitiltanák őt, és az egész Univerzumból sem ártana kitiltani őt, bár nem tudom, van-e ekkora befolyásuk a Tisztelt Moderátoroknak, hogy ezt megtegyék)
Előzmény: Megatron (23)
Megatron Creative Commons License 2004.09.16 0 0 23
Szia, Dark Mavis, tudod, éppen ettől tartottam, ismét meg akarod hamisítani a múltbéli eseményeket, már szóba hozni is kár volt, hiszen semmi köze a témához, de ha már kísérletet tettél a Topic olvasóinak dezinformálására (és elég sokan olvashatják a Topic-ot, megengedhetetlen, hogy a Te verziód rögzüljön a Fejükben, egész egyszerűen azért, mert nem felel meg a valóságnak, kitaláció, koholmány, fikció, pont mint az elméleted a jövő zenéjéről), muszáj valamilyen formában reagálnom rá, helyre kell hogy igazítsalak, tehát röviden összefoglalva februárban az történt, hogy lovagias párbajban fölülkerekedtem Rajtad, legyőztelek, vereséget mértem Rád, abban bízva, hogy akkor se támad kedved huncut módon hazudozni, butaságokat hinteni, ha még valaha meggyúgyulnak a súlyos belső sérüléseid, visszanyered a látásod és lábra tudsz állni. Sajnos nem ez történt, most megint itt vagy és megpróbálsz ártani nekem, ravasz módon a 2005 zenei életéről szóló topikot fölhasználva gonosz terved megvalósítására. Mi a célod neked tulajdonképpen? Tényleg ilyen gonosz vagy? Ezt már csak azér se hiszem, mert a zenei ízlésed ellentmond ennek, mély mondanivalójú, teknikás, szépen kimunkált zenéket hallgatsz, szóval tényleg kell hogy legyen valami jó Benned, csak nagyon mélyen van, a Lelked mélyén, és már majdnem teljesen kiölte Belőled ez a kegyetlen, elidegenedett világ. Itt az ősz, talán az is rossz hatással van Rád, látod, hogy körülötted mindenki meg akar halni, hullanak a levelek a fáról, szóval így minden pusztul el, érted, mire gondolok. Ilyenkor az ember Joy Divisiont hallgat legszívesebben, Ian Curtis lúdbőröztető hangját hallgatva elmélkedik az élet dolgain, az elmúláson, és a halálba vágyódik, még az a szerencse, hogy újra lesz tavasz – remélhetőleg még időben. Visszatérve az eredeti kérdésre, talán igazad van, minden hozzászólás értékes, amit a jövő zenéjéről írunk, mégha nem is lesz igazad, azért jókat fognak majd mosolyogni a jövő emberei, akik 2005-ben beleolvasnak a Topic-ba, és megtalálják az „elméleted”, okvetlen érdemes lesz fölszínre hozni a topikcímben megjelölt évben a témát. Én se értem, mi köze az impotenciának a jövő zenéjéhez, bár az az igazság, hogy magam is csak átfutottam a témaindító hozzászólást, talán elsiklott a tekintetem néhány fontos mozzanat fölött, majd holnap, friss fejjel újra elolvasom. (Hiszen ez fölháborító, lobbizni kell a moderátoroknál, hogy engedjék vissza az Öcséd a Kultúra rovatba, eddig is igen sok értékes hozzászólással emelte a rovat színvonalát, már csak ezért is újra át kéne gondolniuk a tisztelt moderátoroknak a kitiltást, bár én most nem szeretnék egy rossz szót se szólni a moderátorokról, áldott jó emberek, néha bosszankodunk rajtuk, de azért jó, hogy itt vannak és vigyáznak ránk.)
Előzmény: Törölt nick (21)
ipls Creative Commons License 2004.09.16 0 0 22
Szerintem a zene harmonikus rezgesek sorozata, es fel ev alatt nem fog annyit valtozni az emberiseg, hogy az errol kialakult kepeben jelentos modosulas allhasson be. Ne felejtsuk el persze, hogy vilagunk erosen felgyorsult, ezert lehet, hogy ezek a "memek" is nagyon gyorsan modosulnak mostanaban, de errol meg semmilyen tudomanyos igenyu kimutatassal nem szembesultem.

Mindenkepp ott leszek a vitaesten, koszonom a tajekoztatast.

P.S.: Vajon lehet majd szemelyesen kerdeseket is feltenni az ott megjeleno muveszeknek, vagy egymassal fognak "csak" eszmet cserelni?

Koszonettel
ipls
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.16 0 0 21
Szia Megatron, no, ez már egy fokkal értelmesebb megnyilvánulás volt a Részedről, nem olyan sokkal értelmesebb persze, de Tőled ez is szép teljesítmény. Én is bízom abban, hogy nem fajul a helyzet odáig, hogy megismétlődjenek a februári, oktogoni események, nem szívesen köpném-hugyoznám le ismét a vérben fetrengő, vergődő, darabokra zúzott testedet, én is csak ember vagyok, nekem is van lelkem. Eszem ágában sincs végső igazságként beállítani a jövőről alkotott elképzeléseimet mellesleg, csak gondoltam, megosztom Veletek az álláspontomat, esetleg majd 2005-ben újra felhozom ezt a topic-ot, ha addigra elsüllyed, és akkor összevethetjük a mostani feltételezésemet az akkori helyzettel, valami azt súgja nekem, hogy legalább 70-75%-ban egyezni fog a kettő. Na, beleolvastam Pityer felhívásába, egy-két sort átfutottam, hát ez elég komolytalan konferenciának tűnik így első blikkre, pl. hogy jön az impotencia problematikája ahhoz, hogy milyen lesz a zene a jövőben? Szóval én valszleg nem is veszek részt a tanácskozáson. (Hála az égnek az öcsém ki van tiltva a Kultúra rovatból, úgyhogy nem fogja idetolni a képét ebbe a topic-ba, nem jön a hülye süketelésével a "Nemzet"-ről és az "idegenek"-ről, így megmaradhatunk a normális, lényegi diskurzusnál. Valami azt súgja nekem, hogy Ti nagyon jól kijönnétek az öcsémmel, egyformán retardáltak lehettek minketten, már bocs...)
Előzmény: Megatron (18)
gr.ngo Creative Commons License 2004.09.16 0 0 20
Na jó, ahogy gondolod. Ganxtát is rosszul írják, mert az meg Ganxsta. Meg ezt is. Na mindegy. Alap dolog. Egyébként tényleg ne offoljunk, mert jó a téma... alapvetően...
Előzmény: Megatron (19)
Megatron Creative Commons License 2004.09.16 0 0 19

Ahá, szóval durvulsz, Dingó, hát nem sokra mész vele, mert én nem hagyom magam provokálni, Dark Mavisnek pedig igaza van, a Legyen Ön is milliomosban is számtalan példa van rá, hogy a közönség kisebbik része tudja a helyes választ, a játékos mégis azt jelöli meg, amire többen szavaztak. És ha neked pl. Dark Mavisszel azt mondjuk, hogy ugorj a kútba, akkor beleugrasz? Na látod.

Tényleg, nincs valakinek Vágó István-szólólemeze?

Előzmény: gr.ngo (16)
Megatron Creative Commons License 2004.09.16 0 0 18
Szia, Dark Mavis, tudod, én direkt vigyáztam, ügyeltem arra, nehogy durvulásnak minősíthető módon fogalmazzak, ne használjak trágár, vulgáris kifejezéseket, annak itt végképp nem lenne helye, persze egyébként se jellemező rám a személyeskedés, mások ok nélküli sértegetése. Eddigi hozzászólásaim a témában mind on-topic hozzászólások voltak, és ezen nem is kívánok változtatni, hiába provokálsz a múltbéli nézeteltéréseink fölemlegetésével, az már a múlt, le van zárva (bár nincs elfelejtve, se megbocsátva) egy ideig mindenképpen, aztán majd valahogy rendezzük, fölnőtt módon megbeszéljük, akárcsak februárban az oktogoni Burger King előtt. Sajnos akkor nem sikerült konszenzusra jutnunk, pedig mindent megtettünk a konfliktus békés rendezése érdekében. Jól mondod, nem tudhatjuk, mi lesz 2005-ben, csak azt tudhatjuk, mi volt 2003-ban vagy 2002-ben, utóbbi kettő ugyanis már lezajlott, vége van neki, 2005 viszont még a jövő, csak sejtéseink lehetnek róla, te viszont a sejtéseid végső igazságként próbálod beállítani, és ez fölöttébb ellenszenves hozzáállás, a történelem során rengeteg zűr, bonyodalom származott ebből a mentalitásból, hagy' ne soroljam a példákat most. A konferenciáról, amit emlegettem, az első hozzászólásban olvashatsz, ha vetted volna a fáradságot, akkor már képben lennél, tudnád, miről beszélgetünk, dehát így komolytalan az egész, Pityer hiába nyitotta meg a témát, mert rajtam és Gergőn kívül senki nem olvasta el, és ez igen szomorú, mert az egész zenésztársadalom és a zenefogyasztó közönség érdeke is, hogy végre beinduljon a diskurzus a zene helyzetéről, hogy 2005 zenéjéről végre tudományos szintű eszmecsere folyjék. (Az Öcséd – ha a személyes Véleményem kérdezed –, ezerszer jobb ember nálad, ami annál is furcsább, mivel ugyanaz az Anya szült Titeket, ugyanabban a Családban nevelkedtetek. Neked is el kéne kezdened lassan imádkozni, hogy hát legalább ne kerüljél a Pokolra, ha már ilyen bűnös életet élsz.)
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.16 0 0 17
Szia R-Go, nézd, én nem szólok bele a vitátokba, csak azt kérem, hogy valahol másutt folytassátok, és ne off-oljatok szét egy ilyen érdekes témát arról, hogy milyen is lesz a zene 2005-ben, a jövőben. (Egyébként a Guugle-találatok száma még nem jelez semmit IMHÓ, csak azért mert többen tudják rosszul, még nem biztos, hogy nekik van igazuk, lehetséges, hogy Bethooven w-vel írta a nevét, én nem zárom ki ezt)
Előzmény: gr.ngo (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!