Keresés

Részletes keresés

Makkoscipo Creative Commons License 2021.03.01 -1 0 840

Fogadjuk el (persze csak teoretikusan),hogy emlékszik a víz! No de a patikában nem vizet kapsz, hanem cukorgolyót! Annak valószínűleg a víz megsúgja, hogy mit kell tennie. Arról, hogy cukor miként veszi át a rezgést hallgatnak, mint a sír.

Van ami tényleg működhet:

https://youtu.be/WFyKiHHp2dE?t=5062

Előzmény: Törölt nick (839)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.28 0 0 839

"A víz emlékszik" - szokták emlegetni. De miért pont a "gyógyszerre" és nem mondjuk a kutyagumira? Az egyik legelterjedtebb homeopátiás "gyógyszer" vajon hogyan hat, ha még a homeopátiás elveknek sem felel meg?

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.28 0 0 838

Valamikor régebben dolgoztam kininnel. Miért nem lázasodtam be tőle sohasem? A homeopátia elvei szerint ennek kellett volna történnie.

pert2 Creative Commons License 2021.02.16 0 2 837

A homeopatia tokeletesen hatekony, egy liter tenger vagy folyovizben benne van a vilag osszes gyogyszer homeopatikus mennyisegben, csak az a kerdes szuksegunk van e mind a tobbszazezerre egyidejuleg.

Előzmény: bakibaby (835)
petike23 Creative Commons License 2020.12.16 0 1 836

Helyes.

Előzmény: bakibaby (835)
bakibaby Creative Commons License 2016.11.19 0 2 835

Sötét nap virradt a homeopátiára

De a készítmények csomagolásai szép világosak lesznek, mert mostantól csak annyit írhatnak rájuk, hogy NEM MŰKÖDIK. Tovább »

forrás: Index.hu

bb

Fat old Sun Creative Commons License 2016.10.13 -1 2 834

"természetesanyagokbólkészülnincsenmellékhatásablablablabla..."

http://index.hu/tudomany/2016/10/13/10_gyerek_halhatott_meg_homeopatias_szertol/

pk1 Creative Commons License 2016.09.18 -1 0 833

Jaj, mikor írtam már azt! Lehet, hogy azóta már máshogy van.

Előzmény: kalapala (832)
kalapala Creative Commons License 2016.09.18 0 0 832

És minket ki véd meg az uniós jogtól?

Előzmény: pk1 (830)
jogértelmező Creative Commons License 2015.12.29 0 0 831

Valóban  jobb lett volna így: Ha jót akarsz tenni, .... vagy így: Ha jót akarsz mindenkinek, ...

"Ha te ezekkel a sarlatánokkal kívánod kezeltetni magad ez a szíved joga, de miért kellene ehhez további híveket toborozni? "

Nem kezeltetném így magam, és abszolúte nem szoktam propagálni.

Már nagyon régóta  "hittel" - ill. szuggerálással  történő öngyógyításnak tekintem, melynek hatékonyságát illetően azonban nem tudok hitelt érdemlő statisztikákról.

Előzmény: Mungo (829)
pk1 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 830

Lehet, hogy üldözné, az uniós jog viszont pillanatnyilag védi a homeopátiát.

Előzmény: Mungo (829)
Mungo Creative Commons License 2015.12.29 -1 0 829

Ha jót akarsz, javaslom nyiss neki külön topikot.

Ezt most vegyem fenyegetésnek?
Én nem úgy akarok "jót" a honfitársaimnak, hogy az átverésükből hasznot húzók gazdasági előnyeit latolgatom.
Az átverés nem lehet elfogadható semmilyen formában sem. A homeopátia művelői és propagálói beteg emberek gyógyulását késleltetik, akadályozzák meg a félrevezető "kezelés" hasznosságát állítva. Természetesen nem ingyen. Mivel lehet igazolni az ilyen tevékenységet?
Ha te ezekkel a sarlatánokkal kívánod kezeltetni magad ez a szíved joga, de miért kellene ehhez további híveket toborozni?
Szerencsére az akadémia is besokallt és az áltudományos gyógyászatot üldözendőnek tekinti immár.

Előzmény: jogértelmező (827)
jogértelmező Creative Commons License 2015.12.28 0 0 828

Javítok:  Kérdésed felvetésed ...

Előzmény: jogértelmező (827)
jogértelmező Creative Commons License 2015.12.28 0 0 827

Kérdésed szerintem teljesen off-topic itt. (Ha jót akarsz, javaslom nyiss neki külön topikot. Előre is köszönöm.)

Előzmény: Mungo (826)
Mungo Creative Commons License 2015.12.28 0 0 826

... ami számunkra pénzügyi szempontból bizonyára kedvezőtlen hatású lenne ...

Azért fejtsd ki csak bátran mire gondolsz. A csalás, a szélhámosság, az emberek hiszékenységének vámszedőit gazdaggá teszik. Micsoda öröm, hogy ha ezek a derék csalók még adóznak is, tehát legyen teljesen legális a gazemberség.
Gondolom ilyen teljesen hazafias meggondolásból írogatsz ilyen szívmelengető és teljesen szimpatikus dolgokat...

Előzmény: Bétaverzson (822)
Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.28 0 0 825

"ezzel akarsz valamit?"

Igen.

Előzmény: Törölt nick (824)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 824

ezzel akarsz valamit?

Előzmény: Bétaverzson (823)
Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.28 0 0 823
Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.28 0 0 822

Fontosnak tartom mindig megjegyezni, hogy amit itthon betiltanának, azt sokan külföldről hoznák/hozatnák be, ill. külföldön vennének igénybe itthon már betiltott szolgáltatásokat (vagy itthon, titokban adózatlanul), ami számunkra  pénzügyi szempontból bizonyára kedvezőtlen hatású lenne  ...

Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.28 0 0 821

Írtad korábban egyik topiktársnak:

" Lefogadom, a tradicionális kínai gyógyításról se hallottál részletesebben. "

E válfaját hazánkban ma is űzik, ill. továbbra is reklámozzák. (A jogrendszerváltás utáni MTA, és jogalkotók keze is benne van itthoni elterjedésében )

http://index.hu/tudomany/altudomany/2014/10/02/az_akupunktura_nem_mukodik/

Előzmény: sanci99 (807)
pk1 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 820

Az biztos, hogy ismeretekre mindenkinek szüksége van. Hozzászólásod időpontjában még nem állt rendelkezésre ez a tanulmány:

http://www.nhmrc.gov.au/guidelines-publications/cam02

Lényege: homeopátia = egyfajta placébó.

Nem kizárt persze, hogy tudsz valamit, amit más nem, ha így van, személyeskedés helyett oszd meg velünk.

Előzmény: sanci99 (807)
Rangun Creative Commons License 2015.12.27 0 0 819

Tegyük mellé, hogy a placebóhoz képest nem hat, ami viszont sok esetben hatásos, ezért lehet eladni a hatástalan dolgokat is.

Előzmény: petike23 (810)
Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.27 0 0 818

https://hu.wikipedia.org/wiki/Crohn-betegs%C3%A9g

Ajánlom a Kutatások fejezet elolvasását.

Előzmény: Mungo (817)
Mungo Creative Commons License 2015.12.27 0 0 817

A székletátültetés bizarr, de hasznos és egyáltalán nem homeopátia.

A bélféreg szándékos bevitele viszont komplett elmebaj, de azt csak kretén fogyni vágyók próbálják ki.

A második módszernek csak annyi köze van a homeopátiához, hogy az emberi butaság akár ezt is lehetővé teszi.

Előzmény: Bétaverzson (816)
Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.26 0 0 816

Sajnos a helyzet bonyolultabb annál, mint amit gondoltam eddig naivan.

Nemrégiben értesültem ezekről: Rémes betegségek gyógyításával próbálkozók megkísérelték a széklet-átültetést, valamint jótékonynak tűnő bélférgek beültetését is.

Hogy ez homeopátia kategória avagy sem, fogalmam nincs.

Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.26 0 0 815

Nem tartom (szubjektíve) felelősségteljes magatartásnak homeopátiás szerek kínálását/ajánlását olyan kórokozók ellen, amelyek fittyet hányva ezekre, játszi könnyedséggel tudnak szeretteink szervezetében szaporodni.

Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.26 0 0 814

" ... bàrmilyen meglepo, képesek vagyunk sokszor gyogyszer nélkul is meggyogyulni...."

Igen, ezt már magam is megfigyeltem magamon,  jó néhányszor - ami ezáltal számomra statisztika tény. 

Ám amióta észrevettem, hogy lehajolás után egyre nehezebb felegyenesednem, azóta erre jutottam: Bennem is elszaporodhattak bizonyos régóta lapuló, ugrásra váró bajkeverők.

Előzmény: Törölt nick (813)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 0 0 813

Es bàrmilyen meglepo, képesek vagyunk sokszor gyogyszer nélkul is meggyogyulni.....Még szerencse.

Előzmény: Bétaverzson (812)
Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.26 0 0 812

kb. évtizede - meghallgatván az egyik székesfehérvári  Szkeptikus Konferencia előadásait, érdekes érvekkel találkoztam. Az egyik az volt, hogy a sokszorosan hígított izékben aligha lehet hatóanyag.

Ellenérvként felhozta valaki, hogy az angol királyi lovarda állatorvosa homeopátás orvosként nem vallott elbocsátására okot adó kudarcot.

Hozzáteszem: Azt persze sajnos nem tudni, hogy csalt-e olykor-olykor ... :)

Már nem emlékszem hol - de később jelezte valaki: - Lehet ám az is, hogy a beteg állat nem a neki beadott akármiktől gyógyul meg, hanem a körötte sürgölődők simogatásálól ...

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 0 0 811

Vannak akik szerint van egy olyan jelenség hogy a viz emlékezete....vagyis ha tettél a vizbe egy anyagot a rettenetes higitàs ellenére a viz màr nem ugyanolyan mint azelott, hiàba nem talàlhato tobbé a molekula amivel keverték az elején....Amit kulonosnek tartok hogy ha ez igy lenne akkor hiàba tisztitjuk a szenyvizet az nem lesz jo emberi fogyasztàsra. Vagy ha iszok példàul egy pohàr csapvizet abban tobb kulonbozo molekula lesz mint a homeopàtiàs gyogyszerben...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!