Keresés

Részletes keresés

swindler059 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 51
Hali,

igen, a mai próbára már összeállítottunk egy normális szimmetrikus kábelt, és ez megoldotta a zaj problémát! Szabvány bekötés, nem kellett megszakítani semmit!

köszi,
swindler
tere Creative Commons License 2006.12.18 0 0 50
Szimmetrikus kábelezésnél előfordulhat, hogy ugyanúgy zúg. Ha nem, hurrá. De ha zúg, akkor a földelőszálat megszakítod és hopp, máris OK.
Azt is megteheted, hogy nem foglalkozol a földeléssel, hanem a hangeszköz kimenet +-át teszed meg aszimmetrikus jelnek és a --át pedig árnyékolásnak. Ez is segíteni szokott. Jelen esetben látatlanban konkrét megfejtés nincs, mert annyi a hibalehetőség, hogy például a 2 eres kábeled árnyékolt-e? :D Meg ilyesmi.
Előzmény: swindler059 (46)
tere Creative Commons License 2006.12.18 0 0 49
Egyenfeszütségről, kapcsolókon, majd trafón át? Na de kérlek... :D
Előzmény: _Fefe__ (47)
_Fefe__ Creative Commons License 2006.12.18 0 0 48

A szimmetrikus kábelezés véd a földproblémák ellen, így ha van rá lehetőség, érdemes használni. De aszimmetrikusban sem kéne sípolnia, így előbb az összeföldelést próbáld ki, és ha működik, tovább kísérletezhetsz, hogy szimmetrikusan vagy aszimmetrikusan kábelezve szól jobban.

Előzmény: swindler059 (46)
_Fefe__ Creative Commons License 2006.12.18 0 0 47

DC-ben nézve nincs, de induktív és kapacitív csatolódás attól még van... mindenesetre én azért összeföldelném azt a két kütyüt egy külön dróttal, egy próbát megér :) (ha fémházas mindkettő, akkor a legegyszerűbb, bármelyik rögzítőcsavar alá be lehet biggyeszteni a drót végeit)

Előzmény: tere (45)
swindler059 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 46
Ezt elfelejtettem leírni:

A hangkártyának van 2 db szimmetrikus nagyjack kimenete. Amikor a keverőerősítőhöz kötöm a dolgot, akkor nem használom ki a szimmetrikus lehetőséget, azaz egy sima kéteres kábellel csatlakozom. Lehet ez a gond?

üdv,
sw
tere Creative Commons License 2006.12.18 0 0 45
Szal az van, hogy a noteszgépek tápja kettős szigetelésű, nincs földelés...
_Fefe__ Creative Commons License 2006.12.18 0 0 44

Az hótziher, hogy földelési gond, gondolom, a laptop földjén rajta van a kapcsolóüzemű táp szemetelése (amikor az be van dugva). Talán valahogy össze kéne földelni az USB-s eszközt a keverőerősítővel...

Előzmény: swindler059 (43)
swindler059 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 43
Hali,

remélem tud segíteni valaki, régi ez a topic, én meg új vagyok.
Írtam már máshová is a gondomat, ami a következő:

Felszerelés: laptop, e-mu 0404 usb, behringer keverőerősítő, hangfalak.
Baj: hangszórókból elég hangosan ciccegő, véletlenszerűen sípolgató hang hallatszik, hangkártyán letekert hangerőnél is. Laptopon a zenélős program indítása után kicsit intenzívebben jelentkezik a zaj. (Próbálni ettől még lehet, csak zavaró.) Az laptop adaptere földelt villásdugóval megy a konnektorba.

Ha kihúzom a laptopból az adapter kábelét, akkor minden zaj megszűnik lézetni, és minden szépen, kristálytisztán szól.

Viszont. Amikor nem a próbateremben vagyok, hanem otthon, akkor egy mezei hi-fi erősítőre kapcsolom a hangkártyát, és akkor nem jelentkezik semmi hiba, akár be van dugva a laptop tápja, akár nincs.

Na akkor hol a hiba, és leginkább hogyan szüntethető meg??

Köszi előre is a segítséget, üdv

sw

spacc Creative Commons License 2005.12.20 0 0 41
...és...és..a homofóbokat?
Előzmény: Törölt nick (40)
spacc Creative Commons License 2005.12.18 0 0 39
mit nehéz szűrni?
Előzmény: Törölt nick (38)
spacc Creative Commons License 2005.12.18 0 0 37
fene a béléseteket!  Mi a fax gondotok van egy 70 decis zajjal?  És milenne, ha a súlyozottat is mondanátok....  irgumburgum!
tere Creative Commons License 2005.12.18 0 0 35
Igen, az én lájvom is meglepően yo volt. Aztán az E-MU 1820m kicsit odavert neki :))))
SPafi Creative Commons License 2005.12.17 0 0 33

max bemeneti szinten pedig -66dB. sztem nem rossz egy párrezer forintos hangkártyától.

Az SB16 is tudott ennyit. Most néztem meg az AWE64-emet, -73dB a csúcsszint max erősítésnél. (-84 dB RMS.) Hát, ennél azért jobbra számítottam.

Live -66 dB? Ma már 16 biten +/-1 LSB-nél zajosabb A/D-t, OPA-t bűn felhasználni. És ezek szerint mégis megteszik?

A haverom első SBLive-ján 44,1 kHz-es mintavételezésnél 92 dB fölötti jel/zaj viszonyt mértünk, 48 kHz-en viszont egyetlen bit zaj sem jött (miután rendbetette a földeléseket). Próbáld ki te is 48 kHz-en!

A 15 kHz nekem sorfreki-gyanús. (TV, 15625 Hz)

tere Creative Commons License 2005.12.14 0 0 31

Nagy vagy! :D

Spanyolviasz, slate #2.

Mond valamit az RMAA? Keress rá...

Előzmény: Törölt nick (30)
bazsa82_1 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 28

Sziasztok!

Képzeljétek, sikerült megoldanom a zajtalanítást!!!

Kicseréltem az alaplapot, + az Aureon hangkártyához tartozó külső egységet (amit a  cd-romokhelyére lehet rakni) elszigeteltem a háztól, így szinte teljesen megszűnt a zaj!!! Egy nagyon minimális zaja maradt még, de csak ha teljes max hangerőre állítom az erősítőt, ezt viszont normális esetben sem teszem, mert így viszont hallgathatatlanul hangos...

Míg a felvételnél a zajszint -40,-60db volt, addig ez most -100db körül van, csak épp hogy mozog valami a kijelző alján....

Azt a pici zajt is el lehetne tüntetni, ha kicserélném a winchesteremet, úgyanis egy másik winchesterrel még az a zaj is eltűnt.

Ajánlom másoknak is, ha hangkártyazaj problémájuk van, probálják ki egy másik alaplappal, hátha megoldódik a próbléma...

Üdv.: Balázs

_Fefe__ Creative Commons License 2004.10.31 0 0 27

Szuper, en is valami ilyesmit sejtettem. De eddig nem sikerult egyben, sztereokent megnyitnom a mixerben a ket csatit. Hogyan kell? (gondolom, a mixerunk azonos)

Előzmény: tere (26)
tere Creative Commons License 2004.10.30 0 0 26
Az ASIO sztereo jelfolyam. Ha a mixerben IN1-2-t nyitsz, tehát sztereot és rároutolod ezt a csatornát mondjuk ASIO 1-2-re, akkor sztereo kell, hogy legyen a felvett jel is a hoston.
Előzmény: _Fefe__ (25)
_Fefe__ Creative Commons License 2004.10.30 0 0 25

Ha viszont te már boldogulsz a felvétellel, lenne egy kérdésem: megy simán a sztereó felvétel ASIO-val, vagy hogy oldottad meg? Én több programmal is próbáltam már felvenni, és az eredmény mindig ugyanaz lett: a két csatorna tartalma azonos. Talán azért, mert nálam az IN L-t (mono csatorna) az ASIO 1/2-re (sztereo csatorna) küldi, míg az IN R-t a 3/4-re. Esetleg valahogy be lehet állítani, hogy a két bemeneti csatorna egy darab sztereo ASIO csatornára kerüljön? Vagy totál félreértem az egésznek a működését? :)

Előzmény: tere (24)
tere Creative Commons License 2004.10.30 0 0 24

Szeva!

Nincs gond a szoftokkal, van nekem Cubase VST legális. Nem gond az ASIO, de genyóságnak tartom, hogy wav-ban nem megy.

Most akarok majd frissíteni SX3-ra. Dec. 31.ig félár az upg.

_Fefe__ Creative Commons License 2004.10.30 0 0 23

Hali!

> Mondom: nincs jobb a piacon mostanság! Nagyon elszánhattad magad, ha ilyen hamar belevágtál! :))

Áhh, csak az elmúlt 4-5 évben volt napirenden a kérdés :)

Persze ha nagyon akartam volna, vehettem volna már valamit, de nem akartam elkapkodni, ez meggyőzött. Anno a Terratec-nek majdnem becsábultam, de azért utánanézegettem, írtam a gyártónak is kérdéseket, végül azért inkább olyan játék-szintűnek tűnt a dolog, passzoltam.

> De a 1820m se 140, hanem 113 vagy mennyi bruttó.  Igaz, a 1212m tényleg a fele... ha később akarsz dockot hozzá, úgy drágább ám!

Dockot nem akarok, legfeljebb az órajelszinkron-kártya merülhet föl, de az sem túl valószínű.

Felvételről: ehhez bizony ASIO kell, úgyhogy asszem, SF felejtős. A hozzá adott Cubasis VST-t nagy nehezen rá lehet dumálni egy 192/24-e felvételre, de erre a célra használni valami horror. Plusz egyelőre monoban sikerült csak, ill. mindkét csatornába az egyik bemenet került. Most vadászok netről ASIO-s programokat, ha találok egy jót, majd szólok.

Épp most töltődött le egy, mindjárt meg is nézem :)

Előzmény: tere (22)
tere Creative Commons License 2004.10.30 0 0 22

Ugye? :)) Gratula!

Mondom: nincs jobb a piacon mostanság! Nagyon elszánhattad magad, ha ilyen hamar belevágtál! :))

De a 1820m se 140, hanem 113 vagy mennyi bruttó.  Igaz, a 1212m tényleg a fele... ha később akarsz dockot hozzá, úgy drágább ám!

Egyébként most a 96 és a 192k-s digizéssel szívok, az istennek nem megy be jel a soundforge-ba ezeken a frekiken. És a loser's guide nem írja, hogy ne menne csak azt, hogy a wdm nem konvertálja ezeket sehova ellentétben a 44.1/48-al. Mindent tökjól beállítok és mégse megy. SF-ban meg nincs ASIO. :(

_Fefe__ Creative Commons License 2004.10.30 0 0 21

Amennyiben erdekel valakit a "gepzene" tema, most mar en is elso kezbol, ugyanis vettem :) Vegul nem 1820M-et, hanem 1212M-et. Eredetileg 1820M-et akartam, mert hogy az a legjobb, de vegulis studiozni, zenet gyartani nem akarok, foleg LP atjatszasra meg kulonbozo (audio) meresi celokra kell, elektronika epiteshez. Nos, ar/ertek aranyban a 1212M ecceruen ALLAT! (57e brutto 140e helyett)

Konverterek ugyanazok, kevesebb csatorna (igaz, full felbontason a nagy is csak kettot tud, ha jol ertettem a doksit, masresz meg a zene szamomra ket csatornas), nincs oraszinkron-kartya (most nem kell, de ha kesobb kene, kaphato kulon), es nincs kulon doboz, az analog resz is kartya.

Kezdetben ez utobbi miatt ki is zartam a 1212-t. Nagy hiba lett volna, ha vegleg ezt teszem :) Iszonyu igenyes elektronika, mar a digit kartya kulon tapot ker (egyszer talan csinalok neki valami kulon szupertiszta tapot), az analog kartya pedig csak a szalagkabellel csatlakozik a digithez, nem is kartya igazabol, csak a formaja az. Ergo ha valaha valami belehallatszana a jelbe a PC-bol (nem hallatszik amugy), siman bele lehet rakni az egeszet egy kulon kis femdobozba, akar osszefoldelni a jelforrassal, mittudomen. Csak a szalagkabel hossza a korlat, es nem tudom, elbirna-e hosszabbat.

De mindezen varazslasok nelkul is, ha rabirjuk, hogy 24 biten dolgozzon, akkor a zaj alapbol -116dB!!! Es tenyleg megy 192kHz-en is. A kimeneti hangja elsore szepnek tunt, de kesobb meg alavetem komolyabb hallgatasi probaknak is, meg a felvetel valodi hangminoseget is tesztelem. Az eddigi, eleg gyenge kimenetu, zenei felvetelre pedig total alkalmatlan SB Live-omnal egyertelmuen klasszisokkal jobb. Anno, amig volt ISA buszom, a Gravist kedveltem, meg csinaltam is vele LP atjatszast. Annak tulkeppen  szerintem szep hangja volt, csak az alapzaja (cca. 13-14 ertekes bit) volt sok meg a magas hangok sinylettek meg az alacsony (44.1, ill. 48kHz) felbontast, pontosabban azt, hogy ezt meg nem olyan oversampling-gel kovette o el, amilyennel pl. az en EMU-m felveszi ugyanezeket a felbontasokat.

Ha az ember tenyleg valamilyen modon kapcsolatba akarja hozni a PC-jet a ZENEvel, akkor nincs mit gondolkodni. Max. azon, hogy kell-e esetleg a 1820M, vagy eleg a 1212M :) De 57eFt-ert ez abszolut tuti. Most igazan boldog vagyok, mert a csaladi kassza most nincs tulzottan eleresztve, ugyhogy 140eFt kiadasa bearnyekolta volna az oromomet akarmilyen jo cucc felett. De az en celjaimra ez semmivel sem rosszabb a nagynal, ezt merem allitani, ugy, hogy a nagyot csak par percig lattam a boltban :)

_Fefe__ Creative Commons License 2004.10.26 0 0 20

3+1+1: Esetleg hasznalhato PC nelkul, a digit ki/bemeneteivel is?

Előzmény: _Fefe__ (19)
_Fefe__ Creative Commons License 2004.10.26 0 0 19

Szia tere!

Ez kiiiiralyul hangzik, tud kb. mindent, ami nekem kene, es meg "olcso" is... harom kerdesem lenne:

1. Ugye az analog resz teljesen a dobozban van, nem a kartyan? Van a doboznak kulon tapegysege?

2. A mert parameterein tul, tapasztalataid szerint milyen a hangja?

3. Az a kez alatt, olcsobban szerzes mit jelent? Tudsz nekem is tippet adni? :) (szamla kell)

ja, es 3+1: mihez kell az alacsony freki  atvitel? Csak nem lassitott lemez atjatszassal kiserletezel? (en mar gondolkodtam rajta, de nem probaltam meg, nem tudom, jobb vagy rosszabb lenne, mint normalis tempoval)

Egyebkent ha hanglemez atjatszasra hasznalod, akkor akarhogy is, de tuti, hogy a hangszedo mely-atvitele lesz a szuk keresztmetszet. De ez persze csak elmeleti dolog, egy jo hangszedonel biztos nincs ezzel gond, meg a kartyaval sem, ha 10Hz-tol kezd csak "hervadni". De te tudod, hogy neked mire kell, nem akarok okoskodni, csak kivancsi vagyok :)

Előzmény: tere (14)
cameraobscura Creative Commons License 2004.10.14 0 0 18

Nem tudom milyen a gépzaj, de SB Live 1024-es kártyám is generál valami nagyon magas zajfélét a Pineacle PCTV Sat- ból veszek fel műholdas rádió csatornáról (Jazz).

Nagyon hallkan de hallható egy magas frekis kvartyogás. Mi a megoldás? Asztali beltéri?

tere Creative Commons License 2004.10.02 0 0 17

:DDDDD

kell és kész.

Előzmény: antiskating (15)
tere Creative Commons License 2004.10.02 0 0 16

Szal, itt vannak a dögök:

http://www.emu.com/products/category.asp?category=754&maincategory=754

Aki "csak" ki-bejáratot akar, annak:

http://www.emu.com/products/product.asp?maincategory=754&category=754&product=2220

ezt ajánlom,

aki fejleszthető rendszert szeretne, mastering grade konverterekkel, annak:

http://www.emu.com/products/product.asp?maincategory=754&category=754&product=2209

ezt ajánlom,

aki fullost szeretne, annak:

http://www.emu.com/products/product.asp?maincategory=754&category=754&product=2210

ezt ajánlom, de ez csak 98dB-s. Nincsen szinkronkártyája, ami home használatnál nem szempont. Genyóság, mert a konverterei gyengébbek. :-/

De aki fullost akar, jó konverterekkel, külső dobozzal, annak:

http://www.emu.com/products/product.asp?maincategory=754&category=754&product=2211

ezt kompromisszumok nélkül tom javallani. :D

Garantáltan jobbak, mint a terratech és hasonló befejtések. :))) Igaz, kicsit más szemléletet követel a használatuk, úgyhogy meggondolandó a vásárlás. Aki inkább hifizne számgépen, annak mindenképpen ezeket javallom.

antiskating Creative Commons License 2004.10.02 0 0 15
a 2 Hz, az mialótúrónak kell, földrengést hallgatsz?:)
Előzmény: tere (13)
tere Creative Commons License 2004.10.02 0 0 14

www.absolute .hu

Webshop.

http://www.absolute.hu/webshop/showproduct.php?id=1754&mid=7

139990 bruttó

Én kéz alól vettem emulatorx studio néven természetesen olcsóbban.

Előzmény: kaviat (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!