Keresés

Részletes keresés

marosko Creative Commons License 2005.10.24 0 0 19
Én csak Ajánt sajnálom az egészben, amit vele tettek pénteken a mögött nagyon sok minden lehet.
Előzmény: stones (18)
stones Creative Commons License 2005.10.24 0 0 18

 

 

 

 

 

"Forgatókönyv szerint zajlott a magyar súlyemelőknél az, hogy ki kinek ad vizeletet, mindenkinek volt "párja"."

2005.10.24 09:04 MTI

 

Komáromi Lajos lemondott szövetségi elnök szerint az Imrő Dezső volt szövetségi kapitány által kölcsönzött vizelet tartalmazhatta a tiltott szernek minősülő oxandrolont, amely miatt a doppingminta-adásnál manipuláló Kecskés Zoltán és Gyurkovics Ferenc megbukott a magyar súlyemelők közül a tavalyi athéni olimpián.

Komáromi - aki személyesen nem volt jelen az ötkarikás játékokon - erről hétfőn az MTV Napkelte című műsorában nyilatkozott. Azt mondta, neki a részletekkel Imrő egy négyszemközti beszélgetésben szolgált. Komáromi szerint az öntésnek nevezett módszer azért nem működött hibátlanul Athénban, mert Imrőnek, aki Kecskés helyett a súlyemelő által leadott mintát szolgáltatta, oxandrolont tartalmazott a vizelete. Hozzátette, forgatókönyv szerint zajlott a magyar súlyemelőknél az, hogy ki kinek ad vizeletet, mindenkinek volt "párja", s az ezüstérmétől utóbb megfosztott Gyurkovics Ferenc azért vesztett rajta a dolgon, mert az Imrőt szövetségi edzőként segítő Bökfi János elégtelen mennyiségű vizeletet adott, s ehhez öntötték hozzá Imrőét, ami a lebukást eredményezte Gyurkovics esetében is.

Komáromi szerint az egymásra mutogatás helyett az érintetteknek is elő kellene állniuk az igazsággal, "elvinni a balhét", ő - aki egyébként szeptember 24-én fenyegetés hatására mondott le elnöki tisztéről, és halasztotta el akkor még annak feltárását, ami tudomására jutott az Athénban történtekről - most hangoztatta: az igazság kiderítése, a doppingügy tisztázásának szándéka végett is vállalta el a szövetség irányítását. Az interjúban Komáromi leszögezte: "engem mindenki perrel fenyeget, menjünk bíróságra, az igazság kiderül".

A beszélgetésben a műsorvezető felvetésére, hogy ha a magyar állam hivatalosan kéri, kiadják az Athénban tárolt vizeletmintákat, Komáromi egyetértőleg azt mondta, az edzők és Gyurkovics is álljanak ki a színre, s akkor "feketén-fehéren kiderülhet az igazság". Kitérve Gyurkovicsnak - aki klubvezetőként Komáromi versenyzője volt # arra a bejelentésére, hogy abbahagyja a súlyemelést, a volt elnök közölte: Gyurkovics tőle tudta meg, hogy az eltiltott versenyző is ellenőrizhető, csak akkor nem, ha befejezi pályafutását.

Az interjúban szóba került Aján Tamásnak, a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség elnökének, a Magyar Olimpiai Bizottság - az elnökség által pénteken MOB-tisztségéből visszahívott, de a november végi közgyűlésig hivatalban levő - főtitkárának a neve is, akit az athéni olimpia idején működött magyar sportági vezetés egy része azzal vádolt meg, hogy köze volt Gyurkovicsék lebukásához. Komáromi úgy reagált: "nem gondoltam volna, hogy a doppingbotrány az ő funkciójába kerül".

Rafter Creative Commons License 2005.04.28 0 0 17
Nem.
eurotrip Creative Commons License 2005.04.20 0 0 16
mar nem tom
Kézilabda Gála Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15
Az doppingol, aki vét a doppingszabályok ellen. Ők vétettek.
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.03 0 0 14
Nem.
jadwiga Creative Commons License 2004.09.01 0 0 13
Doppingoltak. Na és?-- ahogy Meister Horn mondaná. A többiek is azt tették, csak ügyesebben.
sibe Creative Commons License 2004.09.01 0 0 12

 

    Mi itt érvelhetünk mellettük, ellenük, szavazhatunk is róluk vétettek-e vagy

    nem. De semmi értelme nincs. Ezt a botrányt azoknak kell megoldaniuk, akik

    okozták.

    Mindenesetre több mint kétszázan vettek részt az athéni olimpián, ebből

    öten kerültek gyanúba, és történetük csak színesedik azóta is. Legalább

    összebeszélnének, miket mesélnek.

    Amit tehetünk, kivárunk, mit hoznak ki belőle a vétkes sportolók. A közvélemény

    pár nap után úgyis megunja ezt a témát, hisz minden "csoda" három napig tart.

   

   

Labzo Creative Commons License 2004.09.01 0 0 11
Amúgy mit sem ér a szavazatunk, ha az igazság kiderűl!
Mellesleg meg mi a fenének kell őket bántani?
A sajtó sok - sok hülyeséget mond, képtelen dolgokról alakotnak véleményt! A tényt nem veszik észre! Főképp, amit a lökött Majka csinált a rádióban! Amúgy őt soha sem kedveltem, fogama sincs a következményeiről!
Ja, és volt egyszer, hogy a Sydney-i olimpián egy doppingbotrányt sikerűlt rendezniük. Hosszú, és nehézkes idők után, de eredménnyel jártak. Szerintem nem követtek el védséget a sportolóink!
Mellesleg miért nem lehet örülni, hogy megnyerték az aranyat? Képviseltek minket, olyanokat csináltak, amikben sikerrel jártak el! Erre fel piszkáljátok őket, hülyeséggekkel alátámasztva (mármint aki...).
Előzmény: janisch (9)
Pistike Creative Commons License 2004.09.01 0 0 10
of course :)
Előzmény: gugugaga (3)
janisch Creative Commons License 2004.09.01 0 0 9

A legtöbben már szavaztunk a "Fazekas Róbert", vagy a "Sportdiplomáciai ..." topicban leírt véleményünkkel.

 

A teljes igazság úgysem fog kiderülni, nekem mindenesetre hatalmas csalódást okoztak...

mabelle Creative Commons License 2004.09.01 0 0 8

udv

 

persze ,hogy doppingoltak.

hany soha le nem bukott atletarol derult mar ki (biciklitol kezdve) ???

es ha nincs egy csúnya amerikai irigy kutya ,akkor most kelly white olimpiai bajnok:-))))))

 

ennyit a negativ leletekrol, meg az istenfél pisizavarokról

 

tisztelettel mindenkinek

HITMAN Creative Commons License 2004.09.01 0 0 7

Persze , hogy doppingoltak (mindegyik).

De a kérdés jelen esetekben nem ez.

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.01 0 0 6
Forrás?
Előzmény: Dani Amp-Land (4)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5
Mindketten tudatosan vétettek az olimpia doppingellenőrzési szabálya ellen!
Dani Amp-Land Creative Commons License 2004.09.01 0 0 4
Tegnap küldték vissza Annus mintáját Bécsből. Negatív. 
gugugaga Creative Commons License 2004.09.01 0 0 3
Szerintem Adrián doppingolt Robi nem!
GDávid Creative Commons License 2004.09.01 0 0 2
mindenki doppingol, de ők se jobban, mint a többiek.
Labzo Creative Commons License 2004.09.01 0 0 1
Szerintem a mi csapatunk egyik tagja sem doppingolt! Olyan baromságokat mondanak róla, hogy lehetetlen! Szvsz megérdemelték az aranyérmet!
A róla szóló pletykák, hogy csaltak - HAMIS!!!!!!!!!!!!!!!
Pistike Creative Commons License 2004.09.01 0 0 0
igen
Híd Creative Commons License 2004.09.01 0 0 topiknyitó

Most már jól megoszlott az ország doppingügyben. Szavazzunk erről.

 

Szerintem doppingoltak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!