Keresés

Részletes keresés

frimi Creative Commons License 2005.04.02 0 0 833

Egy masik topicbol - mar csak a valtozatossag kedveert is, hogy fel ne billenjen az asztal - idemasolom a CAS iteletenek a hiradasokban kozzetett rezumeje alapjan kialakult velemenyemet.

 

"A birosag dontott es megitelesem szerint a sport szintjen az ugy lezarodott: Annust es Fazekast elmarasztaltak.

 

A birosag donteset allaspontom szerint tudomasul kell venni. S ha esetleg - mint hirlik - az ugy tovabb is megy mas forumokra - azt magam mar nem szamolom bele a sport szferajaba.

 

Magam szamara az itelet fuggvenyeben a tanulsagokat a kovetkezokeppen vonom meg:

 

- A sportolok vetettek a doppingellenes szabalyzat ellen s ez bebizonyosodott.

 

- A doppingellenes szabalyzat elleni vetseg - hiaba ezt mondjak ki - nem tenyszeru doppingolas.

 

- A WADA-nak - es mas nemzetek kulonbozo sportszervezeteinek - manipulacios vadjai nem bizonyosodtak be, mert azok mar nem is szerepeltek a vadiratban. (Gondolom azert, mert azt maga a vad sem tartotta komolynak, bizonyithatonak.) A WADA elnokenek ebbol le kellene vonnia a tanulsagokat - annal is inkabb - mert vadjait megalapozando elmulasztotta az iranyitasa alatt allo szervezet utasitani a "pumpas vizeles" eszkozenek feltarasara iranyulo kutato munka elvegzesevel es a penzt olyasmire forsditotta, amire semmi szukseg nem volt.

 

- A doppingellenes szabalyzat alapos modositasra szorul annak fenyeben, hogy olyan versenyzo (Hamilton), akinek az A-probaja egyertelmuen pozitiv volt es a B-probaja "veletlenul" hasznalhatatlanna valt (de nem sokkal kesobb tenyleges doppoingolason rajtakaptak), ne tarthassa meg az aranyermet azzal szemben, akivel szemben az osszes vadban a birosag reszerol csupan az allta meg a helyet, hogy nem ment at a bucsui hatarallomason vizeletmintat adni. 

 

Az en szemben ezeket az elemeket egy CAS itelet nem tudja helyre rakni s ha ebben nem tortenik semmi, tobbe egyetlen olimpiai versenyt nem fogok megnezni, mert hiteltelen lesz, amit ott doppingellenes kuzdelemnek, zero-tolerancianak neveznek.

 

Igaz, ezen a "bosszun" konnyen lehet nevetni, hiszen csak egy emberrol van szo s mit szamit az a milliokkal szemben. Igy is fel lehet fogni. Szivbol remelem azonban, hogy a NOB-nak, WADA-nak es masoknak fontos az, hogy akar csak egyetlen emberben ne merulhessen fel a ketely a versenyek tisztasaga es a reszrehajlas tekinteteben.

 

Ezzel reszemrol a doppingugyet lezartam."

 

Meg annyit az ujabb olvasatok alapjan, hogy a feljelento egy japan professzor volt... No cemment...

Frimi

 

FOKA Creative Commons License 2005.04.02 0 0 832

Biztos vagyok benne,hogy bűnösök.Különben pisiltek volna.Másik 11.000 sportolónaknem volt gondja,csak nekik. Magukat tették nevetségesé,ezzelaz álszent dumával. Kint voltam Athénban,és találkoztam Annussal egy versenyen.Ott ült a mi sorunkban. Ekkormár kirobant a botrány.A hírekben persze azt mondták,hogy már hazza ment.Ez persze nemvolt igaz. Szégyelhetikmagukat.

 

Az atlétika,és sújemelés  az a két sportág,ahol doping nélkül nincs eredmény.

olimpia
lajafix Creative Commons License 2005.04.02 0 0 831

Hugyos Józsiékat végleg elmeszelték a sport döntőbíróságon. Az etetés persze folyik tovább, mindenki a 2 szegény magyar ellen van. :) Ha nem tudsz hugyozni, akkor szarnak rád!

 

2 hülye miatt az egész olimpia el lett tolva!

HomeLab56 Creative Commons License 2005.02.12 0 0 830
Én nem sorolnám az ügyvédeket az "ember" kategóriába! ....
Előzmény: xxxyyyzzz (829)
xxxyyyzzz Creative Commons License 2005.02.12 0 0 829
szerintem az ügyvedjükön kivul nem sok felig-meddig intelligens ember vedi öket...
Előzmény: Egy irodalomtanár közülük (827)
HomeLab56 Creative Commons License 2005.02.12 0 0 828
Ezeket a tetves, mocskos állatokat csak a hozzájuk hasonló agyatlan barmok védik!!
Előzmény: Egy irodalomtanár közülük (827)
Egy irodalomtanár közülük Creative Commons License 2005.02.11 0 0 827

Érdekes, hogy mennyi ember véd szarházi csalókat.

 

lesifotos Creative Commons License 2005.02.11 0 0 826

Fényképes beszámoló Lausanneból.

 

http://www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikksql.cgi?cikk=15714

 

A fiúk mégsem esélytelenek.

Zelko Creative Commons License 2005.02.01 0 0 825
kimerultunk:)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.22 0 0 823
Igazad van,az ügyvédnő tartsa meg az aranyat és Annus csak a sapkáját adja át Schmidtnek!
Előzmény: TURUL_ (822)
TURUL_ Creative Commons License 2004.10.22 0 0 822
Ja, és Adrián, - hátha eljut Hozzád - miért engedi az ügyvédnőd, hogy visszaadd, és épp Schmitt Pálnak, ha egyszer már végre kimondta a nyilvánosság előtt, hogy ő az egyik fő bűnös, mert esze ágában sem volt megvédeni Téged, nem adta meg az ártatlanság vélelmét egy magyar olimpikonnak - aki bajnok is lett ráadásul! Olimpiai Bajnok!!!
TURUL_ Creative Commons License 2004.10.22 0 0 821

Ne higgy Schmitt-nek Adrián!

Ne add vissza az aranyérmedet!

Ki kell robbantani a botrányt, nálad van az ütőkártya!

Derüljön már ki, hogy a Fidesz-ben sem szabad bízni a magyarnak - és semelyik pártban sem!!! Komoly ember nem politikával foglalkozik, mert az csapda!!!

Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.21 0 0 820
Annus miatt büntethetik a MOB-ot!:
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság végrehajtó bizottsága Annus Adrián doppingvétségével kapcsolatban augusztus 29-én hozott fegyelmi határozatára emlékezteti újabb levelében a Magyar Olimpiai Bizottságot. A határozat utasította a MOB-ot, hogy a vétséget elkövető kalapácsvető aranyérmét mielőbb juttassa vissza Lausanne-ba.

Október 31. az utolsó határidő

A medál - amint ezt Urs Lacotte, a NOB vezérigazgatója a MOB-nak írt, október 19-én kelt levelében megállapítja - a mai napig nem érkezett vissza Lausanne-ba.

"Kérjük - folytatódik a vezérigazgató levele - tegyenek meg minden szükséges lépést annak érdekében, hogy a szóban forgó érmet legkésőbb 2004. október 31-ig visszajuttassák a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak.

Amennyiben ez nem történne meg, akkor az ügyet a végrehajtó bizottság elé utaljuk. A testület mérlegeli a megfelelő intézkedést, amely magában foglalja Annus Adriánnal és a Magyar Olimpiai Bizottsággal szembeni megtorló intézkedéseket."

Az athéni játékokra vonatkozó doppingszabályzat értelmében a NOB-nak jogában áll az érintett olimpiai bizottsággal szemben bizonyos pénzügyi, illetve nem financiális támogatások visszatartására, emellett dönthet úgy, hogy az adott országból senkit semmilyen elismerésben nem részesít, illetve felfüggesztheti a nemzeti ötkarikás szervezet NOB-tagságát.

Annus nem adja vissza az aranyat

Annus Adrián a játékok után kijelentette, hogy továbbra is olimpiai bajnoknak tekinti magát és nem adja vissza az aranyérmet. A Magyar Atlétikai Szövetség felszólítása után szeptember 14-én is megerősítette, hogy megtartja a medált. Az első helyért járó oklevelet, amely később érkezett meg, a MOB visszaküldte a NOB-nak.

A doppingvétség miatt ezüstérmétől megfosztott súlyemelő Gyurkovics Ferenc október 7-én visszaadta az ötkarikás játékokon nyert medált.



Creative Commons License 2004.09.15 0 0 819
Gané egy alak.......
Előzmény: Datura Stramonium (818)
Datura Stramonium Creative Commons License 2004.09.14 0 0 818
prokator Creative Commons License 2004.09.14 0 0 817
ket ember pisijet adta le a kedves artatlan sor&cigibajnok, leendotestnevelo
FOKA Creative Commons License 2004.09.04 0 0 816
A büszkeség nem jó tanácsadó. Ha ártatlan lenne, akkor alávetné magát a vizsgálatoknak. Saját magát járata le ezzel a viselkedéssel. Rám nem úgy fogunk emlékezni, mint aki dicsőséget hozott az országnak. Kint voltam Athénban, és elég sok megjegyzést kaptunk, az Ő meg barátja hülyesége miatt.
Pistike Creative Commons License 2004.09.04 0 0 815

Nem is értem Gyulait. Nagyon kiáll Annusék mellett...

Hendok_s Creative Commons License 2004.09.03 0 0 813

BEHALT A TOPIK-ENNYI!

Hendok_s Creative Commons License 2004.09.02 0 0 812
Fraz (802)-ra gondoltam amikor az idealista jelzőt használtam, nem Annusra! Hi! Kezd bedugulni a topik, úgy látszik minden"csoda" három napig tart...
Előzmény: Té (811)
Creative Commons License 2004.09.02 0 0 811
Idealista? Ezzel a szöveggel? Szerintem egy végtelenül egyszerű ember, aki valamiféle rosszul értelmezett nemzeti érzéstől vezérelve, nem hajlandó tudomásul venni a tényeket.
Előzmény: Hendok_s (810)
Hendok_s Creative Commons License 2004.08.31 0 0 810

Idealista vagy, az a gyanúm, hogy az összeesküvés elmélet nem biztos hogy megállja a helyét, pedig hidd el, örülnék neki! Hi!

Számomra még egy dolog kezd derengeni, elég szemét dolog az élsport...

Előzmény: Fraz (802)
Datura Stramonium Creative Commons License 2004.08.31 0 0 809
Annus Adrián sajtótájékoztatója: Hazai pálya és  titokzatos japán szál : http://www.alon.hu/index.php/article/articleview/1345/1/4/
sibe Creative Commons License 2004.08.31 0 0 808

 

    Igazad van!

 

     27-én lemond az aranyéremről, sőt kijelenti, hogy ez a döntése meg-

     másíthatatlan.

     Vasárnap délután  elvették tőle, este már ragaszkodott hozzá. Talán arra várt,

     hogy mivel indokolják a vétót.....

     Kíváncsi vagyok, hogy a WADA által bejelentett újabb bizonyíték után mi lesz

     Annus következő lépése: megtartsam? visszaadjam?

     Melyikre fogadjak?

Előzmény: thuram (806)
reloj Creative Commons License 2004.08.31 0 0 807
Sajnos ismét bebizonyosodott, hogy AA egy sült paraszt.  Ez van, nekünk ez jutott...
thuram Creative Commons License 2004.08.31 0 0 806
Ezekszerint a topikot átkell nevezni: ANNUS meg kivánja tartani az aranyát
Előzmény: Vicky (GGals) (805)
Vicky (GGals) Creative Commons License 2004.08.31 0 0 805
Annus nem adja vissza az aranyérmet 2004. augusztus 31., kedd 15:21 1752 olvasás Annus Adrián személyesen is bejelentette, hogy befejezi pályafutását. A kalapácsvető Szombathelyen megtartott sajtótájékoztatóján a visszavonulása mellett többek között azt is elmondta, hogy nem adja vissza az aranyérmet, és nem mond le az olimpiai bajnoki címről. A dopping-üggyel vádolt kalapácsvető szerint a bajnoki érmet korrekt és tiszta körülmények között szerezte. Annus Adrián most először jelent meg az olimpia óta a sajtónyilvánosság előtt, ám kizárólag csak a magyar médiumok kérdéseire volt hajlandó válaszolni, így két japán és egy német stábot is többször visszautasított rajongói üdvrivalgása közepette.

Annus egyébként nem mondott beszédet, a kérdésekre válaszolva azonban kifejtette: saját magát tekinti az olimpiai bajnoknak, ezért nem hajlandó visszaadni aranyérmét. Mint mondta, tisztán versenyzett, korábban is mindig eleget tett a doppingvizsgálatoknak.

Új hír viszont, hogy Athénben az ötödik sorozat után kikérezkedett WC-re. Ehhez - mint mondta - engedélyt és kísérőt is kapott. Arra a kérdésre, hogy a magyar sportdiplomácia tevékenységével elégedett-e, Annus igennel válaszolt, ám Vida József, edzője úgy nyilatkozott: őt eddig még senki sem kereste meg.

Vida bizalma továbbra is töretlen Fazekas Róbert és Annus Adrián iránt, reméli, hogy sportkarrierjük ezzel nem tör derékba. Annus ezzel szemben kitart amellett, hogy visszavonul. Az ügyet azonban végigcsinálja, ha lesz rá lehetősége. Ehhez több külföldi ügyvédi iroda is felajánlotta segítségét a megvádolt magyar kalapácsvetőnek.


Annus Adrián nélkül rendezik a Kalapácsvető Világdöntőt

A Szombathelyen szeptember 5-én rendezendő atlétikai verseny hivatalos IAAF rajtlistáján nem szerepel az athéni olimpián doppinggyanúba keveredett magyar kalapácsvető neve.

Itt lesz viszont többek között az olimpián az Annus mögött végzett, ám a kizárás után immár aranyérmes japán Koji Murofusi, valamint a fehérorosz Tikhon és Devyatovsky, illetve a szlovén Kozmus.

A magyar színeket az ötkarikás játékokon ötödik helyén végző Pars Krisztián képviseli. A női mezőnyben szintén dobókörbe lép az ötkarikás aranyérmes: Olga Kuzenkova, a gyengébbik nemnél nem lesz magyar versenyző.

Gergó Judit, MobilPress

 

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=104270

crane Creative Commons License 2004.08.31 0 0 804

Az előző mondat helyesen:

Azért az több, mint furcsa, hogy a WADA-val csak azoknak van problémájuk akik dopping-gyanúba keveredtek.

Előzmény: crane (803)
crane Creative Commons License 2004.08.31 0 0 803

Azért az több, mint furcsa, hogy a WADA-val csak azoknak van problémájuk a dopping-gyanúba keveredtek. Ettől persze még lehet egy mocskos, korrupt szervezet, nekem azonban csöppecskét furcsa, hogy pl Cseh László (akit állítólag

4x vizsgáltak Athénban) vagy a vizilabdás fiúk (akiket szintén többször pisiltettek) hallgatnak a WADA brutális módszereiről...

Előzmény: Fraz (802)
Fraz Creative Commons License 2004.08.31 0 0 802

A sok hülye, rosszindulató, tahó hozászólás megköveteli , hogy ide is bemásoljam a véleményemet jól tükröző hozzászólást:

 

"a WADA az egy terroristaszervezet, olyan, mint a BSA
kiirtani őket!
be kell ezeket perelni az EU bíróság előtt, és úgy lehúzni őket, mint Harry Butch Reynolds az IAAF-t pár éve, hogy örökre befogják a pofájukat
15 éve asszem Reynolds 43 millió dollárt kapott, mert az IAAF vitatható okok miatt vette el a világcsúcsát
Annus, remélem feljelenti polgári peres eljárásban őket
és ha egy kicsit is működik a jog, legalább azt eléri, hogy a NOB és a WADA törvénytelen szervezet legyen az európai unióban, és fizessen kártérítést, mint az idomított pávián"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!