Keresés

Részletes keresés

kissjanoo Creative Commons License 2020.10.21 0 1 7529

There are 103 active cases, of which 95 are imported cases identified in the context of surveillance activities implemented at Madeira Airport and 8 are cases of local transmission.

Előzmény: kissjanoo (7528)
kissjanoo Creative Commons License 2020.10.21 0 0 7528

Amikor érkeztem 55 fertőzött volt összesen. Abból 44-et a reptérről szedtek össze.

Vírusilag totál béke van a szigeten.

Ügyesen csinálják, mert az összes érkezőt tesztelik (6 óra alatt van eredmény).

Mikor jöttem el majdnem 100 volt a fertőzött szám, de nem követtem, hogy honnan és kik hozták.

Szegényeknek az a legkisebb bajuk hogy visznek nekik vírust, mert a reptéren nagy valószínűséggel beazonosítják a hordozókat. Hiányzik a pezsgés. 

Előzmény: Flower2000 (7526)
Flower2000 Creative Commons License 2020.10.20 0 1 7527

Pico do Areeiro registers 64.8 litres of rain per square meter in 6 hours

Előzmény: kissjanoo (7525)
Flower2000 Creative Commons License 2020.10.20 -3 0 7526

Te most jöttél Madeiráról? Olyan viharok vannak ott mostanság, hogy le se tudnak szállni a gépek. A napokban Lengyelek, 11 -en voltak fertőzöttek azok közül akik oda megérkeztek. Viszik be szegényeknek a virust.

Előzmény: kissjanoo (7525)
kissjanoo Creative Commons License 2020.10.19 0 0 7525
kissjanoo Creative Commons License 2020.10.06 0 0 7524

Ismét Madeira.

Itt teljes a nyugalom.

Itt írok róla

jan12345 Creative Commons License 2020.07.31 0 2 7523

Én is belefutottam ebbe a problémába (“nem vonható össze  több voucher”) és elvileg a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül foglalva felhasználható több voucher is egy foglaláshoz. Azért írom, hogy elvileg mert végül mégsem próbáltam ki ezt a megoldást, hanem inkább utasonként, járatonként szétbontva vettem meg a jegyeket, és így el tudtam használni darabonként a vouchereket.

Előzmény: kissjanoo (7522)
kissjanoo Creative Commons License 2020.07.28 0 0 7522

Vettem jegyet jövő júniusra bagóért, meg voucheresített jómagyar forintért.

A TAP elég gerinctelen a vouchereivel. Nem vonható össze belőle kettő, nem engedi a saját gyűjtött pontjaimat hozzáadni.

Mééély csalódás.

attamatta Creative Commons License 2020.07.28 0 0 7521
Flower2000 Creative Commons License 2020.06.06 0 0 7520

igen amit betettem az teljesen friss hir volt. A júliusi meg még ki tudja milyen lesz, ez jóslás.

Előzmény: kissjanoo (7519)
kissjanoo Creative Commons License 2020.06.06 0 1 7519

Ez a hír június.
Lentebb a július.

Előzmény: Flower2000 (7518)
Flower2000 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 7518

The mandatory quarantine for passengers arriving in the Region has been reduced to one week and tests began, this Friday, to be carried out in hotels.

The news was advanced to RTP-Madeira by the regional secretary of Health, Pedro Ramos.

According to the same source, all passengers take the test in hotels and after a week if the result is negative, they leave confinement in the hotel units, but continue to be accompanied by health authorities. On the 14th day, they are again subjected to tests.
This was the way found by the Regional Government to circumvent requests for “habeas corpus”.
Today, at 6 pm, at the press conference for the presentation of the epidemiological bulletin, this will be one of the topics to be addressed.

ez mai hír

Előzmény: kissjanoo (7517)
kissjanoo Creative Commons License 2020.06.01 0 0 7517

https://www.facebook.com/groups/MadeiraUtazas/

Forrás Linda Kajli Bettencourt a fenti face csoportból

Itt vannak a hírek, hogy pontosan hogyan fogotk tudni hozzánk utazni Madeirára 2020. július 1-ét követően 🍾🎊💪

1. az utazást megelőző 48-12 órán belül ki kell tölteni ezt a kérdőívet: http://apps.iasaude.pt/s-alerta/questionarios/viagem/questionario.cfm?l=EN, de ha valaki ezt valamiért nem tudja megtenni, akkor érkezéskor is papír alapon kitöltheti
  2. mindenképp érkezéskor testhőmérséklet mérésen kell átesni
  3. ha a megérkezés időpontjától visszaszámított 72 órán belüli negatív CPR teszt eredményt tud valaki bemutatni, amit hitelesített laboratórium készített, akkor az azonnal továbbmehet. Ha ilyen teszttel nem rendelkezik, akkor itt (madeirai reptéren) kell a tesztet elvégezni érkezéskor a madeirai kormány költségén. A teszt elvégzésére kb 1 órás időtartammal, várakozással kell számítani. A teszt eredménye 12 órán belül készül el, de az alábbiak szerint ezt akárhol ki lehet várni, sőt várni sem kell, hanem lehet nyaralni. A teszt elvégzését követően az utasok továbbmehetnek az alábbi szabályok betartásával:
    1. kötelező távolságtartás betartása
    2. személyes védőfelszerelés használata (EPI vagy PPE rövidítéssel használják, ami a maszkot, kesztyűt jelenti, illetve a kézfertőtlenítő szereket)
    3. egészségügyi szabályok betartása
  4. A regionális egészségügyi hatóság által megadott applikációt kell telepíteni a telefonra, aminek a segítségével követik mindenki mozgását, vagy telefonszám és telefonos kapcsolat útján
  5. Ha valaki pozitív teszteredményt produkál érkezéskor, akkor annak továbbra is karanténbe kell vonulnia az arra kijelölt szállodában a madeirai kormány költségén. 7 nap múltán újabb tesztet végeznek el.
  6. Mindenképp javasolt olyan utasbiztosítás megkötése ami a hazaszállítás költségeit is fedezi. Ezzel kapcsolatosan kérjetek pontos tájékoztatást a biztosítótoktól, hogy mit és milyen összegig takarja, kifejezetten a koronavírusos megbetegedés esetén, különös tekintettel arra, hogy egy repülőjegy utolsó pillanatban akár 1000 euró összegig is terjedhet.

kissjanoo Creative Commons License 2020.05.23 0 0 7516

Spanyolok is bejelentették a nyitást júliusra.

Előzmény: Mr. Hadley (7515)
Mr. Hadley Creative Commons License 2020.05.23 0 0 7515

Ügyes.

A helyi főkutya azt nyilatkozta hogy a covid miatt napi 8 millió eurót bukik a sziget és ennek a fele jön a turizmusból.

Ez helytálló összegnek tekinthető mert ha a napi 4.000-es beutazó számot és az átlagos hét vendégéjszakát nézzük, akkor az napi 140 euró körül megáll turistánként. Nos ebből az első fél napot érdemes beáldozni, ráadásul a lakosság irányába is tudják lengetni a "mi mindent megtettünk" zászlót.

Ez az Eduardo Jesus a Makaronézia legokosabb embere. A július elsejei dátum elég késői, lehet hogy akkor már nem is kell, így költség sem generálódik, vagy ha igen akkor sem sokáig. 

Viszont lehet rá tervezni, és ezzel fognak is az emberek élni. Az azori azt hiszem még fizetős, a kanári meg még mindig vonaglik, ők még az ujjaikat számolják, hogy meddig tudnak túlélni.

Hogy a 8 mila másik fele miből van azt a fene se tudja. Tuti nem orchidea meg madeira bor.

Evidens, hogy egyes társadalmi csoportok az elzártságot tartják tuti biztosnak, de gondolom ezek nagyobb része fix jövedelemmel rendelkezik - például nyugdíjas, vagy "szigetfüggetlen" otthonról dolgozó. Ők majd akkor kezdenek el reklamálni, amikor a kieső valós bevételt elfedő Európai Uniós segélyek, akármilyen hitelek, állami manipulációval juttatott pénzek inflálódnak és bizony eltűnik a boltokból a megszokott árszínvonal és egy egyszerű hétvégi vásárlás pont kétszer annyiba fog kerülni mint egy hónappal korábban.

Szóval Madeira jól csinálja.

Előzmény: kissjanoo (7514)
kissjanoo Creative Commons License 2020.05.22 0 0 7514

Madeira állja a beutazók tesztelésének költségeit.

Ez eddig a leglogikusabb lépés amit lehet tenni.

kissjanoo Creative Commons License 2020.05.22 0 0 7513

Működnek 

kissjanoo Creative Commons License 2020.05.22 0 0 7512

A TAP magyar képviselet weblapja nem működik. Rossz jel.

Woodyka Creative Commons License 2020.05.09 0 0 7511

Vakcina várhatóan hamar lesz (már többet tesztelnek embereken, van ami már túl van az első emberi fázison is, sőt..). Kérdés az melyik mennyire lesz hatékony? (Kevés idő, kevés tapasztalat, kérdéses). Meg melyikből mennyit mennyi idő alatt milyen áron gyártanak és mennyi idő alatt lehet beadni mennyi embernek...(És majd milyen mellékhatások lehetnek, bizonyos csoportoknál)

Előzmény: kissjanoo (7510)
kissjanoo Creative Commons License 2020.05.07 0 1 7510

A szeptemberi nyitás szerintem is nagyon késő.

Mondjuk kár korán aggódni, a helyi burgermeiszter fog még kitolatni ebből.

Ha beindítják a belföldet, akkor úgyis fertőződni fognak újra a helyiek. Nem is értem hogy mire gondol a madeirai vezetés.

Oly sikeresen "védekeztek" hogy valószínűleg kicsi a regisztrálatlan átfertőződés. Tele vannak védetlen emberekkel. Rosszabb az arány, mint a többi országban.

Lehet azzal érvelni, hogy még senki sem halt meg ott, de ez így nem teljesen igaz. Ha a vakcina vagy gyógymód megtalálása sokára fog megtörténni, akkor akik eddig túlélték azok lehet hogy később nem lesznek ilyen szerencsések.

Flower2000 Creative Commons License 2020.05.07 -1 0 7509

Jól látod, a virágkarnevál valóban veszélyes még. Én imádom a virágokat, de  az osztrák nárciszfesztiválon például mozdulni sem lehetett az utcán pár éve. A helyiek jól el lettek volna, jó sokan, de buszok százaival hordták oda a turistákat (engem is), ami már elviselhetetlenné tette a tömeget. Sajnos a business a legfontosabb sokak számára.

Nekem már az se tetszett, hogy hatalmas hajókkal hordták oda hatezrével a turistákat. Így elveszti a báját az a szép sziget.

Előzmény: Mr. Hadley (7506)
Duwa Creative Commons License 2020.05.07 0 0 7508
Előzmény: hunaqua (7507)
hunaqua Creative Commons License 2020.05.07 -2 0 7507

"Egészséges  embereket nem szabad bezárni."

Igazad van,senkit nem fognak szerintem sem bezárni május végétől. Irány a Balaton! 

Előzmény: Mr. Hadley (7506)
Mr. Hadley Creative Commons License 2020.05.07 0 2 7506

Ez teljesen érthető.

A politikusok első sorban a saját seggüket védik. Minden más ezután jön.

Bármikor lazítanak fertőzések fognak történni. A 14 napos beutazási karantén egyszerű parasztvakítás.

Nem a nulla fertőzést kell célként elérni, hanem a meghatározott fertőzés számon belül maradni.

Ha szeptemberben odaengednek több ezer embert az áthelyezett virágkarneválra, akkor októberre építhetnek egy új kórházat.

Május végén ki kell nyitni és megtanulni együtt élni a kialakult helyzettel. 

Egészséges  embereket nem szabad bezárni.

Előzmény: Flower2000 (7505)
Flower2000 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 7505

Ma lett 4 fertőzött a szigeten.

Előzmény: kissjanoo (7504)
kissjanoo Creative Commons License 2020.05.06 0 3 7504

Vannak új hírek Madeiráról, Lindától, aki kinn él.

Alább idézem.

(forrás: I love Madeira - Üdv a paradicsomban!)

Mai friss és ropogós, jó is és kérdőjeles is. Megosztom veletek, tudjátok, ahogy szoktam, minden lépését a kormányzati kommunikációnak, még akkor is, ha ezzel talán néhányan elbizonytalanodtok. Elsősorban azokra gondolok, akik a nyári utazás kapcsán dilemmáznak, illetve várnak hírekre. Mivel mindenkinek az esete más és más, azt javasolom, hogy amennyiben komoly dilemmában vagytok, hogy módosítsátok-e a jegyeteket, az utazásotok időpontját vagy sem, hívjatok fel whatsappon vagy messengeren és egy rövid beszélgetés után hátha tisztábban láttok.Szóval a mai bejelentés, az egyik vezető madeirai újságban megjelent interjú értelmében Madeira autonóm régió kormánya szeptemberre tervezi a turizmus újraindítását. Ekkorra ütemezték át a virágfesztivált is, szóval úgy néz ki, hogy amennyiben a számok nem romlanak, a vírus terjedése nem eszkalálódik, akkor szeptembertől fogják feloldani a kötelező 14 napos karantént, ami most megérkezéskor várja az ideérkezőket, és ettől fogva elindul újra a turizmus. Ez azt is jelenti, hogy azok, akiknek szeptemberre, októberre van tervezett nyaralása és bécsi indulásra vagy budapesti indulással 2 átszállásos útra tudja módosítani a repülőjegyét (vagy a TAP variálások nem érintik mert amúgy is máshogy jött volna), az egyenlőre nyugodt maradhat és továbbra is kitarthat az eredeti elképzelése mellett. Azok, akik a nyárra tervezték az utazást, azoknak az alábbi megjegyzéseim vannak.Egyrészt nagyon sokan jelezték már most, az interjút követő rövid időn belül, hogy hamarabb kellene megnyitni a szigetet a turistáknak. Továbbra is azt gondolom, hogy amennyiben a május rendben zajlik vírus szempontból, akkor a június eleje új híreket, további enyhítéseket hozhat. Ugye azáltal, hogy hétfőtől megnyitott a szolgáltatások zöme, nincs kötelező otthon maradás, az emberek nagy része elkezdett visszatérni a szokásos mászkáláshoz (ami elképesztő, szinte karácsonyi tömegeket eredményezett a bevásárló központokban sajnos). Ha ennek ellenére nem növekszik a betegek száma szignifikánsan, akkor várható, hogy a további enyhítések is hamarabb bekövetkeznek (jelenleg már 11 napja nincs új megbetegedés egyáltalán a szigeten). A gyorsabb enyhítések pedig eredményezhetik azt, hogy a turizmus is hamarabb indul mint a most bejelentett szeptember. Aki bírja még cérnával és amúgy tud várni, annak továbbra is javasolom, hogy tartson még ki egy kicsit ...

https://www.jm-madeira.pt/regiao/ver/91797/Retoma_turistica_em_setembro_na_Madeira

----

Aki kedveli Madeirát, szeretne odautazni, látogasson el a I love Madeira - Üdv a paradicsomban! csoportba!

Mr. Hadley Creative Commons License 2020.04.27 0 2 7503
Előzmény: papírmoly (7502)
papírmoly Creative Commons License 2020.04.27 0 0 7502

Jah, csak a csendes halászfalun felkacagtam... 

Előzmény: Mr. Hadley (7501)
Mr. Hadley Creative Commons License 2020.04.27 0 0 7501

Jól teszi.

Ügyes srác az.

Előzmény: papírmoly (7500)
papírmoly Creative Commons License 2020.04.27 0 1 7500

Ebben a szomorú időszakban küldök egy kis megmosolyogtató cikket:

https://velvet.hu/gumicukor/2020/04/27/ronaldo_karantenotthona_galeria/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Szó szerint idézve :

Egy csendes halászfaluban, Funchalban bérelt egy házat a focista, hogy élvezhetőbbé tegye ezt az időszakot, amikor a négy fal közé szorul gyerekeivel. Nemcsak a villa érdekes, hanem a kert is, amelynek végében már ott a tenger.

Itt kezdődik az újságírás 😂

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!