Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.27 0 0 343
már voltak nála, ott és akkor ahol ő mondta ...
de ő nem volt ott ...
Előzmény: kovego (336)
Feco01 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 342
A sporthivatal doppingszakértőjének nyilatkozata:
http://index.hu/sport/olimpia2004/bakanek0827/
erdélyifatányéros Creative Commons License 2004.08.27 0 0 341
Schmittnél beindult megint a Fideszes logika: valami tökismeretlen szabályozásra hivatkozok, jogászkodok egy kicsit és hárítok mindent csuklóból, holott nagyon jól tudja, hogy a komplett olimpia csapatért egy az egyben a MOB, azon belül is a ELNÖKE A FELELŐS. A minisztériumnak max a pénzek szétosztásában van/volt szerepe, ebbe beletartozhat a dopping ellenes harcra fordított összeg nagysága is, de hogy egyes versenyzők doppingolásáért ő lenne a felelős, az enyhén szólva is komikus kijelentés. Lehet, hogy Schmitt úrban még a régi reflexek jöttek elő, amikor az államaparátus komisszárjai közvetlenül irányíthatták őt és barátait...
Előzmény: Vil-Arnis Merras (340)
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2004.08.27 0 0 340
Marhaság. Gyurcsánynak ebben nem nagyon van felelőssége, ugyanis Schmitt hazudott, amikor a sportminiszter nyakába akarta varrni a felelősséget.
Előzmény: Foto11 (339)
Foto11 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 339
Na, Gyurcsánynak a lehető legjobbkor jött a botrány.... :) Tuti, hogy a Fidesz rávarja a dolgot, még ha Smittet be is kell áldoznia :-)
Tom_the_Cat Creative Commons License 2004.08.27 0 0 338
Már felkertesték a lakásán. Nem volt otthon és semmilyen módon nem tudják elérni. Mobilja kikapcsolva stb. stb.
Előzmény: kovego (336)
Camenzind Creative Commons License 2004.08.27 0 0 337
befostak 1-2 vállasabb szimpatizánstól akik őket akarták megmogyorózni...
Előzmény: kovego (336)
kovego Creative Commons License 2004.08.27 0 0 336
Miért Annusnak kell menni Ausztriába? Miért nem a WADA keresi fel Annust Szombathelyen? Tavaly decemberben egy banketten megtalálták, most annyira eltűnt?
kovego Creative Commons License 2004.08.27 0 0 335

Gyurcsi: " Ma már a dopping eseteknek van következménye, hiszen a közvélemény felháborodott":-)

Ma megy Gyurcsi Athénba, és jelentést kér! Innentől kezdve minden rendben lesz!:-)

Moka25 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 334

És egy alapos kiszáradás először hirtelen nem fog megindulni a kiválasztás, de ha a tested szerint túl vagy az életveszélyen úgymond, akkor elkezd visszaállni a rendes kiválasztásra is

Tudom... ment mar gyomromra influenza!;)

 

Az elobbieket a korabban altalam irtak (mindezek utan realis eselyt latok arra, hogy tenyleg idegen mintat probalt becsempeszni) ellenere irtam le.

Előzmény: naszia (333)
naszia Creative Commons License 2004.08.27 0 0 333
moka,

nem vagyok élsportoló, de időnként egész jó szintre tévedtem edzésileg, voltam versenyeken is, és én is rájöttem elég hamar, hogy mikor mennyit egyek, igyak előtte, de nem tartanám természetesnek, hogy 4 órával verseny után se tudjál pisilni! Én is voltám erős kiszáradásos állapotban egy kellemesnek nem mondható 3 órás tájfutás után, tapasztalat: kiittam a dunát, majd egy órával később már jött a lé. Biológus és sportorvos sem vagyok, de asszem hiába iszol meg valamit, minden nem fog belőle a sejtekbe vándorolni, mert valamivel ki kell űríteni a salakanyagokat is, és arra mindenképpen kell valamennyi folyadék. És egy alapos kiszáradás először hirtelen nem fog megindulni a kiválasztás, de ha a tested szerint túl vagy az életveszélyen úgymond, akkor elkezd visszaállni a rendes kiválasztásra is.

Úgy amúgy ez a kiszáradás azt hiszem nem jellemző pl a diszkoszvetésre.
Előzmény: Moka25 (330)
RAMBO Creative Commons License 2004.08.27 0 0 332
Ha nekem elindul, akkor elmehet melletten a Körmenet, még elállítani se tudom.
De mások vagyunk.
Előzmény: prokator (331)
prokator Creative Commons License 2004.08.27 0 0 331

ennekem inkabb az volna a gyanus, hogy hogy lehet 25 millit pisinli: ez egy feles koserszilvanak is csak a fele.

 

Tudtok ti ilyen keveset pisilni, úgy értem, ha bármennyi is jön (marmint termeszetes uton), az azert több kell hogy legyen ennél, nem?

 

Lehet, hogy ez hulyeseg, persze....

Előzmény: naszia (327)
Moka25 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 330

Erdekes atalakulas:)) Azt hittem, ilyen csak Virginia Woolf regenyeben eshet meg:)

 

Naszia,

2.-hoz: nem egyforma sebesseggel mukodik mindenkinek a veseje. Hallottam olyan orvosi nyilatkozatot is, hogy a sportoloknak verseny kozben rossza  vese verellatasa, ezert keves vizeletet valaszt ki. Ezt mondjuk el is hiszem, az osszes ver az izmokba kell. Es azt se felejtsuk el, eleg nagy a forrosag odaat - nem csak a talaj!;) -, nagy melegben akar ki is szaradhatsz, ha nem iszol eleget.

Előzmény: Kenus (328)
Moka25 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 329

Koszi!:)

Aszpirint nem talaltam, viszont eszembe jutott: beta-blokkolot kellett volna szedni arra a pajzsmirigy-nyavalyara.

Előzmény: hilz (325)
Kenus Creative Commons License 2004.08.27 0 0 328

Kezembe került a dél-patagóniai La Antirevolucion című lap holnapi száma. Ennek oknyomozó riportere bírta szóra Lars Fieber visszavonult német könnyű-, közepes- és nehézatlétát. A német sportoló mindent kitálalt a pofátlanul csaló magyar sportolókról, akik ellen az egész világ sportolói a lehető legtisztább eszközökkel próbálnak küzdeni. Lars ifjúkorában mellesleg Laura Fieber néven női versenyeken indult, a doppingvizsgálatok mindig patyolattisztának találták. Később viszont egy rejtélyes betegség következtében hangja elmélyült, bajusza, szakálla, farka nőtt. Most három kislány(?) boldog apja és öt kontinensen harminc ország andidopping bizottságának vezető tisztségviselője.

 

naszia Creative Commons License 2004.08.27 0 0 327
ja, eszembe jutott még két személyes tapasztalat, pro és kontra:

1: én is jártam már úgy, hogy nyílvános klotyóban egyszerűen nem jött a cucc, pedig baromira kellett, de nem volt mit tenni, szerszám eltesz...
2: viszont járok elég gyakran plazmaadásra, ahhoz sokat kell inni előtte és utána is: namost előtte célszerű a 1,5-2 liter folyadék (bármi alkoholmentes), úgy 1 lityó után már kezd elegem lenni, de simán meg lehet inni a másfél-kettőt 45 perc alatt. És gyakorlatilag már közben, de legkésőbb az ivászat vége felé kell menni pisilni...és szerintem ilyenkor a 25 milivel sincsenek gondok, bár még nem mértem...ezek után a 4 órás limittel nem igazán érzek semmi problémát!

naszia Creative Commons License 2004.08.27 0 0 326
Na az utóbbi pár hozzászólás, főleg az orvosi szempontok alapján azért nekem is gyanusabb az eset mint eddig, de mégegyszer:

Annus mintája dobás után negatív lett-e, ha igen mi volt a gond?

Ha nem volt gond semmi, márpedig erről sehol sem írtak eddig, akkor úgy tűnik, az ellenőrök sem biztosak az eredményben, ezért repetáznak. Ha nem biztos, akkor minek az egész? És bármennyire is engedi a szabályzat a versenyző vizsgálatát az egész olimpia alatt, akkor is ha már lejátszotta a számát, nem látom a racionális hasznát annak, mégegyszer megkeresni a versenyzőt.

Az egész dologban én a WADA hihetetlen túlbuzgóságát látom, ezt hangoztatták a "játékok" előtt is, hogy hű de nagyon kemények leszünk, semmi cicó! Hát tényleg kemények, de én komolyan kételkedem a döntéseik szakmai megalapozottságában.

OFF:
Nem egy példát láttunk már az utóbbi években az olimpia körüli korrupciós ügyekről, nem vagyok meggyőződve az ellenőrök, rendezők, sportdiplomaták és egyéb érintettek tisztaságáról. (Nem egy magyarok elleni "összeesküvésről" beszélek, kizárólag általánosságban értve.)
hilz Creative Commons License 2004.08.27 0 0 325

itt van a lista

Előzmény: Moka25 (324)
Moka25 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 324

Jaj, meg azt akartam mondani:

nem tudjuk, hogy milyen szerek számítnak doppingnak

Talan BZoltan tud vmi forrast... de eleg szigoru lehet. En ezt csak abbol gondolom, hogy hallottam egy amerikai gatfutono eseterol, aki pajzsmirigy-betegsegben szenvedett es az a gyogyszer, ami segitett volna, rajta volt a doppinglistan!

A neve persze nem jut eszembe...:( Marmint a sportoloe!;)

 

Előzmény: ambrosius (318)
hilz Creative Commons License 2004.08.27 0 0 323

"Meg azert egy Aszpirin nem az anabolikus szteroidok kategoriaja"

 

Ki mondta hogy az?

 

A Bakanek cikkhez:  az, hogy a WADA aug 29-ig bárkit ellenőrizhet, az nem ugyanaz, hogy a WADA a versenyzőt csak a versenye utáni doppingtesztig ellenőrizheti azután már nem. Igaz, hogy szerintem erre az esetre még a WADA sem gondolt, mikor ezt a pontot megszövegezték, most viszont jól bele tudnak kapaszkodni... 

Előzmény: Moka25 (322)
Moka25 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 322

vazze, bevettem egy Aszpirint a verseny után két nappal

Nemtom, milyen szakerto lehet ez a Bakanek... Szvsz azt azert tudhatna, hogy a mintaban levo mennyisegbol meg lehet hatarozni, mikor vette be... Meg azert egy Aszpirin nem az anabolikus szteroidok kategoriaja... Hmmm...:(

Előzmény: ambrosius (318)
hilz Creative Commons License 2004.08.27 0 0 321

OFF:

tényleg spanyol, viszont tényleg doppingolt 1988ban, bár ezt (mivel a szer nem volt rajta a kerékpárszövetség listáján, így írják):

 

Everything runs snooth when the 19th of July at Bordeux the news of a presumed doping burst. Though later all the charges are released,...

 

másik hírben:

After winning the Villard de Lans uphill time trial the next day where he had practically won the race, a terrible mistake made by the Tour's anti-doping control medical team nearly made him abandon the race

Előzmény: BZoltan (306)
Sickboy Creative Commons License 2004.08.27 0 0 320
Majd a holnapi Blikkben... :-)
Előzmény: ambrosius (319)
ambrosius Creative Commons License 2004.08.27 0 0 319
Még jó, hogy nem olvasok búlvárlapokat, még a végén hétfőn megjelenik valahol a kis írásom kicsit feljavítva úgy kezdődve, hogy meg nem erősített/nem hivatalos forrásaink szerint...
Előzmény: Sickboy (317)
ambrosius Creative Commons License 2004.08.27 0 0 318

Na ennyit a nem olvasásról:

 

http://index.hu/sport/olimpia2004/bakanek0827/

 

Mindenkinek van egy kicsi igaza, Annusnak is, a WADA-nak is, Bakaneknek is. Erre nem gondoltam én sem, hogy vazze, bevettem egy Aszpirint a verseny után két nappal erre jön a WADA hogy a negatív tesztet meg kell ismételni és emiatt elveszik az aranyérmem...

 

Az a baj, hogy nem tudjuk, hogy milyen szerek számítnak doppingnak. Volt egy hír, hogy valaki marihuánát szívott, ezért elvették az aranyat, de aztán visszaadták neki, mert azt mondta, hogy egy házibulin szívta be passzívan meg egyébként is a marihuána inkább eltompítja az érzékeket, meg lelassítja az embert. Nem hiszem, hogy egy fejfájáscsillapító pozitív doppingeredményt produkál, de azt sem, hogy aki addig nem szedett semmit, a verseny után fizikai fáradságára tekintettel benyom magának valami doppingszert.

 

Annyi hülyeséget lehet olvasni, komolyan fárasztó az egész.

 

Sickboy Creative Commons License 2004.08.27 0 0 317
Már megint a filózgatás, sztorigyártás valóságos alapok nélkül... (Merthogy ugyanennek az ellenkezőjéről is lehetne kész meséket kitalálni...)
Előzmény: ambrosius (316)
ambrosius Creative Commons License 2004.08.27 0 0 316

Így van, ha fele is igaz, akkor régen rossz.

 

És ezt a módszert a WADA-sok is jól ismerhetik. A verseny előtt az edzője/sportorvosa jól megpisilteti a koxoló versenyzőt, nem ihat folyadékot, hogy ne legyen saját vizelete, a hólyagját kimossák, megtöltik. Gyorsan ledobja/leemeli amit kell. Repül a vizsgálatra, hogy minél hamaraabb kiengedje az idegen pisit.

 

Primitív módszer, de nagyon hatásos lehet. Igaza van, ha nem gyanakodnak rá, akkor simán átmegy a teszten.

 

De vannak szúrópróbaszerű vizsgálatok is, azokkal mi a helyzet? Egy ilyen átmosás/vizelethajtás/feltöltés csak nem végezhető el olyan gyorsan, hogy egy nyilvános vécében/út közben meg lehetne csinálni. Verseny előtt közvetlenül talán. Vagy erre van az, amit Annus csinál, hogy eltűnik?

 

Ez a doppingbotrány biztos, hogy tovább fog gyűrűzni...

 

Most őszintén: a bemártó levélre visszatérve: ha te sportoló lennél, tisztán versenyeznél, nem használnál semmit, elveid lennének és tudomásodra jutna, hogy valaki ilyen módszerekkel manipulálja az eredményeit, akár eldicsekedik előtted az öltözőben. Egymás ellen is versenyeztek. Talán ha egyszer-kétszer megteszi, akkor megpróbálsz nem törődni vele. Gondolod, úgyis le fog bukni egyszer, talán el is mondod neki, hogy nem kellene. Látod, hogy sosem bukik le, vigyorog a világba, miközben te 24 órából 16-ot edzel, hogy ugyanazt elérd, de még így is nehéz, mert verseny előtt nagyon könnyű pszihésen leblokkolni. Eztán egyszer csak besokallsz és elmondod az edződnek, hogy miről van tudomásod. Az meg a tudtod nélkül ír egy levelet a WADA-nak tökéletes angolsággal.

 

Ez a sztori nagyon is hihető.

 

De én nem akarok többet doppingról hallani két hónapig! Inkább nem nézek tévét, nem olvasok semmit!

Előzmény: sélli (312)
Sickboy Creative Commons License 2004.08.27 0 0 315
Most idézzek be más véleményeket más orvosoktól, akik szinte ennek az ellenkezőjét állították? Kéretik bizonyítani a lenti elméletet - addig ugyanis szimpla fikciónak lehet csak minősíteni...

Ha viszont Annus 4-szer be tudta csapni a WADA kiváló élmunkásait akik olyan röhögős jókedvükbe vannak... nos akkor jobb ha az ilyen szervezet befejezi a működését.
Mi a garancia, hogy ötödjére nem verné át őket?
Előzmény: sélli (312)
deszka Creative Commons License 2004.08.27 0 0 314

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!