Keresés

Részletes keresés

hajnalka32 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 69

jár még a fórumra valaki?

 

Kis beszélgetést szeretnék a témában.

Tomika61 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 68

Hahó!

 

USA gép jelenleg a legjobb, 252000 magyar pengő forint.

3 nap, 30 pénz a szállítás. Vajon mennyi a vám?

baldie17 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 67


Szia Upv!

Emgem nagyon érdekelne a dolog, mert mindkettőnk élett megkeseríti ez a kellemetlenség a párommal.

Kérlek írj a baldie@freemail.hu emailcímre! Előre is kösz!
Előzmény: Upy (39)
_mirasorvino_ Creative Commons License 2006.11.21 0 0 66

szisztok!

 

mielott barki megvenne azt a gepet, amit a kiralyhago utcaban ajanlanak, nezze meg a www.cpap.com oldalt. onnan minden sokkal olcsobban rendelheto, tartozekostul.

felhaboritonak tartom, hogy a klinikan nem ajanljak fel ezt a lehetoseget, mert a legolcsobb gep a netes listan 50.000 ft korul van, es az is teljesen megfelelo.

 

b marci Creative Commons License 2006.03.02 0 0 65

Igen lehet, ha időben mentek orvoshoz, talán még egyébb szervi problémákat is meg tudtok akadályozni.

Honvédkórház alvásambulancia, valahol itt már le írtuk a pontos címet, ha nem akkor holnapra megkeresem.

Előzmény: paddykelly (64)
paddykelly Creative Commons License 2006.03.02 0 0 64
Párom eddig nagyon nagyon ritkán horkolt. Most meg szinte mindennap. Én meg nem vagyok hozzászokva és nagyon zavar mert nem tudok tőle aludni. Nincs orsövényferdülése, és nem csak akkor horkol amikor nagyon fáradt. Lehetne ezen segíteni?
b marci Creative Commons License 2005.10.11 0 0 63

Bocs idáig nem volt netem nem tudtam válaszolni!

De kár is a válasz csak annyi Rohagyanak meg, tényleg miért is fizetünk mi TB-ét?

 

Ez közel 2 éve még nem így működött. Bár 1es esetekben támogatott csak a TB és nem volta ilyen kiegyenlítő kütyüök hozzá.

 

Téynleg felháborító!

Előzmény: ámos (62)
ámos Creative Commons License 2005.09.17 0 0 62

Na, a héten kiváltottam a gépet. És mérges vagyok és rendkívül fel vagyok háborodva.

A TB támogatás 167 ezer forintra szól. Mivel az eddigi használati tapasztalat alapján kell a párásító, azt is meg kellett vennem. Ha már gépet kell az éjszakai nyugalomhoz használnom, úgy gondoltam, hogy az automatát veszem meg, amin van kilégzés-könnyítő és a pillanatnyi légzéshez igazodó nyomásérték-állító funkció. Ezért még a TB támogatás mellé 222 ezer ft-ot kellett fizetnem. (elment a család pillanatnyi megtakarítása) Maszkot a géphez nem kaptam, nem is vettem, mert van egy (bár igaz, hogy cserélni kellene, mert már szakadt - de TB támogatás nélkül az is 35 ezer pénz.

A meglepetés itthon ért, mert a neten rákerestem a gépre, és mit találtam: ugyanezt a típust maszkrendszerrel(!) együtt 1014 USD-ért!! - vagyis, kb. 200 000 ft-ért!!!!!! Nem pedig 167 000+222 000+35 000=424 000 Ft - és várni sem kell rá egy évet, ha megfizetem a szállítási költséget minimális szállítási határidővel itt van.

A rohadt életbe: kit támogat akkor az OÉP? Mert a beteget nem, az biztos - a fenti számok ezt fényesen bizonyítják. A tájékoztatójukban megküldött kizárólagos hazai forgalmazót? MIndenesetre furcsa egy helyzet: TB támogatással többe kerül a páciensnek a gép, mint a nélkül a szabad piacon. És egy évben 800 gépre ad a TB támogatást - ki lehet számolni, hogy mekkora extra profit keletkezik (a számoláshoz: alapgépet láttam a neten már 300 USD-ért, vagyis 60 000 forintért. Magyarországon ez 167 ezer Ft támogatás + a 45 000 Ft, amit a páciensnek kell fizetni = 212 000 Ft. A különbség tehát 152 000 - 224 000 Ft. Ez x800= 126 600 000 - 179 200 000 Ft tiszta haszon. Ezért már érdemes egy kft-t alapítani. És a rászorulók miatt nekem is érdemes levélben tájékoztatást kérni az OÉP főigazgatójától, és a parlament egészségügyi bizottságától is. Megosztom a választ, ha lesz.

ámos Creative Commons License 2005.09.11 0 0 61
Közel egy év elteltével az OÉP végre megküldte a receptet! Jövő héten megyek kiváltani a készüléket.:-))
b marci Creative Commons License 2005.06.09 0 0 60

Akkor jó, ha találtál. A tünetek hasonlóak,de sajna nem bírja megszokni!

Van hogy be is lázasodik tőle.

Előzmény: ámos (59)
ámos Creative Commons License 2005.06.04 0 0 59

Kösz a felajánlott segítséget, de már szereztem egy kölcsön készüléket és be is állíttattam magamnak.

Miért nem tudja használni, mi a gond vele? Megjegyzem, nekem is rengeteg idö kellett, amíg úgy-ahogy hozzá szoktam. Nekem teljesen kiszárítja reggelre a számat, meg az orromat, utána meg taknyos vagyok egész nap. (Viszont tényleg nem horkolok és sokkal kevesebb alvásidöre van szükségem. ) Nézegettem a neten, egész jó komfortos készülékek vannak, de egy vagyonba kerülnek. Párásítóval, levegö melegítövel és változó nyomásérték biztosításával 1600 USD. .-((

Előzmény: b marci (57)
b marci Creative Commons License 2005.05.31 0 0 58

Hát azért én a helyedben csak megpróbálnám azt a gyógyszert.

Rajta álj neki mert lejár a szavatossága.

Azután írj, hogy bevált-e!

 

Előzmény: popchopy (55)
b marci Creative Commons License 2005.05.31 0 0 57

Tudod-e melyik készüléket kellene használnod, mint említettem a párom nem tudja használni, esetleg segíthetnénk addig.

 

Előzmény: ámos (56)
ámos Creative Commons License 2005.05.30 0 0 56

Hát, az OEP igen lassan mozdul:-(((

Tavaly szeptember 30-án voltam az alváslaborban, ahol javasolták a készüléket és november 12-én továbbították az ez irányú papírokat az OEP-be. Azóta már igen csak eltelt jó pár hónap, készülék még mindig nincs - állítólag csak most kezdték meg a novemberben befogadott 200 kérelem feldolgozását és további 1-2 hónap türelmet kértek. Az életveszélyesen horkolók ennyi idQ alatt feldobhatják a talpukat:-(((

popchopy Creative Commons License 2005.05.30 0 0 55

K. b marci!

 

Kicsit régen adtam magamról hírt. De nem feljtettem el a dolgot.

 

Sajnálom, hogy a gép használatának mellékhatásaként megfázik a párocskád.

 

Én nem kaptam végül készüléket, mert a doki nem javallotta.

Meg elmondta milyen mellékhatásai lehetnek, és ettől elment a kedvem.

De inkább annak örülök, hogy nem szükséges használnom, mert ha megis kellene, akár búcsut mondhatnék az éneklésnek is.......

 

így maradt a gyógyszeres kezelés.

Be kell vallanom, még egy tablettát sem szedtem be......

Valahogy nem merem kipróbálni.

Nemtom, ennek milyen mellékhatása van, rám nézve... Iga még a kísérő papírt sem néztem meg.... bár a doboz lassan fél éve ott áll az asztalon.

 

Asszem nyáron veszek egy nagy levegőt, és esténként nyelek kettőt, aztán meglátjuk mi lesz.

 

Üdv,

pop

Előzmény: b marci (54)
b marci Creative Commons License 2005.04.08 0 0 54

Örömmel olvasom!

Várom a további fejleményeket.

A párom nem tudja használni a gépet amit kapott, mert folyamatosan megfázik tőle.

Hihetettlen de így van!:o(

 

 

Előzmény: popchopy (53)
popchopy Creative Commons License 2005.03.22 0 0 53

K.  b marci!

 

Február 1-e már régen volt, tudom, de ígértem beszámolok a dolgokról.

Nos, azon a napon - fél év várakozás után - bementem az alváslaborba ottaludni. (vagy ott aludni)

Egy kütyüt raktak a nyakamba, amiböl drótok vezettek az egyik ujjamra erösített csipeszbe, meg az orromhoz vezetö légzésfigyelöbe.

Jót aludtam, bár a 1/2 6 -os ébresztés durva volt, aztán egy igen sovány reggeli után meg lehetett várni az eredményt. Délután 2-kor kerültem sorra!!.....

A horkolást kimutatta, de mivel az oxigénszaturáció (miket meg nem tanul az ember az egészsége miatt) vagyis a vér oxigénszintje jó volt, nem javasolták az maszkos vizsgálatot. Viszont a pulzusom érdekes módon éjszaka igen nagy amplitúdóban mozog. Ezért javasolta, hogy menjek egy el kardiológushoz is....

Horkolás ellen meg felírt egy gyógyszert, amit kiváltottam, de még nem próbáltam ki. (Az influenza engem is elkapott, és kaptam mindenféle antibiotikumot, amivel nem akartam keverni ezt a gyógyszert)

Hát itt tartok. Most ki kellene próbálni, mi lesz, ha szedem a gyógyszert. Valami toroklazító, állítólag. Várjál csak, a neve, ... a neve.... Euphylong minor.

A tünet amire adták az meg valami benignus horkolás. Fogggalmam sincs mit jelent.

 

Akkor legközelebb, ha kipróbáltam. Bár az eredményt úgyse én fogom megmondani, hanem aki mellettem alszik....

 

Üdv,

popchopy

 

 

 

 

 

 

Előzmény: b marci (41)
b marci Creative Commons License 2004.11.22 0 0 52
Hát aztat nem, egészen más betegségtől van:op
Előzmény: popchopy (51)
popchopy Creative Commons License 2004.11.22 0 0 51

Az még nem jelenti azt, hogy nem horkolsz.... :)

A krónikus felejtést is okozhatja az apnoe... :)    :(

P

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.20 0 0 50

Állítólag igen, de én ettől még jól alszom...:)

Már írni se tudok...:)

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.20 0 0 49
Állítólag igen, de én ettől még jól laszom...:)
popchopy Creative Commons License 2004.11.19 0 0 48

Állítólag Kádár olyanokat horkolt, hogy a ház elQtt az Qrök is hallották.

Csak erröl nem lehetett ebszélni.

Asszem öt nem az apnoe vitte el.

 

 

Hirtelen nem jut eszembe annak a hódmezQvásárhelyi exfideszes képviselQnek a neve, aki túlsúlya miatt (is) bevonult a köztudatba. Róla is azt hallottam, hogy nagyokat durmolt, de neki sem ez volt a betegsége.

 

Valahol olvastam, hogy a felnött férfiak 40 %-a horkol.

Akkor viszont a Parlamentben is bQven találnánk torokszqkében lévQket.

Bár egyeseknél külön elQnyt jelente, ha inkább csöndben maradnának.

Az apnoé vigye el Qket!

 

ÁÁ nem, nem vagyok ilyen rosszindulatú, mint egy daganat.

 

 

 

 

Előzmény: b marci (47)
b marci Creative Commons License 2004.11.16 0 0 47
Keressünk egy tappancs feldobó, minsztert aki a horkolásban halálozott el!:o) Rajta!
Előzmény: popchopy (46)
popchopy Creative Commons License 2004.11.16 0 0 46

Mielött mégjobban padlót fogsz :) bevallom magam is újságíró vagyok. Illetve voltam. Több mint 10 évig rádióztam, újságíróskodtam, de 4 éve vége.

Sajna nem látok ebben olyan hírértéket, amiért bárki erröl cikkezne.

Max így egymás között. Vagy ha nagyon nagy horderejü esemény következne. Pl. egy miniszter apnoe miatt feldobja a talpát.

Előzmény: b marci (45)
b marci Creative Commons License 2004.11.13 0 0 45

Ja mi kb. 3 hónapra kaptuk meg a receptet, az ár akkor 140E-240E HUF között volt, és nem támogatta a TB.

Írtam egy kérvényt, amiben mindenféle sanyarú sorsunkra hivatkozva nem tudjuk kiváltani a készüléket (ami sajnos akkor és még most is, mondhatom nem hazugság, kicsit padlót fogtunk) és kértük tekintsenek el az árától, majd újabb 3hónap múlva kaptunk egy választ, hogy OK támogatja a TB. és átvehetjük a készüléket.

 

Szóval nagyon megérdemelne ez a téma egy újság cikket, mert keresőképes férfi lakosságunk kb.30-40 százaléka szenved szív és érrendszeri betegségekben, valamint cukros, magas a vérnyomása, és ebből a 30-40 százaléknak a fele kórosan horkol. A horkolás és az említett betegségek sajna összefügnek. A számok nem pontosak de biztosan hasonlóak.

 

Ki tud egy talpraesett újságírót?

 

Igen is támogassa a TB, és gyorsabban lehessen a megfelelő készülékhez jutni!!!!!!!!!!

Előzmény: ámos (44)
ámos Creative Commons License 2004.11.13 0 0 44
Már másfél hónapja voltam az alváslaborban és meg is kaptam a szakvéleményt, ami alapján az OÉP kiállíthatná a receptet. Recept azonban még a mai napig nincs. Állítólag hat hónapot is kell várni, amíg az OÉP megmozdul és méltóztatik felírni a lélegeztőgépet. Úgy látszik, ezzel a "gyorsasággal" arra várnak, hogy minél több horkoló dobja fel menetközben a bakancsot és így minél kevesebbe kerüljünk a társadalombiztosításnak. Nem tudom, hogyan lehetne gyorsabb cselekvésre ösztönözni az OÉP-t. Egy újságcikk jó ötletnek tűnik...
b marci Creative Commons License 2004.11.11 0 0 43

Talán nekünk azért volt rövidebb, mert akkor még nem nagyon beszéltek a horkolásról mint betegség. Körzeti orvos ilyesmiről még nem is nagyon hallott.

Sokat változott a dolog, egy fél év alatt is.

Bár akkor még a párom a Lufthansánál dolgozott, és az ottani főorvos asszony nagyon erőszakosan, hívogatta a labort időpontért.

 

Előzmény: popchopy (42)
popchopy Creative Commons License 2004.11.11 0 0 42

Köszönöm, de azért a jövö február egy kicsit meglepett. Ezt a találkát is mikor? szeptemberben egyeztettem?

Nem mondom.... idöben kicsit másképp gondolkodtam.

De hát, ez van.

Előzmény: b marci (41)
b marci Creative Commons License 2004.11.11 0 0 41
Igazán jó úton haladsz, nagyon örülök neki!
Előzmény: popchopy (40)
popchopy Creative Commons License 2004.11.11 0 0 40

K. b marci!

 

Íme a folytatás:

Voltam az Alváslaborban. Kitöltöttem egy tesztet és megnéztem egy filmet. Majd ezt követöen idöpontot egyeztettünk az elsö alvásvizsgálatra: 2005.02.01 .... !!!!

De ha valaki lemondja, lehet elöbb is.....

Hát, akkor addig is......

Előzmény: b marci (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!