Keresés

Részletes keresés

pane Creative Commons License 2009.05.08 0 0 95
Az enyém pont ilyen képeket csinált. Korrektül ingyenesen megjavították (CCD csere). 450Huf-ba került a postai költség. Visszafelé már Cannon fizette a futárt.
Előzmény: nkaresz1978 (93)
pitman Creative Commons License 2009.05.06 0 0 94
Érdeklődj a márkaszervizben. Ha ebbe a gépbe is került a gyári hibás ccd sorozatból, akkor ingyen javítani fogják.
Előzmény: nkaresz1978 (93)
nkaresz1978 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 93
Helló!
Mellékelek egy képet.
Találkoztatok már ilyennel?
Nem esett le, stb. Egyszer csak elkezdettt csíkozni!
Kuka??

hiba
fedorlaszlo Creative Commons License 2006.04.28 0 0 92
krob 11-nek el tudnád nekem küldeni a canon a 95-höz a 192mp filmware-t a fedorla@freemail.hu címre és hogyan kell felrakni a gépre előre is köszönettel laci
prakticus Creative Commons License 2005.09.29 0 0 91

Eladó olyan vakuszinkronizátor, melynek segítségével a modern fényképezőgép kis beépített vakuja, vagy a rászerelt rendszervaku  elvillantja a régi, hagyományos vakukat. Vezetéknélküli kapcsolatban, többvakus "stúdió"munkákat tesz lehetővé olcsón. Én a 300D-mhez ilyen rendszert használok: 550EX+ 1 Praktica vaku ernyővel + 1 Sunpak vaku ernyővel. Bemutató képek és további infó: www.vakuszinkron.uw.hu

Érdeklődéseket emailben a cziglanyi@fibermail.hu címen, és a 20/586-2224-es tel.számon várok.

 

 
Klapek Creative Commons License 2005.09.21 0 0 90

Bocsi, de csak most kerültem megint gép közelbe! Most küldöm a képeket!!!

Remélem, csak én vagyok a béna, és nem a gép szar!!

Előzmény: Törölt nick (89)
Klapek Creative Commons License 2005.09.21 0 0 88

Bocsi!!

  Azt hittem fel tudok tenni ide egy képet, hogy megmutassam milyen, de mivel először lépek ilyen helyre, így elszúrtam!! Tehát nem tudok mutatni.

 De nem az a célom, hogy ócsároljam a gépet, csak szeretnék vele szép képeket csinálni! Az első ilyen gépemen 2 nap után egy piros kis pötty lett a kijelzőn,(azt mondta 1 haverom, hogy ez pixel hiba), visszavittem és kicserélték erre! Remélem, nem szar ez is!? Ezért próbálok segítséget kérni. -:)

Előzmény: vadorz0 (87)
vadorz0 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 87
Ez tényleg homályos. Annyira, hogy nem is látok belőle semmit sem :-)
Előzmény: Klapek (86)
Klapek Creative Commons License 2005.09.20 0 0 86

              sziasztok!!

 

 segítségre lenne szükségem!

 Olvastam, hogy mennyire dicséritek az A95 képeit. Én kb. 1 hónapja vettem, és az este készült vakus képek szépek, de... Amit nappal készítek vaku nélkül(mindegy, hogy szép idő van- e vagy sem), azok a képek homályosak. Ha automatán csinálom, ha manuálisan, akkor sincsen az az igazi éles képe! Előtte egy polaroid 2 megapixeles gépem volt, és sokkal élesebbek a képek. Mit tehetek, vagy mit állítsak szerintetek? Előre is köszi a segítséget!!! mutatok egy példát:

krob11 Creative Commons License 2005.09.03 0 0 85

Még kell az új firmware?

 

A videón kívül semmi mást nem módosítottunk.

Előzmény: Ftivo (83)
Ftivo Creative Commons License 2005.08.26 0 0 83

Letöltöttem az új frimware-t, de eléggé akadozva jött, nem biztos hogy nem sérült. Át tudná vki küldeni mailben? ftivo@vipmail.hu

A videó maximális hosszán kívül válltozik még valami?

Előre is köszönöm!

fasil Creative Commons License 2005.07.05 0 0 82
Nálam is müxik az új firmware. Teljesen rendben van. Köszi.
krob11 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 81
Hali!

Gratulálok!

Nincs semmilyen akadás, ez csak a legelsőnél volt, de ami fennt van az oldalon, az Ok!

Az eredeti szintén megtalálható ott, a neve: a95_orig.fir

Amúgy a 30 mp 640x480 nagyobb videókat valóban nem lehet sem visszanézni, sem szerkeszteni a fényképezőgépen - egyszerűen a gép saját, beépített memóriájába nem fér bele (a belső memória mérete 32 MB, egy 192 mp videójé kb 120 MB!:-) ).

A memory dump a fényképezőgép memóriájának másolata, ebből dolgoztak a feltörés során (hisz a Canon még nem jelentetett meg hivatalos firmware frissítést, így muszály volt kitalálni valamit).
Előzmény: darkbear (80)
darkbear Creative Commons License 2005.07.02 0 0 80

Szia Krob!

 

Sikerült letölteni reget-el a file-t és az útmutató alapján felraktam a fényképezőgépemre és király... :))) MINDEN AMIT IGÉR A FIRMWARE az müxik is! :))) Gratulálok a készítőknek és a tesztelőnek is!!!!!!!

 

Mit jelent hogy akad a szoftver??? Eddig nem tapasztaltam semmit??? Bár csak 1 két képet nyomtam meg 1 hosszú vidit :))))

 

Remélem nem komoly... Nem szeretnék megválni a videó hosszától... A legnagyobb bajom a géppel ez volt!!!

 

Mi az a memory dump amit a megyarázatban írnak????

 

 

Ha mégis így van az eredeti firmware-t hol tudom beszerezni????

Előzmény: krob11 (77)
vadorz0 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 79

Nálad is az van, hogy a 30 másodpercnél hosszabb videokat nem lehet a gépen sem lejátszani sem szerkeszteni?  (PCn igen)

 

Más mellkhatást nem tapasztaltam. Nálam működik az új firmware.

Előzmény: krob11 (77)
scratch Creative Commons License 2005.07.02 0 0 78
Nyomni kéne melle egy CRC/MD5 -öt, ha ilyen szerver...
Előzmény: krob11 (77)
krob11 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 77
Szia!

Én már régóza ezt a firmware-t használom, amúgy részt vetem a fejlesztesében és próbájában is (én voltam az első :-) ).

Néha valóban akadozik az orosz szerver, de ha gondolod, el tudom küldeni e-mailen, vagy ha adsz egy web-címet, akkor feltöltöm a honlapodra (már ha van).
Előzmény: darkbear (76)
darkbear Creative Commons License 2005.07.02 0 0 76

Hello!

 

 

Én nem értem ezt a tört firmware-t!

 

Még letölteni sem tudom rendesen! Néha ennyi a mérete, néha annyi!!!!!

 

Volt már valaki aki feltöltötte a gépére és sikerült neki????

 

A videó hosszának megváltoztatása pedig igen csábító!!!!!!

 

 

 

 

 

Ez így szerintem, eléggé meleg dolog!!!!!!!

scratch Creative Commons License 2005.06.23 0 0 75

A Canon ezt nem támogatja, ez fényképező, és nem PenDrive...

De ha ennyire ez kell neked, 3-4e Ft egy mem.kártya olvasó...

Előzmény: zjuhasz (74)
zjuhasz Creative Commons License 2005.06.23 0 0 74

Üdv! Vennék egy Canon a95 gépet, de egy havernál kiprobáltam, és a Win XP nem kezelte meghajtóként, igy a CF kártyájára nem tudtam szabadon írni-olvasni. Csaka Canon szoftverrel tudok képet letölteni- feltölteni. Más formátumot pl zenét, dokumetumot stb. egyátalán nem.  A régi Nikonom(775) az op. rendszer úgy kezelte, mint egy Pen drive-ot. Én vagyok suta, vagy a Canon?

Csocskos Creative Commons License 2005.06.17 0 0 73

Köszi, így megjavult. a menu gomot kell egyébként 5mp-ig nyomni a reset-hez.

Thnx.

Előzmény: scratch (66)
barney314159 Creative Commons License 2005.06.16 0 0 72
Egyszerű az ok. Marketing. 512MB-ot mondanak, de valójában tényleg nem annyi. Mivel a kilo, mega, stb. mind 1024-es váltószámmal dolgozik, így nem 512 000 000 bájtos a kártya kapacitása, hanem 512 / 1,024 /1,024 megabájt. Ugyanolyan "átvágás", mint a 4,7GB-os írható DVD...
Előzmény: Kiskukac3 (68)
fasil Creative Commons License 2005.06.16 0 0 71

Sziasztok!

 

Kipróbálta már valaki a feltört Canon A95 firmware-t? Van valamilyen negatív tapasztalat? Az oroszok azt írják, hogy tesztelt, úgy tünik rendben, de van némi fenntartásuk .

puhatest Creative Commons License 2005.06.15 0 0 70
Főleg, hogy az 512MB már jó esetben is csak 500-at ér manapság. (vagy 488-at? ;)
Előzmény: krob11 (69)
krob11 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 69
Igen, ez normális, hiszen a FAT táblázat is elvesz a memória kártya kapacításából.
Előzmény: Kiskukac3 (68)
Kiskukac3 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 68

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen gépet, hozzá egy 512-es Kingston kártyával. Mivel teljesen kezdő vagyok (így bocsi a lámernek tűnő kérdésért, de) teljesen normális az, hogy formázás után is csak 496MB-t láta gép a kártyából?

krob11 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 67

Sziasztok!

 

Elkészült a feltört Canon A95 firmware.

 

Amit tud: 640x480 videó 30 mp korlátlát feloldották, így most már itt is 180 mp a maximális, egyben felvehető videó korlát.

 

FIGYELEM: AZ ÚJ FIRMWARE-t MINDENKI CSAK A MAGA FELELŐSSÉGÉRE HASZNÁLJA!

 

A firmware módosítása:

 

1. Tegyünk a gépbe új elemeket, vagy frissen feltöltött akkumulátorokat

 

2. Kártyaolvasóval írjuk fel a CF kártyára a ps_a95.fir nevű fájlt. A kártyát előtte formázzuk meg, de nem a fénykémpező gépben, hanem számítógép segítségével. A kártyán a firmware-n kivül más nem lehet!

 

3. A felírt CF kártyát tegyük be a fénykémpező gépbe. A gépet kapcsoljuk át képnézegető üzemmódba és kapcsoljuk be a fénykémpező gépet.

 

4. Ezután nyomjuk meg a "MENU" gombot, és válasszuk ki a "Firmware update" menüt.

 

5. "SET"-tel lépjünk be, azután az "OK" gombra állva "SET" gomb megnyomásával inditsuk el a frissítést.

 

6. SEMMI ESETRE NE KAPCSOLJUK KI FRISSÍTÉS KÖZBEN A FÉNYKÉMPEZŐ GÉPET, a firmware frissítés befejeztével a gép automatikusan kikapcsol.

 

7. Vegyük ki a firmware-t tartalmazó CF kártyát, és tegyünk be egy üres CF kártyát.

 

 

Ezzel kész is!

 

 

Az új firmware letölthető az http://wins10sh.narod.ru/ps_a95.fir url-ről.

 

 

scratch Creative Commons License 2005.06.02 0 0 66
Csinálj rajta egy minden érték visszaállítást a gyárira, akkor biztos előjön. Azt hiszeem a Set gombot kell 10mp -ig nyomni.
Előzmény: Csocskos (65)
Csocskos Creative Commons License 2005.05.31 0 0 65
Makró fotózáskor volt egy olyan funkció az A95-ösömön hogy az lcd közepén megjelent egy nagyított kép amely elősegítette a manuális fokuszálást. Így könnyen látszódott, hogy az adott tárgy éppen éles-e. Most egyszerűen eltűnt ez a funkció. Nem tudja valaki hogy lehet ezt megint előcsalni? Az MF gombot hiába nyomogatom manuál módban.
JuanPablo Creative Commons License 2005.02.21 0 0 64

Ja ja ja!

Biztos így van, köszönöm.

Akkor most veszek két 512-t.

Előzmény: scratch (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!