Keresés

Részletes keresés

Regalianus Creative Commons License 2005.04.21 0 0 24
Szép:)))
Előzmény: Laszlo000 (23)
Laszlo000 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 23

 

Regalianus Creative Commons License 2004.08.25 0 0 22

Hát az biztos,hogy ha jól van tárolva egy papir régiség,mondjuk pld egy fa ládában vagy szekrényben,akkor szép állapotban fen tud maradni.....

Meg ahogy te is mondod ,emberi behatástol mentes akkor az számit a legjobban a szép fennmaradáshoz........

Van nekem néhány vasárnapi képesújságom 1941-ből ,ami olyan állapotban van,hogy kisem merem nyitni mert attól félek,hogy szétesik....

És van egy olyan vasárnapi újságom ami 1878-ból való,de mégis a jó tárolása miatt olyan győnyörű állapotban van,mintha tegnap nyomtatták volna...

Már kételkedtem is elöször benne ,hogy nem e hamis.........................

Előzmény: contraDiction (21)
contraDiction Creative Commons License 2004.08.25 0 0 21
Nem kifejezetten; egy megmentett vastagabb kötegecske, melynek legrégebbi darabja egy "értéktelen" kivetési bárca 8 korona 20 fillér kölcsönről az MFH "jóvoltából" az 1918-as évre; /érdekes, hogy vékony A5-ös méretű fecni tökéletes állapotban /rózsaszín, gyűrődés nélkül ;>/ képes fennmaradni, ha ideális környezetben évtizedekig nem éri őket humán behatás/, 30-as évekbeli adóbevallások, horthysta pengők 1946-os 10 millió pengős adópengővel bezárva stb
Előzmény: Regalianus (20)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.24 0 0 20

Hú de vágod a témát......

Esetleg régi Magyar pénz gyűjtö vagy?????????????

Előzmény: contraDiction (19)
contraDiction Creative Commons License 2004.08.24 0 0 19

~9 500 vörös Hundert Pengő ;> a korszak legális alapdíjának felső határa évente /ha PL véletlenül nagyiparos vagy fővárosi alpolgármester vagy /~1:1000/, ha zsellér /~1:3/, 33 munkanap után hozhatsz össze 1-et.

 

Előzmény: restless (11)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.19 0 0 18

Ime egy : Tábori postai levelezőlap 1943-ból..........

(Magyarország jövő békessége és felvirágzása-a szovjetországi harcmezőkön dől el!)

Jó szöveg....Tényleg felvirágoztúnk rendesen,csak azt még akkor nem tudták..............

Előzmény: Regalianus (17)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.19 0 0 17
Regalianus Creative Commons License 2004.08.19 0 0 16

Ez a kis üzleti levél is bizonyitja,hogy még az üzleti életben is kúlturáltabbak voltak az emberek mint manapság.

Ennyi átverés biztosan nem volt...Föleg ilyen kúltr fogalmazású levelek útán.....

Előzmény: Regalianus (15)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.18 0 0 15
Regalianus Creative Commons License 2004.08.18 0 0 14
Bélyeget és régi papirpénzeket még egyenlöre nem gyüjtök,de ha valakinek a birtokában van 1945-elötti és tudná képekben közölni akkor azt is szívesen venném...
Regalianus Creative Commons License 2004.08.18 0 0 13
Na még egy érdekességet felrakok aztán már tényleg megyek dolgozni:)))
Regalianus Creative Commons License 2004.08.18 0 0 12

Szia restless!

Hát én nem rég kezdtem újra a gyűjtést kb egy éve.Régen volt nem egy szép gyüjteményem csak a válásomra rá ment sajnos mind.Az exem lenyúlta jóformán mindenem.Voltak közte első v.háborús katonai levelezések meg egyébb ritkaságok amilyeneket szerintem már az életbe soha nem tudok begyüjteni...

A mostani gyüjteményemben is akad néhány nehezen beszerezhetö darab pld:van egy több oldalas hagyatéki papirom 1850-ből ép viaszpecsétekkel...

Csak az a baj,hogy mostmár ezeknek a dolgoknak is brutálisan kezd felmenni az ára....Régebben fillérekért hozzájuk lehetett jutni.....

Amúgy meg igen piacokon pld:pecsa,versenyútcai bolhapiac stb....

Antikváriumokban nem igen van ilyesmi...Még régiség boltokban lehet jókat kifogni és sokszor olcsobban is mint egy piacon...

Ép a multkor figyeltem meg a Pecsában,hogy akitöl pld 2-éve vásároltam mondjuk egy 8-10db háború elötti levelezést 5-600-forintért,most meg úgyanezt 7-8000-ezerért árulja...egyre több a gyüjtö és a kereskedök meg vérszemet kaptak...De ha türelmes vagy és kitartó akkor még azért lehet találni jó dolgokat olcson....

Ja tényleg és most jutott az agyamba a minap fedeztem fel,hogy a www.vatera.hu árverési oldalán rengeteg jó papirrégiséget lehet vásárolni és még ráadásul tök olcson.....

A takarékbetétkönyvböl akkor pedig szkenelj be ,mert megnézném..annyira ahoz nem értek mert olyanom pont nincs de érdekel minden régi papir anyag....

Előzmény: restless (11)
restless Creative Commons License 2004.08.18 0 0 11
Szia!
Mióta vagy gyűjtő? És hol szoktál bevásárolni? Antikváriumokban, vagy piacokon, vagy más helyeken? Engem is érdekelnek a papírrégiségek, de egyelőre nem vagyok gyűjtő. Van egy régi takarékbetétkönyvem kemény 100 pengőről. 1937-ben tette be a bankba a tulaj. Így hirtelenjében nem is tudom, hogy '37-ben ez sok pénznek számított-e. Majd holnap beszkennelem az egyik oldalát.
Előzmény: Regalianus (-)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 10
Viszont a vasútas bérletek meg fényképesek voltak:
Előzmény: ftonyo (4)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 9
Ha mégsem lehet elolvasni teljesen és valakit érdekel az eskü pontos szövege,akkor jelezzen itt a topicon és én feláldozom magam és begépelem a pontos szöveget........
Előzmény: Regalianus (6)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 8
Igen-igen nekem is volt egy cselédkönyvem csak akkor még kezdö gyüjtö voltam és nem zártam el jól és a profin kúszó-mászó fiam megtalálta és nem is maradt belölle csak néhány papir foszlány.....
Előzmény: ftonyo (4)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 7
Katt a képre és akkor naggyábol el is lehet olvasni
Előzmény: Regalianus (6)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 6
Előzmény: Regalianus (5)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 5

Hozzá jutottam egy régi,majdnem 100-éves kézirathoz,füzetecskéhez amit olvasgatva arra jutottam ,hogy valószinüleg egy Katonáé volt aki az osztrák-magyar monarchia katonája volt.

Ebböl az irományból idézek egy oldalt ami az akkori hadi esküt tartalmazza..........

A többi oldalon inkább szerelmes verseket irt az illető,de az is érdekes lehet ha valakit érdekel akkor abból is tudok majd közölni néhány oldalt.

Meg a szolgálati idejéröl is írt egy oldalt..........

ftonyo Creative Commons License 2004.08.17 0 0 4

Pontosan.....

 

Én még láttam 40-es évekbeli fényképnéküli cselédkönyvet, amiben ui. benne volt a személyleirás....

 

A fénykép drága dolog vcolt...

Előzmény: Regalianus (3)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 3

Igazad van te nyertél......

De mondjuk a visszaélés is könnyeb volt vele...

És ha az embernek mondjuk kihúllot  a haja egyév alatt és elöröl kiesett 2-foga meg ráadásul megis borotválkozott akkor már nem is ismerték fel??????????

 

Előzmény: ftonyo (2)
ftonyo Creative Commons License 2004.08.17 0 0 2

Meg nem volt benne fénykép...... Szvsz vhogy fel kellett ismerni a fazont.. Nem?

Na ugye...

Előzmény: Regalianus (1)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1

Azért nem semmi,hogy ebbe a munkás könyvbe beleirtak olyan adatokat amiket manapság még az útlevélbe sem írnak már bele.A második oldalon van ez a felsorolás,hogy pld:Termete:közép...Arcza:kerek.Szemöldöke:barna...Szája:szabályos..Fogai:épek.

.Szakála:kör...Bajusza:barna....

Azért ez nem semmi,mert manapság szerintem a bünügyi nyilvántartásban sincs ennyi adat egy emberröl....

Úgy látszik a régiek jobban adtak az ilyesmire..................

Előzmény: Regalianus (0)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 0
Ha rákattintunk a képre akkor nagyobban meglehet nézni,hogy ez egy munkás-igazolvány 1898-ban adták ki......
Előzmény: Regalianus (-)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!