Keresés

Részletes keresés

Regalianus Creative Commons License 2004.08.18 0 0 15
Regalianus Creative Commons License 2004.08.18 0 0 14
Bélyeget és régi papirpénzeket még egyenlöre nem gyüjtök,de ha valakinek a birtokában van 1945-elötti és tudná képekben közölni akkor azt is szívesen venném...
Regalianus Creative Commons License 2004.08.18 0 0 13
Na még egy érdekességet felrakok aztán már tényleg megyek dolgozni:)))
Regalianus Creative Commons License 2004.08.18 0 0 12

Szia restless!

Hát én nem rég kezdtem újra a gyűjtést kb egy éve.Régen volt nem egy szép gyüjteményem csak a válásomra rá ment sajnos mind.Az exem lenyúlta jóformán mindenem.Voltak közte első v.háborús katonai levelezések meg egyébb ritkaságok amilyeneket szerintem már az életbe soha nem tudok begyüjteni...

A mostani gyüjteményemben is akad néhány nehezen beszerezhetö darab pld:van egy több oldalas hagyatéki papirom 1850-ből ép viaszpecsétekkel...

Csak az a baj,hogy mostmár ezeknek a dolgoknak is brutálisan kezd felmenni az ára....Régebben fillérekért hozzájuk lehetett jutni.....

Amúgy meg igen piacokon pld:pecsa,versenyútcai bolhapiac stb....

Antikváriumokban nem igen van ilyesmi...Még régiség boltokban lehet jókat kifogni és sokszor olcsobban is mint egy piacon...

Ép a multkor figyeltem meg a Pecsában,hogy akitöl pld 2-éve vásároltam mondjuk egy 8-10db háború elötti levelezést 5-600-forintért,most meg úgyanezt 7-8000-ezerért árulja...egyre több a gyüjtö és a kereskedök meg vérszemet kaptak...De ha türelmes vagy és kitartó akkor még azért lehet találni jó dolgokat olcson....

Ja tényleg és most jutott az agyamba a minap fedeztem fel,hogy a www.vatera.hu árverési oldalán rengeteg jó papirrégiséget lehet vásárolni és még ráadásul tök olcson.....

A takarékbetétkönyvböl akkor pedig szkenelj be ,mert megnézném..annyira ahoz nem értek mert olyanom pont nincs de érdekel minden régi papir anyag....

Előzmény: restless (11)
restless Creative Commons License 2004.08.18 0 0 11
Szia!
Mióta vagy gyűjtő? És hol szoktál bevásárolni? Antikváriumokban, vagy piacokon, vagy más helyeken? Engem is érdekelnek a papírrégiségek, de egyelőre nem vagyok gyűjtő. Van egy régi takarékbetétkönyvem kemény 100 pengőről. 1937-ben tette be a bankba a tulaj. Így hirtelenjében nem is tudom, hogy '37-ben ez sok pénznek számított-e. Majd holnap beszkennelem az egyik oldalát.
Előzmény: Regalianus (-)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 10
Viszont a vasútas bérletek meg fényképesek voltak:
Előzmény: ftonyo (4)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 9
Ha mégsem lehet elolvasni teljesen és valakit érdekel az eskü pontos szövege,akkor jelezzen itt a topicon és én feláldozom magam és begépelem a pontos szöveget........
Előzmény: Regalianus (6)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 8
Igen-igen nekem is volt egy cselédkönyvem csak akkor még kezdö gyüjtö voltam és nem zártam el jól és a profin kúszó-mászó fiam megtalálta és nem is maradt belölle csak néhány papir foszlány.....
Előzmény: ftonyo (4)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 7
Katt a képre és akkor naggyábol el is lehet olvasni
Előzmény: Regalianus (6)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 6
Előzmény: Regalianus (5)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 5

Hozzá jutottam egy régi,majdnem 100-éves kézirathoz,füzetecskéhez amit olvasgatva arra jutottam ,hogy valószinüleg egy Katonáé volt aki az osztrák-magyar monarchia katonája volt.

Ebböl az irományból idézek egy oldalt ami az akkori hadi esküt tartalmazza..........

A többi oldalon inkább szerelmes verseket irt az illető,de az is érdekes lehet ha valakit érdekel akkor abból is tudok majd közölni néhány oldalt.

Meg a szolgálati idejéröl is írt egy oldalt..........

ftonyo Creative Commons License 2004.08.17 0 0 4

Pontosan.....

 

Én még láttam 40-es évekbeli fényképnéküli cselédkönyvet, amiben ui. benne volt a személyleirás....

 

A fénykép drága dolog vcolt...

Előzmény: Regalianus (3)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 3

Igazad van te nyertél......

De mondjuk a visszaélés is könnyeb volt vele...

És ha az embernek mondjuk kihúllot  a haja egyév alatt és elöröl kiesett 2-foga meg ráadásul megis borotválkozott akkor már nem is ismerték fel??????????

 

Előzmény: ftonyo (2)
ftonyo Creative Commons License 2004.08.17 0 0 2

Meg nem volt benne fénykép...... Szvsz vhogy fel kellett ismerni a fazont.. Nem?

Na ugye...

Előzmény: Regalianus (1)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1

Azért nem semmi,hogy ebbe a munkás könyvbe beleirtak olyan adatokat amiket manapság még az útlevélbe sem írnak már bele.A második oldalon van ez a felsorolás,hogy pld:Termete:közép...Arcza:kerek.Szemöldöke:barna...Szája:szabályos..Fogai:épek.

.Szakála:kör...Bajusza:barna....

Azért ez nem semmi,mert manapság szerintem a bünügyi nyilvántartásban sincs ennyi adat egy emberröl....

Úgy látszik a régiek jobban adtak az ilyesmire..................

Előzmény: Regalianus (0)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 0
Ha rákattintunk a képre akkor nagyobban meglehet nézni,hogy ez egy munkás-igazolvány 1898-ban adták ki......
Előzmény: Regalianus (-)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.17 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!