Keresés

Részletes keresés

fajoslabulany Creative Commons License 2024.02.12 0 0 5321

szia, én is hasonló helyzetben vagyok, nagyon gondolkodom a műtéten már, én inkább a magáneü-re hajlok (bár államiban is elvégzik). Már eléggé fájnak a bütykök, a lábfejem pedig egyszerűen ahogy szörnyű ahogy kinéz:(

 

Te hogy érted, hogy kihat a napjaidra? Cipőből miket tudsz így hordani? Egyébként a nicked alapján jól gondolom hogy nálad is fiatalon jelentkezett ez a probléma?

Előzmény: kriszti1997al (5319)
Lora77 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 5320

Sziasztok,segitsetek legyszi,kadden mutottek ,es ma nagyon bedagadt a laban a bokam foleig,nem tudom ez normalis,vagy menjek vissza a korhazba?Fajni mar kevesbe faj amugy.Koszonom

kriszti1997al Creative Commons License 2024.01.23 0 0 5319

Sziasztok!

 

Nagyon régóta küzdök bütyökkel ami meglehetősen kihat már napjaimra..

 

Tud valaki jó dokit ajánlani bütyök műtétre? Sok rosszat olvasok hogy kinő újra

 

Esetleg Dr Zsiros Lajost ajánlja valaki?

 

Előre is köszönöm.

 

Klari72 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 5318

Melcsi05, nagyon szep a mütèt utáni eredmeny. Mütètre szeretnek menni, mert már nagyon fájnak a lábaim, ennél csak jobb lehet mütét után.  Megkèrdezhetem hogy ki es hol mütött tèged?

Válaszod elöre is köszönöm. 

zsofia131313 Creative Commons License 2023.12.25 0 0 5317

Sziasztok! 
Elkezdtem olvasgatni a fórumot, szuperjó közösség alakult ki. Remélem mindenki gond nélkül félépült! 
Nekem magával a műtéttel kapcsolatosan lenne kérdésem. Ne haragudjatok, ha már le volt írva valahol, de annyira sok hozzászólás van, hogy képtelenség végigolvasni 😊

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy maga az érzéstelenítő beszúrása mennyire fáj? 
Lehet altatást kérni államiban? 

Előre is köszönöm! Üdv, Zsófi

Niki19941027 Creative Commons License 2023.12.14 0 0 5316

Sziasztok. 

Segítséget szeretnék kérni. Elméltileg tavasszal lesz bütyök műtétem. Miskolcon a megyeiben. Abban szeretnék segítséget kérni hogy a gerinc érzéstelenítés nagyon fájt-e? Valamint hogyan zajlik az egész műtét?

Köszönöm szépen a válaszokat. 

bonsai3 Creative Commons License 2023.06.30 0 0 5315

Sziasztok !

Eladó M-es kezelő cipő. Teljesen használható állapotú, csak javításra szorult. Ahova a tépőzár rásimul, ott elszakadt, megvarrtam. 7000 ft. 

Törökbálinton lakom, itt is át lehet venni.

Eszter

T: 06 20 479-9432

tbvé Creative Commons License 2023.06.17 0 0 5314

Kedves Barbi 2000!

Feltétlen hívd fel, vagy keresd meg az orvost, aki műtött. Mikor lesz kontroll vizsgálatod?   Nem hallottam még ilyet, amit írtál. A véralvadásgátló injekcióknak szerintem nincs hozzá köze.

Üdv. Éva

Előzmény: barbi2000 (5310)
Jutka55 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 5313

Sziasztok!

 

M-es méretű balos kezelőcipő eladó, aki még műtét előtt van! Érd.: 20/3689-113. A bolti árnál olcsóbban!

tbvé Creative Commons License 2023.06.04 0 0 5312

Szia Melcsi05!

Nagyon szép lett a lábad. Örülök neki, hogy már mindent tudsz csinálni könnyedén.

Üdv. Éva

Előzmény: Melcsi05 (5311)
Melcsi05 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 5311

Kedves  Tbvé! Nagyon szépen begyógyult. Már könnyedén járok rajta, vezetek, a régi cipőimet is fel tudom húzni. 

Előzmény: tbvé (5309)
barbi2000 Creative Commons License 2023.05.23 0 0 5310

Sziasztok! Engem 04.28- án műtöttek hallus valgus miatt , vagy is bütyök műtétem volt! Olyanban kérem a segítségéteket aki már hasonló dolgon túl van, hogy mitől lehet az , hogy amikor fel van polcolva minden oké, viszont amikor leengedem a lábam elkezd belilulni, és ha kimegyek mosdóba vagy bármi, természetesen a cipőben amit viselni kell, akkor meg majdnem térdig belilul a lábam. Amint viszont felpolcolva felteszem a lábam mint ha mi se történt volna. Mi lehet ennek az oka? Sajnos aki műtött igen nehezen lehet elérni! 

Lehet köze a véralvadásgátló injekcióhoz? valakivel volt mar hasonló? 

Előre is köszönöm a segítséget!

tbvé Creative Commons License 2023.05.13 0 0 5309

Kedves Melcsi05!

Légy szíves tegyél fel egy képet, hogy most hogy néz ki a műtét helye. Szerintem már nem is látszik semmi, csak a szép eredmény.

 

Előzmény: Melcsi05 (5308)
Melcsi05 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 5308

Kedves Tbvé!

 

A műtét másnapján készült, a kötés levevése után, volt rajta pici vér és betadine nyom, azért tűnt úgy, hogy több vágás van rajta.

Köszönöm a segítséget, így fogok tenni. Én a 4. héten jöttem már dolgozni, szerencsémre csak enyhén dagad a lábam. Még érzékeny a vágás helye, de nem nyomja a kezelőcipő, úgyhogy próbálkozhatok egy nagyobb cipővel.

Előzmény: tbvé (5307)
tbvé Creative Commons License 2023.04.24 0 0 5307

Ezen  a képen már szép a lábad. Az előzőn mintha több vágás lett volna rajta (a lábfejen). Itt nem látom. A kezelőcipőt erre az időre már le lehetett volna tenni, ha egyből a műtét után kezdted volna viselni.  Ajánlatos naponta  a "mackó" járás.  (külső lábélen járás). Nem túl sokat, de a szoba és a mosdó, fürdőszoba közti szakaszon kezelőcipő helyett.

A lábtornát naponta többször is lehet csinálni: hanyadtfekvéskor  a lábujjakat előre - hátra húzogasd, mintha integetnél vele. Bokakörzés jobbra - balra,

Ha van nagyobb cipőd, amibe belemegy már a lábad, akkor érdemes felhúzni, kicsit sétálgatni benne a lakásban.

Nekem a 4. héten már felment a cipő, az 5. héten már mentem dolgozni.

 

 

Előzmény: Melcsi05 (5306)
Melcsi05 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 5306

Két vágás van. Egyelőre a kezelőcipőben járok, de nem tudom hogy és mikor kezdjek el a lábamra ráállni. Mennyire mozgathatom a lábujjamat?Nagyon sok infó van az interneten, nehéz eldönteni mi a helyes. Egyes infók szerint kell mozgatni, ráállni, mert nehezebb lesz, más infók szerint 6-8  hétig kezelőcipőben kell járni. Kérlek adjatok tanácsot, akik már túl vagytok ezen. 

Előzmény: tbvé (5305)
tbvé Creative Commons License 2023.04.24 0 0 5305

A lábfejedre gondoltam. Mik azok a vágások?

Előzmény: Melcsi05 (5304)
Melcsi05 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 5304

Szerintem nincs összekaszabolva. Én nagyon elégedett vagyok ahhoz képest hogy mekkora bütyköm volt. A kép a műtét másnapján készült. 

tbvé Creative Commons License 2023.04.21 0 0 5303

Rendesen összekaszabolta az orvos a lábad. Érthetetlen, hogy miért nem ajánlotta a kezelő cipőt közvetlenül a műtét után. Látott már olyat életében? Tudja mire való?

 

Előzmény: Melcsi05 (5302)
Melcsi05 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 5302

Bütyök műtétem volt. A doki azt mondta nincs szükségem a kezelőcipőre, ezért nem használtam, csak most, miután terhelhető a láb. Romániában műtöttek. Sajnálom, hogy nem látható a fotó. Csatolom most is, hátha látható lesz. 

tbvé Creative Commons License 2023.04.20 0 0 5301

Kedves Melcsi05!

A kezlőcipőt az első naptól kezdve kellett volna használni, nem lett volna szükség más egyéb segédeszközre. Nekem 7 éve műtötték mindkét lábamon egyszerre a bütyköm. A kezelőcipőt első naptól kezdve használtam, nagyon jól tudtam benne menni. Az 5. héten, amikor már belement a cipőbe a lábam, mentem dolgozni.

Neked milyen műtéted volt, mert nem jött át a kép. 

Hol és ki műtötte?

Most nekem aktuális a jobb lábamon a kalapácsujj műtét( kb 2 éve jött ki.) A jobb látamon korrekció lesz a bütyökműtét után.

Előzmény: Melcsi05 (5300)
Melcsi05 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 5300

Sziasztok. Ma 4 hete műtötték az egyik labamat Schede módszerrel. A mai napig csak járókerettel közlekedtem. Nem tettem le egyáltalán és kezelőcipőt sem használtam. Holnaptól lehet fokozatosan terhelni. Gondoltam holnaptól kezdem használni a kezelőcipőt, abban ráállni, de fogalmam sincs mit jelent a fokozatos terhelés. Kérlek segítsetek, akik már túl vagytok ezen hogy kezdtétek terhelni, mikor lehet mozgatni a lábújjat? 6 hetesen megyek vissza kontrollra, majd kezdem a fizioterápiát. Amúgy nagyon megvagyok elégedve a lábammal,szép lett, hamar gyógyult. Csatoltam fotót. 

tbvé Creative Commons License 2023.04.04 0 0 5299

Kedves Valéria!

Nem tudom milyen gyakran nézed az oldalt, szeretném megkérdezni, hogy ment a műtét.  Nekem is kalapács ujj, és bütyök rek. lenne, kíváncsi vagyok egyszerre megműti-e az orvos. Esetleg van műtét előtti képed? Gondolom azóta már szépen meggyógyult a lábad.

Üdv. Éva

Előzmény: Valéria Heiterné Kódai (5216)
tbvé Creative Commons License 2023.04.04 0 0 5298

Sziasztok!

Hamarosan bütyök korrekció és kalapácsujj műtétem lesz. Ilyen típusú kezelőcipőt keresek XS méretben.

Ha lenne valakinek eladó, kérem írjon.

Üdv. Éva

Krisztike75 Creative Commons License 2022.08.31 -1 0 5297

Kedves Fórumozók!

Segítséget és tanácsot szeretnék kérni . Holnap lesz 10 hete hogy műtötték a lábam az Arsmedica kórházban. Szóval ennek már két és fél hónapja lassan. Dr. Szikora Gyulá műtött chevron műtéti módszerrel.  Kaptam egy titán drótot az öregujj csontba, ami bent is marad, ha nem okoz később problémát. Minden simán ment és a hatodik heti röntgenvizsgálat és kontroll után már papucsban és puha sportcipőben is tudtam szépen lassan menni. Örültem is, hogy végre letehettem a csoszogós kezelőcipőt. A doktor szerint a röntgen alapján minden oké és fokozatosan lehet terhelni. Akkoriban nagyon örültem és a sebem is tényleg szépen begyógyult. Most viszont már teljesen elbizonytalanodtam. Még mindig csak lassan tudok járni és rövid távokat tudok megtenni. A lábam kissé dagad, de nem vészesen.

Viszont gyakran előfordul hogy járás közben a talpamon át egy nyilaló fájdalmat érzek. Mondjuk pár méter után a talpamba nyilal a fájdalom. Ugyanez a jelenség mostanában esténként is előfordul. A nagylábujjam alatti párnás talprészen nyilaló fájdalom jelentkezik a semmiből. Baromira ijesztő tud lenni. Ilyenkor a nagylábujjam színte merev görcsbe rándul. Ha éppen otthon vagyok, akkor azonnal maszírozni kezdem és hideg vízbe áztatni, vagy hűteni. Rá is fér a lábamra ilyenkor az intézkedés, mert fehér színűből hirtelen piros lesz a bőr. Esténként van némi bizsergő, lüktető érzés is a talpamban, de bemagyarázom, hogy ez a sima gyógyulási folyamat része. Végtére is mondta a doki, hogy a gyógyulás hosszú folyamat és van akinél viszonylag rövidebb, de van akinél hosszabb. Próbálok türelmes lenni és belenyugodni, hogy csak lassan, keveset tudok egyenlőre menni. Az esténkénti, enyhe lüktető fájdalom sem zavar. Viszont ezt az erős hírtelen felbukkanó fájdalmas belenyilalást nehezen viselem. Talán ez a túlerőltetés jele? Ez még normális jelenség? Amíg  6 héten át hordtam a tehermentesítő cipőt semmi ilyen problémám nem volt. Tanácstalan vagyok és most már tényleg kezdek igazán megijedni. Ha valakinek van ötlete, tapasztalata, vagy tanácsa, az kérem írjon. Előre is nagyon köszönöm.

Ádám098 Creative Commons License 2022.08.20 0 0 5296

Próbálok odafigyelni rá, próbálom lassítani a folyamatot illetve beállítani stagnálni különböző korrigáló szerekkel, gyakorlatokkal, kenőcsökkel de eléggé tud már fájni néha sajna. Mivel pont, hogy labdarúgó vagyok, így mondhatni, hogy pont a lábam a legfontosabb és eléggé nagy terhelést kap, ráadásul testnevelő szakos hallgató vagyok, így jó lett volna ha a műtét mondjuk megoldást jelent a problémára, hiszen a sportos életmóddal együtt jár, hogy eléggé nagy terhelést kapnak a lábaim és nagy megkönnyebbülést jelentene mindent fájdalom nélkül csinálni.

Előzmény: KamikaH2 (5295)
KamikaH2 Creative Commons License 2022.08.15 0 0 5295

szerintem akkor műttesd meg a lábad h már tényleg nagyon kellemetlen, mert nem lesz könnyű a sport utána

egyébként a bütyök okának is érdmes utánamenni...idővel romlik is neked vagy stagnál?

Előzmény: Ádám098 (5293)
KamikaH2 Creative Commons License 2022.08.15 0 0 5294

szerintem függ attól h mit sportolsz, mennyire van kitéve ennek a lábad

nekem a műtét előtt már a járás is nehéz volt, akkor csak úszni tudtam

most tudok futni, de a műtött láb se az igazi, bár a fájdalom sokkal enyhébb, az szinte biztos h nem bírnám a versenyszerű sportot

Előzmény: Ádám098 (5293)
Ádám098 Creative Commons License 2022.08.09 0 0 5293

Üdv!

Fiatal sportolóként (20 éves), aki a fájó bütykével szenved már évek óta, szeretném megtudni, hogy a műtét után lehetséges-e a sportolói karrier folytatása?

 

Nagyon örülnék ha valakinek esetleg lenne erről tapasztalata és azt megosztaná velem.

A válaszokat előre is köszönöm!

tbvé Creative Commons License 2022.07.26 0 1 5292

Kedves Csoporttársak!

Bütyök műtét után kb. 4 évvel kalapácsújjam lett (jobb láb 2. ujjamon)  Volt már valakinek ilyen?   Lehet műteni? Kit ajánlanátok Budapesten?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!