Keresés

Részletes keresés

Dzsudika Creative Commons License 2004.09.10 0 0 13
Őszintén szólva semmit. Beadod a kárigényt, és vársz. Úgy tudom, még kb 400-an nem adtak be kárigényt az Atlaszhoz, azt még megvárják, aztán levélben értesítik a károsultakat. Én nem sokat reménykedem abban, hogy egy fillárt is viszontlátok...
Előzmény: Andy-05 (12)
Andy-05 Creative Commons License 2004.09.06 0 0 12

Sziasztok!

Akik befizettek az Eurotourshoz, és megszívták azok mit tudtak eddig tenni annak érdekében, hogy visszakapják a pénzüket!!??

ANDY

kingi.bekefi Creative Commons License 2004.09.01 0 0 11

Sziasztok!

 

Én is pórul jártam az eurotourssal, de úgy döntöttem, hogy teljesen független irodával utazunk el és ráadásul az ellenkező irányba.

Az előttem hozzászólónak csak annyi, ha kamatos kamattal kell visszafizetned a dolgot, akkor már nem fogsz örülni az akár két évvel azelőtti nyaralásnak!

tommy003 Creative Commons License 2004.08.20 0 0 10
Mi Paleo-ra mentünk volna 17.-én a bnőmmel Eurotours-szal. Bevállaltuk a Tui-t, nem kellett ráfizetnünk sem, annyi a különbség, hogy Moraitikára megyünk és 28.-án indulunk. Szerintem csak részben lehet szívás ebből, mert a csődeljárás elég hosszú idő. Akár 1-2 év is lehet. Valószínű, hogy egy másik utazási iroda követelését hamarabb fizeti ki az Atlasz mint ha magánszemélyként, én verném az asztalt. Ha meg csak egy részét vagy egyáltalán nem fizet az Atlasz a Tuinak, és be kell fizetnem vmekkora összeget, akár az egészet, azt tuti a hosszú csődeljárás után kell, és tuti lehet részletekben fizetni. És a lényeg, el tudunk menni nyaralni, mert ha ez nem lenne, egy új utat nem tudnánk most befizetni. Vélemények??
geminib Creative Commons License 2004.08.17 0 0 9
Az Eurotours erre az évre – szakmai körökben hallható vélemények szerint igen alábecsülve – az autóbuszos útjaira kötött 12 százalékos kaució esetében 48 millió, míg a charternél a 20 százalékos kaucióval 40 millió forintot tett le a QBE Atlasz Biztosító Rt.-nél. Ez azt jelenti, hogy az idén a kaucióköteles tevékenységeiből 800 millió forint forgalommal számolt, ami feltűnően kevés a tavalyi 2 milliárd körüli, a 2002-es 2,1 és a 2001-es 2,3 milliárd forint árbevételhez viszonyítva. (Világgazdaság)
Előzmény: Kiwi654 (7)
myrea Creative Commons License 2004.08.17 0 0 8

sziasztok!

ez nekik uzlet, az utassal senki sem torodik..

 

mas:volt  Eurotoursos Paleoi szallast szerveztem le ket nap alatt maganban a gorogokkel..jutanyos aron 20E/szoba/ej

eloleg befizetese nelkul..ismerem oket, nagyon rendesek!!

akit erdekel 06-30-2493640

vagy mail: balczerk@telepkft.hu

 

Myrea

Kiwi654 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 7

Szerintem emberileg és jogilag is nézve a dolgokat, hülyeség élni ezzel a Tui-Gulet féle felajánlással. Ha jól sül el, ugyanannyit visszaad a biztosító, ha nem, akkor úgy legombolnak, hogy csak nézel. (erre egyébként joguk van, hiszen az aláírt szerződésnek az egyik pontja feljogosítja erre őket.) Kérdés mennyire lehet bízni az Eurotourssal közösködő irodákban? Egyrészt az Eurotours kiszállása okozta  veszteség hatására meginoghat az extraprofit reménye és mindenki láthatta, hogy az ilyen típusú emberek hogy reagálnak erre. Bármelyik irodával kinn lehet ragadni, de nem érdemes az esély százalékpontját tovább növelni. Én egyébként egy 4 fős társasággal már ki is néztem több Guletes utat, nagyon csábítóak voltak, e héten akartuk lefoglalni, de a közlemény után úgy döntöttem, hogy inkább akárki más, mint ezek. Szerintem egy újabb átb..ás készülődik. Hogy is tartja a mondás: "madarat tolláról, embert barátjáról."

Kiwi654 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 6

Sziasztok!

 

Jó a felvetés a csődbűntett kapcsán. Nem látok bele a kulisszák mögé, de szerintem a csődbűntett több tényállását (öszesen 5 van) is megvalósítja, ezekből  egy is elég. Egyébként, aki ekkora haszonkulccsal dolgozik, nehezen hihető, hogy tönkrement. Egyszerűen ki akarja vonni a pénzét, mert az általa is említett dekonjunktúra hatására csökkent az extraprofit. A kevesebb haszon azonban még nem azonos a csőddel. Az undorító az egészben, hogy több 1000, benne bízó embert hagyott a pácban, úgy, hogy több száz milliója azért még maradt. 

 

A csalásról a biztosító kapcsán: ebben már nem vagyok olyan biztos, mert ennek megállapításához be kellene bizonyítani, hogy az Eurotours vezetője tudott a biztosító megszűnéséről és ezt felhasználva szándéka kiterjedt az anyagi haszonszerzésre, illetőleg az utasok megkárosítására. A felvetés jó, valószínűleg így is volt, de ezt nagyon nehéz bebizonyítani, így ezért aligha fogják elítélni.

kábelbúvár Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5
Ez vajjon jobb-e, mint Bonnie Tyler Liza Minelli helyett?!
Előzmény: reallib (0)
GuMiSZu Creative Commons License 2004.08.16 0 0 4

Hello!

 

Lenne 1 kérdésem, hátha van itt jogi ismeretekkel rendelkező ember.

 

Ha a szerződésemen az szerepel , hogy a biztosítást a Zürich biztosító vállalja 500MFt értékben (a Zürich jan 15. én megszűnt) ez kimeríti a csalás tényét? mert akkor ez már nem PTK-ra vonatkozó cselekmény hanem BTK ami azért jóbb , mert a vezetőket le is lehetne ezért ültetni. A csődbüntett is benne van , mert ha valakitől kedden elvesznek pénzt amikor a vezetők már tudják, hogy gáz van.....

 

Jó lenne őket feljelenteni a rendőrségen.

_Napster Creative Commons License 2004.08.16 0 0 3
A TUI különben ezzel az átvállalással is csak nyerhet különben. Egyrészt mert az eurotours által bérelt helyeket is értékesíti a gépen, így nem marad üresen a gép. Hiszen valakinek úgyis is ki kellene fizetni a helyeket. másik érv: ha nem tudja behajtani a biztosítótól a pénzt, akkor majd beszedi az utasoktól. A TUI-nak nincs kockázat, én is ezt tettem volna helyükben.
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.15 0 0 2
Hát aztán az a másik madár, aki ezek után nem keresi fel a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget a Blaha Lujza téren.
Előzmény: Törölt nick (1)
reallib Creative Commons License 2004.08.15 0 0 0

Bocs' a tördelési hibáért. Tehát:

 

 

A TUI honlapján a következő közlemény olvasható:

 

-----------------------

Közlemény!

 

 A Eurotours Air Kft. repülős utazásait megrendelt utasok az általuk befizetett és dokumentumokkal igazolt részvételi díjat (előleget is) szabadon felhasználhatják bármely budapesti indulású, repülős TUI, Gulet utazásunkra! Magasabb árfekvésű út esetén csupán a különbözetet kell befizetni az átfoglalás érvényesítéséhez.

 

 További információval Hotline vonalainkon szolgálunk: hétköznap: 06/1/382 0717, hétvégén 06/20/968 8866

 

 Hívjon Bennünket és ne hagyja nyaralását csődbe menni!

------------------

 

 Nos, a helyszínen is minden szép és jó. Az ügyfél befizeti a különbözetet, és aláír egy nyilatkozatot (engedményezési nyilatkozat), amelyben minden további követelésétől eláll az Atlasz biztosító felé, és átruházza a követelést a TUI-ra.

 

 Azonban ennek az engedményezési nyilatkozatnak az egyik paragrafusa szerint, amennyiben a biztosítási összeg nem fedezi teljese egészében a fent megjelölt összeget, a különbözetet be kell fizetni a TUI (GULET) részére. Azaz, ha az Eurotours biztosítása az Atlasznál, amely keretösszege 172 millió Ft, nem lesz elég (és feltehetően nem lesz), akkor ezt az összeget a TUI utólag behajthatja. Magyarul a TUI valójában nem vállalja ezt a kárt át (legfeljebb megpróbálja az Atlasznál az utas helyett behajtani), viszont félrevezetően így állítja be, hogy ezzel utasokat szerezzen.

 

 Aki ezt nem olvassa el figyelmesen, és nem engedhetné meg magának, hogy az elúszott párszázezer forintja után egy másik útra fizessen be, és bedől ennek az ajánlatnak, meglepetés érheti néhány hónap múlva, amikor a biztosítási összeg kimerülésére hivatkozva a TUI mégiscsak mégegyszer bekéri a pénzt.

 

 

Előzmény: reallib (-)
reallib Creative Commons License 2004.08.15 0 0 topiknyitó
A TUI honlapján a következő közlemény olvasható: ----------------------- [i][b]Közlemény![/b] A Eurotours Air Kft. repülős utazásait megrendelt utasok az általuk befizetett és dokumentumokkal igazolt részvételi díjat (előleget is) szabadon felhasználhatják bármely budapesti indulású, repülős TUI, Gulet utazásunkra! Magasabb árfekvésű út esetén csupán a különbözetet kell befizetni az átfoglalás érvényesítéséhez. További információval Hotline vonalainkon szolgálunk: hétköznap: 06/1/382 0717, hétvégén 06/20/968 8866 Hívjon Bennünket és ne hagyja nyaralását csődbe menni![/i] ------------------ Nos, a helyszínen is minden szép és jó. Az ügyfél befizeti a különbözetet, és aláír egy nyilatkozatot (engedményezési nyilatkozat), amelyben minden további követelésétől eláll az Atlasz biztosító felé, és átruházza a követelést a TUI-ra. Azonban ennek az engedményezési nyilatkozatnak az egyik paragrafusa szerint, amennyiben a [i]biztosítási összeg nem fedezi teljese egészében a fent megjelölt összeget, a különbözetet[/i] be kell fizetni a TUI (GULET) részére. Azaz, ha az Eurotours biztosítása az Atlasznál, amely keretösszege 172 millió Ft, nem lesz elég (és feltehetően nem lesz), akkor ezt az összeget a TUI utólag behajthatja. Magyarul a TUI valójában nem vállalja ezt a kárt át (legfeljebb megpróbálja az Atlasznál az utas helyett behajtani), viszont félrevezetően így állítja be, hogy ezzel utasokat szerezzen. Aki ezt nem olvassa el figyelmesen, és nem engedhetné meg magának, hogy az elúszott párszázezer forintja után egy másik útra fizessen be, és bedől ennek az ajánlatnak, meglepetés érheti néhány hónap múlva, amikor a biztosítási összeg kimerülésére hivatkozva a TUI mégiscsak mégegyszer bekéri a pénzt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!