Keresés

Részletes keresés

Tima2 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 6
Most született egy ilyen kis állat. Azt hiszem az anya a tigris, az apa az oroszlán.
yithoa Creative Commons License 2004.08.27 0 0 5

Ez szomorú :-(

Remélem, nem fognak a jövőben ilyesmivel szándékosan kisérletezni.

Előzmény: Alberto Ley Rivas (4)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.08.20 0 0 4

Én még ezt a szöveget találtam:

Amikor híre ment, hogy a calcuttai állatkertben hímoroszlán párosodott nôsténytigrissel, s a kölyök elevenen jött a világra, négy égtáj zoológusai sereglettek a ketrechez. Ünnepelték az új ragadozót, derût zengett a neve is: tiglán.
      Ifjúkora diadalmenet volt: csodájára jártak.
      Bíztatóan növekedett. A harmadik évben ütött be a baj. A gerinc vékonynak bizonyult, a lábak erôtlennek, félgôzzel mûködô tüdô, akadozó szív, fejletlen ivarszervek. Teljes élet- és utódlásképtelenség. Mellé. A zoológusok érdeklôdése elapadt.
      A látogatók elôl elzárt, roskatag tiglán magányosan morzsolta napjait.
      Se elôd, se utód, se miért. Félresikerült, folytathatatlan kezdet. A természet legalantasabb tréfája: a fajta, amelybôl egyetlen példány létezik. Zsákutca. A tiglán.

Szegények! Borzalmas.

oncogito Creative Commons License 2004.08.20 0 0 3
Én is láttam filmet róluk a Spectrumon. Nemcsak a természetben lennének életképtelenek, de a valóságban is azok. Vegetálnak, lábraállni szinte nem tudnak, nyáluk csorog, izületeik és emésztésük csak kínjukra van. Élő halottak, de mesterségesen életben tartják őket, mint csodabogarakat, akik az emberi kisérletezgetés áldozatai. Jobb nem tudni róluk...
Előzmény: Alberto Ley Rivas (2)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.08.19 0 0 2
Senkit sem érdekelnek a tiglánok?
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1

Kösz az infót. Továbbra is érdekelnek a TIGLÁNOK!!!!

Előzmény: yithoa (0)
yithoa Creative Commons License 2004.08.15 0 0 0

Üdv!

 

Tigris-oroszlán hibridek régóta léteznek, a két nagymacska genetikai éllománya csaknem azonos, így akár melyeik faj az apa, il. anya, életképes utód születik.

 

Az érdekessége a tiglánnak, hogy ha jól emlékszem, a növekedést gátló gén az oroszlánoknál a nőstényben, a tigriseknél a hímben található, ezért ha tigris az anya, és oroszlán az apa, az utód óriásira képes növekedni.

Ezt a spektrumon láttam néhány hónapja, ahol a bemutatott tiglán csaknem 400 kg, és majdnem 140 cm. marmagaságú volt, egyébként nagyon szelíd, értelmes, jol szocializált 1,5 éves állat.

A természetben valószínüleg nem lennének életképesek, valamiért az ilyen hibridekben nem fejlődtek ki megfelelő vadászösztönök.

 

Csak ennyit tudok róluk, remélem, lesz aki részletesebben be tudja mutatni ezt az érdekes nagymacskát.

Előzmény: Alberto Ley Rivas (-)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.08.14 0 0 topiknyitó

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Állítólag létezett egy tiglán nevű félig tigris félig oroszlán lény. Mit tudtok róla?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!