Üdvözlet mindenkinek.
Jártam ma egy bútorboltban, láttam egy gyönyörű kanapé szettet, egy hármas ülőgarnitúra, meg két fotel, gyönyörű fekete műbőrrel, nagyon tetszett.
Volt rajta egy kis sárga lapocska: 179.000Ft. Ez már nem tetszett. Ennyim nincs a dologra, és nem is szánok rá.
1. Az indexen kevereg egy csomó magán autóalkatrész kereskedő, akik ismerőseiken át, nagyker árakon, a kereskedelmi haszonláncot megkerülve meghoznak bármilyen autóalkatrészt, ha szólok nekik. Nincs esetleg valaki a fórumozók között is, aki pl. bútorgyárból tud nagyker-kisker láncot megkerülve bútort hozni? Várnám jelentkezését.
Mégiscsak azért éltünk 40 év hiánygazdálkodásban, hogy most előnyünk is legyen a szerzett gyakorlatból :)).
2. Esetleg érdemes elmenni asztalos-kárpitoshoz valahova keletibb országrészbe, hátha előállítják ugyanezt fele ennyiért?
3. Esetleg nem ismertek valakit? Nincs ilyen jellegű tapasztalatotok?
Semmi extra igény nincs, teljesen olyan bútordarabot kéne legyártani 1-2 darabot, ami a boltokban is kapható, épp csak az ár fontos.
Köszönöm
Ha esetleg kevésbé publikus a dolog, jöhet emailban is (belepofazok@freemail.hu), biztos megtaláljuk azt az árat, ami mindkettőnknek jó. Minden megoldás érdekel, de csak új bútort szeretnék.
Mi is nagoyon sokáig keresgéltünk a Kikában, Ikeában, olcsóbb diszkont bútoráruházakban, hihetetlen árakon mérik az ülőgarnitúrákat, de az asszony mamától örökölt, kiült csúfságát már muszáj volt lecserélni... :D Főleg mivel idén készült el az új ház a gyönyörű nappalival. Egy szó mint száz, mi valami dizájnos kanapét kerestünk, és végül a Vamosi Milano-ra esett a választásunk, voltunk az üzletben és meglepően szuper minőségű kanapék voltak kiállítva - akkor éppen nagyon le volt árazva minden, egy időszakos akcióban rendeltük meg, kiválaszthattuk a huzatokat is, meg mindent. Ha esetleg valakit szintén érdekel, az ülőgarnitúrák szekcióban találhatja őket, mi is itt szerettünk bele.
Nehéz jó asztalost találni. A legnagyobb baj az velük, hogy amit megcsinálhatnának ugyan azon idő alatt szépen, azt eltaknyolják, el linkeskedik. Ha találsz valakit, nagyon határozottnak kell lenned abban, hogy mit is akarsz.
Nagyon gyakran csak felületesen mérik le a helyet ahová a bútort szeretnéd. Majd mikor megjön akkor megy az egyezkedés, hogy most mi is legyen. Sajnos ez így van és nagyon szemfülesnek kell lenni. Szólni kell mindenért. Nem kell szégyenlősködni, mert mosolyogva, szemrebbenés nélkül kiveszik a kezdeből a pénzt. Hidd el minden asztalos csinált már trehány munkát és tudnak mellé mosolyogni meg barátkozni ügyesen. Tudják ezek, hogy hogyan kell bánni az emberrel, hogy megpuhuljon. Sajnos sok a rossz tapasztalatom, ezért nem bízom senkiben ilyen téren.
Nálunk az összes ajtót elszabták. 5db-ot vettünk. Az első probléma ott kezdődött, hogy lengyel Borovi Fenyőt kértük, mert szép. Persze!
Ki sem volt szárítva. Állva tette le a szállító, nekidöntve a falnak. Mire odakerült a dolog, hogy most akkor tokozás és ajtóberakás, kiderült, hogy be sem lehet csukni az ajtókat, annyira elferdülek. Az ajtókat MINDIG FEKTETVE TÁROLJUK.
Az egyik ajtót olyan hosszúra csinálták, hogy nem ment be a tokba. A másiknál a tokban benne volt egy 30cm-es toldás valami egészen más szívű fából. Soha ne csináltassatok ajtót és keretet, meg egyébként sem semmit Borovi Fenyőből, mert a gyártó amelyik behozza Lengyelországból trehány munkát végez.
Majd mikor mindez kiderült jöttek az ötletek:
- szépen eltüntetjük. (Kíváncsi leszek rá)
- meghúzzuk a zsanéroknál a csavarokat és majd ez kiegyenlíti az ajtót egyenesre (Igen ám, csak a fa a kitermelés után még fél évig szárad. Ez ugye könnyedzést és vetemedést jelent. Mire tényleg kiszáradna a zsanéroknál elreped a fa és ugyan ott vagyunk)
Én visszavágtam volna mindet az utolsó lécig, de szerencsére nem én fizetek, nem is hagynak beleszólást. Nem is baj, mert még megvert volna az a két markos gyerek.
Persze egy MDF lapból készült bútorral nincsen ennyi baj.
Én most pont abban a helyzetben vagyok, mint Te. Vadkörte fából szeretnék étkezőasztalt. Legyen kihúzható-meghosszabbítható és ugye nekem a szín is nagyon fontos.
Sok szép, másfajta asztalt láttam már, bejártam az internetet is. Nem találtam 1 árva darabot sem. Egyszerűen ebből a fából nem csinálnak ilyet. Pedig hidd el nekem nagyon szép.
Esetleg jó asztalost tud valaki? Arról álmodozom, hogy saját tervem alapján építtetem meg a bútort. Jó lenne tudni, kihez forduljak. Az elképzelt bútor relatíve egyszerű felépítésű lenne...
Hasonló témában lennék kíváncsi a véleményetekre. Most készülünk konyhabútort csináltatni egy asztalossal. MDF ajtós, 11 elemből (5 alsó, 6 felső). Az árajánlat erre 330eFt volt első körben (szereléssel). A konyha 2,70x2,83-as, L alakban lenne benn a bútor. Szerintetek ez reális ár?
http://www.retzbutor.hu
honlapon is érdemes körülnézni. Pont a kanapéik nekem nem tetszenek, de a konyhabutor és szekrények nagyon szépek és joval olcsobb mint az ikeja.
Ezeket lengyelországból hozzák be. Mi ilyen lengyel konyhabutort vennünk 3 éve és nagyon bevált.
A lengyel honlap: http://www.brw.com.pl
Egyet kell, hogy értsek a topicnyitóval, érdemes megnézni hogy honnan vesszük a bútorokat. Az árakon lehet vitatkozni, hogy mi a reális mi nem. Az árban sok minden benne fogaltaltik, beleértve az üzlethelyiség bérleti díját és a dolgozók fizetését. Mindenesetre az IKEA árak a számomra majd akkor jelentenek mércét, ha a svéd fizetésem lesz.
Tapasztalataim szerint érdemes az ország keleti felében próbálkozni, esetenként a budapesti árak feléért is megkaphatjuk ugyanazt a bútort, egyedi gyártási bútorok esetén még jelentősebb lehet a különbség.
Egyébként, ha jól emléxem néhány éve 36ezer forintért vettünk kanapét, de volt 9999Ft-ért is. (Tutto Mobili akció -tényleg mi lett a Tutto Mobili-vel?
Üdvözlet mindenkinek.
Jártam ma egy bútorboltban, láttam egy gyönyörű kanapé szettet, egy hármas ülőgarnitúra, meg két fotel, gyönyörű fekete műbőrrel, nagyon tetszett.
Volt rajta egy kis sárga lapocska: 179.000Ft. Ez már nem tetszett. Ennyim nincs a dologra, és nem is szánok rá.
1. Az indexen kevereg egy csomó magán autóalkatrész kereskedő, akik ismerőseiken át, nagyker árakon, a kereskedelmi haszonláncot megkerülve meghoznak bármilyen autóalkatrészt, ha szólok nekik. Nincs esetleg valaki a fórumozók között is, aki pl. bútorgyárból tud nagyker-kisker láncot megkerülve bútort hozni? Várnám jelentkezését.
Mégiscsak azért éltünk 40 év hiánygazdálkodásban, hogy most előnyünk is legyen a szerzett gyakorlatból :)).
2. Esetleg érdemes elmenni asztalos-kárpitoshoz valahova keletibb országrészbe, hátha előállítják ugyanezt fele ennyiért?
3. Esetleg nem ismertek valakit? Nincs ilyen jellegű tapasztalatotok?
Semmi extra igény nincs, teljesen olyan bútordarabot kéne legyártani 1-2 darabot, ami a boltokban is kapható, épp csak az ár fontos.
Köszönöm
Ha esetleg kevésbé publikus a dolog, jöhet emailban is (belepofazok@freemail.hu), biztos megtaláljuk azt az árat, ami mindkettőnknek jó. Minden megoldás érdekel, de csak új bútort szeretnék.