Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.17 0 0 41
Persze :) mar igy virtualisan. Mit almodtal?
Előzmény: untyi (40)
untyi Creative Commons License 2004.08.16 0 0 40
Rosszat álmodtam. Odabújhatok, mama?
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.16 0 0 39
Meselj, ki bantott?
Előzmény: untyi (37)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.16 0 0 38

""orvos, pszichológus, családgondozó" Ezek túlfizetett közalkalmazottak,"

ekkora ostobasagot leirni sem mindennapi teljesitmeny.

Előzmény: untyi (36)
untyi Creative Commons License 2004.08.16 0 0 37
Volt egy műhiba velem szemben. Belegondoltam, hogy gyerekeket is elvehetnek csak úgy.
Előzmény: mimi1 (33)
untyi Creative Commons License 2004.08.16 0 0 36
Nem mindenki van egyből a plafonon, mint ...
Előzmény: Törölt nick (34)
zuzmacs Creative Commons License 2004.08.14 0 0 35
Fantasztikus EMBER vagy! Nagyon kevesen tették volna ezt meg, a legtöbb ember csak legyintett volna, hogy nem az ő dolga. Amit ezzel a gyerekkel csinált az anyja anno, az gyermekbántalmazás!!! Csak a gyerekekért nem szoktak úgy kiállni az emberek mint a kutyákért...... (Ezért van állatvédalmi törvény és ezért nincs normális gyermekvédalmi törvény)
Előzmény: anyabanya (29)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.14 0 0 34
Ne foglalkozz vele, nem gondol semmire. Csak irkal, de annak semmi koze a gondolkodashoz :). Fel ne huzd magad untyin! :) Megleptel nagyon, tenyleg megtehetem, hogy a nem igazan az elkepzeleseim szerint alakulo kiskamasz/kamasz gyerekemet berakom egy intezetbe? Ilyenkor a gyerek jogi statusza milyen? Mint egy arvae? Megtarthatom a szuloi felugyeleti jogot, aztan esetleg hazavihetem? Vagy ilyenkor le is kell mondani rola es orokbeadhato lesz? Hogy is van ez?
Előzmény: mimi1 (33)
mimi1 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 33

Nem igazán értem, hogy mire gondolsz!

Előzmény: untyi (32)
untyi Creative Commons License 2004.08.13 0 0 32
"orvos, pszichológus, családgondozó" Ezek túlfizetett közalkalmazottak, tehát szakértelmük is túlzott. Persze, nekik csak egy műhiba.
Előzmény: mimi1 (31)
mimi1 Creative Commons License 2004.08.13 0 0 31

Sziasztok!

 

Korábban felmerült a kérdés, hogy vannak-e még ma is nevelőintézetek.

A válasz: igen!

 

Vannak a Gyermekotthonok, ahová a nem-kellenek-gyerekek kerülnek, és vannak a problémás: súlyosan antiszociális, csavargós, szökős, drogos, bűncselekményt elkövető (pl. prostitúció) gyerekeknek a javító-nevelő intézetek. Ezek eléggé zárt, nagyobb fegyelmű  intézmények, itt próbálnak javítani a gyerekek "hibáin". Ide nem lehet csak úgy beadni a gyereket, mert most "gond" van vele, hanem az Országos Gyermekvédelmi Szakértői Bizottság javaslatára kerülnek ide a gyerekek. Megvizsgálja a gyereket orvos, pszichológus, családgondozó és ha szükséges, nincs más megoldás, akkor ők javaslatot tesznek, a gyámhivatal pedig beutal. Ide csak (úgy tudom) 12 év feletti gyerekek kerülhetnek max. 1-2 évre.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.08.13 0 0 30

Rmlik, hogy ezt nevezik hisztérikus bénultságnak... :-(

És igen, azok akik vagy csak azért szülnek gyereket, hogy ezt is kipipálják, vagy azért mert infantilisak és egyszerűen csak babázni akarnak, azok igencsak meglepődnek a kamasz láttán - valóban úgy gondolják, hogy én nem ilyen lovat akartam....:-((

Előzmény: anyabanya (27)
anyabanya Creative Commons License 2004.08.13 0 0 29
 A szomoru az, hogy mikor a történetét elmeséltem egy gyámügyes szakembernek a szigeten egy cseppet sem csodálkozott, sőt azt mondta, hogy az intézetekbe vagy születés után kerülnek be a picik, esettleg néhány évesen a bánásmod miatt, de kiugroan sokan a kamasz években, amikor a mama vagy a papa ugy gondolja nem ezt akarták s bedoobják, mint valami selejtet...
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 28
Nem. viszont nem is nemszeretlek. Egy nev vagy, semleges. Fontos, hogy szeresselek? Nem eleg, ha valaszolok a kerdeseidre? Egy velemeny vagy, egy nezopont, amit anelkul vehetek figyelembe, vagy vethetek el, hogy a szemelyeddel torodnom kellene. Ahhoz, hogy szeresselek, valamilyen szinten ismernelek kellene. Tudod, a roka meg a Kisherceg.
Előzmény: untyi (26)
anyabanya Creative Commons License 2004.08.13 0 0 27
A kedves mama beteg, állitolag mozgásszervibetegsége van, de az elég érdekesen müködik. Egyik percbe jön megy, majd ha valaki vitába szál vele vagy olyat mond, ami neki nem tetszik, akkor lebénul. A saját szememmel láttam egyszer, amikor az édesanyám megjegyezte neki, hogy amig nálunk lakik a fia, addig a barátai is itt aludhatnak, mivel ez a mi otthonunk és annak nyitjuk ki, akinek akarjuk s erre az édesanya teljesen lebénult ugy kellet karban vinni tovább az utca közepétől.
untyi Creative Commons License 2004.08.13 0 0 26
Szeretsz te engem?
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.12 0 0 25
Milyen amikor valaki tul rendes? (a tul rendes kifejezes szvsz oximoron)
Előzmény: untyi (24)
untyi Creative Commons License 2004.08.12 0 0 24
Nem biztos, hogy gonoszak, lehetnek túl rendesek is. Az is vadító.
Előzmény: anyabanya (21)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.08.12 0 0 23
Az anyját még senki nem akarta kezeltetni? Mert hogy a fejében hibádzik valami (de nagyon!!!) az biztos... :-(((
Előzmény: anyabanya (21)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.12 0 0 22
Mi tortenhetett volna, ha te nem szaladgalsz korbe segitsegert?
Előzmény: anyabanya (21)
anyabanya Creative Commons License 2004.08.12 0 0 21

 A mi plusz egy gyerekünket nem csak fenyegették, hanem kishiján a tettek mezejére is léptek. A történet röviden. A mama távoli rokon, telefonon egyfolytában szidta a fiát, hogy milyen egy rohadt dőg, meg hogy Isten öt veri ezzel a féreggel...Türelmes ember lévén sokáig hallgattam föleg azért mert a srácot nem is láttam addig 3-nál többször. Aztán karácsony táján azt mondtam, hogy ha ennyire nem birod, akkor ad nekem...Márciusban jöt a telefon, hogy keressek sulit, mert nekik már nem kell...Kerestem az akkor 1.3-ra álló felsőfoku nyelvvizsgával rendelkező állitolagos toprongynak egy falusi szakközepet. A srác teljesen megszepenve jöt el, az első este lázas lett. Nem ismert minket, jöt ő egy pesti uri gyerek egy nagy villából egy vidéki nagycsaládhoz... Az első napok után hamar beszokot, a suliban elkezdett javitani...3.5-re fejezte be az évet... Nyárra hazahivták. Ő elment nyári munkárra, és hazaadta az elsőhavi fizetését, mondván ez a minimum azért a sok szenvedésért, amit ő okozott. A második havi béréből megakart tartani valamennyit erre jöt az intézet...Anyám szinte könyörgöt, hogy engedjék vissza, de ők azt mondták nem, mert ennek a rothadt dőgnek a hozzánk kerülés nem a remélt bosszu volt, hanem jutalom és nem akarják, hogy ennyi szemétség után még jól is érezze magát...Már el is indultak a gyáőmügyre, de a szigeten körbe jártam mindenféle gyámügyis és egyéb jogvédöt az ügyében, azok elláttak tanácsokkal és ugy mentünk a szülökhöz. A srácot az memtette meg az intézettől, hogy ahhoz már idős volt 17 évesen, hogy ezt megtegyék az ő meghallgatása és a mi meghallgatásunk nélkül. Ma ott tart a dolog, hogy ki kellett jelentkeznie az állandó lakciméről, mi tartjuk el és a szülök veszik fel a családi potlékot meg a többit, mert csak ugy igényelhetné meg a srác, aki elmúlt 18 éves, ha a szülei is aláirják azt...

Az anyja a testvérem temetésének az évforduloján felhivta az anyámat, hogy már tudja miként is szenvedhet ő hiszen az ő gyermeke is meghalt, mondta ezt ugy, hogy tudta azt, hogy anyám mellett ott áll a meghalt fia....

Ezek után a most negyedéves srác ott akarja hagyni a sulit, hogy akkor legalább keres valamit és nem a mi nyakunkon él, miközben estin is leérettségizhet...Nem engedjük neki, mert neki még kell a suli és túl okos ahhoz, hogy hagyjuk elkalodni...

A srác otthon volt, hogy 15 évesen a mekiben aludt, mert irakták büntetésböl, 12 évesen fekélye volt, most a végletek közt ugrál idönként a cukra, ha elökerül az anyja, akkor hány és csupa ragya lesz az arca...Az meg idönként elökerül, hogy igy meg ugy imádja, meg neki adta az életét, az egészségét, majd egy honap mulva kezdi elölről...Most példáúl azért halt meg a számukra, mert rajtakapták a 16 éves öccsét, hogy felhivta a testvérét...

A szülök gazdagok, és elképesztöen uri emberek, szinte mindenki el van ájulva attól, hogy milyen fasza csatárok, miközben csak két gonosz bohoc...

Ráadásul a sráccal nincs semmi gond, dolgozgat, hogy legyen zsbpénze, van barátnője, nem iszik, nem csavarog, és igazán segítőkész, no meg imád minket...

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.12 0 0 20

Az biztos, en nem fenyegetem a gyereket hulyesegekkel.

Előzmény: untyi (19)
untyi Creative Commons License 2004.08.12 0 0 19
Nem olyan, mint te.
Előzmény: Törölt nick (7)
Gabiiiiii Creative Commons License 2004.08.12 0 0 18
Nem raktak be vegul,csak allandoan fenyegettek vele. Utolag azt gondolom,lehet,hogy jobb lett volna neha:(
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.12 0 0 17

Teged beraktak? Jesszus :(((

 

Előzmény: Gabiiiiii (12)
Gabiiiiii Creative Commons License 2004.08.12 0 0 16

Az apam es a hugom ott helyeselt neki fennhangon:((

 

Nezz bele az Oruletbe kerget az anyam cimu topikba es meglatod,nem ez az egyetlen  es legsulyosabb,amit csinalt.

 

encs,mar hogy haragudnek.En is tudom,nekem ez jutott

Előzmény: ecsv (14)
Gabiiiiii Creative Commons License 2004.08.12 0 0 15
Nem,nem jelentett fel.Azt hiszem,latta rajtam,ha meg egy szot szol,megfojtom ott helyben.
Előzmény: Törölt nick (13)
ecsv Creative Commons License 2004.08.12 0 0 14
Ne haragudj Gabi, hogy ilyet mondok, de őszinte részvétem a miatt, hogy ilyen szüleid (anyukád) van. :( Az én anyukám egyedül nevelt fel négyünket, ráadásul nem is voltunk khmmm könnyű estek, mégsem fenyegetett sosem azzal, hogy intézetbe küld minket....
Azok után, amit a nagylányoddal csinált, én lehet, hogy szóba sem állnék Vele többet. De én már csak ilyen vagyok.

ecsv
Előzmény: Gabiiiiii (12)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.12 0 0 13
Acsi! Anyad TEGED jelentett fel, hogy elhagytad a gyereket? Eddig azt hittem, a gyereket akarta "megneveltetni". Mondjuk ez talan meg rosszabb :(
Előzmény: Gabiiiiii (10)
Gabiiiiii Creative Commons License 2004.08.12 0 0 12

En sem hiszem,hogy a fiatalkoruak bortonen kivul lennei "nevelo" intezet kulon.Olyan van,ahova belokhetik a nemkivant gyerekeket a szuleik.Mert velem sem birtak allitolag es "nem kinlodnak velem tovabb" ezt volt a jelszo.

 

Pedig komolyan mondom,nem voltam elviselhetetlen meg kamasznak sem.Persze lazadtam,de nagyon szoros keretek kozott.

Előzmény: Törölt nick (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!