Keresés

Részletes keresés

S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.09.16 0 0 28

Köszönöm a választ! Sikerült, igaz sokadjára - mert nem dugtam be eléggé a csatlakozót illetve hátul a kis műanyag jumper rossz volt és kicseréltem egy másikra. Működik és azonnal be is tölt! THX!

Előzmény: mr_ricsi (27)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.09.16 0 0 27

"És az eredeti HDD is maradjon masteron?"

Rakd össze az eredeti rendszert. Nem tudom, hogy eredetileg hogyan volt, de azt állítsd vissza működőképesre.

 

Aztán ha ez működik, akkor átalakítóval add hozzá a régi vinyót Masterre jumperelve.

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (26)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.09.15 0 0 26

És az eredeti HDD is maradjon masteron?

 

amúgy egy nagyon lényeges és fontos dolgot mondtál a régi HDD master állításával uis. én azt (segéd- és adattároló vinyóként --- s mivel régebbi win xp is van rajta) szándékosan slave-re állítottam!

Előzmény: mr_ricsi (25)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.09.14 0 0 25

A gép eredeti HDD-je és a DVD marad eredeti állapotában.

Ezt az átalakítót dugd a régi HDD fenekébe, és egy SATA kábellel rá az alaplapra.

A régi HDD-t masterre kell állítani. Az adapteren a két sata nem szabadon választós: az egyik kell akkor ha IDE alaplapra van SATA vinyó dugva, a másik ha SATA alaplapra IDE vinyó.

 

Aztán a bootsorrendet ellenőrizd, és ha szükséges, állítsd be.

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (24)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.09.14 0 0 24

Igen, a jumpereket hátul beállítottam: Master - a win 7-es winchester, slave a régi win. Eleinte fel is ismerte a kettőt a gép és kiírta az elején (hosszabb várakozás után), hogy Master win + slave win meg a típusok és be is töltött a windows, de utána lefagyott, majd utána nem is töltött be (fekete képernyő volt végig).

 

 

Ilyet vettem:

 

 

Az elején a töltőmenünél még egy pillanatra ki is írt valami + dolgot (SATA-val kapcsolatban), de utána az eszközt nem ismerte fel (lehet, hogy csak az alaplapi csatlakozást ismerte fel, nem tudom).

Előzmény: mr_ricsi (23)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.09.14 0 0 23

"rákötöttem  a 2 HDD-taz 1 IDE 2 csatlakozására, mire a gép halt meg (be se töltött)!"

 

Master-Slave jumperek a HDD-ken...

 

"Se a 2 vinyóval, se a DVD-vel --- egyszerűen nem ismeri fel az eszközt"

Milyen átalakítót vettél?

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (22)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.09.13 0 0 22

Köszönöm a válaszokat. Profik vagytok. Az átalakítóval ezerrel beszoptam: sehogyan se működik (Se a 2 vinyóval, se a DVD-vel --- egyszerűen nem ismeri fel az eszközt --- setupban sem). Mérgemben lekötöttem a DVD-t és rákötöttem  a 2 HDD-taz 1 IDE 2 csatlakozására, mire a gép halt meg (be se töltött)!

Előzmény: voks02 (20)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.09.06 0 0 21

"Én arra gondoltam, hogy a 2 vinyót (master+slave) rákötöm az alaplap 1 IDE csatlakozójára 1 db 2 végű kábellel (vagyis az egyiket a mostani DVD helyére), míg a DVD-t rákötöm átalakítóval egy SATA csatlakozásra."

 

Ezt nagyon rosszul gondoltad. Az átalakítók nagy része nem támogatják az optikai meghajtókat, ami az jelenti, hogy vagy írni nem lehet rajtuk keresztül, vagy olvasni sem.

Az átalakító jó ötlet, HDD-vel használva nem is lesz vele gondod.

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (19)
voks02 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 20

Az átalakítóval igen nagyon lehet szívni, nem érdemes. És még ha menne is, az amúgy sem fürge IDE-lemezt még tovább lassítod vele. Megoldás lehetne, hogy teszel bele egy plusz IDE-vezérlőkártyát, de az sem nagyon éri meg. Annyiért, amennyiért egy ilyen kártyát kapnál, vegyél inkább egy satás DVD-t, és akkor mindennek lesz helye. Az a DVD sem lehet mai csirke, gondolom, és ha két hónap múlva feldobja a talpát (a mai kommersz optikaikban úgy két év élettartam van), akkor úgyis feleslegesen dobtad ki a pénzt.

 

Viszont. Ha azt nevezed új gépnek, hogy teszel bele két használt IDE-lemezt, hát... Nézzél rájuk előbb egy diagnosztikai programmal (például Evereset, HD Sentinel), hogy mit mond a SMART a Reallocated Sector Count értékére. Ha nullánál bármennyivel nagyobb, azt a lemezt sürgősen el kell felejteni, mert meg vannak számlálva a napjai (gyakran szó szerint a napjai, nem költői túlzás), és úgyis újat kell venned, és az úgyis SATA lesz, tehát megint változik a felállás.

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (19)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.09.05 0 0 19

Jaj, rendben- csak direkt olyan topicot kerestem a mi  a gondomhoz közel áll.

A régi vinyó vége IDE csatlakozású. Akkor gondolom valami SATA konvertálóval kell rácsatlakoztatni a gépre. És hogyan csináljam? Én arra gondoltam, hogy a 2 vinyót (master+slave) rákötöm az alaplap 1 IDE csatlakozójára 1 db 2 végű kábellel (vagyis az egyiket a mostani DVD helyére), míg a DVD-t rákötöm átalakítóval egy SATA csatlakozásra.

Előzmény: DJG (18)
DJG Creative Commons License 2011.09.04 0 0 18

Négy SATA és két IDE (PATA) eszköz csatlakoztatható rá, az összesen hat darab, ennyi csak elég, nem?

 

Egyébként jobban jársz, ha a hardvertopikban kédezel, és nem egy hét éve halott topikot hozol fel.

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (16)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.09.04 0 0 17
Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (16)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.09.04 0 0 16

Ezt beszoptam.. Szétszedtem az új gépet és az alaplapon csak egy csatlakozó van amiről a kábel a vinyót és a DVD-t köti össze... Újabb kérdés: ilyenkor mi a teendő? Van olyan kábel amire 2 -nél több cucc csatlakoztatható (2 vinyó + 1 DVD)?

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (15)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.09.04 0 0 15

Namármost én is kiszedtem egy régebbi vinyót a régi gépemből. Amin win xp rendszer van és vagy 3 részre van partícionálva. Be akarom rakni az új gépembe az ottani vinyó mellé. Fű hülye vagyok az ilyenekhez de addig már eljutottam, hogy kiszedtem a régi gépből. Utána hátul -gondolom- szolga módba dugom a jumpert (ez nem lesz nehéz, mert van egy magyarázó ábra a winch tetején - nagyon érthetően) majd közös kábelre dugom a másik vinyóval és bedugom neki az elektromos tápot.

Mit kell utána csinálni? Az új gépemen win 7 van. Azt akarom egyébként, hogy csak több helyem legyen játékokra és a plusz vinyó biztosítsa ehhez a kapacitást (tehát nyugodtan letörlődhet róla az xp és egyéb adatok). Kell formázni? Vagy a win 7 automatikusan felismeri? S ha kell, lehet e a win 7 ből formázni?

mr_ricsi Creative Commons License 2004.08.13 0 0 14

"a vonat EMP-je "

Semmi ilyesmire nem gondoltam, a szállítást kellően jól bírják a vinyók. Viszont a Maxtorok alsó részén az IC-k nem szellőznek elég jól rackben.

 

"NEm tudtam h a két wincsi zavarhatja egymást"

Ezer éve csak Maxtorokat használok egy dróton és rackben.  Nem is tudom a problémádat igazán elképzelni: kihúzom az egyik fiókot, be a másikat, indítok és már működik is.

 

Nem nyomódott be valamelyik tüske a vinyódon? Vagy nem repedt el valami forrasztás pl. a tápcsatlakozónál?

Előzmény: m_balazs007 (13)
m_balazs007 Creative Commons License 2004.08.13 0 0 13

Hetente hétvégén hazamegyek Bp-ről Szarvasra és akkor hazaviszem a wincsit. mondjuk tisztában vagyok vele h nem tesz neki jót a vili meg a vonat EMP-je dehát ez van. Ameddig nem lesz laptop-om (sok idő az) addig ez van.

 

Mindenesetre köszönöm a tippeket. Úgy tünik ha nem rakom egy IDE kábelre a két wincsit akkor jóval hamarabb be tudom indítani. NEm tudtam h a két wincsi zavarhatja egymást.

Sajnos otthon azonban még ki kell próbálnom, mert ott sokkal rosszabb a helyzet. 

Előzmény: mr_ricsi (12)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.08.12 0 0 12
"már hurcolászom hetente lassan egy éve."
Most van nyár(kánikula).
Előzmény: m_balazs007 (11)
m_balazs007 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 11

Köszönöm.

 

Ezt sajnos nem tudtam pedig már hurcolászom hetente lassan egy éve.

Előzmény: mr_ricsi (10)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.08.12 0 0 10

Ok, így már világos.

 

A saját gépeden és a szüleidén a master vinyókat állítsd be jumperrel Masternek, a mobilvinyót pedig Slavenek.

 

A bios(ok)ban pedig:

 

IDE Primary Slave: Auto

Access Mode: LBA

 

 

Ui: A mobilrackben használat nem fog jót tenni a Maxtorodnak, ugye tudod?

 

 

Előzmény: m_balazs007 (9)
m_balazs007 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 9

Nem. MAxtor 120Gb és Maxtor 160Gb -os wincsikről van szó illetve ABIT BH-6 II -es alaplapról.

(Na meg h hová dugjuk az IDE kábeleken a master/slave-t ezek szerint)

Előzmény: CREATOR (8)
CREATOR Creative Commons License 2004.08.12 0 0 8
A második winyó nem véletlenül WD(western digital) mert ennek a tipusnak volt mindig az a szokása hogy az egy IDE kábelen levő másik winyóval mindig összeveszett, ő volt a master vagy nem müködött több lehetőség nem volt.
mr_ricsi Creative Commons License 2004.08.12 0 0 7
Az Easy a vinyó adatterületével foglalkozik, én pedig valamiféle hardveres hibára gondolok.
Előzmény: m_balazs007 (6)
m_balazs007 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 6
Hát easy recovery pro -val átnéztem de nem talált semmit. Más tesztelő progival még nem néztem.
Előzmény: mr_ricsi (5)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.08.12 0 0 5

"Aztan kesobb szereztem meg egy winchestert. "

 

Szvsz ezt a vinyót kell alaposabb vizsgálat alá venni, mert ez lehet a bajok forrása.

Előzmény: m_balazs007 (-)
Thas Creative Commons License 2004.08.12 0 0 4
Valóban létezik olyan 40 eres ami támogatja a CS-t (talán még nekem is van ilyenem itthon), de eredetileg nem támogatta és középen volt a Master.
Az általad írt "kivágós" módszer pedig a probléma házilagos megoldása.
link


Üdv.: Thas
Előzmény: spacc (3)
spacc Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3

Thas!

Ez igy nem igaz!

 

A CableSelect egyetlen feltétele egy apró dolog: a kábel - lettlégyen ott 40 vagy 80 eres - támogassa a CableSelekt-et.

Onnan ismerszik meg az ilyen kábel, hogy az alaplap felöli kábelszakaszon (ez általában a hoszabbik,  még a középső csatlakozó elött az egyik ér át van vágva (praktice: a szalagkábelen van egy lik)

És innent kezdve érvényesül az, hogy a középső csati a slave, a végén lévő a Master.

 

A kábel nem ilyen lukasztott, akkor hót mind1, hogy melyik csatin van a master és melyiken a slave.

Előzmény: Thas (2)
Thas Creative Commons License 2004.08.11 0 0 2
Nomost. Nekem egy ősrégi Celeron566-os gépem van és 2x 40GB vinyó + CD író + DVD író van benne és minden gond nélkül megy. Nekem a két vinyó van egy kábelen (a rendszer a master), és kizárásos alapon a két író a a másikon (a DVD a master).

A Master/Slave dolog:
A 40 eres IDE kábelnél valóban középen van a Master és a végén a Slave és NEM támogatja a Cable Select-et.
A 80 eres IDE kábeleknél viszont a vége a Master és a közepe a Slave és támogatja a Cable Select-et.

A racket én mindig Slave helyre rakom, és a benne lévő vinyót Slave-re vagy Cable Select-re jumpolom. Eddig még nem volt semmilyen gondom vele.
Ellenben a vacak rackből már elhasználtam vagy hármat, volt hogy a keret sz*rt be volt hogy a fiók.

Üdv.: Thas
Előzmény: m_balazs007 (-)
m_balazs007 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1

Köszönöm.

Egyébként azért annyira nem régi h ne lássa a 120GB-ot csak vacakol vele.

 

Az eszembe se jutott h a 2 wincsit ne egymás mellé kössem.

otako1 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 0

Hi!

 Először is a sima IDE kábelen tök mindegy, hogy melyik csatira dugod az eszközöket, csak jól legyenek jumperolva. Az ATAxx kábeleken meg már nem mindegy mert ott meg van a master és a slave helye is ha nem fixen jumperolod az eszközöket hanem kábel szelektesre dugod.

 Másodszor nem csodálkozom, hogy szarakodik az egész rendszered mert a BH-6 az intel 440bx-es csipszetjével (ha jól emléxen ez van nekije) meghal ha 32GB-nál nagyobb vinyót lát. Arra viszont fejből nem emléxem, hogy a BE-6-II milyen csipszettel van csak az rémlik mintha annak lenne 4 IDE portos változata is. Olyan alapot kell venned ami legalább intel 815-ös vagy ettől nagyobb csipkészlettel szereltek. Megjegyzem, hogy BOIS frissitéssel nem fog nagyobb vinyót látni az alaplap. Egyébként ezek meg már olyan őskövületek, hogy csak na... Csere érettek. Ha mégsem tudod őket cserélni akkor nézd végig a tápszűrő kondikat ott a proci csatlakozó háta mögött, hogy nincsenek-e "felpukkadva". Sajna ebből az alaplap tipusból jött be az országba egy olyan széria amiben ezek a kondik xarok és ez is okozhat egyébként minden féle bolondos hibát.

 Harmadszor pedig a következő képpen rakd be a vinyókat.

Primary Master: Rendszer vinyó

Primary Slave: CD/DVD olvasó

Secondary Master: Mobil rack vagy hurcolós vinyó

Secondary Slave: CD/DVD iró

 A biosban mind a 4 eszközt felismerését és méret meghatározását állitsd AUTO-ra. Természetesen mindig a hurcolós vinyó lesz a D: de ha kihúzod akkor a CD/DVD iró fog belépni a helyére ami egyébként meg E: meghajtó lesz.

 Ha nem boldogulsz dobj egy mailt...

üdv:

otako

 

Előzmény: m_balazs007 (-)
m_balazs007 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 topiknyitó

Hello!

 

Regota kuzdok ezzel a gonddal. A regi szep idokben amikor csak 1 winchesterem es 1 CDROM-om volt akkor nem volt ilyen gondom. Az egyiket raraktam az egyik IDE kabelre a masikat a masikra es kesz.

 

Aztan kesobb szereztem meg egy winchestert. (Hetente ingazom Bp es home kozott egy wincsivel). Ilyenkor ugye slave-be odarakom a fő wincesterem mellé a kabel vegere (nem a kozepere ugye???) h igy mukodjon. Na ekkor kezdodnek a gondok. Ugyanis teljesen veletlenszeruen ismer fel a 3 eszkozbol 2-t vagy akar eggyet.

 

Semmilyen logikat nem tudok felisemrni akarh pakolom az IDE es a tapkabeleket

analitikus uton nem jutok elore. Telejesen random modon vegul 1/2 - 1ora vacakolassal vegul a nyito BIOS kepernyonel bevillan mindharom eszkoz es mar dolgozhatom is.

 

Elvileg ugye a primary winchestert erdemes az IDE kabel kozepere a secondary wincsit az IDE kabel vegere rakni ugye? (V vmilyen leiras nincs valahol az IDE kabelekrol kabelezesrol? )

 

Ezutan vettem mobilrack-et h ezt elvileg csak egyszer kell fixen felkabelezni az IDE es tapkabelekkel. Sajnos a helyzet csak rosszabbodott meg kevesebb vsz-el ismeri fel kisebb winchesteremet a mobilrack-ben.

 

Regen gyanitottam h az IDE kabelek a rosszak es lecsereltem mindet de nem hasznalt. Gyanakodtam a tapkabelekre a mobilrack-re de ezeket persze nem akartam lecserelni. Az alaplapra is gyanakszom talan bizony BIOS-t kene frissiteni.

 

A gepem egyebkent: Celeron 1GHZ; 256M RAM; Maxtor 160GB (primary); Maxtor 120GB(secondary); ABIT BH6-II ???

 

Anyamek otthoni gepem ugyanez v meg rosszabb a helyzet: (Cel 700MHz; 64M RAM; Maxtor 20GB; ABIT BH6 ???

 

 

Nagyon nagy szivas nekem h hazamegyek aztan mar mehetek is 1 orat gepet szerelni es raadasul nem logikai uton hanem csak a kombinacios elvek alapjan.

Neha inkabb lemondok a CDROM-rol v gyorsan kikapcsolom a gepet es atdugdosom a kabeleket attol fuggoen h mit hasznalok. Nincs is sose becsavarozva a gepem

 

plz help!!!

 

(Tudom persze laptop kene:( )

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!