Keresés

Részletes keresés

ViziVozi Creative Commons License 2022.06.06 0 0 18

Sziasztok!

Van még itt valaki? Gömöri magtárakról szeretnék tudakolózni kicsit.

Moszo Creative Commons License 2016.02.29 0 0 17

Kedves Bakterman!

 

Érdeklődnék, hogy a 2006. 08. 02-án készített képeken látható magtár hol található? Tudja esetleg jelenleg milyen állapotban/használatban van?

Előre is köszönöm!

VonBraun Creative Commons License 2006.08.02 0 0 16
A maradványa.
Előzmény: BakterMan (15)
BakterMan Creative Commons License 2006.08.02 0 0 15
Biztos, hogy ez vizimalom?
Előzmény: VonBraun (12)
BakterMan Creative Commons License 2006.08.02 0 0 14
BakterMan Creative Commons License 2006.08.02 0 0 13
Kicsit én is csúsztam... Itt a magtár földszintje és emelete:
VonBraun Creative Commons License 2006.07.08 0 0 12
Többet csúszott...

VonBraun Creative Commons License 2006.05.07 0 0 11
Szakadt az eső, egy hetet csúszik.
VonBraun Creative Commons License 2006.05.05 0 0 10
Egy vízimalommal én is benevezek, a hétvégén meglövöm.
M41 2127 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 9
Hát, hogy számszerint melyik volt a több, azt most hirtelen meg nem mondom, de azt tudom, hogy rengeteg szélmalom volt az alföldön!

No, majd utánanézek! :)
Előzmény: eMM (8)
eMM Creative Commons License 2006.04.14 0 0 8
Kis hazánkban nem inkább a vizímalom volt a jellemző?
Előzmény: M41 2127 (7)
M41 2127 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 7
Vannak olyan tanyák, amiknek az udvarán szélmalom áll még ma is. Egy ilyet kéne megvenni és akkor lenne egy saját szélmalmom, szépen fel lehetne újítani stb. Pl. Szatymazon láttam ilyet! :-)
Előzmény: eMM (6)
eMM Creative Commons License 2006.04.14 0 0 6
Hát nekem még szélkakasra se futja,nemhogy szélmalomra:)
Előzmény: M41 2127 (5)
M41 2127 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 5
De jó ez a téma, kár, hogy ennyire el van tűnve...

Engem nagyon érdekelnek ezek az épületek, legfőképpen a szélmalmok, jópár saját fotóm is van, azokat majd felpakolom ide, ha esetleg érdekel vkit!!!
AzHofi Creative Commons License 2004.08.23 0 0 4

Hello!

 

Itt vannak a képek, nem sok látszik rajtuk, csak ami maradt. Mindenesetre van jó szilvás mögötte, besztercei kisszemű, nagy léptékű pálinkfőzés szokott kerekedni belőle :-)

 

 

 

A telefonommal készítettem, nem túl nyerő minőség, de látható a lényeg.

Előzmény: BakterMan (3)
BakterMan Creative Commons License 2004.08.12 0 0 3

Köszönöm nem sürgős, majd csak elírogatunk itt ketten egymásnak:-)

Én Debrecenben lakok, itt a környékünkön sok ilyen magtár van. A legnagyobb a Hosszúpályiban lévő, azt is a Zichy család építtette 1820 és 1830 között. Tíz éve diszkó van benne, most meg az oldalát bontották ki, valami jó kis százforintos vagy kínai bolt lesz biztos...

Debrecenben volt az ország egyik legnagyobb malma, ma a Malompark bevásárló központ van a helyén. A címeres tégláit Hollandiába vitték kamion-számra.Szerintem az egészet elvitték volna állva, ha lehet, mert arra fele értékelik, csak itt bunkó és korrupt mindenki. Szerencsére az u.n. Hortobágy malom még áll, valamikor szélmalom volt, gyönyörü épület.

Azt a kerekeskutat meg csináld meg!

A majorban egy másfél méter átmérőjű téglafalú kút van, meg van a gémje is, csak rendbe kell rakni.

Hamarosan teszek fel új fotókat, addig is üdv.

Előzmény: AzHofi (2)
AzHofi Creative Commons License 2004.08.12 0 0 2
Nem tudom mikor járunk arrafelé megint, kb 1-2 hét múlva, akkor feltétlen csinálok képeket, bár szerintem nem sok látszik rajta, az eeetásak nagyon alapos munkát tudnak végezni ha a büdöskulákról van szó. Na ennyit a politikáról, nem értek hozzá, amúgy szeged felé amikor mentünk, benéztünk Ópusztaszerre, és onnan amikor folytattuk az utunkat szeged felé, ott láttam ilyen tanyákat, ahol csomó muzeális kincset még rendeltetésszerűen használnak. ...ja meg a múlt hétvégén kerekeskút kerekét kapáltam ki a szőlő közt bicskén, a kút is megvan, meg fogom csinálni újra kerekeskútnak, lánccal, vederrel, most búvárszivattyúja van. :-)
Előzmény: BakterMan (1)
BakterMan Creative Commons License 2004.08.09 0 0 1
Szia! Minden kép érdekel, és minden informácio. Néhány kép megint, itt szerencsére végzetes átalakités nem történt. Az also szint menyezete boltíves, majd teszek fel képet arrol is.
Előzmény: AzHofi (0)
AzHofi Creative Commons License 2004.08.09 0 0 0

Csodálatos.

Nekünk a komenisták szijjelhordták a malmunkat Nagycsepelyen, csak a vízvető vályú maradt meg ami malom jelenlétére utal :( ha arra járunk csinálok róla képeket ha érdekel...

Előzmény: BakterMan (-)
BakterMan Creative Commons License 2004.08.09 0 0 topiknyitó

Várom ide mindazokat, akik szeretik a régi gazdasági, ipari épületeket. Különösen a régi malmok és magtárak érdekelnek. Néhány kép egy eredeti állapotában fennmaradt majorról, amit most vásároltam meg:

 

BakterMan

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!