Keresés

Részletes keresés

Wiener Zoltán Creative Commons License 3 napja 0 0 130

Sziasztok!

Lakás, vagyis inkább szobafelújításba kezdtem. A tervem a lambériázott felületek csökkentése gipszkartonnal és a padló borítása, mindezt tetőtérben. Három helyiségből áll a tetőtér, ebből kettőben  a gerendákra osb lapot raktak arra laminált parkettát. A harmadikban a gerendákon padlószőnyeg van minden átmenet nélkül. A tervem, a padlószőnyeg felszedése, osb lapozás, arra laminált parketta a többi helyiséggel egy szintre hozása, arra pedig valamilyen hajópadló. Az lambériázott oldalfalakra gipszkartont tervezek profillal vagy a lambériára rakott lécekre. Akinek van ötlete, hogy mivel kezdjek szívesen veszem. Köszönöm.

Madaraspisti Creative Commons License 2019.10.13 0 0 129

Mi a baj ezzel a Benedekkel ??

Mi ez a panaszáradat ?

Előzmény: Mozes11 (128)
Mozes11 Creative Commons License 2019.10.13 0 0 128

Best of Horváth Benedek- hazugságok; Belsőépítész Tervező, Egyéni Vállalkozó:

https://www.nyilvantarto.hu/evny-lekerdezo/

Nyilvántartási szám: 52584576

Statisztikai Számjel: 69021686741023108

Nyilvántartásba történő felvétel napja: 2018.06.06

Székhely: 9090 Pannonhalma, Hunyadi u. 15.

Adószám: 69021686128

2019.02.14- i

‘…furcsállom, hogy ez a nyomorult féreg, akinek én megadtam a telefonszámod nem jelentkezett nálad...'

2019. február 20.

‘Igen, elismerem, a rohadt kéménnyméretezéseddel kapcsolatba nem mondtam igazat ! Le is írtam, azt is pontosan mi történt, és azt is miért nem a valóságot mondtam’

'…nem vagyok híve a mellébeszélésének, és nem is akarok az lenni ! Követtem el hibát, például azt hogy a kéményeddel kapcsolatba nem a 100% ban valós helyzetet kommunikáltam,.!'

'....mert valóban hazudtam a kémény méretezéseddel kapcsolatba, és az egész kémény ügy kicsúszott a kezemből !...’

2019.02.25

‘…nem intéztem el a kéménybélelés engedélyezését, ez igaz, nem törtem össze magam, és még hazudtam is, hogy nem X, hanem Y -al fogod tudni megcsináltatni, óriási érvágás…’

… és amikor a bolha köhögni kezd:

2019.02.25:

‘…Ha nem adsz meg egy vasárnapi, legrosszabb esetben hétfői időpontot, és helyszínt, én kereslek meg jogi képviselettel, ha kell a munkahelyeden, vagy a saját lakásodban !...’

2019.02.25

‘…én "rád szakítom az eget" a jogalapom, és a lehetőségem is megvan hozzá!...’

Jogosulatlanul 2017.09.06- tól (Nyilatkozatmegrendelő aláírása- mely dokumentum a megrendelő által az aláírás időpontjában kifizetésre került)- 2019.04.30- ig (1 év 8 hónap) dokumentum visszatartás- többszöri kérés, írásbeli felszólítás ellenére:

‘…és elkezdtem tudatosan megváratni…’

2019.04.30- ügyfél által szervezett ügyvédi jegyzőkönvezéssel hitelesített tárgyalás:

‘Horváth Benedek a generálkivitelező szerződéséből kivette a teljes kéménybélelést (méretezést, FŐKÉTÜSZ engedélyeztetést, kivitelezést), és a gázkazán engedélyeztetésével és üzembe helyezésével kapcsolatos feladatokat, azzal, hogy ezeket ő elintézi. ‘

‘…az egyeztetés keretében bemutatta Horváth Benedeknek a FŐKÉTÜSZ által 2019. március 12. napján rögzített hibákat, hiányosságokat…’

'nem vettem ki a gázengedélyeztetést a fővállalkozói felelősségi körből, miért szivattam volna magam??'

‘Horváth Benedek – kérdésre válaszolva – kijelentette, hogy a gázkészülék engedélyeztetésével, üzembe helyezésével kapcsolatos komplett feladatot (gázterv készítése, engedélyeztetési, üzembe helyezési eljárás a Gázműveknél) nem vette ki a generálkivitelező szerződéséből. Ezt követően Horváth Benedek megtekintette a megrendelő birtokában lévő vonatkozó dokumentumot, és a nyilatkozatát módosította, mely szerint valóban kivette a generálkivitelező szerződéséből a gázkészülék engedélyeztetésével, üzembe helyezésével kapcsolatos komplett feladatot (gázterv készítése, engedélyeztetési, üzembe helyezési eljárás a Gázműveknél).’

....egy 'elégedett' ügyfél

Brikk stone Creative Commons License 2019.09.02 0 0 126

Tehát ez az a híres cég :

Michnyoczki Benjámin / Harangi Zsolt / Novák Laura által vezetett ISO-ROYAL Szolgáltató Kft-t.

A második napon el kellett volna hajtani őket.

Költségvetés készült e ??

Előzmény: DrTakácsV (125)
DrTakácsV Creative Commons License 2019.09.02 0 0 125

Elkövettem azt a hibát, hogy megbíztam lakásfelújítással a Michnyoczki Benjámin / Harangi Zsolt / Novák Laura által vezetett ISO-ROYAL Szolgáltató Kft-t. Sajnos előre kifizettem a munka+anyag ktg-et, amit soha ne tegyetek meg! A vállalt hatáidő után 2 hónappal egyszerűen eltűntek, az ingatlan jelenleg lakhatatlan, sitt nem került elszállításra, törmeléknek lehordták egy részét a saját picémbe, burkolás minősége nagyon kritikán aluli szerintem, ajtók beépítésénél áthidaló gerendák nem került beépítésre, ajtók nem kerültek beállításra! A beltéri falak vastagságánál 2 cm-el szélesebb Ytong téglák kilógó részeit próbálták egyenesbe glettelni, melynek eredményeképpen nincs derékszög sehol most!
Az általam kért javításokat nem végezték el. A régi WC tartály és vízvetékei nem kerültek kibontásra, bent hagyták a falban egyszerűen. A vállalt konyhai fal burkolása nem készült el, konyhai PVC padló burkolat nem készült el. A felújítás elött már meglévő járólapokat és lakkozott parkettákat többszöri kérésemre sem takarták le, ezzel több kárt okozva, valószínűleg újra kell lakkoztassam a nappalit emiatt. Stb stb..okuljatok ebből...

diagnosztikaservice Creative Commons License 2019.02.18 0 0 123
eekeili Creative Commons License 2018.09.15 0 0 121

Mélyszegénységgel   ( ??? ) küszködő országban ilyen linket feltenni ???

Előzmény: B.Nati (120)
B.Nati Creative Commons License 2018.09.11 0 0 120

Igényes ez a fürdőszoba. Jövőre, ha felújítjuk végre a fürdőszobát ilyesminek örülnék. Meg még itt is találtam a napokban szép fürdőket ezen az oldalon: https://lakberinfo.hu/lakberendezes/furdoszoba/2018-06-23-peldasan-felujitott-furdoszobak-modern-burkolatokkal-mosdokkal/

Alapi42 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 119

Járhatsz úgy is mint a topiktárs :

Csuripacsirta 4 órája 0 0 25203

a hátépítés kötségeiből

Előzmény: Fuku (117)
Alapi42 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 118

Így nem is fog menni.

Ne céget keress hanem, egyéni vállalkozót és ne csapatot. Majd ők megállapítják,  mikor hány ember kell. 

Kezdjed pl. a kerületi  Kis Okossal.

Amúgy  egy 41 nm -es lakásban a galéria az az egyik ami nagyon hasznos... nagyobb valamivel a lakás. 86 nm -nél nem számít.

Tényleg annyira leromlott, hogy ilyen reménytelen  vállalkozásba kezdjél ?

Egy lakástulajnak a csúnya és a használhatatlan között különbséget kell tudni tenni.

A kétségbeesésedet ne mutasd ki mert még  ragadozók áldozatává válsz !!

A másik út az sk. munka. Igaz írtad hogy elsőnek nem megy.  Meg kell vizsgálni, hogy az az álmennyezet stabil e. ha igen  tovább erősíted ,majd az egész lakást kifested.

Egy stbil kétágú fa létra kell ( nem rozoga alú )  némi szerszám és jöhet at sk festés.

Feltételezve, hogy a fűtés  , a víz és a villanyhálózat jó.

Azokat szakembernek kell javítani.

Előzmény: Fuku (117)
Fuku Creative Commons License 2018.08.30 0 0 117

Sziasztok!
Végső elkeseredésemben kérem a segítségeteket.
Vettem egy 41 nm lakást a X.kerületben. Volt egy szakember csapat aki ígérkezett a felújításra, amolyan polihisztor csapat volt, de kaptak egy nagy megbízást és pofára ejtettek. Jelenleg albérletben élek és minél előbb szükségem lenne a lakásra, de kénytelen vagyok felújíttatni. Próbálkoztam 3 cégnél is, de legkorábbi időpont február lenne amikor tudnák a munkákat kezdeni.
Gipszkartonozásról lenne szó, álmennyezet le és felszereléséről, festésről és egy galéria elbontásáról, persze menet közben előjöhetnek még egyéb munkák. Sajnos munka mellett nem tudok bele vágni. Sem szakértelmem,sem szerszámom és időm sincs erre.
Tudnátok Budapest vagy környékén megbízható precíz csapatot javasolni, akik mindezt emberi időn belül tudnák vállalni? Minden tippet köszönök előre is!

pedroh Creative Commons License 2018.08.26 0 0 116

Sziasztok!

Rimless WC-kről van tapasztalata valakinek? próbáltam visszakeresni, de nem találtam hozzászólást

köszi

p

g71 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 115

Sziasztok! Panellakás felújítás során olyan problémába ütkoztünk, hogy az egyedi méretre gyárható beltéri ajtók forgalmazója szerint, a fürdő ill. Wc ajtót nem tudják legyártani, mivel 3 cm a falvastagság, illetve vmi fém a jelenlegi ajtókeret, nem tudják kiszedni...  Ez tényleg ilyen lehetetlen? Panel lakás- az országban rengeteg van, sehol nincs ajtócsere? Tud Vki erre megoldàst? Nagyon laikus vok, de nem hinném, hogy így van :(

recefyce Creative Commons License 2018.04.17 0 0 113

Sziasztok!

Engedélyeztethető-e egy sátortető átalakítása lapostetővé?

Arra gondoltam, ha megveszek egy házat, aminek a tetejét újra kéne rakatni, akkor inkább lapostetősre csináltatnám meg.

Hiszen egy normál tetőt is le kell szigetelni, plusz az ácsmunka/faanyag ára, cserép ára...

Lehet, hogy egy hagyományos tető töredékéért átlehetne alakítani lapostetősre...?

Vastag lépésálló hungarocell+beton (némi lejtéssel)+kátránypapír .

csipsz7 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 112

Sziasztok!

Kis információgyűjtésre lenne szükségem.

Volt egy kis homok kitermelés a házikóból, elkészült egy 8cm-es szerelőbeton.

Erre kerülne ugye a szigetelés. Mennyit érdemes rakni ? 8-10 cm ?

Utánna padlófűtés, majd a végleges 6-7cm-es beton. Így a rétegrend megfelelő lehet ?

Megjöttek a nyílászáróim, amiket lassan be szeretnék építeni. 

Régi ablakom 200x150es, az új pedig 150x150-es. Arra gondoltam, hogy Ytonggal falaznám fel a megfelelő méretre az ablaknyílást. Ez jó megoldás lehet, vagy inkább kisméretű vagy porotherm tégla legyen ? Van mindegyikből otthon.

Előre is köszönöm.

popaz Creative Commons License 2018.02.05 0 0 111

Kedves Fórumozók, érdeklődnék, van e valakinek tudomása könnyűszerkezetes lakásleválasztás hivatalos követelményeiről, kötelező a 2 profil sáv között egy rétegként acéllemezt tenni? Ha igen, ezt hogy lehet dokumentálni, ki kell hívni a földmérőt amikor behelyezi az ember? Később külön helyrajzi számon szeretnénk a leválasztott területet. Minden infót örömmel veszek

Fagyosnapok Creative Commons License 2018.01.24 0 0 110

Ez is sántit.

Egy felújítás az többfázisú  különféle műveletekből áll. Minden művelet után  a munkát végzőktől meg kell követelni a takarítást, majd a végén jöhet egy  újabb alaposabb takarítás !

Előzmény: Télielo (109)
Télielo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 109

A ház felújítási utáni takarítással mi a helyzet? Tudtok ajánlani valami jó céget erre? Vagy ez, emit belinkeltem ez jó lehet? Van tapasztalat? Köszi a válaszokat előre is!

Mariusi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 108

Körültekintéssel megoldható.

A tervezéssel kell kezdeni !

Előzmény: ibax (107)
ibax Creative Commons License 2018.01.22 0 0 107

Kedves Fórumozók, Hozzáértők!

Van egy x m2 alapterületű házunk (társasházi lakás egyik lakása). Ha a hozzáépített terasz kárára mi úgy döntünk, hogy cserébe megnöveljük a ház alapterületét, akkor az megoldható? Külső támaszfalak kibővítése,stb amire gondolok. Emeletes házról van szó, tehát a tetőszerkezetet nem érinti, kapna egy egyedi sátortetőt csak a kiugró rész. Az a +4 m2 sokat jelentene, bár lehet a bekerülési költsége egy ilyen művéletnek nem lenne arányos azzal, mint amit nyernénk vele (falak, szigetelés, nyílászáró, burkolás, tetőszerkezet, stb...)

Mivel társasházról van szó (egy telken három lakás egybeépítve, miénk az egyik szélső), a szomszédoknak bele kell egyezni? Vagy van valami törvényi bejelentési kötelezettség ilyenkor? Esetleg jóváhagyás, lakhatási engedély frissítés, bármi?

Köszönöm!

DieKobra Creative Commons License 2017.12.14 0 0 106

Laskástakarítás Budapesten manapság már nem kihívás. A válság után ugyan ezek a cégek sorsa is rosszabb lett, azonban mára már "helyre állt" a piac, így most már ha pl lakás felújítás után nagy a rumli, akkor közel a segítség és nagyon kényelmes is!

Jaay86 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 101

Üdv!

Lakásfelújításba kezdem és lenne egy kérdésem. Panel lakásban leszedtem a falról a tapétát. A fentmaradt tapétaragasztó (ha jól gondolom az maradt a falon) olyan egyenletes, mintha telibe lenne glettelve. Itt-ott ki kell javítani és festhető is lenne. Szabad rá festeni vagy telibe kell glettelni? Vagy elbb el is kell távolítani. Ha esetleg tapétát raknék fel erre mehet az j ragasztó, nem kell levakarni?

Köszönöm előre is.

lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2016.08.20 0 0 100

Sz.tem amiről  Te beszélsz az teljesen más téma. Ott vannak a panel lakások is amik felújításra szorulnak.Az, hogy eladták őket az más téma.Aki akarja értelmezni a régi bérű kifejezést annak nem ez jut eszébe a téma adottsága miatt sem.

Én nem hirdetek, csak hozzá szólok témákhoz.A web oldalon is azért írtam így mert adott betű mennyiség van megadva és ennyi fér bele, de ez megint más téma. Te egy olyan hozzá szóló vagy aki nem ebben a témában van benne, csak keresi a kk-n a csomót.

Előzmény: Palási (99)
Palási Creative Commons License 2016.08.19 0 0 99

Ha már hirdetsz, legyél pontos !!

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (97)
Palási Creative Commons License 2016.08.19 0 0 98

Mert az egy rossz fogalom. Voltak régen bérházak, amik manapság már általában társasházak. Lehetne pl. így régi bérházak lakásai , vagy   volt bérlakások  stb.

régi építésű bérlakások.

Tény hogy régen a bérlakások lakbérei  nagyon alacsonyak voltak, még a karbantartás költségeit sem fedezték.

ű

De hát azok rabolt lakások voltak..

a derék kommunisták ugyan államosításnak nevezték, de mint írtam az inkább rablás volt.

Így bizony nagyon rászorulnak a felújításra azok a régi bérlakások.

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (97)
lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2016.08.19 0 0 97

Nem igazán értem mire megy ez ki, mivel nem tartozik a fórum témájához.????

Előzmény: Varek1 (96)
Varek1 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 96

Vagy nagypolgári !

Az is egy hívó szó !!

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (95)
lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2016.08.17 0 0 95

Régi bérű lakások??

Az a bizonyos belvárosi,de mondhatom úgy is, hogy polgári lakások. Lehet így értelmesebb, de még ezt senki nem kérdezte meg. 

Előzmény: Palási (94)
Palási Creative Commons License 2016.08.08 0 0 94

régi bérű lakásokra  

az vajon milyen lakás lehet ?

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (93)
lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2016.08.08 0 0 93

Mi is fontos a lakásfelújítás során, ami egyaránt a panel, családi, régi bérű lakásokra  is vonatkozik.?

Amikor nekikezd keresgélni a több száz, ezer lakás felújítással foglalkozó cégeket, elsőször is kérdezze körbe ismerőseit akik esetleg már újítottak a közel múltban.

Nem talál ismerősei között akkor keresgéljen fórumokon, közösségi oldalakon mert ott esetleg vissza jelzést is talál a cég munkájáról.

Következő az, hogy tudnia kell, hogy milyen munkálatokat szeretne elvégeztetni a kiválasztott céggel.Ugyanis ha csak részleges lakás felújítást tervez akkor lehet, azért lesz kicsit drága a munka díj, mert nem igazán éri meg a cégnek oda menni és megcsinálni.

Ezért keressen olyan csapatot aki részleges lakás felújítást is vállal.

Lehet úgy keresgélni lakásfelújításgyorsan, Budapesten, garanciával, Családi ház, régi bérű lakások felújítása.Sorolhatnám, de előre senkinek nem tudom az igényét, elképzelését.

Érdemes olyan csapatot kerecseni akivel jól tudnak kommunikálni rálát az elképzeléseire, és nem egy összegben vállalja a munkálatokat.Ugyanis akkor már nincs ingyenes árajánlat, érdekek a munka precíz kivitelezésére.

Kérjen részletes árajánlatot több cégtől, ugyanis nagyon nagy az árkülönbség.

Nem minden esetben az olcsó munka végzés és anyagok a jók mert az a kivitelezés, és a tartós állapotot is csökkentheti.

Ami nagyon fontos: Soha ne fizessen előre munka díjat, mert sok olyan vissza jelzést kapunk, hogy eltűnt a kivitelező.

http://www.lakasfelujitasgyorsan.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!