Keresés

Részletes keresés

telperion87 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 4326

Kedves Fórumozók!

Végzős hallgató vagyok és szakdolgozatomban a barlangturizmusról írok. Ehhez kapcsolódó kérdőívem kitöltéséhez kérek segítséget. A fórumra főleg e célból regisztráltam és mivel nem vagyok barlangász, tapasztalataikkal nagy segítséggel szolgálhatnak dolgozatom megírásához.

 

A kérdőív itt érhető el.

 

Segítségüket előre is köszönöm!

Tisztelettel: Szórád Patrícia

_ZE Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4325

Sajnos jól - de idén mindenki lemaradt, mert nem volt b2b gyaloglat, és a naptárban sem látom nyomát, hogy az év hátralévő részében lenne :-(

Előzmény: trollius (4322)
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4324

Köszönöm:)

 

Előzmény: trollius (4323)
trollius Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4323

Kabócának nagy-nagy gratula!

trollius Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4322

Szia Vagdalt!

 

Jól látom, h idén is lemaradtam a Barlangtól barlangig túráról?

 

 

Előzmény: Vagdalthús (4314)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.03.13 0 0 4321

Köszönöm!
Nekem viszont még eddig csak ebbe a barlangba sikerült eljutnom (pár sétálgatóst nem számítva), így összehasonlítási alapom nincs, csak azt tudom, hogy ezután nem csak a föld felett szeretnék túrázni :)

Előzmény: s7o1z3 (4320)
s7o1z3 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 4320

Gratulálok nagyon jó videó lett.Megmondom öszintén irigykedek is rendesen sajnos még nemvolt szerencsém ebbe a barlangba eljutni.Na de az élet kiszámithatatlan remélem egyszer csak sikerül.Barlangász üdvözlettel.

 

 

 

                                                                                                                                                 

Előzmény: annyi baj legyen (4319)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.03.12 0 0 4319

Egy kis videó tegnapról:

Nelson admirális Creative Commons License 2012.01.26 0 0 4318

A GUBACS alapfokút szervez február közepétől

 

http://www.gubacs.hu/tanfolyam/alapfoku.html

 

Létrástető Creative Commons License 2011.10.10 0 0 4317

Sziasztok!

A Marcel Loubens Barlangkutató Egyesület alapfokú barlangkutatói tanfolyamot indít az ősszel Miskolcon.
Első ingyenes túrája 2011. október 22-én (szombaton) lesz a Létrási-Vizes-barlangban.
A túra létszám korlátos maximum 12 fő a jelentkezés sorrendjében.

Elsősorban a Bükk környékéről várunk jelentkezőket


Itt a helyed, ha:
- …vonz a föld mélyének ismeretlen világa
- …szeretsz a természet kincseinek változatos formáiban gyönyörködni
- …szereted a kihívásokat, és szívesen fejlesztenéd saját képességeidet
- …szeretsz szabadidődben a hegyek között, a természetben lenni
- …szeretnéd elsajátítani a biztonságos barlangjárás fortélyait és technikai megoldásait
- …szívesen lennél tagja egy lelkes fiatalokból álló barlangkutató csapatnak
- (…no és persze nincs leküzdhetetlen klausztrofóbiád ;) )

Információ és jelentkezés: Sűrű Péternél szifon@mlbe.hu, 30/832-91-49

RoSto Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4316

 

Einhorn barlang - Ausztria

RoSto Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4315

 

Hermann barlang , Ausztria

Vagdalthús Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4314

Február első vasárnapján szoktuk rendezni ezt a teljesítménytúrát, de annyira sűrű a naptár, hogy nem találtunk jobb időpontot, így csak egy balaton-felvidéki túrával ütközik. De sosem lehet tudni valóban :-)

Előzmény: Ezüsthegyi (4312)
trollius Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4313

Köszi. Akkor majd figyelem a naptárban.

Jó túrákat addig is!

Előzmény: Vagdalthús (4311)
Ezüsthegyi Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4312

Látom, Te sem vagy túl optimista:) elméletileg most már márciusig elkészül, de mint tudjuk sosem lehet tudni...:)))

Előzmény: Vagdalthús (4311)
Vagdalthús Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4311

de, csak módosul, idén november utolsó vasárnapján lesz, mert felújítják a Szemlő fogadóépületét.

Előzmény: trollius (4310)
trollius Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4310

Szia Vagdalt!

 

Jól sejtem, hogy idén nem lesz megrendezve a Barlangtól barlangig tt?

 

Üdv, t

magarollemondo Creative Commons License 2011.01.18 0 0 4309

Bocs, tud erről valaki többet most?

Fontos lenne és a neten nem találko semmit

 

Előzmény: Törölt nick (4304)
BEBTE2 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 4308

E-mailen (bebte@index.hu) küldd el légy szíves a címedet!

Postán küldjük!

Előzmény: Vagdalthús (4307)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.11.24 0 0 4307

Nekem kell! Nagyon szeretem a helyet, bár már rég voltam.

Előzmény: BEBTE2 (4306)
BEBTE2 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 4306

Kedves Fórumozók!

 

Megjelent a Sátorkőpusztai-barlang monográfiája.

Ha érdekel benneteket, itt meg tudjátok nézni.

 

http://www.bebte.hu/documents/monografia.htm

 

A könyvet a bebte@index.hu címen tudjátok megrendelni.

 

Üdvözlettel, Lieber Tamás

20/396-7386

gyuzsi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4305
Nem, a tudom a régen olvastalak-ra volt... :)
Éppen valamelyik nap emlegettelek, hogy milyen rövid teljesítménytúrázás után milyen gyorsan megcsináltad a Kinizsi100-at.
Ja, amikor felvittem a 16 kg-os lányomat a hátamon a visegrádi várba, és túrázásról beszélgettem kiránduló partnerünkkel.

Kik kutatják a nézsai barlangot? Travyék? Lehet róla többet tudni?
Előzmény: Vagdalthús (4303)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4304
Sajna a Naszályi-víznyelőbarlang száját eltömítették és a barlangásztábort is megrongálták :-(( Már rendőrségi vizsgálat folyik.

Mi történt? :-(
Előzmény: Vagdalthús (4301)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4303

A tudom alatt az értendő, hogy hallottál a nézsai barlangról? valahol a Kő-hegyen van, a Cseres közelében állítólag.

 

Romhány? Ó, sokat túrázunk a környéken :-) A Fel a Naszályra túra céljai idén Nézsán voltak, 55-ös távot is rendeztünk.

Januárban pedig a romhányi csata 300. évfordulójára Nézsáról Romhányba szerveztünk emléktúrát.

Tavaly óta a környéken 40-45 km új jelzést festettünk fel, a sárga sáv már továbbmegy Romhányból Keszegig!

 

Csak a kirakott tábláink közül tűnt el 1-2 darab, pótolnunk kell majd.

Előzmény: gyuzsi (4302)
gyuzsi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4302
Tudom... :)

OFFtopic, csak Vagdaltnak: elköltöztem Dukáról Romhányba februárban, most egyedül nevelem Julcsit. Rengeteg a meló, otthon nincs is gépem, ezért a fórum nagyon kimaradt az utóbbi pár évben. Utoljára csak talán Veled voltam barlangban a Násznépben, amikor a Naszályon voltunk kirándulni. Még mindig a "magamat felvakarás és a túlélésért küzdés"ingoványos ösvényén járok.
Na,
ON
Szomorú ezt hallani a Naszályról. Lehet tudni valamit? Mikor történt? És mivel tömítették el?
Előzmény: Vagdalthús (4301)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4301

Üdv!

 

rég olvastalak :-) Mi hír?

Most nézek utána, Nézsa határában állítólag feltártak egy új barlangot, most kutatják.

 

Más.

Sajna a Naszályi-víznyelőbarlang száját eltömítették és a barlangásztábort is megrongálták :-(( Már rendőrségi vizsgálat folyik.

Előzmény: gyuzsi (4300)
gyuzsi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4300
Szia! A cserszegtomajiba kötéltechnika kell, ~50m mélyre kell lemenni, onnan egy kisebb labirintusba érsz. Nevével ellentétben csontszáraz, eléggé széndioxidos. Nagyon sok a kuszoda benne, ezek kötik össze a kisebb termeket. Színes ásványi kiválások vannak beljebb, úgyhogy érdekes barlang, és a kötéltechnika miatt egész napos elfoglaltságot adhat, ha többen mentek.
Üdv
Előzmény: nighttrain (4297)
Barbárka Creative Commons License 2010.09.17 0 0 4299
A Rákócziba bárki bemehet az NP-s túravezetővel, aki leperkálja az x-ezres belépődíjat.
Amúgy meg nem volt ott búvárhalál, csak (bulvár)szorulás.
Előzmény: nighttrain (4297)
angolfutár Creative Commons License 2010.08.07 0 0 4298
Már nem kell hatósági engedély, a József főherceg (Magura) barlang is nemrég még be volt zárva, és csak a barlangőr nyitotta ki, és csak vele lehetett bejárni.

Ma már nyitva van újra és szabadon járható, (biztos nem volt pénz az őrökre, nem tudom...) de a természetvédelmi őrök ellenőrzik, hogy nem e követünk el természetkárosítást.

Külön szabályokat határoztak meg a denevérek lakta barlangokra, amit be kell tartani, de látogathatóak azok barlangok is.
Előzmény: Ezüsthegyi (4295)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.07 0 0 4297
Ami nagyon szép és könnyű séta az az Esztramos-hegyi Rákóczi-barlang, Az aggteleki barlangnál (legalábbis a középtúrán látottaknál) sokkalta érintetlenebb és páratlanul gazdag képződményekben. Az eleje egy régi tárnában vezet, utána egy kiágazás megy lefele, gyönyörű mélykék barlangi tó van a cseppkövek alatt, amelyeket itt enki nem tördelt le/kormozott be.. A barlangi búvárok között nagy a halandóság:( Legalábbis kedvenc szpeleológusom szerint. Viszont legalább úgy halnak meg, hogy olyan csodákat láttak, amit nagyon kevesen.

JA és ide-szerencsére - mert így nem árasztja el a lakkcipős "túristák" áradata- nem annyira egyszerű bejutni, csak alkalmanként van oda csoportvezetés.

Olyan, ami igazán érdekes, az általában nem szem előtt van logikusan, hanem mindenféle kürtőkön, szűk járatokon vezet oda az út.

Ahova szeretnék eljutni, az cserszegtomaji kútbarlang, azon kívül Villány mellett van egy barlang, ahova nagyon nehéz bejutni. Aki volt ezeken a helyeken, annak várom a beszámolóját:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!