Keresés

Részletes keresés

dyliget Creative Commons License 2023.10.27 0 0 6677

1 év múlva ki is pusztult mind a kettő. Az egyik helyére ültettem egy Golden Sunset lombhullató rododendron, az még két éve él.

Előzmény: dyliget (6672)
Rodonn Creative Commons License 2023.03.02 0 0 6676

Él még a topic?

Újdonsült rododendron rajongó vagyok, és most találtam ide. 

Szeretnék kérdezni a rododendronok nevelésével kapcsolatba a gyakorlottabbaktól. 

ZsuR Creative Commons License 2020.10.21 0 0 6675

Nagyon szeretnek illatosat!!!  Orokzold is?

 

Előzmény: dyliget (6672)
dyliget Creative Commons License 2020.06.01 0 0 6674

Tényleg nagyon szép a növényanyaguk, és egyre profibban csomagolnak. Sértetlenül jött meg minden növény, pedig valamilyen szállító cég hozta. Minden cserép tetejére tettek egy filckorongot, ami a földet teljesen betakarta. Először azt hittem, a szállítás miatt, aztán rájöttem, hogy az a mulcs, és rajta kell hagyni.

Rhododendronban verhetetlenek, de ahogy látom, egy csomó más növénnyel is foglalkoznak, szépen bővítik a kínálatot.

Előzmény: margo1958 (6673)
margo1958 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 6673

Gyönyörű példány! Szépséges! Most virít a Nabucco is, igaz már a vágát járja. Én is a Füvészkertből rendeltem azt is. Csak ajánlani tudom őket mindenkinek.

 

Előzmény: dyliget (6672)
dyliget Creative Commons License 2020.05.25 0 0 6672

A Nabucco most virágzik?

Nekem nagy örömöm most a Daviesii, fehér virágai messzire illatoznak. 1 hónapja ültettem, a szombathelyi Füvészkertből vettem, nagyon meg vagyok velük elégedve.

Előzmény: margo1958 (6666)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.24 0 0 6671

Ezt a kettot mindig keverem: Roseum Elegans and English Roseum... Az elegans az lilas rozsazin, az english az meg rozsaszin roszaszin... de nagyok kozel allnak egymashoz.  A soveny elso otje English, a masodik otje Roseum :)).  Roseumbol van meg az elso kertben is - kedvelem, szep magas, szeles es tomor.  

Előzmény: margo1958 (6670)
margo1958 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 6670

Nagyon szépek! Nekem is van egy bokor Roseum Elegáns, ami minden évben bőségesen, megbízhatóan virágzik.

Előzmény: ZsuR (6668)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.22 0 1 6669

Iden sokkal kevesebb a virag - viszont nottek mar most uj hajtasok, nem is kicsit...

ZsuR Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6668

Jajj de sajnalom - ez a soveny van videon.  Az elso fele English Roseum a masodik fele ROseum Elegans.

Minden evben nagyon varom a viragzasukat, altalaban a jo ido kezdetet jelenti. Mot is...

Előzmény: margo1958 (6665)
margo1958 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6667

Az egyetlen inkarho rodim, amit anno Marcel Menard néven vettem a Baumaxban (Sajnos nálunk megszünt ez az áruház, pedig imádtam ott vásárolgatni). Most is, mint minden évben gyönyörűséges. Nem is tudom megszámolni a virágát, de minimum 60 darab van rajta. Majd akkor számolom mikor törögetem ki a virágát. Nem tudom rendesen fotózni őt sem, mint a Nova Zemblát.   

margo1958 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6666

A Gibraltar gyönyörű, de csak nagyon enyhén illatos. Aminek csodás illata van az a Azalea Golden Ligts!  vagy nagyon finom illata van még a 'Cannos Double-nek is, ráadásul az gyönyörű is.  Nekem most a nagy kedvencem a Nabucco, neki is finom illata van.  A színe olyan csodás bársonyos mélypiros.

Előzmény: dyliget (6650)
margo1958 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6665

Sajnos nem tudom megnyitni!

Előzmény: ZsuR (6661)
margo1958 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6664

Ne keseredj el, ha a növény fejlődik, akkor nincs semmi gond vele. A rhododendronoknak nincs nagy gyökérzetük. Te megadsz neki mindent, amit csak lehet. 

Az én Rhododendron Hybrid Roseum Elegans-om most ilyen, és a gyökere még évekig biztosan nem fogja kinőni ezt a konténert.  

Előzmény: Leush01 (6651)
margo1958 Creative Commons License 2020.05.21 0 1 6663

Rhododendron Cunningham's White, legalábbis annak vettem. sajnos sokszor nem megbízhatóak a ráírt nevek! Most ilyen az egyik bokor, azt hittem hogy el fog pusztulni, de a végére összeszedte magát.  Amásik bokor szebb, egészségesebb virágokat hozott.    

Jövőre a tiéd is több virágot fog hozni, és évről évre szebb lesz. 

Előzmény: dyliget (6659)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6662

...rhodo...

Előzmény: ZsuR (6661)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6661

...ekezdodott a viragzasa a rhoso sovenynek... 

 

https://studio.youtube.com/video/b2zupbO_SkQ/edit

Leush01 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 6660

Csak amikor átültetem. 

Előzmény: dyliget (6652)
dyliget Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6659

Jól látom, hogy ez egy Madame Masson?

Az enyém ilyen most, 2 virágzatot hozott (tavaly ősszel vettem):

 

Előzmény: margo1958 (6649)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6658

...vagy az sem... reges regen vettem 10 tiszafa csemetet, ami "oszlopo"-nak volt cimkezve... hat... egyik sem volt az... mind terulo volt... csalodtam, de megbaratkoztam veluk... 

Előzmény: dyliget (6657)
dyliget Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6657

Hát az az igazság, hogy az ilyen Lidl, Aldi meg hasonló helyeken nem érdemes növényeket venni, mert érhetik az embert meglepetések.

A legfőbb hiány, hogy nincs fajtanév. Sőt, sokszor fajnév se! Így aztán nem lehet tudni, mi várható attól a növénytől.

Szóval a faiskola az, ami megbízható.

Előzmény: Mrs. von Bernau (6655)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.07 0 0 6656

En bizom a nevekben.  Megnezem az interneten, mit irnak rola.  Aztan megveszem.  Eddig meg - ha mindent betartttam - sikerultek.  Par bokrom elment meg a kezdeten, mert felreertettem dolgokat, pl az arnyek kedvelo igazan arnyek turokent viselkedett, nagyon keves arnyekot viselnek el - es nem fejlotdtek a legjobban arnyekosban.

 

Ahol nem szerettek, azokat atultettem. 

 

A rhodoknak szoktam adni tapanyagot - mert nem annyira savanyu a fold mar mint regen volt, a sok mulch lugosabba tette. 

 

Jol elvannak, keves a betegseg.  Van egy kicsi es oreg bokrom, azt mindig ragta valami - a levelet - de a viragjai hatalmasok voltak. A levelet meg nem tudtam meggyogyitani...

 

Most valami miatt tekeredik par uj level, a rhodokon is a hortenziakon is.  Utana kell neznem, mit tehetet veluk...

 

Batorsagot!  Probald ki oket!

Előzmény: Mrs. von Bernau (6655)
Mrs. von Bernau Creative Commons License 2020.05.07 0 0 6655

Nézegettem a feltett fotókat,meg az utóbbi hozzászólásokat és az örökzöld Rhododendronokról eszembe jutott, hogy nagyon hasonlókat láttam a Lidl-ben tavaly. Hatalmas , élénk színű virágok, haragoszöld levéllel, de nem mertem megvenni. Többek között azért,mert nem volt ráírva, hogy mennyire fagytűrőek. Nekem egy fantázianév, amit a cimkéjére írnak, nem mond semmit. Aztán az élettartamukban sem bíztam meg, valahogy azt gondoltam az ilyen bevásárlóközpontban árult Rhododendronok csak egy Anyák napi felköszöntés , vagy egy névnapi köszöntés időtartamáig tartanak ki, mármint amennyi időre "feltuningolták" őket, aztán kidobhatóak.

Mi az igazság?

 

ZsuR Creative Commons License 2020.05.06 0 1 6654

Koszonik a rhodok :))

 

Nalam is elofordult mar, hogy virag helyett levelet hoznak - valami meggondolasra keszitette oket... nem tudom en sem mi.

 

A pondorodes... bele kell nezni mit mond a sok internetes kerteszet rola...

Előzmény: margo1958 (6647)
ZsuR Creative Commons License 2020.05.06 0 0 6653

Hasonlitsd ossze mibol mennyi van bennuk... az segit eldonteni.

Előzmény: dyliget (6646)
dyliget Creative Commons License 2020.05.06 0 0 6652

Te mindig kiszedegeted a növényt a cserépből, megnézni hogy mekkora a gyökere?

Előzmény: Leush01 (6651)
Leush01 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 6651

Kedves tapasztalt rhododendron tulajdonosok, tudnátok segíteni? 3 éves "mentett" rhododendronom sokat nőtt, mióta nálunk van, szépen virágzott is minden évben. Nem ültettük szabadföldbe, mert csak nehezen tudnánk élhetővé tenni számára. A fő problémám az, hogy tavasz elején ültettem át másodjára, eggyel nagyobb cserépbe, és szomorúan állapítottam meg, hogy a gyökérzete semmit nem fejlődött a 3 évvel ezelőtti állapothoz képest, a legelső cserép formáját vette fel, és nem változott, nem nőtt, nem terebélyesedett semmilyen irányban. :( Az első átültetés után azt hittem ez alakul majd, de most láttam, hogy azóta sem történt semmi, mintha most vettem volna ki az eredeti cserepéből. A növény jelentősen nőtt, de ez a gyökérzet elkeserítő. Mit tehetnék érte? Esővízzel locsoljuk, rhododendron földben van a kezdetektől, tápot is kapott. Hozzáteszem, a levelei is satnyultak, világosodtak az elmúlt évben (most vettem vasoldatot, megpróbálkozom vele), de tele van virágbimbóval, már kezdenek nyílni, mintha nem is érdekelné, hogy alig vannak gyökerei. Köszönöm a tanácsokat, segítséget!
A kép tavalyi. 

dyliget Creative Commons License 2020.05.05 0 0 6650

A Gibraltár ilyen gyönyörű lesz? És illatos is, ugye? Hú, már alig várom, hogy az enyém is virágozzon, tavaly ősszel ültettem.

Eleinte én is Persilt akartam, de aztán lemondtam róla. Fehér Daviesii-t egy hónapja vettem, már valami mozgolódik a rügyeiben, állítólag illatos lesz.

Viszont a Csárdás egész biztosan fog virágozni, igaz, csak 1 virágbimbója van, de én már azt is megszagoltam.

Előzmény: margo1958 (6648)
margo1958 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 6649

 Látni a virágokon hogy ezek sem teljesen egészségesek. Ő pl. tavaly ilyen volt. 

A lombhullatós fehérem (Persil) nagyon adja magát!   Szép egészséges virágai vannak.

 

margo1958 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 6648

Nem tudom hogy jó-e neki az orchidea tápoldat, de az általános biztosan. Nagyon szeretik a csalán ázalékot is. Éveken keresztül Volldüngerrel locsoltam őket, nekem nagyon bevált. Az utóbbi két évben kapnak speciális rhododendron tápot, de nem találom jobbnak. Visszatérek a jól beválthoz.

A Gibraltárom talán a leghűségesebbem, imádom. Érdemes lombhullatókkal is megbarátkozni, nincsenek olyan kényesek.

Előzmény: dyliget (6646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!