Keresés

Részletes keresés

ÁkosBP Creative Commons License 2005.08.17 0 0 42
Hello , itt lesznek majd "Fogas" filmek , ha érdekel valakit ....

http://www.bringavideo.atw.hu/
raycoon Creative Commons License 2005.07.06 0 0 41
OFF:
Nem nagyon szeretek belepofázni mások dolgába, de az itt írok közül többen egyet értettek abban, hogy a környéken lévő biciklizést hülyeség betiltani, így a fogasozást is, ellenben a DH-sok jobb lenne, ha nem tennék tönkre a helyet, mint természet..

Ehhez képest megkérdezni, egy a kerékpározás és fogasozás tiltása ellen tiltakozó fórumban, hogy merre is kellene "lesiklani", eléggé off topic..

Nem mintha pörögne a fórum és zavarna ez valakit.. :-)

ON:

rc
Előzmény: aero-wrx (39)
aero-wrx Creative Commons License 2005.07.04 0 0 40
és szted meddig lesz elég a mostani, egyszerű bicóm? tél körül tervezek egy cserét.
nem fogja megadni magát idő előtt egy rosszabb bicó?
aero-wrx Creative Commons License 2005.07.04 0 0 39
csak elég megterhelő ám hogy csepelről bejárni fogasozni... hadd legyen már meg nekem is az az élmény hogy legaláb akkor pihenhessek kicsit ha már 20 km-re lakom a fogas aljától!
inkább a helybéli gazdag gyerekek másszanak, nekik úgyse árt:)))

mért baj hogy biciklisek vannak a fogason?
ma is mentem rajta, iszonyat jó ott menni, megéri bejárni, még csepelről is!!!

hol lehet jól menni? merre vannakjó pályák? [ én még csak 2-t ismerek, érdekelne merre vannak jók ]

oolvastam valahol hogy lehet a libegő menti részen is lefele gurulni, az merre vezet?
Előzmény: kivi (38)
kivi Creative Commons License 2005.07.03 0 0 38
Láttam a másik topicban a bringádat. Azzal simán fel lehetne tekerni a hegyre. Mi általában így csináljuk, és nem fogasozunk. Felfelé erősödik az ember, és lefelé pedig élvezi hogy önerőből jutott fel oda, ahonnan épp lezúg.
Előzmény: aero-wrx (37)
aero-wrx Creative Commons License 2005.07.02 0 0 37
fogasozik valaki az itt írók közül?
én most kezdtem el igaz egyszerű bringával de így is király volt!!

aki jár fogasozni merre tud jó pályákat mondani ami nem oylan veszélyes?
kunkorcsiga Creative Commons License 2005.06.28 0 0 36
Oupsz. Ezt az előzőt nem én írtam be. Ez hogyan lehetséges? Úgy értem, feltörheti valaki a jelszavamat?
kunkorcsiga Creative Commons License 2005.06.15 0 0 35

Kurva anyádat Demszky!

 

Don Palesz Creative Commons License 2005.01.12 0 0 34
Itt is csupán arról van szó, hogy a kisstílü "természetpusztítást" "büntetik" csak, a nagy fölött meg szemet hunynak (pl lakóparképítésekkor sokszor több milliárd Ft-os kárt okoznak a természetben - büntetlenül)
Előzmény: Dj.Atis (32)
Don Palesz Creative Commons License 2005.01.12 0 0 33
Tegnap bringával föltekertem a János hegyre, úgyhogy Demszky elvtárs bekaphatja:)
Dj.Atis Creative Commons License 2004.11.12 0 0 32

Véleményem szerint ez a kerékpárkitiltás önmagában elég képtelen ötlet: oké, a BKV azt mondja, hogy innentől kezdve, az erdő védelme érdekében, nincs bicikliszállítás, a kocsikba visszahejezik az eltávolított üléseket, stb. És? Amikor a nyár végén nem volt fogas, a déhások még a pótlóbuszra is felszálltak. Szerintem ezzel kb annyit érnének el, hogy a normális bringások kiszorulnak a fogasról, az

mtb -sek pedig a tilalom ellenére ugyanúgy felszállnának, mint eddig. A biztonsági őr nem engedi felszállni őket a városmajorban? Felszállnak János- kórháznál. Ott sem? Akkor Orgonásnál. Mivel más lehetőség nincs, nekik még az is megéri, ha a Művész útnál szállnak fel. Akkor a biztonsági őrök legyenek inkább a járműveken, és ne engedjenek felszállni egyetlen bringást sem? Ez megoldás lenne Demszky bácsinak, de egyrészt azt az őrt gondolom nem ő fizetné a zsebpénzéből, másrészt, ha már a fogason van az őr, megtehetné, hogy nem tilt ki minden biciklist, csak a láthatóan természetkárosító gurulásra alkalmas géppel érkezőket.

 

(Demszky és a budai erdők védelme: nagyjából mekkora zöldterületet is építhettek be, mennyivel csökkent az általa oly értékesnek tartott erdők mérete, mióta ő a polgármester, csak kb...?) 

  

Feetlover Creative Commons License 2004.11.03 0 0 31
Oké, elolvasom.
Előzmény: R0fike (29)
Dimage Dani Creative Commons License 2004.11.02 0 0 30
Nem veszek ilyesmit, mi van benne?
Előzmény: R0fike (29)
R0fike Creative Commons License 2004.11.02 0 0 29
Sziasztok!

Az októberi bike magazinban van egy cikk a fogassal kapcsolatban.

Ha még nem olvastátok, ajánlom, olvassátok el.

messengerina Creative Commons License 2004.08.25 0 0 28

Természetesen. Valamint egyetértek a második mondattal is.

Ergo a műmájerek a normál bringások és az "igazi" dh-sok renoméját is rontják.

 

Úgy gondolom mindenesetre, hogy a probléma nem kezelhető. Valszeg senki nem járhat Fogassal, a kitartóbb műarcokmajd átszoknak máshová, vagy megerőszakolják a 90-es és a 21-es buszok vezetőit... satöbbi. :-(

Vagy vesznek rendes montit és feltekernek az Istenhegyi úton. :) Bár ezt kétlem.

Előzmény: kivi (27)
kivi Creative Commons License 2004.08.25 0 0 27
Ugye azt azért te is tudod, hogy egy _igazi_ DH kerékpárral nem lehet feltekerni az Istenhegyin? Az más kérdés, hogy a fogasozók 95%-a műmájer, és semmi közük a DH-hoz mint kőkemény sporthoz.
Előzmény: messengerina (26)
messengerina Creative Commons License 2004.08.25 0 0 26

Barátom tegnap jött értem kocsival a Csillebércre. Ő is mesélte, hogy látott egy csomó ún. "dh"-st (csak azért "ún." mert szvsz az igazi sportolók feltekernek, csak a divatmajom hülyegyerekek nyafognak a Fogassal...), akik szenvedő arccal tekertek felfelé belassítva ezzel az autósforgalmat a mellékutakon. De hagyján, látott bringával autót lestoppolni is srácot... :-)

 

Az általad leírt magatartás a kiccsávók részéről sajnos kortünet. :-( Én sem bírom őket, a legtöbb (tisztelet a kivételnek!) anyuci-apuci gazdag hülyegyereke, aki azt hiszi, hogy a vagánysággal lesz felnőttebb 14 évesen és a "tisztelet" szó jelentését nem ismeri.

Sajnálom a Fogas vezetőit, munkatársait... és azokat a normál júzereket (öreg néni vagy kisgyerekes család bicajjal), akik ezek miatt a gyerekek miatt maradnak majd le a Fogasról. :-(

 

Szvsz kellene vmi kompromissszumot kötni és megoldást találni. Persze ehhez közlekedési kultúra kialakítása lenne a legelső, azt meg már gyerekkortól illenék tanítani, ugyanúgy, mint a matekot...

 

Gyé - tégy valamit!

Előzmény: HáBé (25)
HáBé Creative Commons License 2004.08.24 0 0 25

Gratulálok a kedves dh-s urak(?)-nak újfent!

 

Ma délután műszaki okokból két Fogas nem tudott felmenni Svábhegyig (áramszünet miatt), csak Esze Tamás Iskoláig (gyk: Erdei iskola alatt van a betáplálási szakaszhatár).

 

Ez nagyon kiboritotta szegény gyermekeket, ezért kénytelenek voltak a 63-as kocsi két ülését feltépni, majd a kocsi oldalát leköpködni.

 

Továbbá ma az Üzemvezető úr hamvábahullott kísérletet tett a kulturált elbeszélgetésre. Hasonlóképp járt, mint én a múltkor. Visszapofáztak neki, elküldték a p***-ba, követelőztek korunk hősei, stb...

 

Gyékapitány, mit szólsz mindehhez?

Nem kéne valamit lépni/lépned már???

 

Üdv: HB

Labzo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 24
Csak egy pofont? Egy kinzókamra jobb lenne!
Előzmény: messengerina (23)
messengerina Creative Commons License 2004.08.12 0 0 23
Adtál a sz*rnak egy pofont...
Előzmény: Gyékapitány (21)
Labzo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 22
Vettem észre...!
Előzmény: Gyékapitány (21)
Gyékapitány Creative Commons License 2004.08.09 0 0 21
Leálltam egyenlőre a témával.
Labzo Creative Commons License 2004.08.06 0 0 20
A vezetők hülyék!
Csődbe juttatni tudják, de a problémát megoldani - azt már nem (helyette csak a buxájukat növelik)!
Őszintén, Demszky tipikus magyar politikus:
nem érdekli a lakókat, csak ő maga!
Az a plussz vonaljegyből származó bevételtől most a BKV-nak el kell esnie? Nem hogy a járműveit lecseréljék, hanem megszigorítsák rajta a közlekedést, pontosabban a kétkerekűeket tiltsák ki. Ez hülyeség!
Nem tudják jól megindokolni, hogy miért, helyette csak hülye általanosításokból mondják ezt! Az autóik hidrogéncellásak, hogy nagyon a környezetet akarják kímélni (azonban a zaja akkora, hogy még váratni kéne a forgalomba állítására)!
Nem nagyon hinném, hogy a döntéshozojuk egyáltalán tapasztalják a súlyát!
Én a kampányt, vagy mi a csudát aláírom, hogy ezzel is támogatva titeket!
Gyékapitány Creative Commons License 2004.08.06 0 0 19

Tisztelt Gyulafi László Úr!

Társaságunkhoz érkezett, Fogaskerekűn való kerékpárszállítással kapcsolatos levelét köszönjük.

Szíves tájékoztatásul elmondjuk, hogy Demszky Gábor, Főpolgármester Úr nyilatkozta a médiának, hogy a Fogaskerekű Vasúton be kellene tiltani a kerékpárszállítást, a zöld területek védelme érdekében. Erről pontos információt nem tudunk adni, távlati terv, mely még nem biztos, hogy megvalósul.

 

Üdvözlettel:
Szüts Katalin
Ügyfélszolgálat-vezető

feladó: Ügyfélszolgálati Iroda (FK) <UegyfelszolgalatiIroda@bkv.hu>

reTek Creative Commons License 2004.08.05 0 0 18
Itt nem csak erről az egy hegyről van szó... Holnap lehet h a pilisre is uaezt fogják mondani. csak a gpkocsiutat használhatod. Én outis vagyok, közelébe sem megyek a dh-s terepnek, de ha kitiltanának egy hegyről (mert itt nem a fogason van a hangsúly, lsd riport) én is kajabálnék.
Csináljanak pályát. Vagy hasznos az a sok szmogonfelnőtt, asztmás-girhes keszeg-gyerek?
Előzmény: lbence (15)
messengerina Creative Commons License 2004.08.04 0 0 17

A Kerékpáros Topik 2.0-ban már volt erről szó.

Valahol mindenkinek igaza van.

A szigorítással a normális bringásokat büntetik (magam is annak vallom magam és simán feltekerek a hegyre, engem a Fogas ebből a szempontból nem érdekel), de szvsz azokat a kis p*cs*ket (sajna ezt kell írjam), akik miatt az intézkedés történik/történt fogja legkevésbé érdekelni a dolog. Sajna többször találkoztam "nagyarcú" 13-18 éves korosztállyal a Fogason (gyalogosként) és sajnos elenyésző részük állt normálisan a közlekedéshez. Tudjátok, ha őket nézem, az én zsebemben is kinyílik a bicska. De igenis vannak normális júzerek... és ezt sem szabadna figyelmen kívül hagyni.

 

Amúgy pedig: valszeg mindenki magasról letojja mi mit akarunk. "Bizonyára" van vmi nyomós oka az intézkedésnek. Ezen pörögni nem tudom mennyire érdemes... :-///

 

 

Más.  Kijelölt terep az erdőkben nemigen van, ez alól kivétel a Pilis, de ott is nagy csatározások, egyezkedések árán ment bele a DINPI és/vagy az erdészet ebbe az egész témába. Van erdőtörvény, a szerint nem lehetne egyáltalán bringázni az erdőkben. A DunaMaratonra (mely bringás rendezvény, kb 1500 fő indult rajta) meghívtak egy környezetvédő főakárkit (most nem jut eszembe pontosan, de a KT2.0-ban le volt írva ki volt), akinek megmutatták, hogy az erdei utak szabályos használatával nem megy tönkre az erdő. Annál inkább tönkrevágják az erdészeti gépek és a motorosok... :-( Sajnos ez van.

 

További balesetmentes közlekedést és szép nyarat mindenkinek!

Gyékapitány Creative Commons License 2004.08.04 0 0 16

Láthatod Te is, mennyien járnak munkába a hegyről.

Ez kibaszás velük-persze velünk is. Néni is van-volt, aki esténként a kormányra akasztotta a bevásárlószatyrokat

 

Én oké, feltekerek, de velük ki a fasz törödik?

Előzmény: lbence (15)
lbence Creative Commons License 2004.08.04 0 0 15
Nagyon ra vagy kattanva a temara. Csak tudnam, miert. Tenyleg faj azt a 3-4 km-t feltekerni, vagy mi az isten?
Előzmény: Gyékapitány (13)
Snakeins Creative Commons License 2004.08.04 0 0 14

Ez korrektnak tűnik.

 

Egy polgármesternek egy demokráciában nem lehet beleszólása, hogy egy válalat hogy működjön, legfeljebb a BKV vezetősége hozhatna korlátozó intézkedéseket, indokolt esetben.

Előzmény: Gyékapitány (13)
Gyékapitány Creative Commons License 2004.08.04 0 0 13

Tisztelt Gyulafi Úr!

A kerékpárszállitás témájában a BKV Rt. válasza a mérvadó.

De szives tájékoztatásul közlöm, hogy a Fogaskerekű Vasúton a kerékpárszállitás nem törvény adta lehetőség (tehát nem jár alanyi jogon), hanem kiegészitő szolgáltatás, amely 1 db vonaljegy külön érvénesitésével vehető igénybe.
Továbbá felhivom szives figyelmét, hogy a Közlekedési Főfelügyelet hatátozata értelmében az SGP fogaskerekű motorvonat vezérlő-pótkocsijának völgyfelőli harmada foglalható el kerékpárokkal, a kerékpárok ki- és berakodása (ez nem a kerékpárral való beállást jelenti) csak a völgyoldali oldalajtókon át történhet. A pótkocsi utasterének kétharmadát, a hegyoldali peront, valamint a motorkocsi egészét a "gyalogos" utasok részére szabadon kell hagyni. Ez az elmélet.

Köszönöm figyelmét, tisztelettel:
Hajtó Bálint
közlekedésmérnök-webmester

________________________________

Feladó: Pajtás túracsapat [mailto:expedicio-tours@freeweb.hu]
Küldve: 2004. 08. 03., K 7:47
Címzett: bkvrt@bkv.hu; Hajto Balint
Tárgy: kerékpárszállítás

 

Kérem, tájékoztassanak arról, szállíthatok-e a törvény jelenlegi
szabályozása mellett kerékpárt a fogason?

Úgy tudom, tervezve van ennek megtiltása, de azt még nem fogadta el a
törvény.

Jelen esetben-kérem dátummal megjelölni- hogy áll a helyzet?

 

Köszönöm válaszukat: Gyulafi László-Hajtás Pajtás Futárszolgálat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!