Keresés

Részletes keresés

LSVF Creative Commons License 28 órája 0 0 62352
Nekem 1.1
Mivel is tud többet a 2.2?
Ha nem sokkal,akkor tuti nem jáccok vele.
Előzmény: Mohawe (62351)
Mohawe Creative Commons License 3 napja 0 0 62351

Meg is van,2.2-es.Köszi.

Előzmény: LSVF (62350)
LSVF Creative Commons License 3 napja 0 0 62350
Menü, csavarkulcs, verzioszám kijelzese.
Ott lesz elvileg.
Előzmény: Mohawe (62349)
Mohawe Creative Commons License 3 napja 0 0 62349

Hello,fz 300 nál hol lehet megnézni,hogy hányas számú szoftver fut rajta?Egy videón többen ajánlották valakinek a 2.2 -re frissíteni.Kb 10 hónapos a gépem,de nem tudom ezen melyik van.

POCIHONyas Creative Commons License 2019.08.10 0 0 62348

Az  nem az én gépem ,csak próbáltam prezentálni hogy kellene működnie

Előzmény: kgaboroo (62347)
kgaboroo Creative Commons License 2019.08.09 0 0 62347
A második képen is működik a kijelző becsukott állapotban. Akkor mi nem működik?
Előzmény: POCIHONyas (62346)
POCIHONyas Creative Commons License 2019.08.09 0 0 62346

Igen az működik,de úgy mint a 2. képen becsukott kijelzővel nem működik.

Előzmény: kgaboroo (62345)
kgaboroo Creative Commons License 2019.08.09 0 0 62345
Az F4/LFV gombbal tudsz választani vagy csak kijelző, vagy csak nézőke vagy automata mód között.
Előzmény: POCIHONyas (62344)
POCIHONyas Creative Commons License 2019.08.09 0 0 62344

Működik ez a funkció rajta,csak ha becsukom a kijelzőt elalszik. 

Tehát kinyitva ok minden, de becsukva nem tudom a kijelzőt használni

Előzmény: LSVF (62342)
LSVF Creative Commons License 2019.08.08 0 0 62343

Az egyetlen amit utálok az fz 300-ba, hogy időnként - ha nyitva a kijelző - elugrik középről az af-kocka a kijelző szélére....pöcsölős visszajácccani...

Lehet belenyúlok véletlen a kijelzőbe csak nem veszem észre...??

Párszor már beszoptam...egyszer pont rosszkor.

LSVF Creative Commons License 2019.08.08 0 0 62342

Ha a kijelző nyitva és fotóznál, akkor kikapcsol ha belenézel a keresőbe, a kereső alatt

van egy érzékelő.

Ha belenézel kikapcsol, ha nem akkor aktív és lehet látni az élőképet.

Próbáld ki, csak fogod és a kereső elé teszed közel az ujjad, nyitott kijelzővel.

Nekem legalábbis ezt csinálja. Jó ötlet szerintem.

Elvileg nem lehetne baja.

Én is használtan vettem, nálam OK a gép.

Előzmény: POCIHONyas (62329)
kgaboroo Creative Commons License 2019.08.06 0 0 62341
Nem kell az objektíveket mindig cserélgetni. Általános használatra tökéletes a kit 12-60-as. Ha meg véletlenül meszebbre akarsz fotózni akkor cseréled.
Előzmény: Mohawe (62340)
Mohawe Creative Commons License 2019.08.06 0 0 62340

A g80-ason én is agyalok,de az obik cserélgetésére még rá kéne magamat állítani.A 12-60 kitobival néztem,plusz hozzá egy olympus 75-300-as telét.

Előzmény: kgaboroo (62339)
kgaboroo Creative Commons License 2019.08.06 0 0 62339

Az FZ300 nem rossz gép és bajnok is lehetne ha minimum 4/3-as szenzora lenne. Eladtam a TZ200-at ami egy tökéletes kis gép volt az 1-es szenzorával. Eladtam mert úgy éreztem, hogy kicsi a kezeimhez. Sosem találtam meg a jó fogást rajta. Pedig valóban jó képeket csinált.

Vettem helyette egy FZ2000-est. Ez meg túl nehéz volt és nem volt jó a súlyelosztása. Volt rajta fogás de ha hüvelykujjal matattam a gombokon akkor ki akart fordulni a kezemből. Ebbe sem raktak nagyobb szenzort, maradtak az 1-esnél. Videóra volt inkább tervezve a gép mert a 4K videót tényleg profin tolta. De 24 órán belül visszavittem a boltba és rendeltem egy G80-ast.

Ez szintén por és cseppálló viszont már 4/3-as szenzorral van és cserélhető objektíves. Kissebb mint az FZ300-as, nagyon jó fogással és súlyelosztással. Dupla stabilizátorral, van az optikában és van a gépben is. A 4K videójából olyan képkockákat lehet kivenni, hogy beszarás. A full HD videónál működik a dupla stabilizátor és gyakorlatilag futhatsz is videózás közben.

De az biztos, hogy a nagyobb szenzor sokkal de sokkal többet érne az FZ300-ban. Nem is lenne sokkal drágább.

Előzmény: Mohawe (62338)
Mohawe Creative Commons License 2019.08.06 0 0 62338

Bár én még nem csináltam éjszakai képeket,itt van néhány,ami az fz 300-al készült.Annyira nem rosszak.https://500px.com/search?submit=Elk%C3%BCld%C3%A9s&q=panasonic+fz300&type=photos

Rendszer.hiba Creative Commons License 2019.08.03 0 0 62337

Szia! Köszönöm. :)

Cserélhető obist nem vágyom, így akkor maradok a Canon SX70-nél, amit Te is befutónak mondtál. "Játszani" és napközbeni fotózásra egészen biztosan jó lesz.  :))
A P20Pro meg marad általános lődözésre. :)

Előzmény: kgaboroo (62336)
kgaboroo Creative Commons License 2019.08.03 0 0 62336
Nos....kis képérzékelő szenzorokkal nem fogsz érdemleges esti fotókat csinálni. A vakus esti képek meg olyanok amilyenek. Nincs gond a cserélhető objektíves gépekkel. Egy jó objektív kell hozzá és sosem kell cserélgetned. A tűéles képek max 5x-ös nagyításig garantáltak. Afölött már közbeszól a távolság, a levegő vibrálása, a kéz stabilitása stb. Milliós objektívek sem tehetnek semmit sem azellen ha földfelszín felett kell nagyobb távból fotózni. Nagy szenzoros milc gép egy jó optikával már jól használható. De a messzire ellátó gép távcső helyett jó, képminőség nincs az olcsóbb kategóriában. A kettő közötti kompromisszum talán a Nikon Coolpix P1000-es. Böszme messzire ellát, viszonylag jó kép félzoomig de mocsok nagy és nehéz. Minimum 4/3-as szenzor, ezt tudja a G80, és hozzá egy 14-140-es objektív. Ez bőven elég általános használatra és megfelelő beállításokkal remek képek. Neked kell eldöntened, hogy mire kell a gép. Vagy veszel egy Samsung S10+ telót és fotózhatsz általánosan. Igaz, hogy nincs rajta elég zoom de ha közelebb mész akkor egészen jó képeket lehet vele csinálni. :-)
Előzmény: Rendszer.hiba (62335)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2019.08.03 0 0 62335

Valójában több lovat szeretnék egy hátsóval megülni. :)) 

Mert jó lenne távolra ellátni, viszont szeretnék normálisabb esti és benti fotókat készíteni. Ez utóbbit egy plusz vaku használatával is segíteném. Jól sejtem, hogy Canonhoz csak külső rendszervakú csatlakoztatható, míg az FZ300 asra rá is lehet tenni akár?

Természetesen a kompromisszumok felvállalása sincsen ellenemre, még ha magasabb árkategória felé is kell elkacsintgatnom. Cserélhető obist nem szeretnék, nem nekem való... Jobb szeretem a nem túl nagy, de nem is apró gépeket.

Komolyabb kis kompaktom van, de annyira nem vettük elő, hogy kb fél éve a leányom barátnője használja... Mondjuk egy hétre kérte kölcsön, s azóta mindig hosszabbítódik a kérés... :) 

Előzmény: kgaboroo (62334)
kgaboroo Creative Commons License 2019.08.03 0 0 62334
A Canon az optika fényerő adataiban gyengébbnek látszik de ezt a kis eltérést a használatban nemigen veszed észre. Nappali fényviszonyok között nem lesz eltérés, főleg ha kinyújtod az optikát.
Az ilyen kicsi kétharmados érzékelővel ellátott gépeknél az esti vagy éjszakai fotózás csak fészbukra való fotókat produkál.
Nappal jó fényviszonyok mellett használható mind a kép mind a videó.

Ha nem fontos a nagyítás akkor a Panasonic is jó választás. Bár teljesen kitolt optikánál itt sem lesz éles kép kézből lőve. A Canon nappali szinten ugyanazt a képet tudja, viszont közel 3x messzebbre lehet ellátni vele.

Ezért ha kihasználod a nagyítást és szeretnél néha durván messzire is ellátni csak úgy hobbiból akkor a Canon. Ha nem fontos akkor bármelyik a kettő közül.

Ha minőségibb fotókat akarsz akkor a G sorozatból egy G80-ast ajánlok. Igaz ez drágább kategória, de ez is cseppálló és sokkal nagyobb szenzorral. Ha kissebb de tökéletes gépet választanál akkor TZ200.
Előzmény: Rendszer.hiba (62333)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2019.08.03 0 0 62333

Szia! Köszönöm a választ. A Canon optikáját fényérzékenységben csak én érzem-gondolom kicsit gyengébbnek, vagy szerinted is az?

Előzmény: kgaboroo (62332)
kgaboroo Creative Commons License 2019.08.03 0 1 62332
Ha szeretnél vele messzebbre is ellátni akkor mindenképpen a Canon a jobb választás. Egyéb tudásban közel egyformák, de a 65x optikai és 130x-os extra zoom a Canon javára billenti a mérleget. Igaz, hogy ekkora zoomhoz ha fotózni is akarsz már állvány kell.
Viszont kézben tartva ellátni vele durván messzire. Ha stabil a kezed akkor még a kép is nézhető.

A Panasonic nem vízálló csak cseppálló. Ez nem jelenti azt, hogy eshet rá az eső, csak annyi, hogy a ráfröccsenő vizet kicsivel tovább bírja kívül tartani. Normál körülmények között ritkán szabadna megáznia egy fényképezőgépnek.
Előzmény: Rendszer.hiba (62331)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2019.08.03 0 0 62331

Sziasztok! Új vagyok a fotós topikokban. A tanácsotokra lenne szükségem.

Normál szabadtéri, benti, családi és pecás fotózásra keresek normálisabb gépet.
Két gép akadt fenn a keresgélési rostámon.

1. Panasonic DMC FZ300

Ez nem friss fejlesztés, viszont a Leica 2.8-as 24xes zoommal meggyőzőnek érződik... A váz eső és porálló... Lehet rá plusz vakut rakni, s erős zoommal és videóképességekkel is bír

2. Canon Powershot SX70 HS

Ez viszonylag friss gép, a viszonylag friss fejlesztésén köszönhetően gyors procival, és adatátviteli képességekkel. Míg az FZ300-sról sok infót találni a neten, a Canonról szinte csak morzsákat.

Próbálta, ismeri valaki ezt a kettőt, s van összehasonlítási alapja gyakorlati használatban is?
A kettő közt szinte alig van árkülönbség a Mediamarktban, tehát nem az ár a lényeges szempont.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

runnner Creative Commons License 2019.07.30 0 0 62330

Lehet, hogy a kábele szakadt? :(

Előzmény: POCIHONyas (62329)
POCIHONyas Creative Commons License 2019.07.30 0 0 62329

Üdv Mindenkinek!

Nem rég vásároltam egy használt de új állapotú  FZ-300 fényképezőgépet,még ismerkedés fázisban vagyok.Olyan problémám van,hogy mikor a kijelzőt megfordítom és visszahajtom akkor nem működik kikapcsol a kijelző.A kereső és a kijelző között a váltás  megy működik akkor a kijelző ,csak mikor behajtva használnám nem működik.Valahol beállításokban lehet bállítani ,vagy hibára utalhat ez?

Üdv:Dani

kgaboroo Creative Commons License 2019.07.11 0 1 62328
A mozgáskövető mód nem fog működni gyorsan mozgó dolgoknál. A képernyőn ki kell választanod a követendő fókuszt. A kis négyszög ezután rajta marad a kijelölt részen ha az nem mozog gyorsan. De neked is pontosan kell követned a géppel a mozgó dolgot úgy, hogy próbálog középképernyőn tartani.
Jó fényviszonyok mellett gyors zársebesség is kell hozzá.
De jobb ha 4K filmet csinálsz és kiveszed belőle a legjobb képkockát.
Előzmény: Mohawe (62327)
Mohawe Creative Commons License 2019.07.11 0 0 62327

Hali,olyan kérdésem lenne,hogy fz 300-nál a mozgáskövető fókusz az mennyire működik a valóságban?A minap egy őzbakot kaptam le,amint ugrálva halad a gabonatáblában,nem is messze tőlem.Kb félig kitolt tele állásal rálőttem egy sorozatot,és látványos fotók születtek.Volna,ha nem lettek volta életlen foshalmazok.Pedig a gép visszajelzése szerint megtörtént a fókuszálás.Ennél jobbnak tűnik az AFC-mód,ott legalább minden harmadik negyedik kép élesre sikerül.

pacamaca Creative Commons License 2019.07.08 0 0 62326

Köszi a tippeket, de sajnos nem lehet egyszerre bekapcsolni, azt csak az Fz82 tudja. Lehet esetleg az fz 82 szoftverét rátenni erre?

Előzmény: kgaboroo (62325)
kgaboroo Creative Commons License 2019.07.07 0 0 62325

Töltsd le a full dokumentációt. Magyar nyelvű. A képen az első.

Előzmény: pacamaca (62322)
kgaboroo Creative Commons License 2019.07.07 0 0 62324

Előzmény: kgaboroo (62323)
kgaboroo Creative Commons License 2019.07.07 0 0 62323

Szinte ugyanaz mindkettő.

Előzmény: pacamaca (62322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!