Keresés

Részletes keresés

kameraman01 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 20

Üdv

 

A szoftver neve PSRemote, de csak megvásárolni lehet, mert fizetős. az 1.91 verzió biztosan működik a géppel,mert én is azt vettem meg hozzá, elvileg van már 2.xx verzió is, de azt annyira nem ismerem. A Breeze Systems forgalmazza, van a honlapjukon free trial, de azt nem tudom, hogy korlátozva van-e.

Előzmény: cnc-s (19)
cnc-s Creative Commons License 2012.05.30 0 0 19

Van egy Canon power shot A 85 gépem . Emlékszem rá hogy a szoftverével régen meg lehetett azt csinálni hogy a számítógéppel vezéreljem a fényképezőgépet. ( képet készítsek). Nem tudom mi volt a szoftver neve, a régi lemezeim között pedig nem találom. Tudnátok segíteni, honnan tudom a szoftvert letölteni?

dogofthetemple Creative Commons License 2005.07.08 0 0 18
A segítségeteket kérném.
Nekem is A85 -öm van, de az a bajom, hogy a képek nem elég élesek, kontrasztosak, olyan mintha egy szürke fátyolt lenne a képekre ráhúzva. Ezt abból is látom, hogy az ismerősömnek a75-öse van és azzal csodaszép éles képeket lehet készíteni. Mit kellen állítanom a gépen, hogy élesebbek , színesebbek legyenek?
szonyijanos Creative Commons License 2005.06.16 0 0 17
Sziasztok!

Tuti ez a kis gép, már tavaly november óta nyúzom, a legnagyobb megelégedettséggel.
De van egy két dolog:
- Nekem ez a képforgatósdi néha "beragad" (visszanézéskor portré állásba forgatja a Landscape képet) persze ez elviselhető lenne, de azért elég hülyeség.
- Néha reseteli magát és mindent visszaállít gyári alapértelmezettbe. Ez csak akkor zavaró, ha a feleségem használja, mert ő nem érti, hogy miért kezd el csipogni (én némítva használom)

Ezek szerintem csak az én gépemre jellemzőek, de azért érdekelne a véleményetek erről. Már tervezem, hogy elviszem szervízbe, de nagyon hiányozna, így nyáron meg méginkább.

Mennyire nagy nálatok a ShutterLag, mert nálam néha (összejöveteleken stb) elég idegesítően nagy (félig lenyomott expó gomb állás esetén, azt tovább nyomva, van hogy pont lemaradok a virág, ajándék átadásról).

Szerintem, ha jobb gépem lesz ez akkor is megmarad, mert vannak olyan helyek ahova az ember nem szívesen visz egy bőrőndnyi kütyüt. :)

Üdv': Jani

kunricsi Creative Commons License 2005.06.10 0 0 16

Sziasztok!

 

Én meg voltam olyan ügyes, és elkevertem a CD-t. (Az Arcsoft-os, meg a doksis megvan, de a lényeg hiányzik.)

Át tudná nekem írni valaki? (Vagy kitenni netre ISO-ban.)

 

Köszi előre is!

Amazon Creative Commons License 2005.03.30 0 0 15

Szia!

Most találtam ezt a topicot.

 

De igen, meg tudom írni. Én is náluk vettem, de az enyémben benne volt szerencsére.

Küldj egy mailt a címeddel.

 

Ildikó

 

 

Előzmény: krimol (14)
krimol Creative Commons License 2005.02.26 0 0 14

Sziasztok !

 

Bár tavaly volt az utólső hozzászólás, de hátha bejön valaki.

 

Vettem egy A85-öt, de kispórolták belőle a CD-t. A vásárlás helye extreme digital.

És persze pénztártól való távozás után....

 

A lényeg, hogy szerintük benne, én meg tudom, hogy nincs. Ígérgetnek fűt-fát, de tenni nem tesznek semmit. (pedig tudom, hogy akkor nem tették vissza a dobozba, amikor a garjegyet pecsételték)

 

A kérdésem, hogy nem tudná valaki átirni nekem az övét ??

 

Előre is köszi !!!!!

 

krisz

sitim Creative Commons License 2004.12.17 0 0 13

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy honnan lehet letölteni, megszerezni az A85-ös géphez a teljes (100 oldalas...?) magyar használati útmutatót?

techniker Creative Commons License 2004.12.11 0 0 12

Sziasztok!

Új A85 tulajdonos vagyok.A gép hamar "megette" a mellékelt elemeket.Most vásároltam Ni-MH akkumulátorokat,viszont hálózati adapter is érdekelene.Az üzletben CSAK az eredeti Canon kiegészítőt javasolták (kb.10e),amit megrendelés után szállítanak le. Érdeklődöm,Ti milyen adaptert használtok? (ár,üzlet?) Üdv

techniker

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 11
bocsi, természetesen az A75-öst
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 10

Sziasztok!

 

Szombaton én is A85-ös tulaj leszek, remélem sikerül feléleszteni a topicot. Néztem a C75ös fórumot is, de ott nem sok 85-ös írás van :-(((

lukylac Creative Commons License 2004.11.04 0 0 9

Valamit félreérthettél. Nem az A85-nek van kihajtható kijelzője, hanem az A80-nak, ez az egyik előnyös tulajdonsága az A85-el szemben...

 

Szerintem kezdő gépnek tökéletes, akinek nem fontos a nagy optikai zoom. Manuális beállításai révén szabad kezet ad a próbálgatásokra. Ha kiismertem a fotozás minden rejtelmét, titkát, talán lesz egy EOS 300D-m, de az A85-től biztos, hogy nem vállok meg.

Előzmény: kgy2316 (6)
kalap_ur Creative Commons License 2004.11.03 0 0 8

A mondat teljesen:

 

"Talán a kihajtható kijelző extrém fényképezési módok esetén hasznos, de nem bántam meg, hogy ezt választottam."

 

És a mondat még teljesebben:

 

"Talán a kihajtható kijelző extrém fényképezési módok esetén hasznos lett volna az A80-ason, de nem bántam meg, hogy ezt, az A85-öst választottam választottam."

Előzmény: kgy2316 (5)
kalap_ur Creative Commons License 2004.11.03 0 0 7
Miért kell minden Canon PowerShot A...-nak külön topic?!
kgy2316 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 6
Nehogy félreértsd, nem kötözködök, csak pont ezt a gépet néztem ki megvételre.
Előzmény: kgy2316 (5)
kgy2316 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 5
Hello,
"Talán a kihajtható kijelző..." Ezen mit értesz? Úgy tudom az LCD nem hajtható ki.
Előzmény: lukylac (4)
lukylac Creative Commons License 2004.10.22 0 0 4

Üdvözlet!

 

Nekem másfél hónapja van megy az A85, első digitális gép lévén még az ujdonság erejével hannak rám a hasznos és jól használható funkciói. Amatőr hobbifotózáshoz szerintem jó választás. Valamivel 2000 felett jár a gépem számlálója, szinte minden funkcióját kipróbáltam. Más gépekhez nagyon nem tudom hasonlítani (max. ismerősöm A80-hoz)... Képminőségével a kategóriában szerintem tökéletesen helytáll. A hosszú záridő nagyon hasznos lehet éjszakai fotózásnál. 15 másodpercnél már a csillagok is előjönnek. Talán a kihajtható kijelző extrém fényképezési módok esetén hasznos, de nem bántam meg, hogy ezt választottam. A Canon szerint az A75 közeli testvére, talán a tipusszám megválasztásnál hibáztak picit. Én csak ajánlani tudom. Az árát mindenképp megéri, már 60 ezerért hozzá lehet jutni hivatalos Canon garival.

padlógázzzz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3
Gyakorlati tapasztalatok: Miután másfél évig nyúztam egy A60-t most egy A85-t vettem. Első benyomások: - apró változtaások a menüben ami nagyon praktikusak,úgymint az összes hang kikapcsolása egy gombnyomásra(PL óra alatt fotózáskor hangtalanul lehet képeket készíteni padalól...) - önműködő képelforgató(állóképeket nem kell idegölő tekergetésekkel állítgatni) - újabb üzemmódok megjelenése - nagy kijelző a gép hátulján,ez persze relatív,mert aki már látott 2,5-es kijelzőt annak ez bárgyúan aprónak tünhet,de a képpontjai is megnövekedtek(65000-ről 118000-re)és egész tűrhető képet alkot,végre nem csak a számítógépen derül ki hogy bemozdult-e a kép - 9 pontos élességállítás,nekem főleg zoomolva tévesztett az előző gépem - hisztogram kijelzés elkészült kép nézésekor(kicsit szakmai ízü ez a funkció,de aki kicsit is utána néz hogy mi is, ez annak hasznos információkat közöl a képpről) Szerintem a piacon még mindíg figyelemre méltó a Canon ezen típusa.Aki nem csak autómatákat akar használni,hát itt aztán mindent lehet állítani.Éjszakai fotózásnál a 15 sec leghosszabb záridő bőven elegendő,sőt ezt sem használom álltalában. Leginkább az apró termete miatt szerettem meg, minden körülmények közt magamnál tudom tartani,és ezért szinte mindenhol készítettem vele fotókat.A lencse elött összecsukódó fedőlemezek nagyon praktiusak.Tökéletes képeket lehet készíteni velük,persze a kategóriájában elvárhatókhoz képest.Ezt az apró optikára gondolom,de aki csak élményeit akarja megörökíteni,annak ez tökéletesen megfelelhet.Az előző gépem gyári hibás volt,de mindvégig tökéletesen működött,még bringáról való leesés után is!!! Egyedüli hátrányát talán abban látom,hogy nincsen programozható gomb funkciója.Ez nagy segítséget jelenthetne egy megszokott beállítás eléréséhez.Több hetes gyakorlatozás után tudtam csak megjegyezni bizonyos sokszor használt funkciókat,mert lehetőségek aztán vannak bőven. A KodakDX6940-es megdöbbentően jobb képeket készít, igaz drágább is 25000Ft-al,és nem egészen ez a kategóra,de színhelyességben még mindíg a Canon viszi el a pálmát.....
Előzmény: 500806 (2)
500806 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 2

Mi a gyakorlati tapasztalat???   Az áráért megéri??

Jó??

Elmegy??

Rossz??

Badmotorfinger Creative Commons License 2004.07.28 0 0 1

Állítólag ez a gép nem az A80 utódja, hanem az A70-é.

A Canon hivatalos közleménye szerint legalábbis.

A név elég megtévesztő, mert mindenki az A80-hoz fogja hasonlítani, és igaza is lesz.

 

Arról nem is beszélve, hogy volt egy A75 modell, ami szintén A70 utód, és az A85 legtöbb újdonsága már benne van.

 

Az A75-nél ennyivel nyújt többet, vagy kevesebbet az A85:

- iSAPS technológia (valami statisztikai alapú kiértékelő a DiGIC prociban)

- 4 megapixel a 3 helyett (ugyanakkora méretű érzékelőhelyen)

- 3,6x-os digi zoom a 3,2-es helyett

- sötétszürke markolat

- lassabb sorozatkép funkció (2,2 fps helyett 1,5 fps, max 12 kép helyett max 8 képig)

 

Marketingfogásnak persze nem rossz. Lehet büszkélkedni, hogy "tessék megnézni, hogy mennyit fejlesztettünk az A70-en !" Bár nem értem, hogy miért nem rögtön az A60, vagy az A10 utódjának kiálltják ki ? Akkor még nagyobb lenne az előrelépés. :)

 

Előzmény: SXP (-)
omega76 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 0

Én most készülök venni egy A80-at.

Mi a különbség a kettő között?

SXP Creative Commons License 2004.07.22 0 0 topiknyitó
Kinek mi a véleménye a gépröl szerintem nem olyan jo mint az elödje az A80
biztos haza beszélek mert nekem az van :)

A85

preview A85

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!