Keresés

Részletes keresés

V.Gy. Creative Commons License 12 órája 0 0 3608

Azoknál a hitelkártyáknál, ahol a fordulónap 2020. április 3-ra esik, a fordulónapot kitoltuk 2020. április 14-ig, így rendszereink teljes átállásáig nem terheljük ügyfeleinket fizetési kötelezettséggel.

Köszi, ez lesz az. Ma egyébként SMS-ben megkaptam tőlük a linkedet, ahol erről tájékoztatnak.

(nekem az is jó, csak megelepett ez a váratlan 14-e, azért dobtam be ide a közösbe)

Előzmény: nyman (3605)
nyman Creative Commons License 1 napja 0 0 3607

A részvételi szabályzat itt van: https://www.cib.hu/document/documents/CIB/kartyak/reszveteli_hkvissza_2020_200218.pdf

Az előző pedig itt: https://www.cib.hu/Maganszemelyek/bankkartyak/hitelkartya_akcio.html

Na mindegy várok pár napot, lehet, hogy mással voltak elfoglalva.

Előzmény: nyman (3606)
nyman Creative Commons License 1 napja 0 0 3606

Egyébként biztos én vagyok a balfék, de nem találom a linket a vásárlás visszatérítés regisztrációra.

Ide: https://www.cib.hu/Maganszemelyek/bankkartyak/mastercard_gold_hitelkartya.html  felraktak egy csomó infót, de ez lemaradt.

V.GY. kérdésére a választ is itt találtam meg.

nyman Creative Commons License 1 napja 0 0 3605

https://www.cib.hu/Maganszemelyek.html/hirek/hitelezesi-rendelkezesek.html

"Hitelkártyás ügyfeleink esetében a következők szerint járunk el:

• Azon ügyfeleinknek, akiknek 2020. március 19. után késedelmi díjat terheltünk, a beterhelt összeget visszautaljuk, és kártyájukat ismételten képessé tesszük a tranzakciók végrehajtására.
  • Azoknál a hitelkártyáknál, ahol a fordulónap 2020. április 3-ra esik, a fordulónapot kitoltuk 2020. április 14-ig, így rendszereink teljes átállásáig nem terheljük ügyfeleinket fizetési kötelezettséggel.
  • A 2020. április 9-re eső fordulónap a húsvéti ünnepek miatt 2020. április 15-én lesz esedékes, illetve a 2020. április 15-re eső fordulónap 2020. április 16-ra tolódik el."
Előzmény: V.Gy. (3603)
pazola-igazi Creative Commons License 2 napja 0 0 3604

Szemelyi kolcson igenylese CIB Internet Bankbol (ez itt alabb a kolcsonnel kapcsolatos reszletes informacio):

{"mainError":{"message":"Technical Error","code":"GENERIC","errorType":"TECHNICAL","additionalInfo":"TECH_

es itt jon egy sokkarakteres, szamokbol es betukbol allo kod (8-4-4-4-4-12 karakter).

Magara kolcson igenylesere meg jon ilyen:

https://www.cib.hu/Maganszemelyek/Szemelyi_Hitelek/Elorelepo_Szemelyi_Kolcson.html

A folyoszamlahite
l meg mar nem kattinthato.

V.Gy. Creative Commons License 3 napja 0 0 3603

Dehogy kértem, miért tennék ilyet? (azt se tudtam, hogy lehet ilyent kérni ... höhö) Na majd kiderül.

Más is megnézhetné, akinek 5-e volt eddig.

Előzmény: zjakabfi (3602)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja 0 0 3602

Nem kertel fordulonap módositást? Ha nem, várd meg a holnapot, hogy mit mutat akkor.

Előzmény: V.Gy. (3601)
V.Gy. Creative Commons License 3 napja 0 0 3601

Mi történhetett? Vírushelyzet? A hitelkártya fordulónapja mindig hónap 5-e volt. Ami a vasárnap, és helyette ma kellett volna lennie. Erre mit látok: "Következő fordulónap: 2020.04.14.". Warum? Valamiről lemaradtam?

nyman Creative Commons License 4 napja 0 0 3600

Mo-n nem, mert nálunk nincs felső limit az érintős fizetésnél.

De több országban van. Lásd a linket. 

Előzmény: csiriz (3597)
zjakabfi Creative Commons License 4 napja 0 0 3599

Nincs odaírva, hogy egyösszeg kell legyen.

Előzmény: irreverzibilis (3598)
irreverzibilis Creative Commons License 4 napja 0 0 3598

kösz,gyakorlati tapasztalat?

Előzmény: zjakabfi (3595)
csiriz Creative Commons License 4 napja 0 0 3597

Nem kell bedugni a pin-hez sem, csak érinteni.

Előzmény: nyman (3587)
V.Gy. Creative Commons License 4 napja 0 0 3596

A kereskedő biztos nem nyúlhat bele. Szerintem.

Szerintem se. Az kizárt. A terminált a kereskedő nem tudja piszkálni. Vagy a bank dróton elintézi, vagy ha az nem megy, akkor kiszálló ember intézi.

Előzmény: csiriz (3581)
zjakabfi Creative Commons License 4 napja 0 0 3595

Nem kell egyösszegű legyen.

Előzmény: irreverzibilis (3594)
irreverzibilis Creative Commons License 4 napja 0 0 3594

úgy nézz ki,hogy mégsem a Cib Eco lesz a nyerő számla nekem,most vagy megszüntetem vagy ha a feltételt teljesíteni akarom véráldozat nélkül,akkor 20ezer alatti utalásokkal össze tudom hozni a minimálbért,ezt elfogadják vajon? a feltételeknél nincs írva hogy egyösszegben kéne 

nyman Creative Commons License 4 napja 0 0 3593

Lehet. :) Van üzenet, ami hajnalban megjön.

A saját számlák közötti értéknapos átutalások - ha van fedezet - akkor fél nyolc után pár perccel érkeznek. Ezért hívom fél nyolcasnak :)

Előzmény: zjakabfi (3590)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 4 napja 0 0 3592

Persze, hogy nem...

Utaltam magánszemélynek, erre írja a program, hogy az utalás a cib időrend szerint - vagy valami hasonló. Kérdezem a tagot pár perc múlva, hogy odaért- e a zsé. Nem a válasz.

Engem pl pont nem érdekel, hogy mikor mit könyvel a bank, az én értelmezésem szerint öt másodperc múlva a címzett számláján van a pénz. Vagy én vagyok hülye....

Ja, a 15 pinmentest benéztem, az majd pár héz múlva...

Előzmény: edkedk (3565)
Csiga Apó Creative Commons License 4 napja 0 0 3591

JeeEm, nyman, köszi hogy megnéztétek. Sejtettem, de akkor már biztos, hogy az értéknapos utalás lesz a kulcs, ez akkor most részemről egy 648 forintos tanulópénz volt.

Előzmény: JeeEm (3589)
zjakabfi Creative Commons License 4 napja 0 0 3590

Az a fel nyolc az 4:45-től van.☺

Előzmény: nyman (3588)
JeeEm Creative Commons License 4 napja 0 0 3589

nekem is levonták a (megemelt) havi díjat, majd utána jóváírták a kedvezményt.

-1123ft

+648ft

Előzmény: Csiga Apó (3586)
nyman Creative Commons License 4 napja 0 0 3588

Nálam meg volt a kedvezmény jóváírás is.

De volt több értéknapos átutalás, ami az adott napon csak a szokásos fél nyolcas kezdéssel ment el. 

Előzmény: Csiga Apó (3586)
nyman Creative Commons License 4 napja 0 0 3587

Országonként más a szabályozás és a limit. Van ahol PIN-nel is van felső határ. Afelett bedugás van.

https://en.wikipedia.org/wiki/Contactless_payment

Szerintem ez MNB hatáskör. 

De nem vagyok a téma ismerője. 

Előzmény: re_mi (3583)
Csiga Apó Creative Commons License 4 napja 0 0 3586

Aki még Online számlacsomagban van: rendben volt a havidíj terhelése? Tőlem nem a kedvezményes havidíjat vonták le ma. A feltételeket ugyanúgy teljesítettem, legalább 50.000 Ft jövedelem jóváírás megvolt, és volt két átutalás is márciusban. A kondíciók között mondjuk az van, hogy "eseti átutalási megbízás teljesítése" - lehet, hogy ezentúl az azonnali átutalások nem fogják teljesíteni a kedvezményre jogosító feltételeket?

csiriz Creative Commons License 4 napja 0 0 3585

Nem arra gondoltam, hogy Magyarországon döntsék el, bárki a világon eldöntheti felőlem, aki tudja.

Előzmény: re_mi (3583)
nyman Creative Commons License 4 napja 0 0 3584

OFF

Nem tudom, hogy működik szoftver oldalon egy ilyen készülék.

Nekem is az tűnik logikusnak, hogy a bank küld központilag egy frissítést. 

Előzmény: csiriz (3581)
re_mi Creative Commons License 4 napja 0 0 3583

Ez alapvetően nem magyarországi ügy, 29 országot érint:

https://newsroom.mastercard.com/eu/hu/press-releases/a-mastercard-29-orszagban-teszi-elerhetove-az-egyerinteses-fizetesek-osszeghataranak-emeleset/

Aztán hogy melyik beállítás elvégzésére ki van feljogosítva az egy másik kérdés.

Előzmény: csiriz (3582)
csiriz Creative Commons License 4 napja 0 0 3582

Nem tudom kinek van döntési jogköre, de akinek van, annak kellene módosítani.

Előzmény: zjakabfi (3579)
csiriz Creative Commons License 4 napja 0 0 3581

A kereskedő biztos nem nyúlhat bele.

Szerintem.

Előzmény: nyman (3580)
nyman Creative Commons License 4 napja 0 0 3580

Az átállítást a terminált adó bank küldi ki központilag, vagy a kereskedőnek kell beállítani a sajátját?

Előzmény: V.Gy. (3574)
zjakabfi Creative Commons License 4 napja 0 0 3579

Itt azért szerintem nemcsak belföldi beállitások vannak, amikről szabadon dönthet bank/kormány/ elfogadohely, hanem vannak kártyatarsasági szabályok is, ezek átparameterezése nem 2 nap.

Előzmény: csiriz (3578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!