Keresés

Részletes keresés

TROMF22 Creative Commons License 4 órája 0 0 5091

Köszönöm. Megpróbálom.

De miért kell ezzel a sablon izével külön szarakodni?

 

Ha egyszer mód van arra, hogy a partnerlistában már szereplő ügyfél részére történő utolsó utalás adatai a sablon esetén (?) megmaradjanak miért törlődik a többieknél?

Miért kellett ezt a korábbi lehetőséget megszüntetni?

 

Ezek még soha nem használták a saját torzszülöttjüket ügyfélként?

 

 

 

 

Előzmény: Veszpremi (5088)
Veszpremi Creative Commons License 10 órája 0 0 5090

Ja. Ez két független dolog. Ez egy alig tesztelt rendszer, tele hibával. Igénytelen.

Előzmény: dojcstomi (5089)
dojcstomi Creative Commons License 10 órája 0 0 5089

A sablonoktól függetlenül, a kidobálást igazán megoldhatnák.. mondjuk pl. úgy, mint a Gránitnál.

 

Először is van számláló, nem tudom mennyit ad, asszem 10-15 percet. Bizonyos idő elteltével amúgy is megkérdez, hogy ott vagy-e még és ki akarsz-e lépni.

 

Gondolom az utolsó 1 percben is jön figyelmeztetés, hogy ki leszel dobva és csak ezután dob ki. Nem csak úgy minden előzetes értesítés nélkül!

Előzmény: Veszpremi (5088)
Veszpremi Creative Commons License 11 órája 0 0 5088

Csinálj a partnerhez sablont! A sablon megjegyzését is hozza! Ez megoldja a problémádat.

Előzmény: TROMF22 (5087)
TROMF22 Creative Commons License 11 órája 0 0 5087

Igen pontosan ilyet (is) tapasztalok.

 

Sőt! Hiába van a partnerlista, a nagy okosok megszüntették azt a lehetőséget, hogy ha kiválasztok egy partnert, akkor a megjegyzés rovat is megjelent a legutóbbi utaláshoz hozzáfűzött információval. ( ... drága jó régi JAVA).

Ez nagyon hasznos segítség volt, mert az aktuális utalás esetén általában elég volt néhány számot, vagy a hónapot, napot módosítani. És mehetett is ...

 

Most minden áldott alkalommal be kell pötyögni egy halom karaktert, számsorokat, úgy, ahogy éppen a szolgáltató rendszere az azonosítást megkívánja.

 

Ez felesleges időpocséklás!  Ráadásul ez az átok, képes írás közben is kidobni, ha épp letelt szerinte valamilyen időkorlát.

Semmi figyelmeztetés, kezdhetem elölről.

 

Több mint három hónap eltelt a bevezetéstől.

Semmit nem javítottak rajta. Cinikus egy banda.

 

Előzmény: V.Gy. (5083)
dojcstomi Creative Commons License 2 napja 0 0 5086

Igen, hasznos a script, de vajon át lehet írni úgy, hogy meglévő mezőkből kimentse az adatot és visszaírja, amikor újratölti... ja de nem jó, mert asszem a kezdőlapot tölti újra. Ááá!

 

LOL Akkor még azt is meg kéne jegyeztetni, hogy melyik aloldalon jártál, amikor reloadolt.

 

Engem az is idegesít, hogy ezt a kidobást megelőzendő, menteni sem lehet a már adatokat tartalmazó utalásokat. Mert bár el tudom menteni, de semmi értelme, mert elküldeni már nem tudom, mert a második adat egyszerűen nem jelenik meg, ami kéne ahhoz, hogy el tudjam küldeni. Szóval szánalmas.

Előzmény: JeeEm (5085)
JeeEm Creative Commons License 2 napja 0 0 5085

Én Chrome-al használom. Nekem ott kezdődik, hogy az első belépés folyamatát sosem tudom befejeni, töltöget a nyitóoldal belépés után (majdnem 1 percig), majd kidob. Második belépésnél már bejutok, egyből megjelenik minden.

Aztán ez az 5 perces probléma ismerős. 

 

Kénytelen voltam tampermonkey-val "hackelni" a rendszert, hogy ne dobjon ki, 280 másodpercenként újratölti az oldalt. Sajnos nem 100%-os megoldás, mert adott esetben elveszíthetem azt az adatot amit éppen töltök ki, de ugyanúgy elveszítem, ha ez a script nincs.

Előzmény: punk anderson (5084)
punk anderson Creative Commons License 3 napja 0 0 5084

Chrome-mal használod? Nekem azt mondták arra van optimalizálva. Firefox-szal nyögvenyelős volt nálam is, Chrome-mal jónak tűnik.

Előzmény: V.Gy. (5083)
V.Gy. Creative Commons License 3 napja 0 2 5083

Ez a netbank módfelett idegesítő. Olyannak tűnik, mintha 5 perc után akkor is kihajítana, ha csinálok benne valamit. Más is tapasztal ilyet?

 

Most pl. két perce néztem egyenleget, erre:

 

"Inaktivitás miatt kiléptettük a rendszerből. Kérjük jelentkezzen be újra!"

 

Nagyon sajnálom azokat, akik ezzel kell hogy dolgozzanak, mondjuk egy pénzügyön. Gondolom, már minden szál hajuk kihullott. Nekem is majdnem, pedig heti 1-2x ha használom(nám).

 

Utalás közben, a két leokézás között ki tud hajítani, hogy de hát inaktív vagy, csá. Arról nem is beszélve, hogy dögvész lassú még mindig. Gratulálok.

zjakabfi Creative Commons License 2024.04.11 0 0 5082

Kártyaleállás van...

Éjszaka mobilapp frissítés lesz, holnap délelőtt nehezen hiszem, hogy zökkenőmentes lesz minden.

 

nyman Creative Commons License 2024.04.02 0 0 5081

Lehet már regisztrálni a visszatérítésre. Hitelkártya regisztráció (cib.hu)

 

Hogy pozitívat is mondjak. Igaz ez már érvényes volt az előző negyedévre is. Öt kategóriacsoportból lehet választani a korábbi három helyett és ismételten a negyedév végéig nyitva a regisztrációs időszak. Biztos változás volt az osztályon és a mostani kollégák már jobban két lábon állnak a földön.  Életszerű, hogy a negyedév végére derül ki, hogy egy új mosógép kellett, vagy egy bringa, esetleg egy új öltöny az adott időszakban.

 

Amiben még lehetne fejlődni, hogy ne kelljen negyedévente regisztrálni, a kategória meg kiválasztható legyen az appban, webes felületen egy legördülő menüből. Ha az adott negyedévre nem választottam, akkor meg automatikusan a korábbi időszakban jelölt él. Vagy lehessen élelmiszer kategóriát is választani.

nyman Creative Commons License 2024.03.28 0 0 5080

"Lényeg, ha valakinek nincs meg a medián, az pörgesse meg a számláját :)"

 

Forgalom oldalon pörög. Igaz a fizetésem is ide érkezik, de a különböző számlákra a havi kötelező jóváírások is innen indulnak és esetenként ide érkeznek vissza :)

 

A kincstári kifizetés is ide jön be. A folyószámlához a biztonság miatt szándékosan nincs bankkártyám. (ugyan lehetne, mert a CIB-nél régebben lehetett külön díjmentesen kártya számlát is kérni. Most nem tudom, hogy van.)

 

De ennek a Magnificiának még nagyon előnyét nem éreztem. Hitelt nem veszek fel. Egyszer a CSOK-nál próbáltam hívni az ügyintézőt 2x, de nem hívott vissza. 

Előzmény: JeeEm (5078)
JeeEm Creative Commons License 2024.03.27 0 0 5079

Közben kiderült, hogy ennél jóval bonyolultabb a kikerülés és bennmaradás is:

https://www.cib.hu/document/documents/CIB/szerzodesi_feltetelek/lusz-240221.pdf

27.3

 

Főleg ez a mediános és nem átlag számítás bekavarhat.

 

Előzmény: JeeEm (5078)
JeeEm Creative Commons License 2024.03.27 0 0 5078

Ma jött az email:

 

"Szeretnénk tájékoztatni Önt, hogy Bankunk a jövőben rendszeresen felülvizsgálja, hogy az ingatlanfedezetes hiteléhez kapcsolódóan, a kamatkedvezmény vagy kamatfelár-kedvezmény érdekében vállalt, kölcsönszerződésben rögzített feltétel a vizsgált időszakban teljesült-e.

Ennek megfelelően 2024.05.01-jétől elveszíti a kamatkedvezményét vagy kamatfelár-kedvezményét, amennyiben nem teljesítette a kölcsönszerződésben rögzített, a kamatkedvezmény vagy kamatfelár-kedvezmény érdekében vállalt feltételt, és ingatlanfedezetes hitelének törlesztőrészelete a kedvezmény nélküli kamattal kerül meghatározásra. A megváltozott törlesztőrészletet a felülvizsgálat időpontját követő első törlesztési esedékességtől kezdve köteles megfizetni. "

 

 


Miért érdekes ez?

Korábban 450.000Ft beérkezése elegendő volt a Magnificához.

 

 

Ma már:

"az ügyfél banknál vezetett bankszámláira érkező, összevont havi jóváírásainak aktuális értéke eléri a 750 000 (azaz hétszázötvenezer) forintot vagy ezzel egyenértékű devizaösszeget; vagy"

 

(Persze van más lehetőség is Magnificába bekerülésre, de azok szerintem jóval "nehezebben" teljesíthetőek)

 

Lényeg, ha valakinek nincs meg a medián, az pörgesse meg a számláját :)

 

JeeEm Creative Commons License 2024.03.02 0 0 5077

A kivonatok közt mindenképp ott kell lennie. Persze, csak hónap végén.

Előzmény: czll (5074)
nyman Creative Commons License 2024.03.02 0 0 5076

A "befektetésekhez" az e-brokert használom. Ott elég részletesen meg szokott lenni minden, illetve visszakövethető az is, hogy melyik dátummal végrehajtott ügyletnél mekkora a nyereség/veszteség.

 

Az utóbbi időben csak részvényeket vettem, befektetési jegyet már pár éve nem.

 

Az e-brokerre külön kell(ett) szerződni.

Előzmény: czll (5074)
Veszpremi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 5075

Jogos a kérdés, ami van, az elég furcsa. A Befektetés menüben Megbízás áttekintő, és ott a Teljesült megbízások. Ott egy pdf tölthető le, a költség nincs benne. A semminél jobb.

Előzmény: czll (5074)
czll Creative Commons License 2024.03.01 0 0 5074

cib internet bank

 

Szerintetek ez hol érhető el " dokumentumok fülön"?  Egy befektetési jegy eladási elszámolását keresem.

köszönöm a segítséget. 

 

prs Creative Commons License 2024.02.02 0 1 5073

Sztak@rva, ebben a sz@r böngészősben nem tudom elmenteni a kedvezményezettet.

Eseti utalás, megcsinálta rendben, de nincs olyan, hogy hozzáad partnerlistához (elkezdtem újra), utólag sem lehet, csak másolás van, vagy ismétlés.

Már azt is elszarták, ami eddig működött, vagy én nem találom?

 

(Mondjuk én - mivel a QR beolvasásos ordasbaromság nem működik - úgy szoktam*, hogy felveszem böngészőben, elmentés későbbre, majd appban jóváhagyom. Lehet, hogy annyi eszük van, hogy csak a jóváhagyás utolsó lépésben elhet elmenteni? De az appban ott sem, szóval mégsem.)

 

 

* Túlzás, mivel csak amióta Java nincs.

dojcstomi Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 5072

Itt már írtam róla, szerintem ez is ugyanaz a problémakör:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166204524&t=9112175

 

Magyarul jelen formájában teljesen felesleges elmenteni utalásokat későbbre, mert a mentett utalások elküldhetetlenek.

Előzmény: pazola-igazi (5069)
czll Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5071

Csak arra megy ki az egész, fizetheted az újnak a külön díját. 

Előzmény: zjakabfi (5063)
V.Gy. Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5070

Aki ezt csinálta, így, azt egy péklapáttal kéne addig verni

 

:-D :-D

 

Én is hasonlóan tennék azzal, aki azt kitalálta, hogy a jávás is, meg most a netbank is 5 percenként kihajigál, figyelmeztetés nélkül.

 

Meg még azzal is hasonlóan járnék el, aki szerint jó móka lesz, hogy az "állampapír véltel/eladás" menüpont alatt szó nincs vétel/eladásról.

Előzmény: pazola-igazi (5069)
pazola-igazi Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5069

Ha valakinek sikerült egyszerre több (kettő) utalást aláírnia a tokennel, legyen kedves megírni, mi a titok.

Mivel az első, amit a token kér a belépés után, a célzott számlaszám vége, így nem teljesen tudom, hogy mire gondolt a költő (hiszen két utalásom van, és a szokott segítség, azaz a számjegyek helyén csak egy kocka van. Nice). Így persze nem tudom beírni a számokat, ha pedig az utalandó összeggel kezdem, azt nem fogadja el.

Most jut eszembe, hogy lehet, hogy a két utalandót kellett volna beírni, de mivel a token kiköpte az azonosítót, csak a netbankos csoda nem fogadta el, így három próbálkozás után inkább abbahagytam, nehogy a végén még kitiltson.

Aki ezt csinálta, így, azt egy péklapáttal kéne addig verni, amíg csak nem hajlandó 0/24-ben használni ügyfélként egy hétig.

Most megpróbálom egyenként beállítani, hogy fordulónapra utaljon, hátha úgy megy...

V.Gy. Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5068

CIBnél már meglévő állampapírt kellett kezelnem. Telefonon sikerült megoldani percek alatt.

 

Előzmény: JeeEm (5067)
JeeEm Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5067

Ha csak állampapírt akarsz vásárolni, akkor minek ebroker?

 

Államkincstári számlát tudsz nyitni ingyen, bejuttatod a pénzt kártyával, kifele meg ingyen kiutalod, ha kell.

Előzmény: V.Gy. (5066)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5066

Sajnos egybehangzó, az eBroker miatt be kell majd talicskáznom a városba, semmiképp nem megy, csak személyesen. Mindegy, telefonon sikerült ma elintézni, ami az állampapírokkal sürgős volt, most kicsit ráér a broker leszerződése. Amit ingyen kapok, mondta a telefonos segítség - meg is lepődtem, mér, amúgy fizetős a broker? Igen. Nahát. Azt hittem, olyan, mint a netbank, hogy jár mindenkinek ingyen (csak épp nem automatikusan).

dojcstomi Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5065

A számlatörténet szűrése ultrabugos.

 

1. A tranzakció típusát nem képes szűrni rendesen, mert bizonyos jóváírásokat átutalásként mutat, amit meg átutalásnak kéne mutatnia, azt egyéb terhelésnek. Természetesen "egyéb terhelés" típusú tranzakciókra nem lehet szűrni.

 

2.  Ha bejelölöm szűrésnél, hogy csak terhelések, pl. január 1-től 31-ig, addig OK, hogy csak terheléseket mutat, de a -tól -ig határt képtelen tartani a "mutass többet" baromság miatt. Így gyakorlatilag folytatja tovább a listázást, mert "kötelességének érzi" a végtelenítést.

 

Ha letöltesz egy pdfet az egyik tranzakció visszaigazolásáról, akkor újra összeugrik a lista és megint szerepelnek benne a jóváírások is.

V.Gy. Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5064

Mondjuk az többet segített volna, ha megtudjuk, hogy mi nem volt jól beállítva!

 

Nyilván... De én se tudom, és cimbora se tudja, mi volt.

Előzmény: dojcstomi (5061)
zjakabfi Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5063

Az OTP  már lecserélte az internetbankját.

Most kezdik lekapcsolgatni a régit.

Előzmény: BodóZ (5062)
BodóZ Creative Commons License 2024.01.28 -2 0 5062

Előzmény : CIB Bank - MILYEN?

 

Eszedbe ne jusson OTPről CIBre váltani!!! A feleségemnek OTPben van számlája, és százszor jobb az Internet bankjuk, meg úgy általában a kiszolgálás is. Ott 0% nál nagyobb eséllyel kapsz lényegi segítséget.

 

Mondjuk az OTP is cserélni fogja az Internet bankját - nekünk nyilván a jelenlegivel van tapasztalatunk.

Na lehet, hogy az OTP is sokkal szarabbat fog hozni - de legyünk optimisták-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!