Keresés

Részletes keresés

Mirdad Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1980

 

  Szia Babi! :)

 

  A játéknak nincs "törvénye". Törvény VAN, meg játék.

Szerintem aranyos volt abahfatól ez az ötlet. Ha egyszer a CSEND-ben

lehet megtapasztalni valami "újat", "mást", akkor ki kellene próbálni :)

A példa ragadós.

 

  Ugyanolyan jókat lehet beszélgetni, mint eddig is tettük, csak most közbeiktattunk egy "csend-szünetet" :)  Csak hasznunkra válik. A hallgatás erőt akkumulál

már a régi beavatási művek is leírták, keletiek, nyugatiak egyaránt.

Üdv Neked! :)

Előzmény: babi :-) (1979)
babi :-) Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1979

és ha ezek után valaki bármit is meg merészel kérdezni, akkor megszegte a játék törvényét?

most komolyan... ez lenne az ut megtapasztalni a gnózist? kialakitani, megtapasztalni a csöndet? a mélységes mélyet, a megnevezhetetlent? felébredni, elindulni... vagy ez a rózsakeresztes szegletkô-munka, olyan helyzetet kreálni, hogy egy arra járó meg se merjen szólalni?

 

I don't think so!

 

elnézést, de még játéknak is káros amit kigondoltatok, hogy játszatok. E fórum keretei között kifejezetten az. Hát még ha az egyetemes segitségnyujtásra gondolok...

 

Na jol van, mindenki egyébként tegyen saját érzése, meggondolása szerint...

 

minden jót !

babi :-) Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1978

tehát a szotlan némaságról van szo. Ertem. En teljesen mas csendrol beszeltem, ha beszeltem valaha... A csend amit én csendnek nevezek valoban, az nem az emberi szó nélküliséget jelenti. A szent csend az ember legmélyén van. Mikor beszél,  gondolkodik, barmit tesz, ez a szent csend irányitja. Tevése pedig - bármilyen fajta cselekvés is az -, az a nemcselekvése. Es ez a nemcselekvés pedig nem azt jelenti, hogy kiülünk a hegy tetejére és várjuk a sültgalambot. Szoval ez a mesterségesen kreált fizikai csend itt nevetséges. Es soha nem vezet a belsô csönd eléréséhez. Mint a fizikai nemcselekvés is, bizonyos idô után, pontosan az ellenkezô eredményt hozza meg az embernek. Káoszt. Hibát hiba után. Bocsánat ezekért hogy leirom. Ebben a topikban sok olyan ember is olvas, aki nem tudja pontosan, mi az a 'bizonyos csönd'. Es nem lehet az utmutatás egy '.' (pont) odatevése...

 

Na mindegy, tök mindegy mit irtam ide. Csak mar hosszu ideje probalom felhivni a figyelmet, hogy ha irunk valamit, az legyen pontos. Legalabbis igyekezzunk pontosan fogalmazni. Mert ami a lenyeg, az valoban nem a szavak fuggvenye. Es mindenki a sajat torvenyei alapjan el is erkezik, ahova el kell neki erkeznie. Az itt olvasók többsége nem biztos, hogy ismeri a rózsakeresztes irodalmat.

 

Na, csak ezért... meg ugy általában is...

 

Hát akkor hallgassunk...

Előzmény: chlodvig2 (1976)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1977
erröl...
Előzmény: chlodvig2 (1976)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1976
.
Előzmény: babi :-) (1975)
babi :-) Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1975
melyik csendrôl van szó?
Előzmény: abahfa (1971)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1974

"Van kedvetek játszani?

Csináljunk csendversenyt!

(Minden egó szeret bajnok lenni.)"

 

Ügyes! :) Itt a helyed:)

Zajos bajnok lennek, ha lehet valasztani :)

Előzmény: abahfa (1971)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1973

jooo! :)

Előzmény: Törölt nick (1972)
abahfa Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1971

Van kedvetek játszani?

Csináljunk csendversenyt!

(Minden egó szeret bajnok lenni.)

chlodvig2 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1970

"Az én nem rendelkezik léttel. Az én a szürők és rög-eszmék összessége.

Az Én Te vagyok-ot az az én mondja, aki nem azonos az én-nel.

ÉN nyílvánulok meg én-ként, Te-ként, még a az "én te vagyok" kijelentésként is ÉN nyílvánulok meg."

 

"Az en szürök, rög-eszmek összessege...": igy gondolom en is, ezert kerdeztem,

KI mondhatja, h. "En Te vagyok."

 

"... ostoba filozófálgatás én-ről és Én-ről.

Bölcsek csak akkor maradunk,

ha csendben maradunk."

 

Ahogy mondod :) Erre gondoltam, mikor "EN-gumicsontot" irtam :)

Előzmény: abahfa (1962)
szuperferko Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1968

"Nincs kisbetus  vagy nagybetus."..."..elunk, addig fog letezni a 'kisbetus'

Szoval?

Előzmény: babi :-) (1967)
babi :-) Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1967

valaki itt van mellettem, Serge a neve. Olvassa o is a beirasokat, s most keri, hogy irjam be ezt: egyetlen ego van. Nincs kisbetus  vagy nagybetus. Ennek az egyetlen egonak az egyik resze a sotetsegben van, (dialektika), ezért magába engedi azt. A masik része ennek az egonak a Fényhez tartozik. Ezért lehetetlen, hogy acceptáljon barmit is a sotetségbôl.

 

Es ameddig ebben a dialektikus vilagban elunk, addig fog letezni a 'kisbetus'... bar hatalmas tisztulasi folyamaton mehet at...

Előzmény: abahfa (1965)
babi :-) Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1966

szia kedves abahfa! orulok hogy itten vagy!

De nem ertem ám ezt amit most ideirtal. En buta vagyok nagyon. Es a fejem pedig altalaban ures :-)))

Mi ez az itthon? en nem erzem otthon magamat ebben az itthonban. Nekem ez itt egy bohoczkodas, egy ideiglenes mutatvany. De fontos ideiglenesseg. Mar ami a valodi hazautat illeti...

 

na jol van, tovabb nem okoskodok... lehajtom a fejemet, oszt tovabbkullogok. Ilyen egyszeru mondatot sem ertek... valami baj lehet velem... :-)))

Előzmény: abahfa (1965)
abahfa Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1965
Üdvözlünk itthon.
Előzmény: babi :-) (1964)
babi :-) Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1964

'Az én nem rendelkezik léttel. Az én a szürők és rög-eszmék összessége.' - igaz.

 

'Az Én Te vagyok-ot az az én mondja, aki nem azonos az én-nel.' - igaz.

 

'ÉN nyílvánulok meg én-ként'

'Te-ként'

'még a az "én te vagyok" kijelentésként is ÉN nyílvánulok meg'- ezek részben igazak. Az isteni Én a rögeszméken keresztül is átragyog. Igaz.

 

(Ha az Én alatt az isteni 'jelenlévôt' értjük, 'én' alatt a rög-eszméset, akkor indokolt a kétféle irásmód. De ez is csak a szavak játéka. Forma, melyet mi emberek igyekszünk valami tartalommal megtölteni. A dialektikus valóságban ez a kétféle én egyidôben és nagyon is összekapcsolódottan él és müködik. Az ember az 'én'-t nem képes eltüntetni, megváltoztatni. Legfeljebb csak szavakkal tartalmat önt beléjük... )

 

'De, ami most itt történik az csak ostoba filozófálgatás én-ről és Én-ről.' - ezt az 'én' leirhatja mint kritika, amin az Én csak mosolyog, mert az Én soha nem kritizál, s mert tudja, hogy az egész csak játék a szavakkal. Mint 'én' 'Én' meg 'te' 'Te... stb.

Az 'Én' tudja az isteni módot, mely által ugy tud szólni (legyen az ellenkezô  mint a másik emberé), hogy semmi körülmények között nem bánt ... a Létezésben müködô Törvénybôl adódóan felelôsségünk, hogy távol tartsuk a fölösleges, bántó kritika fegyvereit...

 

Az isteni Én tiszteletben tartja az élôlények mindenkori megnyilvánulási szintjét. Nem itél, nem kritizál. Csak valóban VAN, MEGFIGYEL és megnyilvánulásával (egész létezésével) épitôkôként, harmónikusan emel mindent, amivel kapcsolatba kerül...  

 

'Bölcsek csak akkor maradunk, ha csendben maradunk.' - a csöndben maradás nem hallgatást, szó nélküliséget jelent...  A csönd nem némaság, a 'nem-cselekvés' sem a mozdulatlanság...

Előzmény: abahfa (1962)
abahfa Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1963

Abahfa még soha nem csinált nem csinált semmit.

 

Vicc:

Abahfa mindig 1 forintosokkal fizet.

abahfa Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1962

Az en "alapbol" kise lat a szürökböl, rög-eszmekböl.

"Az En Te vagyok"-ot mondhatja ez az En....?

 

Az én nem rendelkezik léttel. Az én a szürők és rög-eszmék összessége.

Az Én Te vagyok-ot az az én mondja, aki nem azonos az én-nel.

ÉN nyílvánulok meg én-ként, Te-ként, még a az "én te vagyok" kijelentésként is ÉN nyílvánulok meg.

 

De, ami most itt történik az csak ostoba filozófálgatás én-ről és Én-ről.

Bölcsek csak akkor maradunk,

ha csendben maradunk. 

Előzmény: chlodvig2 (1954)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1961
Hát igen, ezt nem lehet "csinálni."
Ez a "csinálás abbahagyása."
Csak hagyjuk, hogy megtörténjenek a dolgok és jelen vagyunk....
Előzmény: babi :-) (1959)
szuperferko Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1960
Te megéled ezeket, ugy ahogy elmondtad?
Előzmény: babi :-) (1959)
babi :-) Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1959

pontosan az aranyozás ellen szóltam... az egésznek a legmélységesebb  lényege pontosan ennek a 'ki vagyok én' -keresésnek a befejezére kellene hogy irányuljon. Nem önmagunkról szól a keresés, hanem az Eredetrôl, A Forrásról, a visszatalálásról, az ujbóli szolgálatba állásról.

 

A magunkról való elfelejtkezés, az egységbe való belemerülés... Mint a sejt a szervezetben, ami nem agyal azon, hogy 'ki vagyok én', hanem csak teszi a dolgát.

 

Mi emberek erre kitaláltuk a 'magunkról való elfelejtkezés' -kifejezést. Ez az elfelejtkezés azonban belülrôl fakad (nem az Ego elhatározása alapján), és automatikusan maga után vonja azt a cselekvésfajtát, ami által az alkotórész ujra valódivá (egészségessé) válik, és megnyilvánulásával épitôkôként az Egész szolgálatában áll.  

Előzmény: Törölt nick (1958)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1958

mert aki VAN, az akkor is van, ha nem gondolkodunk rajta...

 

hehe

 

jou... az ember akkor is van, ha nincs benne "én vagyok" gondolat. Mégis... milyen félelmetes - annyira ragaszkodunk saját énségünk gondolatához.

 

Aranyozzuk az aranyat.

Lábat rajzolunk a kígyónak.

 

nem baj....)))) elmúlik

Előzmény: babi :-) (1956)
babi :-) Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1957

A 'ki vagyok én' kérdés egyébként eredetileg ezzel az értelemmel szól, hogy: 'ki vagyok én, hogyan merészelhetném egyáltalán Istenhez mérni magamat'... hát valahogy így...

 

A 'Ki vagyok én' kérdés itt absolute nem azt tartalmazza,  hogy az embernek keresnie kellene, hogy ki az ôbenne, aki cselekszik. Ez a mai ember 'találmánya', aki olyan mérhetetlenül büszke önmagára, hogy ugy erzi, meg kell értenie, ki van ôbenne... Olyan ez, mintha a tengerben a vízcsepp próbálkozna megérteni 'tenger-önmagát'.

 

Ezzel a kérdéssel ('ki vagyok én'), divat lett foglalkozni, de a véleményem szerint teljesen hiábavaló próbálkozás, ezért fölösleges is.

 

Ha megszületett az emberben a felismerés 'tenger-önmagáról', akkor ez életre hívja automatikusan a 'tenger' felé való belsô irányultságot és az ezzel járó felelôsséget is.

 

És végül, absolute nem szavak (kimondott/vagy leirt) 'ügye' ez az egész... És bár én is szavakhoz folyamodtam most, de mélyen meg tudom, hogy aki nem jutott el addig a 'bizonyos felismerésig', annak ezek a szavak (meg más egyéb szavak...)  sem jelentenek semmit...

 

:-)

babi :-) Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1956

nevetve indulok a munkába :-)

hahahahhahahhahaa HAHAHAHAHAHHA :-)

 

Mindig mondom, most is mondom: az életet meg kell élni, nem pedig azon meditálni, hogy ki éli...

 

igy sokkal életszerübb az egész...

 

mert aki VAN, az akkor is van, ha nem gondolkodunk rajta... mint a napsugár, akkor is szorja a sugarait ránk, ha nem gondolunk rá...

 

na szép hétvégét.....

Előzmény: Törölt nick (1955)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1954

"EN gumicsont"..:)

 

Az en "alapbol" kise lat a szürökböl, rög-eszmekböl.

"Az En Te vagyok"-ot mondhatja ez az En....?

Előzmény: abahfa (1953)
abahfa Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1953

Szted kinek az allapota az "En Te vagyok?"

AZ ÉN állapota.

Előzmény: chlodvig2 (1950)
abahfa Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1952

az, hogy érdeklődtem osho iránt?  (el kellene kerülni)

Ha valakiről, vagy valamiről filozofálgatunk, csak az időnket vesztegetjük.

Maradjunk magunknál.

 

az, hogy megszólaltam/kérdeztem úgy egyeltalán?

Nincs senki, aki felelősségre vonhatna.

Célra vezető megvizsgálni, ki az aki kérdez, ki az, aki szól?

Van szóló, van kérdező?

Előzmény: Törölt nick (1951)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1950

:)  sziporka :)

De Osho nelkül is beszelhetünk a Tat Twam Asirol.

 

Szted kinek az allapota az "En Te vagyok?" 

Az a fontos. (sztem)

Előzmény: abahfa (1949)
abahfa Creative Commons License 2007.11.08 0 0 1949

Amibe most beleestél.

Előzmény: Törölt nick (1948)
babi :-) Creative Commons License 2007.11.08 0 0 1947

stn

 

vagy akárhogy is nevezed...

 

:-)

Előzmény: abahfa (1944)
abahfa Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1946

Abahfa javaslata: kerüljük el az "OSHO" csapdát.

Lényegtelen.

 

A lényeg:

 

Öntudat.

Előzmény: Mirdad (1945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!