Keresés

Részletes keresés

chlodvig Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1649

Van Judas Evangeliuma topik, de miert a politikanal, nem tudom.....

de több topik is van rola, majd oda lehet betenni valamit belöle.

 

Biztos ereztek a National G.-nal, hogy a nepet le kell csillapitani a Da Vinci kod miatti

"erzekenyseg"  miatt :))  Ezert adtak ki egy teljes szövegforditast szenzaciohaj-haszas nelkül meg "hivatalos" kutatok eredmenyeit.

 

Ja, most az a sláger. Eddig a Tamas Evagelium volt a legismertebb ilyen apokriph.

hello

Előzmény: Mirdad (1648)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1648

 

  Szia!

 

  Teszünk róla :) Miújság Veled? Reméljük benéz majd Sanat Kumara, Semmiágánülszivem-Zoli, abafa, stb.

 

  A mesével kapcsolatban: Rúmi mellett a másik híres szúfi bölcs, Szuhrawardí is

teljesen hasonló szellemiségben írt. Ha elolvasod a belinkelt cikket, megtalálod őt is,

és a Pentagram jó cikkeiben idézik ezeket a "klasszikusokat". Látható, hogy

az "izmusokat" csak mi alkotjuk, különösen a köztük lévő határokat, de ha a mondanivaló magvát nézzük (lelki szemeinkkel!) akkor bizony rácsodálkozunk, hogy

ugyanarról beszélnek nekünk sokszor több ezer év, és kilóméter távolságra egymástól!

 

  Más: megvettem a Júdás Evangéliuma c. National Geographic-könyvet.

Komoly tanulmányok vannak benne, a teljes apokrif fordítás mellett, érdemes megnézni!   Üdv!

Előzmény: chlodvig (1647)
chlodvig Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1647

:)) Szellemes! Remeljük megint beindul itt az elet.....

tegyünk rola:)  hello----

Előzmény: Mirdad (1646)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1646

 

  "Dschalal ad Din Rumi (1207-1273), szufi mester értette annak művészetét, hogy képek, anekdoták, mesék és spontán gondolatmenetek segítségével sokrétűen és mélyrehatóan írja le az igazsághoz vezető ösvényt. Mesnevi című – versekből álló – átfogó művében a kis és a nagy háborúról beszél. A nyúl és az oroszlán meséjében arra utal, hogy a belső ellenség sokkal nehezebben győzhető le, mint egy külső. Így inti olvasóit: Adj túl szamárfüleden, s szerezz helyette új füleket, mert egy szamár nem képes ezt az előadást megérteni.


  A nyúl és az oroszlán története

  Az állatok egy szép mezőn éltek. Kínozta azonban őket az oroszlántól való félelem. Meggyűlölték legelőhelyüket, mert állandóan ott ólálkodott a ragadozó, hogy valamelyiküket megölje. Cselhez folyamodtak hát. Az oroszlán elé álltak, és azt mondták: „Minden nap hozunk neked élelmet – amit csak kívánsz.” Némi huzavona után végül is egyezségre jutottak ellenségükkel. Ettől kezdve egy-egy állat minden nap az oroszlánhoz ment, hogy az megegye őt. (Rumi ezeket az állatokat a fatalizmus követőinek nevezi.)
Egy napon a nyúl került sorra, ő azonban így szólt: „Meddig kell még tűrnünk ezt a jogtalanságot? Adjatok egy kis időt, hogy éles elmém megmentse az életeteket.” Miután meggyőzte tervéről a tétovázó állatokat, lassan elindult az oroszlánhoz. Amikor az késése miatt dühösen kérdőre vonta, a nyúl azzal a történettel rukkolt elő, hogy egy másik oroszlán tartotta őt fel az úton, és barátját – egy másik ‘finomságot’ – túszként magánál tartotta. A nyúl előadta az oroszlánnak a beszélgetést, amit állítólag a másik oroszlánnal folytatott: „Azt mondtam neki: a királyok királyának szolgái vagyunk, a fenséges udvar csekély szolgái. Mire ő letorkollt: A királyok királya? Ki lenne az? Szégyelld magad, hogy jelenlétemben említed ezt a jöttment senkiházit!”
Az állítólagos vetélytárs által tanúsított megvetés felkorbácsolta az oroszlán dühét, s követte a nyulat, hogy elűzze ellenfelét. A nyúl egy mély kúthoz vezette. Amikor az oroszlán áthajolt fölötte, saját tükörképét látta a kövér nyúléval együtt. Dühtől forrongva ugrott a csapdába.
Rumi hozzáfűzi: Beleesett a kútba, melyet saját magának ásott, mert saját gonosz cselekedetei szálltak vissza rá. Saját tükörké­pét tartotta ellenségének: saját maga ellen rántott fegyvert. Ó, az a sok rossz, melyet másokban látsz, önnön természeted tükröződése!


  „Szálljunk a benső harcba”

Amikor a nyúl beszámolt ravaszságának sikeréről, az állatok magukon kívül voltak örömükben. De a nyúl óva inttette őket, s nemkülönben Rumi is az olvasót: „Térjetek magatokhoz, és ne örüljetek túlzottan, mert egyszer rátok is sor kerül. Függtök ettől a változástól, ne tegyetek úgy, mintha örökre szabadok lennétek! Mert csak akiknek birodalma túl van a változáson, azoknak verik meg a hét bolygó dobjait.”
Rumi hangsúlyozza, hogy a megszabadulás, a belső ellenség legyőzése sokkal nehezebb: „Ezen ellenség megölése nem értelem vagy intelligencia dolga: a belső oroszlán nem sétál bele a nyúl csapdájába. A külső háborúból megtérve el kell kezdenünk a belső harcot.” Az oroszlán tanmeséjét a következő szavakkal zárja: Az az igazi oroszlán, aki legyőzi saját magát."

 

  Forrás: Pentagram folyóirat, 2002/4.   http://lectorium.hu/pentagram/cikk/763

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.27 0 0 1644

Megjelent, kapható május 31-től a könyvhéten:

 

 

 

"Benedek Szabolcs regénye a végső válaszokat hajszoló embernek és történelmének talányos korszakaira, sorsára kérdez - és a kérdések sorsára is rákérdez. Szerb Antal prózaeszményének e mai, tüneményes "reinkarnációja" igazi bravúr, amely a "rózsakeresztes testvériség" megszállottainak történetét követve egyedülálló prózaírói invencióval képes megmutatni, hogy az illúzió, a sejtés és képzelet, "tanulóéveink káprázata" miként szabhat végül medret, adhat némi értelmet az életünknek. Ok és okozat, világ-átalakító hit, építő és romboló szenvedély, ráció és érzelem, generációk sorsa kavarog ebben az országokon és évtizedeken átívelő történésfolyamban, amely széles öleléssel fogja mondatok hálójába a csodát: a szabályozhatatlanul habzó életet." (Szávai Géza)

(ISBN: 978-963-7265-64-8 216 oldal, kötött ára: 2420 Ft.)

Sanat Kumara Creative Commons License 2007.05.25 0 0 1643

Sziasztok újfent!

 

1-http://www.youtube.com/watch?v=KgqydV1O4gA&mode=related&search=

 

2-http://www.youtube.com/watch?v=8gm7XwtIJdM

Mirdad Creative Commons License 2007.05.23 0 0 1642

  "Amott" válaszolsz Babi - HOLott? :)  Beszélgessünk itt, ha már itt kezdtük.

 

  Az újjászületéssel kapcsolatban ide is beírom azt a Bob Dylen idézetet, amit a

"babujaju-topikba"  télen, és tetszett nektek:

 

     "Aki nem azon dolgozik, hogy újjászülessen, az saját halálán munkálkodik."

 

                                  Bob Dylen

 

     Szija, Üdv: Péter

Előzmény: babi :-) (1640)
Eperkutyus Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1641
Előbb templomosok, most rózsakeresztesek..

benézek már akkor a szabadkőműves topic-ba is :)))
babi :-) Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1640

AMOTT válaszoltam Neked Mirdad!

Előzmény: Mirdad (1639)
Mirdad Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1639

  Szia Kedves Babi, egyetlen kérdésedre "tömegek mozdulnak meg!" :)

 

  Végül is teljesen érthető szerintem, hogy "ahhoz, hogy újjászülessünk, előbb meg kell születnünk..."   Ahogyan Barátocska is írta: a "testbe záratott lélek" (még nem az újjászületett!), ősi, többek között gnosztikus felfogásában is, a testben születettségünk az "alap". A testünk az "evilági jármű", a "hordozó", melynek sorsa 100 %-osan megpecsételődik egyszer: elenyészik - ugyanez a lélekről, (az újjászületettről!) nem mondható el.

  Remélem jól vagytok! Üdv!

Előzmény: babi :-) (1630)
szuperferko Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1637
Miert nem kerdezted meg a papot, hogy szerinte o, hogy ertette?
Előzmény: babi :-) (1630)
babi :-) Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1636
'AMOTT' válaszolok Neked!
Előzmény: Barátocska :) (1634)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1635
Nem direktben Rád gondoltam, hogy leszólnád - elnézést, ha így értődött -, általában véve mondtam.
Előzmény: Barátocska :) (1634)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1634
Szerinted én leszóltam? Éppen védem.

És még csak nem is beszéltem holmi reinkarnációról, ez a magyarázat a keresztény hitvilágba is bôven beleférhet így.
Előzmény: Törölt nick (1633)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1633
Egy pap nagy nyilvánosság előtt csakis olyat mondhat - legalábbis optimális esetben - amit a hite és a vallása számára előír. Ilyesmiért pedig nem bölcs és nem is illendő leszólni. Egyikünk se tudja, kinek van igaza.
Előzmény: Barátocska :) (1632)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1632
És mi van akkor, ha úgy értette, hogy a lélek újjászületése a fizikai testben átélt tapasztalatok függvénye?

Hiszen mindannyian egy irányba tartunk, s nyilván nem véletlen, hogy a lelkünk testbe van zárva. Talán arra gondolt, hogy egész életünkben azt tanuljuk, hogyan tudnánk lefejteni, feloldozni testünk ajtajáról azokat a zárakat, amik a lelkünket "fogva" tartják. Persze, kissé szimbolikusan fogalmaztam, de talán érthetô, mire gondolok.

Tehát arra gondolhatott, hogy szerinte a lélek újjászületése nem biztos, hogy lehetséges volna azok nélkül a próbatételek és tanulások nélkül, amiket csak a földi születés tapasztalatán keresztül lehet megérteni.

Persze, kíváncsi vagyok Mirdad válaszára, ez csak az enyém :))
Előzmény: babi :-) (1630)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1631
Szerintem ezt metaforikusan értette, nem kell egyből lehúzni róla a keresztvizet.
Előzmény: babi :-) (1630)
babi :-) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 1630

Mirdad, majd ha visszajössz, akkora lenne egy kérdésem...

Ma mondott valaki egy mondatot, ami fölött gondolkodom. A mondat igy szólt:

 

'Ahhoz hogy ujjászülessen valaki, elôbb meg kell hogy szülessen.'

 

Itt ma van anyáknapja, s ezzel a gondolattal az anyákról, az anyaság szerepérôl akart valami hatásosat mondani. Ami persze emberileg becsülendô.

 

Én ezzel a gondolattal egyáltalán nem értek egyet. A születés amire itt ez az ember gondolt (egy pap volt!), a testre vonatkozik. Az ujjászületés azonban nem a fizikai testre vonatkozik. Valamit ez az ember nagyon félreért. S emberek tömegeivel hiteti el. Mi lesz ennek az embernek a sorsa? Vagy tudatlanságból koveti el a hibát, s elnézô lesz vele a Teremtés?

 

Kétve hiszem ezt...

 

Te mit gondolsz errôl?

 

 

Előzmény: Mirdad (1627)
babi :-) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 1629
szivesen beszélgetek Veled ha akarod és elfogadod
Előzmény: homokoraxx (1624)
babi :-) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 1628

Szija! :-)

Jó látni hogy Vagy!

Előzmény: Mirdad (1627)
Mirdad Creative Commons License 2007.05.13 0 0 1627

 

  Szia homokoraxx!

 

  "Látom senkisem hajlandó beszélgetni...:-("

 

  De, én pl. nagyon szívesen beszélgetek majd, csak jelenleg sajnos nincs állandó net-elérésem. Nemúgy, mint régen: korábban sokat írtunk ide, olvasgasd. 1-2 hét és remélhetőleg itt lehetek. Addig is üdv, minden jót!

Előzmény: homokoraxx (1624)
homokoraxx Creative Commons License 2007.05.07 0 0 1624
Látom senkisem hajlandó beszélgetni...:-(
homokoraxx Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1623
AMORCOS vagy Lectoriumos van itt? Szívesen meghallgatnám a tapasztalataikat , gondolataikat.
homokoraxx Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1622
Válaszomat elküldtem neked emailben
szuperferko Creative Commons License 2007.04.29 0 0 1621

En szoltam:)

 

Erdeklodes: mit szeretnel tanulni, es mit szeretnel vele kezdeni?

Előzmény: homokoraxx (1619)
szuperferko Creative Commons License 2007.04.29 0 0 1620

Ugyanmar, ezt nem lehet tanitani;) (amugy sem vagyok rozsakeresztes)

Előzmény: Törölt nick (1617)
homokoraxx Creative Commons License 2007.04.29 0 0 1619
Igazad van, a dolog lehet kamu is. Nem voltam ott, nem tudhatom. Csak megemlítettem mint itt sokan sok mindent. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.29 0 0 1618

"Állítólag"... "mindenféle álnevek"... az ilyenekből jönnek össze a legszebb összeesküvés-elméletek.

Igen. Lehet, hogy bekerültek illuminátusok egyes szabadkőműves-páholyokba. Mint ahogy bekerültek katolikusok, lutheránusok, mohamedánok, plebejusok, arisztokraták stb is.

Előzmény: homokoraxx (1615)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.29 0 0 1617
Ezt a fajta kedvességet rózsakeresztes tanfolyamon oktatják?
Előzmény: szuperferko (1616)
szuperferko Creative Commons License 2007.04.28 0 0 1616
Hagyd a Tapsit. Errol ir konyvet, es azert mondtam, hogy ne adj neki eselyt a tudasat csillogtatni, mert ebbol nagyon felkeszult.( aztan meg varhatunk fel evig, hogy lecsillapodjon, miutan valotlan-megnemerositett infokkal kapott el teged:)
Előzmény: homokoraxx (1615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!