Keresés

Részletes keresés

math2 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 23

valaki abbol is szed valamit. mindig lesz "magaskultura" es popularis kultura. ha a legkevesbe "kulturalt" emberek igenye megno, akkor a popularis kultura "minsoege is megno". es akkor minden feljebb tolodik. de megszunni nem fog.

 

 

Előzmény: Norcrys (17)
eniessa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 22
Ez az en szohasznalatom, hogy egyhazhoz valo huseg. Naluk ez a zart kozosseghez valo tartozast jelenti, es a technikai vivmanyok elutasitasat. Gyakorlatilag ma mar csak beleszuletni lehet, mert nem vegeznek hitterito tevekenyseget.
Előzmény: aranyviktor (21)
aranyviktor Creative Commons License 2004.07.14 0 0 21


Jaaaaaaaaaaa? Akkor én nem voltam képben.

 

És miért nem az Istenhez való hűségüket próbálják meg, miért az egyházukhoz kell hűségesnek lenni?

 

Avi

Előzmény: eniessa (20)
eniessa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 20
Am itt nem az a kerdes, "vetkeznek-e". Vetkezhetnek, eppen arra valo a probaido - tekitnsunk el a valosagshow-tol. Hanem arrol, hogy kecsegtet-e szamukra az addig ismeretlen es megtagadott vilag olyasmit, amiert szakitananak egyhazukkal es kozossegukkel. Ez a proba, nem az, hogy beul-e egy kocsiba.
Előzmény: aranyviktor (14)
math2 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 19

viktor:

 

a termeszet spontan probain nincs mit vitazni, mert hiszen jon magatol, nem rajtunk mulik. a tervezett proban van mit. tehat premisszakent az van, ohgy tervezett proba van, es fel vannak keszulve arra, hogy lesz proba.

 

ezen belul lehetnek azert meglepetesek. altalaban kiderul, hogy hat nem lehet elore atlatni,hogy mi lesz egy probabol.

Előzmény: aranyviktor (16)
eniessa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 18
S onmagaban a hitproba? Valosagshow nelkul? Latta valaki az emlitett filmet? - en sajnos nem.
Norcrys Creative Commons License 2004.07.14 0 0 17
Igaz, kamera előtt mindenki színészkedik, ez az ember természetéből fakad. Az amishok is megtörtek a média előtt, de a'sszem már papokat is vesznek fel valóságsóba. Akkor meg mit szórakozok én ilyen elavult nézetekkel, hogy a valóságsó az nem jó. Deho'nnem jó, kedveseim, abbó' szedik a kultúrát a népek!
Előzmény: aranyviktor (16)
aranyviktor Creative Commons License 2004.07.14 0 0 16

 

Vitathatatlan. Ez is próba, azt írtam, ez nem "igazi" próba. Lesz váratlan, de csak a formában, a tartalomban nem, mert eleve próbára vannak felkészülve.

Előzmény: math2 (15)
math2 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 15

viktor:

 

1) ez is jobb, mint a semmi

 

2) akarhogy is tervezik, lessz varatlan

Előzmény: aranyviktor (14)
aranyviktor Creative Commons License 2004.07.14 0 0 14

 

Azt hiszem az ilyen mesterségesen megrendezett, kihegyezett "próba" nem igazán próba, sőt a legkevésbé sem az. Eleve felkészülten odamennek, s büszkén térnek vissza társaikhoz, lám, kiálltam a próbát.

 

Az igazi próba váratlanul, észrevétlenül kerül az ember életébe, először fel kell ismerni, majd ki kell állni.

 

Avi

Előzmény: eniessa (-)
math2 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 13

Norcrys:

 

de valosagshow nelkul maga az, hogy a fiatalok megtapasztalhatjak az alternativat az jobb, mint ha nem tapasztalhatnak meg nem?

 

 

egyebkent a valosagshow szerintem jo is meg, nem is. szerintem jo az, ha az emberek latjak masoknak a viselkedeset, "gondolkodasat". tobbet latnaka vilagbol, olyanokat tapasztalnak, amit enelkul nem.

 

namost a valosagshow baja az, hogy mondjuk az elkepzelhetohoz kepest elegge leszukult ebben. hulyegyerekek szoktak bent szexelni, es kulonfele feladatokat csinalni, amit a producerek talalnak ki nekik. ez neleg egysiku...

 

de szerintem jobb, ha van, mint ha nincs. mindenbol lehet egy kicsit tanulni, tapasztalatot szerezni. foleg azoknak, akik nagyon butakok.:)

Előzmény: Norcrys (12)
Norcrys Creative Commons License 2004.07.14 0 0 12
Leht hogy nagyon konzervatív vagyok, de a valóságsókat ki nem állhatom, az alacsony intelligencia szórakozásának tartom. Buta dolog egy fiatalt ilyennek kitenni. Sőt, nemcsak buta, ocsmány gondolkodás, dehát a média a saját anyját is eladná, ha tehetné. Na mindegy,

tessék kérem követni a képernyők előtt, vajon Joe bemegy-e a bordélyba? Áááá---- és sikerült! Hölgyeim és uraim, bement! Hol van most Daemon Hill, akarom mondani Isten? Hát nem gyönyörűen vét ősei törvényei ellen? De szép volt? Vajon mit csinálnak odabent? Jöjjenek velem, nézzük meg együtt!
math2 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 11

ha ez a gyulekezet ilyen konzervativ, akkor ahhoz kepest figyelemre melto, hogy engedik, sot szokas a fiatalok probara tetele, az alternativak kiprobalasa.

 

ebben siman verik a tobbi ekreszteny kozosseget.

math2 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 10

szerintem egyreszt erdekes.

 

masreszt Norcrys gondolata is jo.

 

de mindezzel egyutt ugy gondolom,h ogy jobb, ha van ilyen, mint ha nincs. fairebb.

 

Norcrys meggondolasa csak azt mutatja, hogy ez sem eleg fair, igazabol nem lehet teljesen fair dolgot kialakitani.

 

nem lehet teljesen szabad vilagnezetvalasztast csinalni.

 

de torekedni kell minel szabadabbra, es annak jegyeben ez egy pozitiv iranyba mutato kiserlet. legalabbis ahhoz kepest,h ogy milyen elzart vallasi kozossegrol van szo.

 

 

mondjuk persze a valosagshowval szembeni altalanos fenntartasok itt is jogosak. lehet, hogy inkabb kihasznaljak a dolgot, semmint, hogy szolgalna valami jora.

Előzmény: Norcrys (1)
Norcrys Creative Commons License 2004.07.14 0 0 9
A keresztény kereszténységnek nincs. Ugyanis Isten a törvényeit az emberi szívbe írja.
:)) Be szép is lenne!
Előzmény: elterito (8)
elterito Creative Commons License 2004.07.14 0 0 8
A keresztény kereszténységnek nincs. Ugyanis Isten a törvényeit az emberi szívbe írja.
Előzmény: eniessa (6)
Norcrys Creative Commons License 2004.07.14 0 0 7
Az Amishok azt gondolják, száz v. kétszáz éve volt csak normális divat, gondolkodás, stb. Nekik ott leblokkolt az istenük. A világ változott , de nekik a "jó" a "régi"-vel kapcsolódott össze. Hülyeségnek mondanám és pszichológushoz küldeném az ilyeneket, ha nem tisztelném a tradícióikat. Mert ez a nemzedék már nem tehet agyament őseik viselkedéséről, ők már ebbe születtek bele.
eniessa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6
Melyik kereszteny hitnek nincs szabalyrendszere?
Előzmény: elterito (3)
eniessa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 5
Milyen torvenyekre gondolsz?
Előzmény: elterito (3)
eniessa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 4
Meglehet. Bar tagadhatatlan, hogy ebben a korban a fiatalok nagyon befolyasolhatoak.
Előzmény: Norcrys (1)
elterito Creative Commons License 2004.07.14 0 0 3

Az amishok jól mutatják be, hogyan "kell" a hitet törvényekkel, szabályokkal "pótolni".

 

Tipikus törvénykezés.

 

De kulturálisan szimpatikus, különösen a múlt századi ruhák. Akár a filmvásznon.

Előzmény: elterito (2)
elterito Creative Commons License 2004.07.14 0 0 2
Csak annyi, hogy érdekes. De szerintem is hamis a próba.
Előzmény: eniessa (-)
Norcrys Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1
Az a véleményem, hogy ez a próba hamis. Ugyanis ha valaki 16 éves koráig elzárva él a külvilágtól, akkor nem fog tetszeni neki, ha odaküldik. Mondjuk én se mennék lakni Indiába, mert nem bírom azt a közeget, csak túristaként. Így hát visszatérek oda, ahová a szívem húz: haza. Ennyi az egész, francot hitpróba.
Előzmény: eniessa (-)
eniessa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 0
Előzmény: eniessa (-)
eniessa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 topiknyitó

Amish fiatalok es a hitproba

 

Mi a velemenyetek?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!