Keresés

Részletes keresés

rednifegnar Creative Commons License 2016.06.18 0 0 90

hat elegge eltevedtel mert ez a topic baromira nem errol szol.

de amugy ha filmeset szeretnel (ki volt az a barom aki kitalalta hogy az analog a filmes?), akkor vegyel minoltat. irrealisan alacsony az ara, vazaknak is (egy x300 peldul), es az obiknak is. valasztek is van dogivel, a nagylatotol a teleig, ebay is tele vele, soxor dragabb a fuvar mint maga a cucc.

 

 

Előzmény: Pumi89 (89)
Pumi89 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 89

sziasztok!

Keresek analóg tükörreflexes fényképezőgépet. Tudnátok segíteni milyen típusokat ("márka") érdemes nézni ami elfogadható árban is van?

előre is köszönöm!

Üdv: Gábor

MiLiO Creative Commons License 2015.07.06 0 0 88

Valakinek van esetleg törött - kopott gépe alkatrésznek?

bb35mm Creative Commons License 2015.07.03 0 0 87

Gyáááá!

 

Imádom!   (35s)

foveon Creative Commons License 2013.07.04 0 0 82

nem tudom hol vannak olyanok akik ertenek annyira hozza hogy nem feszegetessel kezdik (vagy nem kerik el a gep arat erte). mondanam a soos-t de a fene tudja, voltak rossz tapasztalataim veluk.

szivesen megnezem neked ha nem megy maskepp (bp-en). de le is irom hogyan tudod atnezni:

 

elsokent ki kell huzni az objektivet. siman kihuzod utkozesig. majd elforditod (szembol nezve) oramutato jarasaval egyezo iranyba. eleg kicsit kell csak tekerni, szepen bekattan.

ezutan lehet vele exponalni.

ha van benne elem akkor feny fele forditva a feher mutatonak mocorognia kell.

ha kinyitod a hatuljat akkor az objektiven atnezve tudod nezni a zaridoket.

kinyitni ugy kell hogy az aljan az allvanymenet es a vakusaru kozott van egy ferde csapott haromszog alaku lemezke. ezt a butykenel fogva elforditod. ekkor az egesz hatuljat es aljat lefele le lehet huzni, kette fog jonni a gep.

mikor visszateszed figyelj, hogy a megfelelo nutokba menjen a hatso resz ket szele.

a zaridotarcsat forgatvavegig tudod probalni az osszes zaridot. szemmel lathatoan a rovid idok rovid ideig vannak nyitva a hosszuk hosszu ideig.

a rekeszt szintugy meg tudod nezni. az latszik elolrol is. az iso tarcsat, a rekeszt es a zarat csavargatva a felso ablakban a kis naranycs karikanak mozognia kell (ami a mutato felett van).

az objektivet csak ugy lehet visszacsukni ha fel van huzva a gep (!!!). felhuzod megnyomod az exponalo gomb elott levo fem gombot es kozben elforditod az egesz objektivet majd visszatolod.

 

ennek az alap gepnek nem nagy az erteke, meg a jo allapotuak se sokat ernek (sacc 10e) persze arulni lehet barmennyiert kerdes elviszik e. sztem nem erdemes eladnod, inkabb fenykepezz vele;)

 

Előzmény: András008223 (81)
András008223 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 81

Köszönöm a segítséget!

 

Szingapuri gyártás és Rollei Tessar 3,5/40 az objektív. Nagyon szép állapotban van, de mivel nem értek hozzá, ezért nem tudom megmondani működik-e vagy sem. Ezért lenne jó egy üzlet ahova elvihetem, hogy átnézzék.

Előzmény: foveon (80)
foveon Creative Commons License 2013.07.01 0 0 80

pl itt az indexen a fotos adok-veszekben, vateran, soos-nal.

mivel eleg sok rollei 35 tipus letezik igy az ar nagyon valtozo. az se mindegy nemet vagy szinagpuri gyartas, milyen objektivvel szerelt, milyen allapotu, van e rajta horpadas, no meg mukodokepes e (vagy ha nem akkor milye nem), stb. a tarozekok annyira nem kritikusak azok viszonylag olcsok es szinte minden megkaphato kulon (olyan gepeknel lenyeges ami nem standard, pl titaniumhoz szurke kupak, vagy szurke vaku, stb).

 

 

Előzmény: András008223 (79)
András008223 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 79

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Megörököltem egy Rollei 35 fényképezőgépet. Minden van hozzá -Rollei vaku , szűrők tok stb. Szeretném eladni, de nem tudom, hogy hol foglalkoznak ilyen régi géppel. Ha esetleg tudtok segíteni írjatok rám.

 

Köszönettel,

András

kttomi Creative Commons License 2013.01.08 0 0 78
Szamomra inkabb esztetikai/technikai ertekkel birnak ezek a kis Rollik,egyik kedvencem a tipus. Probalom osszegyujtogetni a kulonfele 35-os verziokat. 15db-nal tartok... :-)
Előzmény: ridergo (76)
foveon Creative Commons License 2013.01.08 0 0 77

jol teszed. persze attol is fugg milyen tipusuak es hol gyartottak oket. egy sima singapuri led az nem sokat er, de mondjuk egy c (ami a legegyszerubb fenymero nelkuli, ellenben nagyon ritka) az viszont sokat. no meg mas kerdes hogy hol er sokat, mert idehaza vagy irrealisan tularazzak (pl vateran most valami 50e-ert probalkozik valaki) vagy nevetsegesen alul (amikor 5e ftokat ajanlgatnak erte olyan dumakkal hogy nincs benne af meg hasonlok;)

 

Előzmény: ridergo (76)
ridergo Creative Commons License 2013.01.08 0 0 76
En nem tudtam, hogy ez ekkora ertek, nekem van 3db. Bar tisztaba vagyok mennyire fantasztikus gep. De amikor begyujtottem apamet apam hugaet es nagyfateret mert neki nem kelett es anno nagyfater vett a ket gyerekenek es maganak meg nem tudtam, hogy ez melkora kincs. Most buszke vagyok a gepekre, es sokkal nagyobb becsben fogom oket tartani mint eddig!!!
foveon Creative Commons License 2012.12.19 0 0 75

hat ez nagyszeru...

 

Előzmény: MiLiO (74)
MiLiO Creative Commons License 2012.12.18 0 0 74

haho!

horpadt sarkú Rolleik:

http://rollei35cornerdents.tumblr.com/

:)

foveon Creative Commons License 2012.04.10 0 0 73

hat szet lehet boritani, kerdes erdemes e. nekem mukodik a fenymeroje de annyira pontatlan plane 1.5v-os elemmel hogy semmi ertelme azt hasznalni. van egy kis kezi fenymerom (beeso es visszavert) es azt hasznalom.

ugye jo polaritassal van benne? kifele kell lennie a pozitivnak ami a haz.

mielott szetszeded nezd meg hogy az aljan az elem erintkezoje mennyire oxidalt. ha zoldes meg feketes akkor lehet hogy belul is az es mar nem erintkezik rendesen a forrasztas mert eloxidalodostt az is. talan egy kis nyomkoraszas, feszegetes segit. ha nem akkor szet kell szedni. de hogy mi a rossz es javithato e azt igy latatlanba nehez megitelni. a tetejit viszonylag konnyen le lehet szedni, ugy mar lathatod a lenyeget. a csavarokat ki kell csavarni es leszedni a felhuzot meg a tobbit (mind csavaros). ha egy mod van ra tovabb ne bontsd, es a tubust ne szedd ki mert az gigaszopas (ahogy alant irtam).

 

Előzmény: RaYs (72)
RaYs Creative Commons License 2012.04.10 0 0 72

Hali, látom kissé régi a bejegyzés, de szereztem egy Rollei 35T-t. Szuperjó állapotban van, záridőket szépen tartja stb.. De sajnos a fénymérő nem működik. Meg se moccan. 1.5 voltos elem van most benne.. Szerelhető vajon? Nagy kár lenne érte, ha nem, de fénymérő nélkül elég nehézkes a használata.. Előre is köszi.

Előzmény: optikus (43)
foveon Creative Commons License 2012.02.01 0 0 71

van repair manual is a neten, de csak sima 35-hoz. de sztem ezen a honlapon rajta van hogy hogyan tudod lekapni a tetejit. de ahogy irtam a tubust ne szedd ki, ezt o is irja hogy nagy szivas.

 

http://www.scribd.com/atecarr%C3%A9/d/33243244-Rollei-35-Service-Manual

 

Előzmény: Menyus72 (69)
Menyus72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 70

Asztalra téve is örökké világít.

Néha véletlen azért ki-kikapcsol, de nem jellemző sajna!

 

Előzmény: foveon (67)
Menyus72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 69

Nagyon nagy vagy! Köszönöm! 

Így már inkább szétszedem! :-)

Előzmény: foveon (68)
foveon Creative Commons License 2012.02.01 0 0 68

nezd ezt meg (van a nem kikapcsolasrol is irva valami):

 

http://astroturtle.com/wp/2011/04/rollei-35-te-repairs/

 

 

Előzmény: Menyus72 (66)
foveon Creative Commons License 2012.02.01 0 0 67

biztos hogy elektronika. 10mp az idozitve van. sztem inkabb valami olyan lehet hogy kontaktos es valami allandoan nyomja. ha leteszed az asztalra akkor egy ido utan lekacsol vagy orokke vilagit?

 

Előzmény: Menyus72 (66)
Menyus72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 66

Köszönöm szépen!

Nálam vmi nem teljesen kerek.

Rá kell jönnöm mi kapcsolja ki a fénymérő tápellátását. Elektronika, vagy mechanika?

A rekesz, és a záridő tárcsához egyébként tartozik egy-egy változó sűrűségű szűrő, és az fordul el a cds cella előtt a gépben amikor tekered a tárcsákat.

Legalábbis a netes leírások szerint így működik a fénymérés.

Max a tetejét szedem le, ha egyáltalán nekiállok valaha. Onnan valószínű hozzáférek ahhoz amire szükségem lehet!

 

Előzmény: foveon (65)
foveon Creative Commons License 2012.01.31 0 0 65

megneztem. nekem ket elemem van. az egyik egy kibelezett kx27 amibe gombelemek vannak de mar csak 3v, ez nem is mukodik. van egy px27-em is (varta mercury, szoval nem mai darab). ebben kb 5v van. azzal mukodik. raadasul olyan fenyes hogy a szemem kiegeti... 10mp utan lekapcsol ahogy a hasznalatiban van. de egyebkent nagyon hatarozottan mukodik, fixen gyujtogatja a 3 ledet a fenyviszonyoknak megfeleloen. meg az lehet hogy a hataron eloszeretettel felvaltva eg egy piros es a zold, de ez persze a fenytol fugg.

azt probald ki hogy felcsavarod az iso-t, a zaridot valami alacsonyra (pl 1/30) es kozben tekergeled a rekeszt. na ilyenkor mutat furcsakat, ilyenkor van hogy bevibral mind a 3 led, vagy van hogy csak ketto. sztem tulvezerlodik es a rekesz erintkezo ahogy dorzsolodik ugy valtozik az ellenallasa ezert vibrazik. lehet hogy neked valami kontakt hiba van es azert csinalja.

ha netan arra jutsz hogy szetszeded akkor egy dolgot ne szedj szet, az objektiv tubust ne huzd ki a helyirol. ha azt kiszeded akkor az eletbe nem fogod visszatenni a fenyzarot ugy ahogy gyarilag volt...

 

Előzmény: Menyus72 (64)
Menyus72 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 64

Elemet most hekkeltem bele 4db gombelemből (SR43W, vagy 386).

Az jó, rá is mértem.

Előzmény: foveon (61)
Menyus72 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 63

Persze, én sem műtermi felhasználásra gondoltam arra marad a Hassy.

Zsebgépnek vettem, hogy mindig legyen nálam vmi filmes gép.

Digire már csak a melót csinálom. :-)

Fénymérővel az a baj, h szabadban akkor már többnyire spotot mérnék, és akkor megint marad az 558.

Annyi erővel meg már vihetek fotós táskát géppel, magazinokkal, obikkal.

Előzmény: foveon (62)
foveon Creative Commons License 2012.01.31 0 0 62

hat az biztos hogy nem szobai fotozasra valo (a fenymero), olyankor aladugsz egy vakut es ballitasz mindent aztan remenykedsz hogy jo lett a kep:)

muteremben meg plane nem ezt a gepet hasznalnam...

nekem van egy gossen digisixem, na az pici. tud beesot az nagyon pontos, a visszavert meg olyan szodaval elmegy. de van a voigtlandernek is pici vakupapucsos fenymeroje (gondolom nem ocso, de a legtobb hasznalhato fenymero semnem occo).

 

Előzmény: Menyus72 (59)
foveon Creative Commons License 2012.01.31 0 0 61

lehet hogy lemerult az elem azt mindenkepp nezd meg mielott hibat keresel.

 

Előzmény: Menyus72 (57)
Menyus72 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 60

Köszönöm, előre is! :-)

Előzmény: foveon (58)
Menyus72 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 59

Még mielőtt...

persze egész jól meg tudom saccolni a rekesz-záridőt, de szeretném ha jól működne. Ez olyan elvi kérdés! :-)

Most olvasgattam utána ISO 100 8Ev alatt kuka a saját fénymérője, ráadásul a műfényt még jobban utálja.

Tehát lehet, h reménytelen a dolog és marad a saccolás mert a fénymérőmet emellé nem fogom hordozgatni.

Pont a lényeg veszne el : a kis méret, ui. a sekonic 558 kb 2X akkora mint maga a gép! :-)

Előzmény: Menyus72 (57)
foveon Creative Commons License 2012.01.31 0 0 58

:)

 

delutan megnezem az enyimen. nem hasznalom minden nap...

 

Előzmény: Menyus72 (57)
Menyus72 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 57

Köszi, tőle vettem, de ő nem használta a beépített fénymérőt.

Én szeretném, de furán működik, pl. nem kapcsol ki.

A leírás szerint 10mp után ki kellene kapcsolnia.

Mindig az alsó piros led gyullad ki elsőként, majd bizonyos esetekben lassan átvált a zöldre lassan anélkül, h bármin változtatnék.

 

Előzmény: foveon (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!