Keresés

Részletes keresés

LB2helios Creative Commons License 2012.07.29 0 0 285

Sziasztok a 350D mattüvege elég piszkos ill a matt üveg felett is sok szösz apró porszemcsék vannak ahoz le kéne szedni hogy tisztítsam gondolom ez szervíz én nem mernék neki állni hova tudom be vinni soprontól veszprémig hogy megcsinálják? sajnos keveset vagyok otthol külföldön dolgozok s 3-4 napnál még nem voltam többet otthon, ill. egy kérdés a tükröt törlőkendővel meg lehet pucolni? pld fültisztítót be csavarni az antisztatikus kendőbe s úgy finoman, nem okozok vele gondot? köszi üdv. Misi

Epiph Creative Commons License 2012.06.16 0 0 284

Üdv!

 

Ha karcos egy érzékelő az hagy nyomot a képeken? Soha nemláttam még ilyen képet.. ..

ElGreen Creative Commons License 2009.07.24 0 0 283
Köszönöm! mondom én hogy tanulok!
Előzmény: madgie (282)
madgie Creative Commons License 2009.07.23 0 0 282
Ha zavar,kapcsold be a hosszú expós zajszűrést. Kétszer annyi ideig tart majd a kép elkészítése (30 mp expó után mondjuk 30mp-ig dolgozik a gép egy "blackframe" kép miatt), de nagy valószínűséggel el fognak tűnni ezek.
Előzmény: ElGreen (281)
ElGreen Creative Commons License 2009.07.23 0 0 281
Tudatlanságom napfényre került... :DDD


De mostantól többet tudok.


Köszi! ;)
madgie Creative Commons License 2009.07.23 0 0 280
Ez nem kosz, csak hotpixel.
Hosszú expót és magas érzékenységet meg amúgy sem társítja az ember általában össze egy kész képen, nem?
Előzmény: ElGreen (279)
ElGreen Creative Commons License 2009.07.23 0 0 279
üdv,


Én ezeket a kis baszásokat most vettem észre. Pedig a ccd-m tiszta mármint ahogy az én szemem látja gondolom olyan kis pöszök lehetnek ezek hogy alig látni. gyedül a hosszú expós képeken találkozok velük.



Ez egy kivágott képrészlet a bűnösökről.
800 fölötti iso-n és hosszú záridőn jelentek meg. Az ACDsee hisztogramján nem is látszottak, a gépén (nyikony) viszont nagyon is. A ps is csak alig mutatta.

Szerintem baszok rájuk. Én amúgy a lencse törlő papírból csináltam ecsetet és azzal sepregettem a ccd-t.
Most a mattüvegem mögött van egy szösz, de azzal még nem merek foglalkozni. mármint mattüveg kiszedéssel.
handras Creative Commons License 2009.02.20 0 0 278
Igen ez attól függ, hogy az oldandó anyag poláros vagy apoláros...
Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 277

egyszer amikor egy 20 méter magas csőtörést fotóztam, foltos lett a frontlencsém.

az alkohol sehogy sem akarta levinni, aztán kínomban nekimentem enyhén mosogatószeres vizes vattával. az rögtön levette.

van amit a víz, van amit az alkohol és van a sebbenzin old le (ez utóbbi sem teszi tönkre a lencsét - csak ne szivárogjon a foglalatba.)

Előzmény: kis59 (273)
handras Creative Commons License 2009.02.18 0 0 276
Olvadás, hő hatására következik be...

Előzmény: kis59 (273)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 275
ez a porszívós dolog, ez tetszik.
Előzmény: kis59 (273)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 274
az alkoholista nyála ezért aztán mindenre jó: oldja a zsírt is meg a fehérjét is.
Előzmény: kis59 (273)
kis59 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 273
mókusszőr ecset? Vigyázat, az ecsetből is többféle minőség van (És nem a teszkóban kell venni...:)) ) Én, ha belül tisztítok, ecsetet használok, de nem fújok... Nagyon agyament megoldás, de felfogom az asztallapra egy szorítóval a porszívó csövét (tőle kb. 10 cmre dolgozom). Viszont a porszívót kiteszem az ablakpárkányra és ráhajtom amennyire lehet az ablakot. Az alkohollal vigyázni kell, mert valami porszem olvadhat és rámaszatolódhat az érzékelőre. Viszont találkoztam olyan fehérjeszerű(?) szennyeződéssel az optikánál, amit nem oldott rendesen az alkohol, viszont a tiszta emberi nyál igen (utána már mehet az alkohol)
Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.15 0 0 272

mattüveg fölötti rész tisztítása:

(canon-nál, nekem, mint amatőrnek) 20 másodperc leszedni, 1 perc kifújni, 20 másodperc visszatenni.

Hozzájön persze a felelősség, hogy mi van akkor, ha megsérül a lapka.

 

ha csak belefújsz az aknába, 50% az esély, hogy a ükör mögé kerül a kosz.

vagy igen, vagy nem.

 

tisztítókészlet:

 

párszor már leírtam ugyan, de hátha kedvet kapsz hozzá:

jó minőségű mikroszálas kendő, kis műanyag lapocska (pl telefonkártyából), tömény, patikai tisztaságú alkohol. (a "gyári" tisztítószer az metanol, ami lehet, hogy kicsit jobban tisztít, de biztosan nagyon mérgező).

A műanyagcsíkra fogott kendődarabkát csak enyhén kell nedvesíteni, letörlőd a felületet, majd a maradékot egy ugyanolyan kendődarabkával leitatod.

Minden háziasszony így tisztítja otthon az ablakot.

 

Nem kell ezt misztifikálni.  

kalasnikov Creative Commons License 2009.02.11 0 0 270
Valóban elképzelhető, hogy kőműves órabér környékén van ez az ár...
Előzmény: Majdnem (268)
handras Creative Commons License 2009.02.10 0 0 269
Kérdezz meg egy autószervizt (márkaszervizt), hogy mennyiért köszönnek vissza...
Igaza van Majdnemnek, persze te ettől még sokallhatod...
Előzmény: Majdnem (268)
Majdnem Creative Commons License 2009.02.10 0 0 268
rezsivel, szavatossággal, okos felhasználó véleményét is belekalkulálva te mennyiért szednél szét egy ilyen eszközt?
Előzmény: Vierre (262)
madgie Creative Commons License 2009.02.09 0 0 267
(az a többrétegű antireflex bevonat tartalmazza az UV szűrőt is, mert a CCD/CMOS valamennyire érzékeny az UV tartományra is)
Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.09 0 0 266

A CMOS-on nincs UV szűrő.

 

Előtte van egy IR szűrő, egy üveglemez, annak a felületén pedig valóban van tükrözésmentesítő réteg. De azt nem oldja az alkohol. Még a sebbenzin sem. Ugyanolyan, mint ami a rendes külső szűrőkön van.

Viszont nem kell dörzsölni.

 

Előzmény: Vierre (254)
mazsooca Creative Commons License 2009.02.03 0 0 265
Ügyes vagy meg bátor is!! :)
Jó, hogy szépen sikerült megpucolnod a szenzort.
Nagyon rizikós dolog ez az otthoni puceva.
Előzmény: mazli1 (247)
mazli1 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 264
Örülök! :)
Előzmény: dtiborz (263)
dtiborz Creative Commons License 2009.01.20 0 0 263

Szia Mazli!

 

Jó volt az ötlet, nekem is bevált! Először reszketett a kezem, de volt értelme!

Üdv:

T.

Előzmény: mazli1 (233)
Vierre Creative Commons License 2009.01.19 0 0 262
Sziasztok!

A kis szösz eltávolítása a mattüveg fölött lévő részből 7K+Áfa...
Sony A200-ról van szó.

Röhej... Ennyiért még elnézegetem egy darabig...
És, ha a corneámban lévő proteinmaradványok nem zavarnak 30 éve, /az égre nézve jobbra-balra tekintgetve apró, "úszkáló"foltok, pontok, vonalak/evvel is el leszek...

Persze, az én hibám, mert nagyon erősen pumpáltam a levegőt a körtével...
Úgyhogy csak óvatosan a fújkálással, bár úgy meg nem ér semmit... :)

Ki lehet valahogy operálni házilag a mattüveget?

Úgy hallottam, cserélhető,van pl. olyan, amin a harmadoló-rácsok is rajta vannak...
Szerintetek, hogyan lehet szétszedni?

Köszönettel:

V
ákidobos Creative Commons License 2009.01.19 0 0 261
Hú,basszus,a tükör!!!!Az asszony meg fog ölni!!!
:D :D
Madgie!Nekem 100%-osan sikerült,mondom,egy fél óráig tartott,az utolsó negyed órában maá csak egy pötty volt,majdnem feladtam,de sikerült.
Előzmény: fisherhu (259)
madgie Creative Commons License 2009.01.19 0 0 260
Megjött a SensorKlear, ki is próbáltam. Az eredmény jó, de nem tökéletes. A kosz 80-85%-át lekapta, a többit simán odébb tolta :)))

(tökéletesen tiszta CMOS meg úgy sincs, eddig elégedett vagyok a végeredménnyel... persze majd élesben -nem fehér lapra lövöldözve- kiderül, milyen lesz)
fisherhu Creative Commons License 2009.01.19 0 0 259
Hú, és a falról is leszedte a tükröt :D
Node nem is ezért írok. Én azért választottam a dust-aid-et, mert azzal nem kell "maszatolni" - nem is lehet -, így nem karcol, ken, mozgat semmit sem. Oldószere sincs, ez sem probléma. Kicsit ijesztő a hangja, ahogy a ragacs felválik a szenzorról, ám minimális erővel történik, így nem nagyon aggódom.
Előzmény: ákidobos (252)
ezisjo Creative Commons License 2009.01.18 0 0 258
...mindkettőhöz használtam a folyadékot is.
Előzmény: Vierre (255)
madgie Creative Commons License 2009.01.18 0 0 257
Már hogy a ménkűbe oldaná le? Nem szabad neki, a filteren lévő tükröződésmentesített réteg eléggé ellenáll a vegyi dolgoknak (is). Persze ne kenjünk rá acetont, meg ilyesmi... de az alkoholt bírja... más kérdés, hogy nem ajánlott, mert ha sokat lötyizel rá, befolyik mondjuk az elektronikához...
Előzmény: Vierre (254)
mazli1 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 256
Csak a koszt szedte le róla! :)
Előzmény: Vierre (254)
Vierre Creative Commons License 2009.01.18 0 0 255
Szia!

A tükörhöz, és a mattüveghez csak a száraz pálcikát használtad, vagy a folyadékot is?

V
Előzmény: ezisjo (241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!