Keresés

Részletes keresés

basiscuba Creative Commons License 2008.02.17 0 0 46
Mi is láttuk családilag, szerintem nagyon jóóóóó.. és ismerős arcok is feltűntek, mármint a szüleimnek, akik végigbulizták a fiatalságukat siófokon ! :) viszont a színész hozzászólásokat nem hallottam szerencsére, pedig annyi színész van, aki balatonrajongó....
Előzmény: incitatus (44)
m61019andras Creative Commons License 2008.02.17 0 0 45

A Széplak-alsói strandra mindig járnak ki kürtőskaláccsal és főtt kukoricával.

 

Előzmény: Dr. Macc (41)
incitatus Creative Commons License 2008.01.11 0 0 44
Érdekes a film valóban olyanoknak, akik szeretik a Balatont, és már éltek akkor. Azzal együtt jobb lett volna, ha olyanok készítik, akik szintén szeretik a Balcsit. Van egy olyan változat is a DVD-n, ahol a képek alatt egy folyamatos beszélgetés zajlik. Itt a riporternek kevéssé alkalmas rendező két olyan (egyébként kiváló, számomra kedves) színésszel idéz föl emlékeket, akik nem szeretik kedvencünket. Máté Gábornak csak kellemetlen emlékei voltak innen, Vallai Péter pedig viszi a családját nyralni mindegy hova, csak sós legyen. Szerintem elég botrányos.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 43
Balaton retró!!
Ez szerintem balatonikum, ha más nincs :)
Belenéztem tegnap, nagyon klasz film a maga nemében. Egy visszatekintés mit miért, hogyan tett a magyar anno a 60-70-80 -as években, meg egy kicsit korábban is.

már akkor is voltak sajnos hüjék, akik szigeteket akartak tervezni a tóba, meg háromszögű benyúlásokkal(!) "megnövelni" a tó vizpartját. és ezt le is adták hiradóban :)
remélem már nem aktív feltalálók :))
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.31 0 0 42
Valami új Csöpi film nincs???
már kívülről tudom ami eddig megvan....annyit néztem

le kellene költözni a Balcsira ??
Dr. Macc Creative Commons License 2007.09.01 0 0 41

"Itt a kalács, itt a finom kürtöskalács!"

Nem emlékszik vki, hogy Fonyódon vagy Siófokon volt?

Sajnos idén már nem halottam ...

Laja73 Creative Commons License 2007.06.17 0 0 40
A kőkemény (emberi élet kioltására alkalmas) hamburgerzsömle és az olcsó olajban ázó mirelit rántotthal nem volt balatonikum, de attól félek, az lesz.
Évek óta, ha lassan is, de szépülnek a települések, tényleg mindent megtesznek a különböző szervezetek, hogy a balcsit népszerűsítsék, és jönnek ezek a trógerek. Lángszóróval égetném föl az ilyen kócerájokat.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.16 0 0 39
"ötvös Csöpi" megint forgat a Balcsin......

ez tán balatonikum ...
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 38
keresek már valami Balatonikumot már........
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 37
esse hagyom !!!!
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.22 0 0 36
2007-ben válaszolok erre...jó mi?

hehe
csak azért mert most az ünnepek alatt megint elővették a Csöpi filmeket.
én biz végignéztem őket, nosztalgiáztam...amikor még az 1200-es csúcsmodell volt a hazai utakon!!!
Előzmény: ZöPö (17)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.11.01 0 0 35

De még mennyire hogy az!

 

Szerintem annyira jól visszaadja a balatoni nyarak keserédes hangulatát, nem véletlen, hogy immár klasszikussá vált...

A Bornai meg a mai napig nem árulja el, hogy mennyi belőle a valóság (gyanítom hogy nem kevés...)

Na meg megtudjuk, hogy közel 20 éve (18) is már minden k.. drága volt :-)

Előzmény: elchico (34)
elchico Creative Commons License 2004.10.31 0 0 34

A KFTnek a balatoni nyár című száma. Most nem tudom, hogy egy balatonikumokkal alaposan megtöltött dal csupán, vagy rekurzíve balatonikum önmaga is.

 

AgentOrange Creative Commons License 2004.10.06 0 0 33
A regény szerint kis-balaton, de a filmet a soroksári dunaágon forgatták, mivel a kis-balatont a tervgazadaság, és az agráripariországság jegyében szépen lecsapolták...(ma pedig győzzük újra rehabilitálni, megelőzve a balaton feliszaposodását)
Előzmény: r.tonyo (32)
r.tonyo Creative Commons License 2004.10.06 0 0 32

gyerekfejjel azt hittem az is a balaton

miért, nem az?

Előzmény: Zsírbi (30)
Petko Creative Commons License 2004.08.01 0 0 31
alapdolog továbbá, amikor mész bringával, és veled szemben, az út közepén/szélén/, járdán/fűben / mindenütt németek jönnek . . .. ' lehetőleg 4 kerekű biciklivel' .
Zsírbi Creative Commons License 2004.07.18 0 0 30

jó dolog, de számomra inkább a nádas az ami ebben a témában a balcsira emlékeztet:)

anno amikor a tüskevár ment a tévében, gyerekfejjel azt hittem az is a balaton:)

mivel nádas volt meg minden

 

Előzmény: Petko (29)
Petko Creative Commons License 2004.07.15 0 0 29
a lebetonozott part! azthiszem ez egyedülálló...:) erre büszkék lehetünk' ! :)
+fricc vizihulla
kaviat Creative Commons License 2004.07.15 0 0 28

meg persze sokkal balesetveszélyesebb és drágább rakétákat lövödözni mint pár lámpát villogtatni.. akarattyán az volt [és ma is] a furi, hogy a viharok sok esetben körbe járnak.. nyarakat kellett végig öntözni, miközben láttuk, hogy körülöttünk zuhog az eső

 

és a viharok igen, a legnagyobb balatoni specialitások, a villanás és a durranás közötti idő számolgatása, a szikrázó villanyvezeték, régebben a gyergya [lévén köjök korunban sürün volt áramszünet, a fiókok még most is tele vannak évtizedes koru gyergyákkal biztos ami biztos alapon]...

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza

Előzmény: ZöPö (27)
ZöPö Creative Commons License 2004.07.15 0 0 27

Csak ugye az egyszeri jelzés volt, a villogók meg folyamatosak.

 

A balatoni viharok is balatonikumok. Nincs baj, ha délről jön, ha viszont a Bakony felől, akkor...

Előzmény: kaviat (26)
kaviat Creative Commons License 2004.07.15 0 0 26
a kosár az hagyján, de ti emlékeztek még a viharjelző rakétákra? volt piros meg talán zöld.. tudom, mert a pukkanás után mindig rohantunk, minden játékot eldobva a kezünkből, hogy lássuk még milyen szinü

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Zsírbi Creative Commons License 2004.07.15 0 0 25

höhö te neked is vannak ilyenjeid ahogy látom:)

a balatoni világos eszembe jutott nekem is a héten, csak elfelejtettem beírni

vajon még kapható?

sose ittam olyat mondjuk

a viharjelzés tényleg tök hozzátartozik, bár ez a mostani villogós nekem nem tetszik, dehát logikus rendszer:)

a kosarasnál én még vagy nem éltem, vagy nem figyeltem:D

Előzmény: AgentOrange (24)
AgentOrange Creative Commons License 2004.07.14 0 0 24
bár biztosan máshol is csinálják, de nagy élmény volt anno Füreden vagy huszadmagammal egy kötélen lógva suhanni a vízben egy vitorlás után kötve (olyasmi szép régi balatoni favitorlás volt, mint a siófoki illetőségű "kishamis")
AgentOrange Creative Commons License 2004.07.14 0 0 23
balaton nevű kis falu a bükkben:-)))
AgentOrange Creative Commons License 2004.07.14 0 0 22

méltatatlanul elfelejtett balatonikum: "BALATONI VILÁGOS" SÖR, bár, ha jól tudom a kanizsai sörgyár feltámasztota ezt a márkát poraiból, de más címkével, a régi volt az igazi:)))

 

AgentOrange Creative Commons License 2004.07.14 0 0 21
"optimiszt" nevű tanuló kisvitorláscsónak, rengeteg volt belőlük anno. a siófoki vitorlásiskolában, gondolom vannak még most is.
AgentOrange Creative Commons License 2004.07.14 0 0 20

Balatonikum:

 

Szalonnával, és hagymával töltött, pirospaprikás lisztbe forgatott, majd forró olajban jól megsütöt dévérkeszeg, és garda (alias: "látott hal")

AgentOrange Creative Commons License 2004.07.14 0 0 19

ami nagyon hasznos volt és hiányzik:

 

mólók elején háromféle állásba felhúzható viharjelző kosár, és persze a zöld (vihar elvonult), sárga (vihar várható), piros (vihar közeledik) rakétás jelzés, igazi balatonikumok, meghát az utódjuk is, a villanófényes viharjelző rendszer.

 

 

Zsírbi Creative Commons License 2004.07.14 0 0 18

én ezeket a nohab mozdonyokat mindig kopasz mozdonynak hívtam kiskoromban

a másik piros dízel, asszem az magyar vagy orosz gyártmány, azokat meg hajas mozdonynak:)

ötvös csöpi balaton nélkül azt hiszem nem is létezne...

persze más kérdés hogy ezek az új csöpik elég szarok

nemrég láttam valami karatézó lányok voltak benne meg minden

gór nagy mária volt a főnökük, aki a pogány madonnában (talán) csöpi ellensége...szerintem ez amatőr:)

búvárpipa?:)

 

Előzmény: ZöPö (15)
ZöPö Creative Commons License 2004.07.13 0 0 17

Ő is Balatonikum... :-))

 

 

 

Ötvös Csöpi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!