Ok, de megtehetem, hogy addig nem kérek műszaki átadást, amíg nincs használatbavétel nem? Adják át akkor, amikor már költözhető, nevemre iratható, nem?
Akkor én mázlista vagyok az alig 5 hónapos késéssel (2003 november helyett április vége). Egyébként én is majdnem CP-s lettem, mindig ezzel vigasztaltam magam az elmúlt fél évben, hogy mennyivel rosszabbul is járhattam volna. De még mindig nem vonultak le a kivitelezők, már 2,5 hónapja egy építkezésen élek...persze még mindig jobb, mint albérletben.
Van rosszabb helyzet is. A határidő december 30 volt. Természetesen késett az építő. A hitelező bank azonban áprilisban átutalta majdnem a teljes összeget. A lakás praktikusan kifizetve, lakás sehol. Hiteltörlesztés megy 15+2% kamattal. Az építő levonult, az idő szalad, lakás sehol.
Hallott már valaki olyan társasházról, amelyet időben, a megígért időpontban adtak át a tulajdonosoknak és ez nem ment még az épület minőségének a rovására sem?
Bevallom őszintén, hogy én ilyenről még nem hallottam. Azt viszont tudom, hogy ahova én szeretnék költözni (Árpád-ház, XIII. Ker.) már csaknem két és fél éve épül, 2003. januárjában kötöttem szerződést, amikor 2003. szeptember 30-ára ígérték az átadást, most pedig már 2004. július közepe van!
Érvényes lakhatási engedély még sehol, a finanszírozó Postabank nem hajlandó utalni a szerződött felek - hitelfelvevők - pénzét, az ügyfelesek a végtelenségig flegmák...