Keresés

Részletes keresés

Koppinagyi Creative Commons License 2017.08.06 0 0 10

Ja bocsi, elfelejtettem mondani én valamikor b marciként üzemeltem itt, én nyitottam ezt a topickot :)

Előzmény: Koppinagyi (9)
Koppinagyi Creative Commons License 2017.08.06 0 0 9

Szia Törölt nick!

 

Nem tudom vagy-e még az Indexen, de szeretném átadni Jutkanéni Üdvözletét, nagyon érdekli a kiléted.

Előzmény: Törölt nick (6)
b marci Creative Commons License 2008.01.18 0 0 8
A Zsuzsanéniről valóban elfelejtkeztem, pedig talán egyedűl rajzból voltam 5-ös.
Ancinéni igen nagy csóka volt, valahogy engem sem kedvelt soha, bár én 2-3 voltam matekból. Tök érdekes de 15 évig voltam egy nem kicsi cégnél számlázó pénztáros.
Előzmény: Törölt nick (6)
b marci Creative Commons License 2008.01.18 0 0 7
Szia!
Harsányi tanárnőt nem felejtettem el őt imádtam az iwiwen fent van be is jelöltem, sőt váltottunk is pár mondatot.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 6
Müxik az accontom.

1976-ban végeztem. Nekem kicsit árnyaltabb a véleményem, bár érdekes módon én is
ezekre a tanárokra emlékszem, plusz egy, majd a végén.

Éva néni volt az osztályfőnököm, ő szretette meg velem a történelmet apám mellett.
De emlékszem, hogy sokan nem szerették.

Falusi tanár úr nem tanított, néha helyettesített, ő is magyar tanár volt, mint Éva néni
is. De egyszer énekórán helyettesített a medve hangjával, amit nem lehetett kibírni
nevetés nélkül. Ő a mellettem ülőt szúrta le, hogy engem szórakoztat, ami nagy
leégés volt a számomra magam és a társaim előtt.

De elefeledkeztél Harsányi Judit tanárnőről, aki éneket tanított, meg zenetörténetet.
Ma úgy látom, talán ő volt a legjobb tanárom abban az időben. Fantasztikus, ahogy
a zenetörténetet belénk tudta oltani olyan fiatal korunkban. A Vándor-kórus tagja
volt abban az időben, nem tudom mi van vele manapság.

Cseke tanár úr jó volt őszhajúan is a gyűrűn, a menyezetbe tudta magát verni szinte.

Marica néni csapatvezető is volt akkoriban.

Még Széles Istvánné (Zsuzsa néni ???) rajztanárnőre emlékszem a tárgya miatt, bár
ő is adott nekem intőtt.

Na és Anci néni a matektanárnő, kedvenc tárgyam tanárnője, aki valamiért nagyon
pikkelt rám. Talán politikai oka lehetett, azt hitte, érdemtelelen kádergyerek vagyok.
Amikor a legtöbb háziversenyt megnyertem, akkor megenyhült, de késő volt. Egy
gyerekkel nem lehet így kibaszni a szülei vélt tulajdonságai miatt. Merthogy apámmal
is kibasztak. Pl. Aczél elvtárs miatt Maróti elvtárs a főkiszes. Apám szerint ugyanis a
tövényeket mindenkinek be kell tartania "hiszen mi hozzuk őket". Ugye, milyen hülye
volt szegény apám? :-)
Előzmény: b marci (4)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 5
Haliho
Előzmény: b marci (4)
b marci Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4

Köszi, hogy legalább te válaszoltál!

A Zuglóiak ide c.topikba ez után nem csak olvasni, de írni is fogok, hátha valaki isemrősre találok.

Azt tudom, hogy szinte minden, volt osztálytársam, és kb.velünk együtt végzőnek van gépe hozzá, de lehet hogy nem forognak köz kézen az indexen.

Tanárok:

Orisko Istvánné, Évanéni festett szőke, rúzsozott fogú, és nagyon nem szerette a gyerkeket. Soha nem volt hozzánk egy jó szava sem.

Falusi Tanárúr, hogy mit tanított azt nem tudom, de magatartásból mindíg meg akart buktatni.

Cseke Tanátúr! őt szerettem, tesnevelést tanított.

Marica Tanárnő, olyan volt mint az öszvér, szívós, makacs és rettentő kitartó, partfisnyéllel ütötte a lányok combját, ha nem futottak elég gyorsan.

Mondás: " fiúk ne menjetek az udvarra focizni, mert nedves eső esik!

Na át nézek hozzátok,hogy tudja mi tőrténik zuglóban.

Előzmény: zuglo_14 (3)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 3
Ó hát a topikban arról irsz amiről akarsz, de csak ha rám hallgatsz:-) Én ha jól emlékszem 66-67 táján jártam oda, 7-8-ba, és alig van tanár akire emlékszem, de majd prószálok....:-)
Előzmény: b marci (2)
b marci Creative Commons License 2004.07.05 0 0 2

Az hogy nem akkor végeztél az nem baj.

Köszönöm már jártam a topicotokban, csak én elég messze kerűltem zuglótól, és nem vagyok igazán otthon, a zuglói közügyekben. Nem vagyok napra kész így írni sem tudok semmit.

De szívesen olvasom.

Tulajdonképen a tőlem messze került barátokat próbálom ide összegyűjteni.

Előzmény: zuglo_14 (1)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1
Egyébként szivesen látunk a "Zuglóiak ide!" topikban:-))
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 0
Szia! És ha nem akkor végeztem? Baj? :-) Akkor nekem "0":)))
b marci Creative Commons License 2004.07.03 0 0 topiknyitó

Ha hó, ha 1975-76-77 ben végeztél Zuglóban az Ungvár utcai Álltalános suliban ide írjatok!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!