Keresés

Részletes keresés

Buzás péter Creative Commons License 2019.10.17 0 0 14

Sziasztok!

 

A következő problémám van. Át kellene adnom egy excel táblát valakinek, hogy adatokat vigyen fel bele de vannak oszlopok amihez nem szeretném ha hozzá tudna nyúlni. Belehet-e állítani valahogy a táblát úgy, hogy a rejtett oszlopokat nem tudja kinyitni csak jelszó beírása után? Viszont a nyitott oszlopokba szabadon írhat.

 

Köszönöm Péter

excelsolutions Creative Commons License 2019.05.13 -1 0 13

Kedves Fórumozók!

 

Excel megoldások területén dolgozom, szívesen ajánlom fel szolgáltatásaimat különböző pl. munkahelyi rutinfolyamatok automatizálására, prezentációk összeállítására, vagy akár szakdolgozatok kimutatásainak kreatív előállításában.

Bármilyen jellegű excel problémába ütközöl, kérlek, keress az alábbi elérhetőségen, találunk rá megoldást! :)

Üdv,

Tamás

 

excelsolutions001@gmail.com

Tommmer Creative Commons License 2018.06.04 0 0 12

hasznald ezt a makrot

 

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range) If Not Intersect(Target, Range("C7")) Is Nothing Then Range("C7").Copy (Worksheets("Sheet1").Range("E3")) End If End Sub

Előzmény: Diákmunkás (11)
Diákmunkás Creative Commons License 2018.05.08 0 0 11

Sziasztok! 

 

A segítségeteket szeretném kérni.

 

Hogyan tudom megcsinálni azt, hogy ha egy cellára hivatkozom, akkor ne csak a cella tartalmát, hanem a cella formátumát is átszívja? Tehát ha pl. beírom egy cellába hogy "=B8", akkor ne csak a "B8"-as cellába beírt tartalom, hanem a formátuma (betűre vonatkozó beállítások, háttér szín stb) ugyanúgy megjelenjen az új cellában is. Van erre lehetőség egyáltalán? Sajnos nem sikerült ilyet találnom. :(

 

Előre is nagyon köszi a válaszokat!

Sved002 Creative Commons License 2018.02.10 0 0 10

Sziasztok. Excelben tudok úgy szűrni, hogy közbe a sorok ne tünjenek el ? :) kösz

knyiro Creative Commons License 2017.10.02 0 0 9

Sziasztok!

 

A következő problémám adódott, amit sajna nem tudok megoldani. 

 

Egy adott paraméter különböző értékeiből kell nekem exponenciális függvényt megjelentetnem grafikonos módon. Szórással. Azt szeretnénk grafikusan látni, hogy adott érték hogy oszlik el a határértékek között.

 

Az értékek 34,0 és 36,9 között helyezkednek el, számuk lassan 1000 :). A határértékek 35,0 és 35,5. 

 

 

Köszönöm a gyors segítséget! 

 

 

Dodoka93 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 8

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

van egy olyan feladatom excelben: 

" Milligan úr mindegyik termék esetében szeretne legalább 30%-os profitrátát. Jelenleg
mely termékek nem érik el ezt a szintet? " 

 

Nme voltam ott órán amikor vettük és fogalmam nincs hogyan kéne megoldanom. Köszönöm előre is ha válaszoltok :)

Musuz Creative Commons License 2015.03.14 0 0 7

Sziasztok

 

segítséget kérnék.

bár néhány függvénnyel elboldogulok,ezt nem tudom megoldani:

 

a "Setups" lapon egy cellában levő képlet kiszámítása csak akkor menjen végbe,ha a

a "Calculator" lapon levő gombot megnyomom

 

így néz ki a képletem,ami amúgy müködik:

C6+FKERES(Calculator!D54;setups!$J$5:$K$19;1;HAMIS)

 

vagyis az történne,hogy gombnyomásra 1 számhoz hozzáadna 1 másik számot 1 feltétel alapján.

ha sikerülne megoldani,összesen 7 ilyen gombot szeretnék elhelyezni és használni úgy,hogy

1 gomb 6 külön cellában levő számítást indítana el egyszerre.

 

 

 

 

czipike Creative Commons License 2015.03.10 0 0 6

Sziasztok!

 

Hogyan lehet a pivot táblában , hogy ne végösszeget, hanem "végkülönbséget" adjon vissza?

Tanner boy Creative Commons License 2014.12.15 0 0 5

Sziasztok!

Egy cellában pl. A1 van sok szám, térköz, vessző, pont (pl: 231135.1549 12.46, 3.006, 87.245). Azt szeretném, hogy egy új cellában írja ki mondjuk balról a tizediktől kezdődő 5 karaktert. Mit kell tenni? A Bal függvény nem jó. mert mindig csak a balról első karakterrel kezdi.

Egyszerűen kérném a választ, mert tök hülye vagyok ezekhez.

 

Kösz: Tanner boy

hotdogmen Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy létezik e olyan képlet, hogy adott egy oszlop, abban a számok különböző színűek és a színeket vonom ki egymásból pl: a piros számokat a zöldből?
Előre is köszi! 

Tomacs Creative Commons License 2012.10.07 0 0 3

Sziasztok!

 

Biztos nagyon egyszerű, de én mégsem tudom hogyan kell:

 

Azt szeretnám, hogy egy (pl. az A1) cella tartalma mindig az éppen aktív cella koordinátája legyen,  akárhová kattintok is. (ha pl. a b2-re, akkor B2, ha a c4-re, akkor C4 stb.)

Előre is köszönöm a segítséget!

svarci88 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2

Sziasztok.

A következő problémára keresnék megoldást, ha valaki tudna segíteni akkor nagyon hálás lennék.

 

Excelben készítünk egy dokumentációt, viszont minden oldal külön munkafüzetben található...

Ezen munkafüzetekhez szeretnék egységes keretet.

Előre is köszönöm Viktor

peterr80 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 1

Sziasztok.

 

Remélem még van itt rajtam kívük valaki és esetleg a problémámra is tudja a választ.

 

Excel táblázatban készítettem megjegyzés füleket, mellyek mind 1-1 képet tartalmaznak.

Azt szeretném ha a képek egy adott ponton jelennének meg és nem a cella mellett ahol a megjegyzés fül be van ágyazva.

 

Van erre esetleg valamien megoldás??

randomly Creative Commons License 2004.07.03 0 0 0

Helló

 

Adatok menü - Érvényesítés... - Beállítások - Megengedve - Lista - Forrás (Itt meg adhatsz egy tartomány amiből választani lehet. Pl. =$F$1:$F$3 így az F1, F2, F3 cella tartalmai lehetnek) - A cella lenyílóban pipát oldalt kiveheted ha zavar.

 

rand

 

Van már Excel topic - fórum

Előzmény: JimBeam (-)
JimBeam Creative Commons License 2004.07.02 0 0 topiknyitó

Pls valaki mondja meg nekem, hogy tudom elérni azt az excelben, hogy egy cellába csak bizonyos szavakat lehessen beírni....

 

thnx

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!