Keresés

Részletes keresés

Gkovacsi Creative Commons License 5 perce -1 0 234307

Szerintem IGEN! - de ha te nem ezt gondolod... légyszi??? - ne haljak meg tudatlanul... !!!... azt azért sajnálnám!

Előzmény: bilfer (234296)
Gkovacsi Creative Commons License 15 perce -1 0 234306

"Kit érdekel, hogy hányszor váltottak vallást a kazárok?"

Senkit... miután nem is voltak mások csak ... SENKIK!!!

Mindenki tudja, hogy csak Arthur Koestler csinállt belőlük... VALKI-t...!!!... a könyv megjelenése után azonban sok kritikus szerint "a tényeket a nyíltan vállalt szándékának ( az antiszeminizmus ideológiai hátterének megsemmisítése ) megfelelően csoportosította.

Egyik példa erre, hogy Sarkel építésénak dátuát 839 - helyett 893 - re tette, azért, hogy az építést a "rus" - invázió megfékezésére tehesse, mert hogy ugye az nyilvánvaló, hogy 839 - ben a "rusz-varégok" - nem hogy Sarkelt, de még Kievet sem érték el... valahol Novgorodnál - "szigeteltek"...! - ( De ezt "szlavisták" joban tudják nálam. )

Előzmény: Gkovacsi (234294)
Gkovacsi Creative Commons License 45 perce -2 0 234305

Nem!... soha, és semmikor nem ismertem el a magyar nyelv finnugor rokonságát.

Néha ... azonban kénytelen vagyok szembesíteni téged a finnugrisztika állításaival... mert hogy láthatóan halovány dúnsztod nincs róla... miközben "szervilis" - módon védeni kívánod, azt amiről tkp. fogalmad sincs!

Én az idézeteket mindíg a magam véleményének támogatásaképpen használom.

Ellentétben a UvL- idézgetéseivel... aki mindíg az én véleményemmel szemben "keresgéli"... a mások állításait... így én valójában nem is vele...hanem a ""pánszlávista-szovjetorosz-finnugrizmus" - al vagyok kénytelen vitatkozni ( mint azt már a Klima is említette ) ... miközben valóban ehhez nem ismerem kellő mélységben a szláv nyelveket. 

De nem tehetek mást, mert ez az ember képtelen bármiféle önálló véleményalkotásra. Megkeresi neked az n+1 - dik megoldást ( idézetet ) csak ne kelljen állást foglalnia semmiben...!

Kitűnő  - titkárka - csak döntenie ne kelljen... de nem is kell... majd azt én megteszem... volt már efféle kollégám - de mindíg és mindenkor nekem kellett dönteni ... miután ezt felismertem, kitűnően működtünk...! Itt is ez van... csak ezt az UvL - még nem látta be... kicsit nagy az egója... majd letöröm!!!!... és akkor tudni fogja, hogy ki is itt a főnök... azután már szépen fog ... muzsikálni!!! 

Nem kell elfeledni, hogy a "tolmácslányok" voltak értem... és nem én voltam őérettük... csak visszaidézés képpen!!!!

Előzmény: B. Hernát (234299)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2 órája 0 1 234304

Akkor újra: "Kit érdekel, hogy hányszor váltottak vallást a kazárok? Vagy a kazár elit egy része?

Ez mit bizonyít?!" (UvL)

Ettől hirtelen "eltűnik" a térképekről az egész Kazár Kaganátus?

Helyette meg megjelenik a Donyeci Őshaza??? :-DDD

Inkább olvasd el ezt: https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_the_Mongol_Empire

"itt hatalmas birodalomépítés zajlott - egészen az Uráltól a Kárpátokig...!"

Hol láttál ilyen térképet?!

Mert én csak kb. ilyet láttam:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a9/Chasaren.jpg/945px-Chasaren.jpg

Ui.:

Vicces, ha valaki a tudáshiányt dedós "gúnynevek" faragásával próbálja kompenzálni. 

Előzmény: Gkovacsi (234294)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 12 órája 0 2 234303
Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (234302)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 12 órája 0 3 234302

Majom: Heuréka!

Attól még nem lesz magasabb az IQ-m, ha csak fenékmagasítónak használom a gazdám könyveit... 

(És úgy teszek, mintha én lennék Hamlet.)

Előzmény: bilfer (234301)
bilfer Creative Commons License 13 órája -3 0 234301

A kép címe: Miért eteted a Trollt?

Előzmény: B. Hernát (234300)
B. Hernát Creative Commons License 14 órája -2 4 234300

Jól értettél?

Dehogy, hisz' magát sem érti.

Előzmény: bilfer (234296)
B. Hernát Creative Commons License 14 órája -2 3 234299

"pánszlávista-szovjetorosz-finnugrizmus"

Csak ma is hányszor mondtad/ismerted el FU-nak a magyar nyelvet ...

Önutálat?? Van olyan, csak ne hozd ide.

Előzmény: Gkovacsi (234289)
B. Hernát Creative Commons License 14 órája 0 3 234297

de ugye a mezsovszkaja = magyar is beigazolódott.

A blogodon legfeljebb.

Hiszen a manysik nem magyarul beszélnek.

Előzmény: Gkovacsi (234270)
bilfer Creative Commons License 15 órája -2 0 234296

Jól értettél? A kérdésedre válaszoltam.

Előzmény: Gkovacsi (234295)
Gkovacsi Creative Commons License 15 órája -4 0 234295

Redben!!!...Ott a pont...!

Előzmény: bilfer (234293)
Gkovacsi Creative Commons License 15 órája -5 0 234294

"Kit érdekel, hogy hányszor váltottak vallást a kazárok?"

Mert, hogy ugye ez "birodami szokás"... főleg a középkorban... meg máskor is!

De persze ennek ellenére egy "pánszlávista-szovjetorosz-finnugrisztikusocska" - szerint itt hatalmas birodalomépítés zajlott - egészen az Uráltól a Kárpátokig...!

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (234278)
bilfer Creative Commons License 15 órája -3 0 234293

Ezért!

Előzmény: Gkovacsi (234288)
bilfer Creative Commons License 15 órája -4 1 234292

Hogy mi volt a téma, könnyen visszakeresheted. Többször is rátértem. Kulcsszó: 21. század.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (234287)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 15 órája 0 2 234291
Gkovacsi Creative Commons License 16 órája -4 0 234289

(Az egész Illig-téma itt fatvával tiltva.)

Mostantól az egész "pánszlávista-szovjetorosz-finnugrizmus"  - irámányainak mindenféle idézgetése "fatmával- tiltva!!! - aki nem tartja be azt azonnal kiázkoztatom - magával Holle Anyóval! - Punk-Tum!!!!

-:)

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (234275)
Gkovacsi Creative Commons License 16 órája -4 0 234288

Tudod, hogy többé kevésbé eggyetértünk - de miért eteted ezt a "pánszlavista-finnurisztikusocska" - TROLLT...????

Előzmény: bilfer (234281)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 16 órája 0 3 234287

Kizárólag az iga és a járom szavak szláv eredete volt a téma.

Etimológusok körében ez nem vita tárgya, nem is tudtál olyan cikket mutatni, ahol ez komolyan megkérdőjeleződne.

(Most nem Révész Péter kaliberű "nyelvészkedő" IT-szakikra gondolok.)

Előzmény: bilfer (234284)
bilfer Creative Commons License 16 órája -4 0 234284

Én is így gondolom. De akkor miért kérdezed, hogy "Ki állított ilyent"? Vagy nem fér bele a rendszerbe a fogat, a hám, a kerék, az iga, a járom, a hajtás, a vezetés? Melyiket kellett a szlávoktól megtanulni?

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (234282)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 16 órája 0 3 234282

Talán, ha vennéd a fáradságot és megnéznéd egy értelmező szótárban.

"2. (választékos) A társadalmi fejlődés során kialakult rendszer, forma, szokás."

Előzmény: bilfer (234281)
bilfer Creative Commons License 16 órája -4 0 234281

Szerinted az "ökörfogat intézménye" mit jelent?  A Parlamentet?

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (234280)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 17 órája 0 3 234280

"miért tételezik fel komoly emberek, hogy a magyarokat a szlávok tanították meg ökröt hajtani?"

Ki állított ilyet?

(Amíg nem volt meg ez az igénytelen kaja szavunk, addig nem is ettünk?!)

Előzmény: bilfer (234276)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 17 órája 0 3 234278

"de vannak kazárok... szinte mindenhol... miféle régészeti leletek alapján...???...kik azok a kazárok akik 100 - év alatt négy vallást is képesek voltak felvenni  - tengri-mohamedán-zsidó-keresztény...! ( a hinduk messze voltak) különben azzal ia megpróbálkoznak... "vénasszonyfecsegés"... nem több!!!"

1. Végtelenül vicces a felkészületlenséged.

2. Szomorú, hogy nem tudod olvasni az orosz szakirodalmat, de arról dumálsz, hogy nincsenek kazár leletek.

Pedig még október végén linkeltem Afanaszjev cikkét:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162846367&t=9111571

Lepergett!

3. Kit érdekel, hogy hányszor váltottak vallást a kazárok? Vagy a kazár elit egy része?

Ez mit bizonyít?! (Egyébként nekem valahogy kimaradtak a keresztény kazárok.)

4. Vénasszonyfecsegés?? Előbb boldogulj az orosz cikkel.

Ja, bocs, az pánszláv "marhaság", így nem is kell elolvasni, amit egyébként se tudnál :-DD

Előzmény: Gkovacsi (234273)
bilfer Creative Commons License 17 órája -4 0 234277

Van valami adatod arról, hogy ott és akkor a magyarok egyáltalán lélegeztek? Ha nincs, akkor ezt nem is tételezhetjük fel róluk.  :D

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (234268)
bilfer Creative Commons License 17 órája -4 0 234276

Ez nem szalmabáb, hanem kérdés. Ha így van ahogy írod, miért tételezik fel komoly emberek, hogy a magyarokat a szlávok tanították meg ökröt hajtani? Ha van tejünk, miért ne szoptassunk? Ez volt a kérdés! A másodlagos, hogy ennek igazolására (szakemberek!) hogy hozhatnak fel igazolatlan, bárgyú feltételezést? Kiegészítő kérdés: Miért?

Előzmény: Cypriánus (234263)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 17 órája 0 3 234275

Ebbel a topikban ki veszi -- akár egy percre is -- komolyan Illiget???

(Az egész Illig-téma itt fatvával tiltva.)

Ha olvasod a könyvet, akkor rakd be a térképet, majd megoldjuk ezt a hatalmas "rejtélyt".

Előzmény: Gkovacsi (234273)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 17 órája 0 3 234274

"de ugye a mezsovszkaja = magyar is beigazolódott... csak másoknak ehhez több idő kell..."

Beigazolódott?! Hol???

Direkt megnéztem a fellelhető legfrissebb orosz monográfiát (2019) és abban egy szó (!) sincs a kultúra etnikai hovatartozásáról.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163053516&t=9111571

Ami még izgalmas, hogy ugyanaz a kutató (Епимахов) írta az adott kötetet -- és szerkesztette az egészet --, aki

1995 után még egyértelműen ugornak vélte a kultúrát, viszont 2019-ben már egy szó nem írt erről.

1995: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163041722&t=9111571

Előzmény: Gkovacsi (234270)
Gkovacsi Creative Commons License 17 órája -4 1 234273

Már írtam neked... hogy ha a régészeti eletek hiányával érvelsz, akkor kénytelen leszel komolyan venni Illiget is...hiszen ő éppen a régészeti leletek hiányosságaival érvel... amit nem lehet cáfolni... ami nincs az nincs... meg kell keresni azt ami van.

Utaltam a "Császár és Árpád népe"- c. könyvre... nem tudnak mást mondani, minthogy a kérdéses területet "onogurok"...népesítik be... északabbra meg "ugorok"- vannak... de a térképen meg alánok vannak, mert hogy azoknak is lenniük kell legyenek valahol... nincsenek szavardok és türkök ...( de vannak türk/szavardok)...nincsenek kavarok???... de vannak kazárok... szinte mindenhol... miféle régészeti leletek alapján...???...kik azok a kazárok akik 100 - év alatt négy vallást is képesek voltak felvenni  - tengri-mohamedán-zsidó-keresztény...! ( a hinduk messze voltak) különben azzal ia megpróbálkoznak... "vénasszonyfecsegés"... nem több!!!

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (234267)
Cypriánus Creative Commons License 17 órája 0 4 234272

Kicsit több elfogadott publikáció Klima és Németh Endre esetén, valamint Klima esetén szakirányú végzettség van, kettő is. 

Természetesen akiknek egy ingatlanos jogász nagyobb tekintély mint Juha Janhunen, ez bizonyára nem sokat jelent. 

Előzmény: Gkovacsi (234264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!