Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1438

51-ben hazasodtak, 79-ben? 80ban? valtak el, szoval ennek is tobb, mint 25 eve.

Azota volt anyosnak egy hosszu, komoly kapcsolata, de nem ment hozza a pasihoz, pedig naponta terdenallas volt, mert akkor elveszitette volna apos fele nyugdijat (ez itt az USA, ugye), es pasi keresett mas tarsat egyutt megoregedni.

Most 75 eves, es nagyon nagy gond nekunk, hogy egyedul van, sokat betegeskedik, de ez nem az a topik, nem reszletezem.

Apos viszont nagyon boldogan el az uj felesegevel, tenyleg. Makkegeszseges, fitt, mint 2 galamb, puszilkodjak vegig a napot. Uj feleseg tok jo fej. Szeretem nagyon mindharmukat, a sztorikat az eletukrol erdekes hallgatni.

Hosszu volt a valas utani harag (csunya valas volt), de mostanaban (tenyleg csak az utobbi par evben) mintha megbekeltek volna. Szinte azt nezik, hogyan segithetik a masikat. Mindketten azt mondjak, jo volt ez igy.

Előzmény: Gabiiiiii (1436)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1437

valoszinuleg az o hazassaga boldog,de 20 ev boldogsag es 20 ev kinlodas kozott oriasi kulonbseg van....

 

megkerdeztem a nagymamat /szegeny 1 honapja halt meg/ neki ugye a nagyapam volt az elso ferfi az eleteben,lehuztak egyutt vagy 50 evet....de sajnalja,hogy az o idejeben nem volt meg valasztasa  es muszaj volt elviselnie egy iszakos,nocsabasz ferjet.

Igy leelni valaki mellett egy eletet nem nagy dicsoseg szvsz

Előzmény: Törölt nick (1435)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1436
legalabb tette volna meg 10 utan eselyt hagyni a felesegenek is az uj eletre
Előzmény: Törölt nick (1434)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1435
Te vagy a kivetel. A 20 ev hazassaggal :( sajnos.
Előzmény: Törölt nick (1418)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1434

Gartulalok. Tartson orokke, mint az en hazassagom, meg gabiii, Tothika, fozolalu szerelme. :)

(Nincs a szamoknak jelentosege. Aposom 28 ev utan lepett le)

Előzmény: Törölt nick (1419)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1433

ne huzd fel magad,nem erdemes....semmit nem tud rolad,ugy itelkezik...szamit???

 

errol beszeltem eddig....ki az a "tarsadalom",kinek joga lenne itelkezni?

Előzmény: Tóthika (1432)
Tóthika Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1432
Jó kérdés. Feltehetően ő hivatott megítélni, milyen a helyes életvezetés. Mert az ilyen magamfajta férgek, akik nem átallanak évek óta isteni hozzájárulás nélkül boldogan élni, sőt, családot alapítani, azok igencsak megérettek a máglyára. Mert az az igazi, mikor egy pár elmegy a templomba, ahogy illik, és hitet tesz Isten színe előtt. Ja, hogy két-három-sok év múlva megfojtják egymást egy kanál vízben? Na és, bagatell, ők akkor is tisztességes házasságot kötöttek, ez a követendő példa. ;-) (Azt már fel se merem hozni, hogy mi van azokkal a templomi esküvőkkel, amelyeknek polgári válás a vége.)
Előzmény: fozolalu (1429)
Tóthika Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1431
Az első reakcióm az lett volna, hogy "elmész te a...", de aztán győzött a nevelés, úgyhogy megkérlek, sürgősen ugorj le az erkölcsi piedesztálodról, és szíveskedj a saját házasságod minősítésével foglalkozni, mert ez nem a személyeskedés helye. (Talán nem ártana gondolkodni, mielőtt minden ismeret és alap nélkül sértegetni kezdenél másokat.)
Előzmény: gas2 (1426)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1430

itt lep be az igergetes szoritasa....Miert kellene az egesz eletemet felaldozni arra,amirol kesobb esetleg kiderul,hogy nem megy???Ha ezt kiskapunbak nevezzuk,nevezzuk annak,bar egy hazassagbol is ki lehet lepni.

Ismerek olyan hazasokat,akik jobban tettek volna,ha evtizedekkel ezelott elvalnak es nem tengetik az eletuket olyan kapcsolatban,amiben boldogtalanok.Mindenfele legbolkapott ervekre hivatkozva,ugymint a gyerekek erdeke,a hazassagi esku,a megszokas,a kozos vagyon.....

 

Ha az onzes,hogy boldog akarok lenni,akkor vallalom es senkiert es semmilyen igeretert nem vallalom az aldozat szerepet

Előzmény: fozolalu (1428)
fozolalu Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1429
na ez jó! akkor mégis minek tekintenéd?
Előzmény: gas2 (1426)
fozolalu Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1428

én változatlanul azt mondom, hogy talán a házasságra lépők még szabadabbnak érzik magukat, mint a hoszú távon együttélők, házasságlevél nélkül.

én voltam házas, meglehetősen szószerint értelmeztem a holtomiglan-holtodiglant, pedig 17 évesen mentem férjhez. a volt férjem elég szabadon kezelte a házastársi hűség fogalmát, valamint azt is, hogy miről is szól egy házasság a nő, és miről a férfi részére. akkor váltam el, amikor már majdnem késő volt , nekem késő. borzasztóan belebetegedtem, mind lelkileg, mind érzelmileg, de ami észhez térített, fizikailag is. kicsit túlzón mondhatom azt, hogy nem sok kellett volna ahhoz, hogy belehaljak a házasságomba:(

most csak együttélek, de nem érzem magam szabadabbnak, nem érzem azt, hogy könnyebben kilépnék, mint a házasságból. bár ez teljesen jól működik:)

 

előttem van a volt szomszédom példája: tizenx évig éltek együtt, volt egy 15 éves lányuk, majd született egy fiúk, összeházasodtak, 4 év múlva meg elváltak, és finis!

Előzmény: Törölt nick (1416)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1427
mar miert ne?? Egyutt elnek ezer eve,de a papir hianyat nem ereztek.....Most sem ok,hanem a hivatal....Attol a kapcsolatuk nem valtozott
Előzmény: gas2 (1426)
gas2 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1426
amúgy meg az ilyen "házasságokat" ne tekintsük már házasságnak
gas2 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1425
ehhez én túl tudatos vagyok......
Előzmény: Gabiiiiii (1423)
fozolalu Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1424
jó neked, én már sok ilyent láttam, de persze általánosítani nem lehet
Előzmény: Mollly (1405)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1423
soha ne mondd,hogy SOHA...a szukseg nagy ur
Előzmény: gas2 (1422)
gas2 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1422
én a hitel kedvéért bizti nem mennék anyakönyvezető elé
Előzmény: Tóthika (1417)
ViragViragVirag Creative Commons License 2006.10.03 0 0 1421
Gratulalok:)
Előzmény: Törölt nick (1419)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.03 0 0 1420

gratulalok...nekem a 22. lenne,ha egyutt maradtunk volt:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (1419)
Tóthika Creative Commons License 2006.10.03 0 0 1417
Mi az együttélés jogi hátrányai miatt házasodtunk össze (konkrétan a lakáshitel így egyszerűbb volt), és semmilyen minőségi változást nem jelentett a kapcsolatunkban. Az első pillanattól kezdve egyértelmű volt, hogy összetartozunk, és nem éreztük, hogy erről igazolásra lenne szükségünk. Van még néhány ismerősöm, akik hasonló indíttatásból nem házasodtak össze, és nem azért, mert kiskaput akarnak hagyni maguknak (és nem olyan megalkuvók, mint mi, akik az egyszerűbb adminisztráció kedvéért anyakönyvvezető elé járultunk). Maradjunk annyiban, hogy _szerinted_ az együttélők nem akarják elkötelezni magukat.
Előzmény: Törölt nick (1414)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.03 0 0 1416

De teny, manapsag a hazassag is beepitette a kiskaput a jogi intezmenybe. A lehetoseg, hogy ha nem megy, barmikor elvalhatunk, benne van minden eskuvoben, tehat nem csak az egyuttelok akarnak "szabadabbak" maradni, a hazasulok ugyanugy szabadnak erzik magukat a hazassagukban.

A hazassagok fele csak beall a sorba, eskuvozik, eskudozik, mert igy illik. Tudom en, hogy mi itt mindannyian kivetelek vagyunk, es ugy vedjuk a hazassag intezmenyet, hogy ez velunk sosem fordul elo, es langolo szerelemmel szeretjuk a parunkat eletunk vegeig, de azert eszrevehetjuk a statisztikai tendenciakat. Igenis mindegy, ugyanakkora eselye van egy egymast szereto/tisztelo parnak papir nelkul egyutt maradni, mint papirral. Mas volt ez 50-100 evvel ezelott, de most igy van. Amikor elitelte a kozvelemeny a valast is, volt alap elitelni a vadhazassagot is. Ma mar nincs erkolcsi alap lenezni az egyuttelest, sot, talan amit irtam egyszer, becsuletesebb felallas talan, mint az eskudozes a holtomiglanrol.

Előzmény: Törölt nick (1414)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.03 0 0 1415
valoban.....a hazassag azert altalaban nem egy rozsaszin leanyalom csupan,mint ahogy az egyutteles sem.Lehet,hogy ez egy kiskapu,de nem ertem,ez miert baj.....Hiszen a nyavalya sem tudja,mi tortenik 20 ev mulva,lehet,hogy mar egyikunknek sem fog megfelelni egyutt...ki tudhatja??? Te elore tudod,hogy 40 ev mulva is hatalmas langon fogsz egni a parod irant ?? Es ha nem??
Előzmény: Törölt nick (1414)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1413

aki latott 10 eve 48 kilosan,aki latott rangatozo szemmel es remego kezzel,aki latott allando sirogorccsel,az tudja,hogy nekem ez most igy jo.

A tobbeik meg le vanna tojva

Előzmény: Gabiiiiii (1412)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1412

Csak a vilag szaja ne lenne. "

 

tudod,tobbe  nem erdekel a vilag..A vilag sehol nem volt,mikor meg kellett volna vedeni,amikor a jogaimat ervenyesiteni kellett volna.Mikor meg kellett volna vedeni a gyerekeimet.nekem egy ilyen alszent vilag ne mondja meg,mit teszek helyesen es foleg ne mereszeljen kritizalni.

 

A vilag??? Ki a franc a vilag?? Az ovoneni az oviban,a szomszed?A rokonok,vagy kicsoda??? Aki ismer,az tudja az elozmenyeket,es elfogadja a dontesemet,mert nincs mas valasztasa.Aki meg nem ismer,ne mondjon kritikat

Előzmény: Törölt nick (1410)
haliho Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1411

 

 

Nem véletlen egyébként az sem, hogyha valaki fölüti Atkinson pszichológiakönyvét, akkor a stresszskálánál azt fogja tapasztalni, hogy a legeslegerősebb stressz, ami egy embert érhet, a házastársa halála. Ez 100-as a stresszskálán, és csak jóval utána kullog, olyan 73-al a válás, csak utána a különélés, és a közeli családtag halála csak 63-al ezután. Szóval a házasság nagyon is sokat jelent.

 

Bocs, Molly, de ezzel nem tudok teljesen egyetérteni. Volt alkalmam elég közelrõl összehasonlítani a válással a házastárs halálát, a válás legalább akkora trauma lehet.

 

Ugyanis, ha egy jó házasság végetér az egyik fél halálával, akkor valami klassz dolgod volt, ami most elveszett. A válásnál pedig visszamenõleg megkérdõjelezõdik, hogy volt-e valaha valamid?

 

Kb. az a különbség szvsz, amikor valaki világbajnok volt, és elvesztette a következÕ nagy világversenyt. Nem világbajnok többé, de megmaradt az érme, az emlékei. A válás pedig olyan, mint amikor - szabálytalanság, dopping, téves nevezés  stb. miatt - elvették az aranyérmedet. Visszamenõlegesen megvonták az örömódet. (Lásd Annus ADrián és a Fazekas nevû diszkoszvetõ.) Kéretik hasonlatként értelmezni, nem azt akarom kifejezni, hogy az elvált tehet a dologról, mint a doppingoló sportoló. Csak azt, hogy visszamenõlegesen megkérdõjelezõdik sok minden.

 

Éppen ezért is vagyok házasságpárti, és - a lehetõségeken belül - válásellenes.

 

halihó

Előzmény: Mollly (1407)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1410

A valas is kiskapu. Vagy eleg nagy, az elkotelezettek fele kisetal rajta. Itt ertekelodik le a hazassag intezmenye, valnak nevetsegesse a nagy szavak.

Igen, van olyan is, hogy csak ugy egyuttel az ember, kiprobalja, milyen, nem biztos, hogy o az igazi. De van olyan is, amikor igenis idilli minden, es az osszetartozas erzest csak erositi, hogy mi nem allunk be a kozhelyeket eskudok, majd visszavonok taboraba. Gabiiiieknal ez peldaul szerintem elteti a kapcsolatot, nekik ez igy sokkal jobban megfelel, mint a hazassag. Csak a vilag szaja ne lenne. Vagy kopkodne inkabb kigyot-bekat a valoperekre, nem jobban megerdemelnek?

Előzmény: Mollly (1406)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1409

mit ir gye 40 eve elettars halalarol??????????

 

Pont akkor a megszokas,a kozosseg

Előzmény: Mollly (1407)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1408

kiskapu??????????Mit ertesz rajta??  egy 4 eves gyereket,vagy tobbszazezer kozosen felvett kolcsont?

 

Előzmény: Mollly (1406)
Mollly Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1407
Én is apukámhoz vagyok még mindig bejelentve, ez nem jelent semmit. A házasság azonban nagyon is sokat. Nem véletlen egyébként az sem, hogyha valaki fölüti Atkinson pszichológiakönyvét, akkor a stresszskálánál azt fogja tapasztalni, hogy a legeslegerősebb stressz, ami egy embert érhet, a házastársa halála. Ez 100-as a stresszskálán, és csak jóval utána kullog, olyan 73-al a válás, csak utána a különélés, és a közeli családtag halála csak 63-al ezután. Szóval a házasság nagyon is sokat jelent.
Előzmény: gas2 (1377)
Mollly Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1406
(Kiskaput hagytak magunkak.) "Nem a feleségem, csak az élettársam" Vagyis nem köteleződtem el mellette, annyit azért nem ér nekem.
Előzmény: Törölt nick (1384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!