Keresés

Részletes keresés

Galambaukcio (X) 24 órája -5 5 163936
frici608287 Creative Commons License 5 napja -6 5 163935

Viktor!

Viccnek fogom fel,amit írtál.Nem ma kezdtem,már nem hiszek a mesékben.

Előzmény: Nagy-Varga Viktor (163933)
Eszgééé Creative Commons License 6 napja -13 1 163934

"Évek óta nem írtam ide, és most nehezen találtam az utat, hogy megtehessem."

Ezelőtti hsz. 2022.01.10. , idén Január 10., az azelőtti is, aztán 1 hónappal előtte.

Van valami baj, vagy csak összekeverted a nickeidet? Ugyan már......A minuszt azért tudod nyomkodni te is írás nélkül is....... 

Nem kicsit vagytok ti viccesek, hanem nagyon!

Előzmény: golubar (163932)
Nagy-Varga Viktor Creative Commons License 2022.11.23 -7 7 163933

El kell menni a közgyűlésre fel kell vetni az ötleteket el kell fogadtatni és utána figyelni kell a betartatásukra. MINDENKI előtt ott a lehetőség aki tenni akar a sportunkért. Hajrá sporik szurkolok nektek! 

Előzmény: frici608287 (163930)
golubar Creative Commons License 2022.11.23 -3 4 163932

Évek óta nem írtam ide, és most nehezen találtam az utat, hogy megtehessem.                                                                                         Ha Te feltételezhetsz, akkor ezt én is megtszem. Van tehát 2-3 kerület az országba, aki a galamblétszámát tekintve, több röpcsoport létrehozására, (max 5000 db.) kínál lehetőséget. Így aztán, ha jó matematikust alkalmazunk, a számoláshoz, egy-egy versenynek lehet akár 10-20 röpcsoporti győztese is.     Jól van ez így? 

Ehhez képest, lesz jó néhány kerület a dunától keletre, aki nem fér bele a versenybizottság ajánlatába.                                                       Már van olyan kőkemény kezdeményezés is erre, hogy csak sörmeccseket röptetnek, mert semmi esély semmire.

Eszgééé Creative Commons License 2022.11.22 -8 1 163931

Dehogynem. Engem is zavar, a galambjaimat hálistennek annyira nem... :))) ha genyó akarok lenni. De nem akarok. 

50 km lett a közgyűlés elé tolva annó ami azt elfogadta. 

frici608287 Creative Commons License 2022.11.22 -3 4 163930

Tételezzük fel,hogy 50 km-nél nagyobb dúctáv különbségek már nem "egészségesek".

Tételezzük fel,hogy ez a világ legnagyobb igazsága.

Viszont lenne egy kérdésem:

Az országos versenyeknél (pl. 1 évesek versenyei,Szuper Kupa, Maraton Klub stb. miért nem 50 km-enként huzigálják a körzővel a köríveket????

Fogalmazhatok másképpen is,ha ott 70-80 vagy több km-re vannak a Zóna határok,és azok egyforma esélyeket nyújtanak az ugyanazon Zónában versenyzőknek,akkor itt miért 50 km-rel idegesítjük a galambászokat?Arról már nem is akarok beszélni,hogy még akkor is lennének olyan anomáliák,amikor mondjuk Nagykanizsa és mondjuk Szentendre (csak hasamra ütöttem a példa kedvéért) egy Zónában lenne.

Az nem zavar senkit,hogy köztük 200 km (csak saccoltam) van?

Az sem zavar senkit,hogy a Szuper Kupa Magdeburgnál a legkisebb és legnagyobb dúctáv között többször 50 km van?

Előzmény: Eszgééé (163929)
Eszgééé Creative Commons License 2022.11.22 -1 1 163929

Van olyan, hogy 50 km. Az a kérdés ezt ki határozta meg? Miért nem 40 vagy 72? 

Szar helyzet....... 

Előzmény: frici608287 (163928)
frici608287 Creative Commons License 2022.11.22 0 1 163928

Úgy látom utánanéztél,és Te sem találtál olyan mondatot,ahol 50 km-ről vagy egyébről esik szó.

Most már nem csak én nem értem.(persze efelől eddig sem voltak kétségeim)

Előzmény: slq (163923)
Eszgééé Creative Commons License 2022.11.21 -10 0 163927

Az Olimpikonjaink az Országunkat képviselik egy Világversenyen. 

Véleményed lehet. 

Előzmény: subigalamb (163926)
subigalamb Creative Commons License 2022.11.21 0 4 163926

Értem hát!De talán azért lehet "saját" véleményem az egész Olimpiásdiról?Az szerintem nem eredmény függő.Mármint a véleményem.

Előzmény: Eszgééé (163925)
Eszgééé Creative Commons License 2022.11.21 -8 4 163925

Nem hiszem, hogy az OVB -nek az lenne a célja, hogy felhívja a tagok figyelmét stiklizésre, viszont remek filternek bizonyult. Aki fennakadt az vesszen. 

Az Olimpiai szereplést te se méltasd, se az OLIMPIKON - jainkat, mert nálad sem tudtak olyan listát készíteni még ahol a közelébe jutsz Olimpiai ketrecnek. Innentől meg azthiszem érted. 

Előzmény: subigalamb (163924)
subigalamb Creative Commons License 2022.11.21 -3 3 163924

Az emlitett "kivonat" bizony felhivás a stiklizésre,persze csak a kiállitás és az Olimpia jegyében!(????)!

Előzmény: slq (163923)
slq Creative Commons License 2022.11.20 -5 3 163923

A versenyszabályzat módosítása évről évre vissaztérő feladat és valószínű az is marad. Mennyire sérül valakinek az egyenlő esélyhez való joga, ha mondjuk a röcsoport átrepülési mélysége az engedélyezett 50 km helyett 51,3 km. Ez nem elfogadható, de a tagszövetség legrövidebb és legtávolabbi duca közti távolság 137 km. "Ez biztosan igazságosabb?" Innen akkor nagyobb eséllyel vihet pontokat? Talán erős hátszélben, a többi időjárási körülmény között aligha. Ezt az 50 km-es szabályt nagyon át kell beszélni, mert ennek akár tagfelvételi korlátjai is lehetnek.

Kivonat a versenyszabályzatból

"További röpcsoportok hozhatók létre, a galambok jobb egyéni (kiállítási coefficiens) eredményének elérése céljából. E röpcsoportok is csak földrajzi alapon jelölhetők ki. A kiállítási kategóriákban a minimális versenyzői létszám (FCI kiírás) 20 fő. Ezért minimum 25 – 30 fős csoportok kialakítása javasolt. Ebben az értékelési módban minden tag több röpcsoportba is besorolható és a galambok eredményéből a számára legkedvezőbbet kell figyelembe venni. Az esély egyenlőség miatt minden versenyzőt azonos darabszámú röpcsoportba kell besorolni. Az egyszerűség kedvéért javasolt az egyesületek, versenyzői csoportok összesorolása. Ez a kiértékelés kizárólag a kiállítási standard és sportkategóriáknál vehető figyelembe"

Ebben a szabályzati pontban én nem látok mennyiségi korlátot, ezért az országos VB milyen alapon nyúl bele az értékelésekbe. Én is furcsának tartom, hogy van olyan kerület, ahol 100 fölötti további röpcsoprt került létrehozásra, de a jelenlegi szabályzat megengedte, vagy mégsem?

Előzmény: frici608287 (163922)
frici608287 Creative Commons License 2022.11.20 -3 6 163922

Milyen szabályról van szó?

Még én sem hallottam róla,persze már nem követem a dolgokat annyira,mint korábban több okból sem.A legfőbb ok,hogy egy ideje már nem bírom követni a dolgokat.

A másik ok,hogy van amit nehezen lehet érteni,vagy éppen nehéz vele azonosulni.

Maradjunk a jelenlegi témánál:

Ki találta ki ezt az 50 km-t?

Miért pont 50?Miért nem 20,vagy 60,netán 40 vagy 80??

A mi egyesületünkben idén 35 km volt  a legrövidebb és leghosszabb dúctávú ember közti különbség,de előtte volt ez több is,pl. 40-43.

A kerületek átrepüléséről ne is beszéljünk.Akkor ez mekkora mozgásteret enged jónéhány helyen??

Ugyanakkor még nem beszéltünk arról sem,hogy a dúctávok között mondjuk lehet 10-20 vagy minimális különbség,viszont keresztbe meg lehet sokkal nagyobb távolság.

Vagy nézzük a Maratont.Egyik úton ilyen a berepülés,másik úton meg olyan.Milyen valós Zónahatárokat lehet felállítani?

Semmilyent.

Egyik úton a 2-es Zónában vagyok,a másik úton meg az 1.-esben.Persze nem egyedi eset,hiszen 2 út 2 féle irány.

NA mindegy,nem muszály galambászni - sokadszor.

Előzmény: Eszgééé (163921)
Eszgééé Creative Commons License 2022.11.20 -7 3 163921

Akiről konkrétan szó van az el lesz tiltva örökre a mostani szóbeszéd szerint. Nagyon jól teszik. 

Látod van olyan fogyatékkal élő még mindig aki 3 mondatot nem tud sajnos értelmezni. Nem ezzel van a nagyobb baj. 

A nagy baj ott kezdődik, hogy ez még szerepet is vállal. 

Előzmény: subigalamb (163920)
subigalamb Creative Commons License 2022.11.20 0 3 163920

Mondjuk az tényleg igaz ,hogy aki megmondja az igazat ,vagy épp szól a sokaknak nemtetsző dolgok miatt,azt hamarabb rúgják ki (legalábbis akarják))a galambászatból mint aki ténylegesen,bizonyitottan csinálja a stiklijeit,sőt azokat még sokszor ki is tüntetik! 

Előzmény: Eszgééé (163917)
Eszgééé Creative Commons License 2022.11.20 -5 2 163919

Előbb foglak én téged, mint engem egy admin. Tacskó...... Csak várj türelemmel. 

Tanulj meg olvasni. Ha valamit nem értesz hívj fel! 

Nemrég írtál hasonlót ugye!? 

Igazi bújkáló kis nyonoronc gyökér vagy, de az is voltál mindig. 

Előzmény: érdisötétség (163918)
érdisötétség Creative Commons License 2022.11.19 -5 12 163918

Annyira buta és arrogáns hőbörgő kis p.cs vagy hogy gondolkodni nem marad időd. Remélem valamelyik admin képen ver. Mi köze egy adminnak, aki eredményt számol ahhoz, hogy mit rendel meg egy kerületi vezető tőle a szabályok alapján?

Ha egy étteremben rendelsz, nem a szakács dolga tudni, mit ehetsz és mit nem. Te elolvasod a menüt, elolvasod az allergéneket, rendelsz, a szakács pedig a rendelés alapján elkészíti.

Ugyanez a helyzet a röpcsoportokkal is.

Nyugodtan kérj bocsánatot pár embertől, aki tényleg dolgozik míg te pofázol.

Előzmény: Eszgééé (163917)
Eszgééé Creative Commons License 2022.11.19 -6 3 163917

Akikről írtál, ADMINOK, fizetett emberek, ezért veszik fel a nagy pénzeket, hogy lehetőleg hibamentesen vagy minél kevesebb hibával végezzék a MUNKÁJUKAT! Maximálisan tisztában kell lenniük a szabályzattal, a határidőkkel, meg a mit lehet és mit nem-el. Minden egyéb csak mellébeszéd.

Amelyik bizonyítottan a szabályzat ellen vétett, ki kell b@szni a munkaköréből, mert csak! Tök mindegy kiről van szó! 

Egy elrettentésnek, mert ugye ez Magyarország és ahogy írtad itt az sem divat, hogy megfelelőképp szankcionáljunk dolgokat, tettetek.

Kettő, csipkebokor vessző......... 

Előzmény: subigalamb (163916)
subigalamb Creative Commons License 2022.11.19 -1 3 163916

Persze van igazságod!Nem védeni akarom az adminokat,de mikor megcsináltatják velük a kötelező röpcsoportokat(amiket ugye időre le kell adni,a versenyek előtt,mindenkinek a "saját magának megfelelően")akkor még bizony nem is biztosak a röpcsoporton belüli tenyésztői és a galamb létszámok,vagy akkor még úgy néz ki a dolog ,hogy esetlegesen rendben lesznek!Sajnos az Olimpiai eszme ezt hozta ki a galambászokból!Mindenki manipulál(aki tud és hozzáfér),az olimpiai eredmények minél jobb elérése érdekében!De mint irtad is,ez nem csak Magyar sajátosság!Ezt (is) másoktól lestük el!

Előzmény: frici608287 (163915)
frici608287 Creative Commons License 2022.11.19 -1 4 163915

Én úgy tudom Subi,hogy a szezon kezdete előtt (bizonyos határidőig) le kell adni,hogy ki milyen verziókban kéri a menűt.

Persze,ha holmi versenyengedélyekkel meg alapnevezések stb. fa....ságokkal kell foglalkozni,akkor erre már tényleg nem jut energia,ember,paripa stb.

Ezért is, megint előjövök a versenyengedélyek leegyszerűsítésének szükségességével,meg egyéb dolgok felülvizsgálatának szükségességével.Lassan tényleg nem lesz aki ezt a nagy rakást szemmel tudja tartani.

Én azon csodálkozom,hogy még eddig mindig volt egy mazochista,aki elvállalta ezt a házi feladatot.

Persze itt is igaz (lehet),mint már sok helyen sokszor bebizonyosodott,hogy kevesen tudták előre,hogy mit is vállalnak el!

Előzmény: subigalamb (163913)
frici608287 Creative Commons License 2022.11.19 0 4 163914

Lehet nem jól értem azt az 50 km-es vízválasztó "határt".

Mindenesetre ha egy kerület egy 50 km-es átmérőjű körben "helyezkedik" el,akkor ott mindenki mindenkivel mindenféle verzióban "szabályosan" játszik,ahol meg ennél jóval nagyobb területen fekszenek az egyesületek (tagság),ott már vannak korlátok???

Na bumm,megint ott vagyunk,hogy van ahol lehet mindent,máshol meg nem biztos???

Valaki világítsa meg nekem,hogy most mi a pálya,mert nem áll össze a fejemben a lényeg!

Amúgy meg szerintem a legtöbb esetben nem az adminok a hunyók,hanem akik megmondják milyen tartalmú röpcsoportokat  kell létrehozni.

A másik dolog, ez Lengyelországban is "erős kontroll" alatt van???

subigalamb Creative Commons License 2022.11.18 -2 5 163913

De ezek a listák csak az eredmények tudatában(+ 1 hónap óvási idő)derülnek ki!Mikor már véglegesek,és kiderül ,hogy nem felelnek meg a versenyszabályzatnak!Azért azt az OVB-tól sem lehet elvárni ,hogy minden héten ezekkel foglalkozzon!

Előzmény: slq (163912)
slq Creative Commons License 2022.11.18 -9 3 163912

Egész versenyszezonban nem tünt fel a OVB-nek, hogy valami nincs rendben. Nem túl szerencsés a szezon végeztével belenyúlni az eredményekbe. Évek óta lett volna rá mód, főleg a téli időszakban beavatkozna a működő rendszerbe.

Előzmény: bosua (163907)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2022.11.18 -1 6 163911
Eszgééé Creative Commons License 2022.11.17 -2 3 163910

Legyen így! 🤝

Előzmény: niikkév (163909)
niikkév Creative Commons License 2022.11.17 0 5 163909

"Természetesen minden törlés és annak oka dokumentálásra kerül, valamint a honlapon és az újságban is
közzétesszük, így erősítve a tagság bizalmát és elejét kívánjuk venni a mende-mondáknak."

Szerintem ebből egyértelműen ki fog derül ki! 

Előzmény: Eszgééé (163908)
Eszgééé Creative Commons License 2022.11.17 -3 3 163908

Várom a szégyenfalat ahová az utolsó mondatban szereplő személyek név szerint fel lesznek sorolva! 

Asszem várhatom..... 

Egytől-egyig megérdemli mind! 

Előzmény: PUFI-BÁ (163905)
bosua Creative Commons License 2022.11.17 0 7 163907

Ehhez csak gratulálni lehet hogy végre tökös volt az OVB.

Előzmény: Nagy-Varga Viktor (163906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!