Keresés

Részletes keresés

HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.07.19 0 0 199

:-)))))

 

Kulonsoen ha a bolcs statisztika, a "De jo a sggeed aranyom, nem jossz el velem egy menetre" jellegu tetszesnyilvanitast is a zaklatas kategoriajaba sorolja.

 

Előzmény: ezerkilenszaznyolcvannegy (198)
ezerkilenszaznyolcvannegy Creative Commons License 2004.07.19 0 0 198

 

"Es mi ezzel a gond..."

 

Az a gond, hogy a diákok 90%-a kimarad belőle :))

 

Előzmény: Derek (193)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.07.19 0 0 197
Bingo
Előzmény: Infantrio Ficcer (195)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.07.19 0 0 196

Az is egy kedves film volt, de amirol en beszelek az bizony egy masik.

 

Itt az szorgalmi idoszak alatt csabitotta el a gyonyoru (reszeges oreg ugynoki munkaja miatt gyakran tavol levo ferjjel rendelkezo) angoltanarno tanitvanyat.

A film egyebkent egy nagyon korhu jelenettel kezdodik (44-ben vagyunk Svedorszagban): A tobbi fiu egy zsido szarmazasut diszkvalifikal a 2 cm-es fanszor noveszto penzdijas verseny gyoztesi poziciojabol. Abban nagy az egyetertes, hogy szarmazasa miatt megengedhetetlen helyzeti elonnyel indult, de arrol vita van, hogy a nevezesi dijjat visszadjak-e neki.

 

Előzmény: luciluca (194)
Infantrio Ficcer Creative Commons License 2004.07.19 0 0 195
Előzmény: luciluca (194)
luciluca Creative Commons License 2004.07.19 0 0 194

Mint abban az igen derék, második világháborúban játszódó svéd filmben, aminek a cimét sajnos elfelejtettem.

 

Kedves Tamáska! Talán nem svéd volt, de nem ez a lényeg. Én erre tippelnék:

 

1971

 

Robert Mulligan: Summer Of '42 (Kamaszkorom legszebb nyara) 1971.

Garry Grimes - Jerry Houser - Oliver Conant - Jennifer O'Neill

 

Egy nyáron át - Legrand/Kovács Kati, 1975.

 

üdv luciluca

 

 

Előzmény: HitetlenTamaska (189)
Derek Creative Commons License 2004.07.19 0 0 193
Es mi ezzel a gond,en kimondottan elveztem amikor hatodikos hetedikes koromban idosebb lanyok abjuzoltak.Nagyon kellemes volt. Sajnos az egyik tanarnom aki igen tetszett az nem.Azota is banom.hogy az kimaradt,volt vagy szazas mellbosege.
Előzmény: ezerkilenszaznyolcvannegy (192)
ezerkilenszaznyolcvannegy Creative Commons License 2004.07.19 0 0 192

 

Az Usák gyerekek 10%-a szexuális zaklatásnak van kitéve.  A zaklatók fele nő.

 

It's not just the high-profile cases, like the ex-model held for seducing a boy of 14. New research suggests 10 per cent of American pupils are victims of sexual abuse.

Research claiming that one in 10 American children has been sexually exploited at school - and that almost half the abusers are women

 

http://www.guardian.co.uk/usa/story/0,12271,1263844,00.html

 

HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.06.30 0 0 191

Pont forditva van: az iskola perelhetne be téged a nyilvanosságra hozott szexista vagykozassal elkövetett szexuális zaklatásért. :-)

 

Előzmény: unnamed (190)
unnamed Creative Commons License 2004.06.30 0 0 190
Én változatlanul azt gondolom, hogy a hatalommal való visszélést kell büntetni - a konkrét helyzet konkrét megítélésén alapuló nyugalommal és tapintattal.

Így igaz.

Viszont azon merengek, hogy ha ámerikában élnék, akkor most beperelhetném kártérítésért az egykori iskolámat, amiért nekem nem volt ilyen heves oktatni vágyással megáldott tanárnőm :))))
Előzmény: HitetlenTamaska (189)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.06.30 0 0 189

Valahogy azt hiszem hogy itt a többség egyfelől a vágybeteljesítő kultfilmek (nyálcsorgó kamaszfiu, kielégitetlen gyönyörü tanárnő*), másfelől bulvársajtó (részegen megerőszakolta nevelt lányát a brutális férj) által sugallt mintákból táplálkozik, és csap össze.

 

Én változatlanul azt  gondolom, hogy a hatalommal való visszélést kell büntetni - a konkrét helyzet konkrét megítélésén alapuló nyugalommal és tapintattal.

Egyébként ugy gondolom, hogy áldozat vagy potenciális áldozat nélkül büncselekmény sincsen - már ami a társadalomra való veszélyességet illeti.

 

 

 

--------------*

Mint abban az igen derék, második világháborúban játszódó svéd filmben, aminek a cimét sajnos elfelejtettem.

Előzmény: kerdojel (188)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 188
Egyébiránt levelezzen veled a méler démon.

Ezt az egyet tényleg megérdemeltem.
Előzmény: Törölt nick (187)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 186
Meg mindig fogalmam sincs, mivel gazoltam igy a lelkedbe.

danesdzsu@freemail.hu
Előzmény: Törölt nick (185)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 184
Igenis. Panta rhei.

Ps: akkor maradjunk annyiban, hogy ezen temaban nem piszkaljuk egymast tobbet.
Előzmény: Törölt nick (183)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 182
Izebocsi, elneztem, hogy mire valaszoltal.

Szoval, a holgyet nem kene Skalpnak meglatogatni, es jol elagyabugyalni, amugy macsosan?
Előzmény: Törölt nick (181)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 180
Elég érdekes lenne, ha az elkövető neme döntené el, hogy bűncselekményt követett el, vagy sem, nem találod?:)

Pláne, ha a női elkövető kapna felmentést....:)
Előzmény: Törölt nick (179)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 178
Miert mindig csak a nok jarjanak jol?:)
Előzmény: the soft cushions (177)
the soft cushions Creative Commons License 2004.06.30 0 0 177
jajistenem, ne mondd, h el kell magyaraznom, mirol beszeltem... na jo, a kedvedert: az onbecsuleses megjegyzes nem kapcsolodott szorosan a temahoz, csak megemlitettem. azt sem allitom, h biztosan van kulonbseg a ket dolog kozott, csak azt, h szamomra nem nyilvanvalo az analogia jogossaga.
Előzmény: kerdojel (176)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 176
Akkor hol a kulonbseg?
Előzmény: the soft cushions (175)
the soft cushions Creative Commons License 2004.06.30 0 0 175
mondtam en ilyet?
Előzmény: kerdojel (174)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 174
Miért, gondolod, hogy a 14 éves diáklányok önbecsülése romlott volna?
Előzmény: the soft cushions (173)
the soft cushions Creative Commons License 2004.06.30 0 0 173
viszont ha egy friss hazas kutya kielegit egy 14 eves gumicsizmat, senkit se zarnak bortonbe, tehat ennek alapjan a tanitoneni is meguszna.

ha esetleg nem ertened: arra celzok, h abbol, h a tarsadalaom hogyan itel meg egy fiatalkoru diaklannyal dugszizo tanart, egyaltalan nem lehet kovetkeztetni arra, h hogyan kell megitelni a 14 eves sraccal dugszizo tanarnot. ket kulon tortenet. es ha mondhatok megvalamit: 14 evesen en is habozas nelkul megdugtam volna a tanarnomet, ha engedi. meg jot is tett volna az onbecsulesemnek.
Előzmény: Oszi (169)
kerdojel Creative Commons License 2004.06.30 0 0 172
Nofene. Panta rhei?:)
Előzmény: Törölt nick (170)
Antisystem Creative Commons License 2004.06.30 0 0 171

"Szóval a törvény betüje és szelleme alapján le kell sittelni ezt a tanítónénit."

 

Kedves Oszi, azért nem kell ilyen forrón enni a kását SzVSz. Ugyanis a realítás - tecc, nemtecc - az, hogy pl. Magyarországon ma az emberek cc. 30%-a a 14 é. beleegyezési korhatár alatt esik át az első szexuális alkalmon, oszt még sincsenek teletömve - SzVSZ igen helyesen - a börtönök. Ugyanis azért egy bűn erkölcsi megitéléséhez az is hozzátartozik, hogy volt-e kára belőle valakinek (erőszak), ami az esetek zömében nincs. Másfelől meg ez a 14 éves korhatár 1908 körül került a magyar jogba, és hát az akkori 14 évesek mondjuk a mai 11 éves fejlettségével korreláltak, tehát akkoriban ez valóban a gyermekmolesztálást akarta jelenteni, ma meg semmi köze hozzá.

Szóval szerintem az elmúlt és jelen évtizedek magyar szemlélete, ami alapesetben azt mondja, hogy a dolog nevelési és nem büntetőjogi anomália, kvázi struccpolitikát vesz fel jogilag, tudván, hogy a dolgot nyiltan deklarálni nem lehet, jó. És amikor nem müxik a struccság (a multkori 13 éves kiscsaj, akinek gyereke született pl.) akkor is csak felfüggesztetteket oszt HA ERŐSZAK NEM VOLT a dologban.

 

ÜdV

Előzmény: Oszi (169)
Oszi Creative Commons License 2004.06.30 0 0 169

Fordított esetben (friss házas tanárbácsi orálisan kielégít 14 éves lánytanítványt) teljes egyetértéssel követelné mindenki a fickó fejét, szó sem lenne arról, hogy ez milyen buli lehetett a kiscsajnak, meg magánvád, ilyesmi (vicces lenne egyébként a pedofíliát magánvádassá tenni, ez már majdnem a legalizálással elnne egyenértékü).

Az meg nem igazán lenne alkotmányos, hogy a fiúk és a lányok eltérö elbírálás alá essenek (pl. eltérö beleegyezési korhatár).

Szóval a törvény betüje és szelleme alapján le kell sittelni ezt a tanítónénit.

HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.06.30 0 0 168

Sajnos ilyen helyzetekben nagyon nehéz helyzetben van az állam, mert nem lehet mindent egyéni igényekhez igazitva leszabályozni.

Mindenesetre számomra bolcsnek tunik, hogy az ezzel kapcsolatos buncselelekmenyi tenyallasok korehez föszabályként a magánvád és ne a közvád alapján való üldözhetöség legyen kapcsolva, ahol magáninditvéánnzal is csak a szigoruan érdkelt fél élhet.

Előzmény: ezerkilenszaznyolcvannegy (167)
ezerkilenszaznyolcvannegy Creative Commons License 2004.06.30 0 0 167

"Vajh nekem lett volna ilyen tanárnőm tizennégy évesen... :)>>>>>"

csatlakozom az előttem szólóhoz :))

sőt mi több, még manapság sem tiltakoznék túl sokáig :))

 

vicces társadalom ez a mai - a csajnak jó volt, a srácnak sem lehetett nagyon rossza, most meg szegény csajt el akarják zárni, mert úgymond "megrontotta" a 14 éves kölköt.

 

Szerintem abszolúte nem romlott meg a srác, sőt: valóra vált egy álma.  Márpedig mindnyájan tudjuk, hogy Amerika egy olyan ország, ahol az álmok valóra válnak :))

Előzmény: unnamed (164)
MrJones Creative Commons License 2004.06.30 0 0 166
"Bar szerintem a 30 ev kisse sok lesz. :D Minden esetre en megkerdeznem a sertettet, hogy mekkora 'kataklizma'-kent elte meg a dolgot :-)"

Szerintem is bőven elég büntetés lenne a csajnak a pszichomókust fizetni. Amekkora sokk érhette a kiccsávót, hogy kétszer is le....ták ...
Előzmény: netizen (162)
ztorkuz Creative Commons License 2004.06.30 0 0 165

"Bar szerintem a 30 ev kisse sok lesz. :D"

 

Az csak a maximum, bár példát statuálni megteszi :D A csaj se volt azér teljesen ok, az egészben csak az tetszett neki hogy ami tesz az tilos... mondjuk a csaj nem néz ki rosszul, ez talán enyhítő körülmény :D

Előzmény: netizen (162)
unnamed Creative Commons License 2004.06.29 0 0 164
Ez nem szekcuális zaklatás, hanem mocskos rohadt nagy mázli!
Büdös kis kölke! :))))

Vajh nekem lett volna ilyen tanárnőm tizennégy évesen... :)>>>>>
Előzmény: netizen (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!