Keresés

Részletes keresés

gss Creative Commons License 2023.03.27 0 0 28

Akit érdekel az Ilizarov műtét inkább a Precice végtaghosszabbításnak olvasson utána. SOTE-n pár éve végzik.

Előzmény: Alexa127 (27)
Alexa127 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 27

Szia !

Légyszíves add meg az e-mail címed ,mert szeretnék tőled néhány dolgot megkérdezni az Ilizarov- műtétel kapcsolatban. 

 

az én címem :

 

n.sz.zs@freemail.hu

Előzmény: Okoska10 (12)
AKarcsi96 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 26

A 15,5 éves unokacsömnél 1,5 éve nyáron akalult ki egy olyan helyzet, hogy tesmagassága hírtelen "megugrott", és ezzel a növekeddésel a bal lába "nem igazán tartotta az ütemet" és a növekedésben lemaradt. A jobb lábához képest kb. 5 cm-rel. A kezelőorvos először próbálta a nagynénéméket azzal nyugtatni, hogy ahogyan majd a testmagasság növekedése lelassul majd kompenzálódik a helyzet magától.

A testmagasság ugrásszerű megemelkedése lelassult viszont a helyzet nem változott semmit.

 

Szerdán mennek a legújabb kontrollra ahol várhatóan fel merül most már véglegesen a végtaghosszabbítás lehetősége.

 

A probléma viszont az, hogy Debrecen mellett élnek és ahogyan én ma kutattam a témában mint ha ilyen kezelés nem lenne csak Budapesten.

 

Előzmény: Marschalkó-Zsombi (21)
AKarcsi96 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 25

Hány éves vagy?

Hosz sikerült a műtéted és?

 

 

Van arról információd, hogy vidéken hol végeznek ilyen műtéteket (elősorban 14-18 éveseken)?

 

Előzmény: Marschalkó-Zsombi (21)
dnildi Creative Commons License 2011.08.08 0 0 24

Szia    Mi is ilyen növekedés visszatartó műtétre várunk a Marschalkó doktornál. Nem tudnánk felvenni a kapcsolatot, hogy hogyan zajlott az egész beavatkozás?  Előre is köszönöm segítségedet.

                                                                        Üdv.:Ildikó

Előzmény: Marschalkó-Zsombi (21)
trainLG Creative Commons License 2011.06.25 0 0 23

Szia!Megkérdezhetem,hogy kinek vagy a fia?Okoskának?

Előzmény: Marschalkó-Zsombi (22)
Marschalkó-Zsombi Creative Commons License 2011.06.10 0 0 22

Ja és a fia vagyok.

Marschalkó-Zsombi Creative Commons License 2011.06.10 0 0 21

Sziasztok!

 

Én nekem olyan a problémám, hogy a jobb oldalam hosszab és erősebb mint a bal. És így mindik betétet kellett hordanom a bal cipőmben. De 2011. 06. 07. -én csináltak egy olyan műtétet, hogy megállítják a jobb lábam növekedését 4 kis fémlemezzel. És most még mindig bennem van.

 

trainLG Creative Commons License 2011.03.19 0 0 20

Szia Okoska!

 

Remélem elolvasod ezt a levelet.Olvastam a hozzá szolásod.Andinak hívnak és egy aggódó anyuka vagyok.A kisfiam most 2 honapos és egy betegség miatt végtag hosszabításon kell majd át esnie kb 2 éves kora körül.Szeretném ha elmondanád bővebben a tapasztalataidat ezzel kapcsolatban.Nagyon sok kérdés van bennem ezzel kapcsolatban és az orvostól is sokat kérdeztem de úgy érzem igazán csak az tud erről mesélni aki maga is át eset vagy végig csinálta a gyerekével.

Köszönöm szépen a válaszod.

Üdvözlettel:Andi

Előzmény: Okoska10 (12)
ennmary Creative Commons License 2010.08.04 0 0 19
nagyon köszi, igen valoszínu ez lesz a menete a dolgoknak--

de tudod - velem van a baj- amiről most szó volt a a dolog fizikai része, aminek utána kell járnom.
de nagyon nehéz a lelki, mentális részét feldogoznom, így pocsékabb
ha látom a szakembereket hogy csak bennuk bizhatnék és ők "leszarnak " nélkülük - feladtam .

(37 ) :) vok és eddig soha nem voltam beteg ehez képest most..............
Előzmény: afintha (18)
afintha Creative Commons License 2010.08.04 0 0 18
A haziorvosal lenne jo beszelgetni errol a kerdesrol, o ismeri a szabalyokat.
Akarhol mutetheted magadat, ha a korhaz teged elvallal. A teruletileg illetekes korhazban pedig kotelezo teged ellatni.
Előzmény: ennmary (17)
ennmary Creative Commons License 2010.08.04 0 0 17
igen ez már felmerült bennem, de ennek olyan eröltetett íze van attol még a hozáállása 0 csak eleget tesz a kérésnek,. az fordult meg a fejemben hogy egy más városban kellene kikérnem a szakember véleményét, de nem tudom ezt megtehetem-e mivel az egészségügy nagyon be van korlátozva ezen a téren. Lehet hogy csak térítés ellenében fogadnának.
Mostanában sok mindent hallani mi minden megváltozott - nem választhatok egészségügyi intézményt ahol nekán elvégzik a műtétet vagyis lehet hogy megteszik csak a TB nem finanszíroz.
Előzmény: afintha (16)
afintha Creative Commons License 2010.08.04 0 0 16
ha nem valaszolnak a kerdeseidre az orvosk, akkor keres meg a betegjogi kepviselot, akinek joga van ahhoz, hogy leultesse az orvost, es kotelezze arra hogy a kerdeseidre valaszoljon.
Előzmény: ennmary (15)
ennmary Creative Commons License 2010.08.04 0 0 15
Üdv: igen köszönöm, csak nagyon rosz tapasztalatom, van de lehet erről én tehetek.-sőt
a dokikban van egy kis előítélet, ugyanis a történet egy balesetből származik és én voltam a "kuka" hibás de itt ez már nem segít a végeredmény adott.
de a dokik tudnának csak nem akarnak
sajna ennyi röviden
de jó lenne ha ez a nagy külömbséget 4,5 cm tudnék én segíteni de hát .......
a koromra tekintettel nem mindegy ha így marad .
Előzmény: afintha (14)
afintha Creative Commons License 2010.08.04 0 0 14
Az orvosnak a kerdesekre valaszolnia kell. Anelkul hogyan is tudnal tajekozottan belegyezo nyilatkozatot alairni a mutethez....
Előzmény: ennmary (13)
ennmary Creative Commons License 2010.08.04 0 0 13
szia
sajna nekem is van egy hatalmas problémám jelenleg 4,5 cm a külömbség az alsó végtagnál.
vár egy csípőprotézis de a dokik nem világosítanak fel kellőképen. nagyon hiányos a tudásom . hogy mit várhatok a műtéttől mennyit hehet ezzel korrigálni mi az ami megmarad ?? tehát kérdéseim vannak csk nincs ki válaszoljon rá. Pénz beszél orvos beszélne :) :) de nekem erre nincs keretem a megélhetés is labilis tehát ?????? hogyan tovább
1,5 volt egy balesetem azóta nem készült el a cipő ami segítene kiegyenlíteni a külömbséget, már a gerincem is nagyon fáj .
bizalom a dokik fele 0
Előzmény: Okoska10 (12)
Okoska10 Creative Commons License 2010.02.07 0 1 12
Sziasztok!

Nem tudom ki mennyire olvassa még ezt a részleget, de hadd meséljem el a saját történetemet.
12éves voltam mikor felrakta rám Dr. Marschalkó Péter főorvos úr az Ilizarov készüléket.
Indok az volt a műtétre, hogy úgy születtem, hogy dongalábam van és a jobb lábam rövidebb mindkét irányban.
Az Ortop. Klinikán halogatni akarták a műtétet, a főorvos egyből átvett.
2006 júniusában megműtött.
Fájdalomról annyit, hogy ki hogyan éli meg, ha van akarat ereje akkor végig csinálja, ha nincs elbukik.
Nekem nem voltak nagyon nagy fájdalmaim 2-3nap talán mi nagyon rossz volt, mégis életem legszebb élménye, hogy azt végig csinálhattam.
A gépet 2007 februárban vették le rólam és 7,5centit nyújtottak a lábamon.

Remélem tudtam segíteni.
Ha valakinek kérdése van szívesen válaszolok.

Okoska
Előzmény: B.GY (11)
B.GY Creative Commons License 2009.09.21 0 0 11

Szia Laci!

 

Nem tudom,hogy olvasod-e még a fórumot.Mikor én a kórházban voltam,akkor azt mondta a doki,hogy 150 cm alatt nyújtanak csak.Szerintem ne vágj bele,mert nem éri meg.A 168 cm az azért nem egy alacsony termet.Kár a szenvedésért meg az időért.Engem 1988 június 13-án műtöttek először,akkor rakták be a gépet.Aztán szeptember elején vették ki.Akkor összefogatták a széthúzott csontokat.Azt meg 1990-ben vették ki.Úgyhogy 3-szor műtöttek 5 centi miatt.Végülis akkor még 17 éves voltam,és muszáj volt.Mai fejjel nem vágnék bele.

 

Üdv.gyuri

Előzmény: hozeLaci (10)
hozeLaci Creative Commons License 2009.03.17 0 0 10
SZIASZTOK LÁSZLÓ 39 ÉVES VAGYOK, 168 CM MAGAS, AZ ALACSONY TERMETEM MIATT KISSEBBSÉGI KOMPLESZUSAIM VANNAK , MELY ÁLTAL NEHÉZ A TÁRSADALMI BEILLESZKEDÉSEM. MAX 5 CM- REL SZARETNÉK MAGASABB LENNI. TUDNÁTOK EBBEN SEGITENI, VALÓJÁBAN VAN-E RÁ MÓD ÉS LEHETŐSÉG FŐLEG ILYEN KORBAN?
B.GY Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9
5 év után írok már ide is:)Dehogy fáj az.Illetve nekem nem fájt.Igaz nekem a femurt nyújtották 5 cm-el wagner készülékkel,De volt a kórházban egy törpe növésű srác,neki az alsó lábszárát nyújtották azzal az Ilizarovval.Aztán a felsőt is,de akkor én már nem voltam ott.Szóval kibirható az egész.Engem inkább az epidurálás zavart csak.Üdv.
zsuzsa28 Creative Commons License 2004.07.06 0 0 8
Láttam az ilizarov.hu hirdetést, és olvastam más topikokban, hogy kiakadnak egyesek. Pedig a végtaghosszabbításra sok embernek szüksége lehet. Főleg a törpéknek.
kpetya Creative Commons License 2004.06.24 0 0 7
Sikerült beszélnem egy illetővel, akinek az ismerősébe kedden rakták bele a szerkezetet. Állítólag nagyon szenved. De a honlapon olvasható történetből az derül ki, hogy nem mindenkinek olyan fájdalmas ez. Szerintem sok függ attól, hogy milyen a fájdalomtűrő képessége az embernek.
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.23 0 0 6
Nézd nem tudom.
Nem tudom, higy a rokondo vagy ismerősöd milyen idokból csináltatja meg - ha megcsináltatja.
Ha törpenövésűnek születik, akkor szvsz. minden körülmények között támogatja a Tg.
De abban nem vagyok ám egész biztos, hogy egy 160 centi körüli ember ilyen igényű vágyait támogatja e... ha csak az a baja, haogy túl alacsonynak született...
gondoljátok meg jól azért - érdemes-e???
Előzmény: kpetya (5)
kpetya Creative Commons License 2004.06.23 0 0 5
Mindenkinél állja a műtétet a TB, legalábbis a honlap szerint.
Előzmény: AliceCsodaországban (4)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.23 0 0 4
Egyébként - ha jól tudom - ilyen testmagasság meghosszabbító műtétet, azaz két láb,két kéz, pontosabban egyszer bal alsó láb, jobb alsó láb, utána bal combcsont, jobb combcsont, bal felsőkar, jobb felsőkar, bal felsőkar bal alsókar - szóval akárhogyan is számolom, de ez 8 fáldalommal teli műtéti etáp - szóval ilyeneket a Tb kifejezetten a törpenövésűeknál fedez, ha valaki csak alacsony, annak nem tudom mennyi a tarifája, és elvállalják e...
Előzmény: zsuzsa28 (1)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.23 0 0 3
KÖssz! Igazad vagyon!!! :-)
Előzmény: bigibad (2)
bigibad Creative Commons License 2004.06.23 0 0 2
Nem Katona, hanem Kádas Mária.Szvsz:))
Előzmény: AliceCsodaországban (0)
zsuzsa28 Creative Commons License 2004.06.23 0 0 1
Megnéztem az ilizarov.hu honlapot, eszerint csinálják Magyarországon is, több történetet le is írtak. Szerintem is fájdalmas, de ha tényleg 30 centiig eljutnak, akkor csak kibírtható. Ha jobb lesz tőle az életük, miért is ne.
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.23 0 0 0
Tudtommal az Ilizarov módszer abból áll, hogy a csontot szétfűrészelik, a csontvégekbe meg a csontba csavarokat fúrnak, körülötte van egy fémalkotmány, és állandóan húzzák a csontot hosszában, ISZONYATOS FÁJDALOMMAL JÁR, legalábbis eleinte - egy egy ilyen csonthosszabbítás kb. fél év ha nem több. Én nem tudom Magyarországon csnálják e, amit tudok róla azt mind Katona Mária: Kurgáni napló c. könyvéből olvastam - egy édesanya naplója, akinek a kislánya lábát és ujjait kellett így nyujtani, ha az ismerősödet tényleg érdekli a téma, olvassa el ezt a könyvet, talán meg tudja szerezni antikváriumban, ha nem, nekem megvan, kölcsönadhatom, ha érte jön és vissza is hozza.
Előzmény: kpetya (-)
kpetya Creative Commons License 2004.06.23 0 0 topiknyitó
Mi a végtaghosszabbításról a véleményetek? Állítólag képesek akár 30 centivel is megnöveszteni egy alacsony növésű embert és azt mondják, nem is fáj annyira.
Azért is kérdezem, mert egy rokonom gondolkodik a műtéten. Találtam is egyetlen magyar honlapot erről (www.ilizarov.hu), hát, nem tudom. Van olyan, aki már túl van rajta?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!