Keresés

Részletes keresés

tibeti gondolatlény Creative Commons License 2004.08.01 0 0 278
Na, csak eddig volt védtelen az ország?
Kigyo Creative Commons License 2004.07.15 0 0 277
Légyszi sorolj fel nekem 10 olyan vállalatot, ami legalább közepes méretű, és MAGYAR kézben van...
Előzmény: prenotalis (274)
kavkaz Creative Commons License 2004.07.15 0 0 276
10-15 év. Eddig tart a jelen helyzetbôl egy ütôképes modern hadsereg "felépítése" is. Amúgy egyetértek. Ilyen rövidtávon nem fenyeget minket (Magyarországot és a magyar népet határon innen és túl) konkrét háborús veszély a jelen helyzet alapján. De, hogy utánna mi lesz?
Előzmény: bubus (275)
bubus Creative Commons License 2004.07.15 0 0 275
Rövid távon ( 10-15 éves időhorizont ) egyik szomszédunk támadásától sem kell tartanunk. Nagyon kicsi, gyakorlatliag zéró a valószinüsége. A hosszabb távú politikai folyamatok már nehezen láthatók előre. ( 1985-ben is kevesen sejtették előre az azóta bekövetkezett világpolitikai átrendeződéseket ). Ha egy ország leépiti a haderejét, elbocsájtja szakembereit, nem képzi ki polgárait, akkor amikor esetleg szükség lehet rá már nagyon nehéz lesz a semmiből épitkezni. PinaBubus
Előzmény: dez1 (270)
prenotalis Creative Commons License 2004.07.14 0 0 274

NATO gyarmat...

 

hűha !

na mesélj !

kizsákmányolnak minket ?

Előzmény: Kigyo (271)
Kigyo Creative Commons License 2004.07.14 0 0 273

Szingapúrban, Egyiptomban meg pár hasonló helyen nem úgy tünt, hogy csak úgy lemondtak volna a gyarmataikról.

Ha meg Gandhira gondolsz, akkor meg nem értem minek a hadsereg. Nem kapott lapot ellene. :)

Előzmény: ex_lx (272)
ex_lx Creative Commons License 2004.07.14 0 0 272
Egy gyarmatról sokkal kisebb zűr lemondani, ha bármilyen ok miatt nem éri meg küzdeni érte, mint a saját országról.
A brit koronának sincs már Indiája, de elég durcásak lettek odaát, amikor Hitler próbálta ugráltatni őket.
Előzmény: Kigyo (271)
Kigyo Creative Commons License 2004.07.14 0 0 271

Kénytelen vagyok ismételni magamat:

Mindenkire igaz, hogy szereti megvédeni, ami az övé. Magyarország pedig egy NATO gyarmat...

Előzmény: ex_lx (252)
dez1 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 270

A románoktól én sem félek, mert nem tudnának észrevétlenül még mozgósítani sem, csak a kárpátok mögött, onnan pedig nem tudnának gyorsan támadni....

 

A szerbektől kell tartanunk, mert ott nagyon törékeny a helyzet.....

Előzmény: kerek.dead (263)
Kigyo Creative Commons License 2004.07.14 0 0 269

Nofene. Egy kicsit hétvégézek és szerdáig tart visszaolvasni. Pörög a topic.

 

Tehát: te nem érzed úgy, hogy nagy baj van azokkal akik elvették tőletek a fegyvereket? Sajnos egy kalapban vagytok velük. És hiába vagytok jók a szakmában, ha a döntéshozók tevékenységei alapján kell megítélni a honvédséget. :(

 

Ui: infós vagyok. Nálunk is áll, hogy az M$ termékeivel azonosítják az konkrét embereket...

Előzmény: tuzer (182)
kavkaz Creative Commons License 2004.07.01 0 0 268
Na ebben egyetértünk. A régi világrend legföljebb feltevés lehet. Hiszen épp most omlott össze.
Előzmény: kerek.dead (264)
kerek.dead Creative Commons License 2004.07.01 0 0 267
Nem. Az utolsó karakteremet nézd meg.
Előzmény: Alexander the Great (266)
Alexander the Great Creative Commons License 2004.07.01 0 0 266
Lehet hogy egy galamblelkű idealistával van dolgunk?:)
Mert így nincs értelme vitázni,határok lesznek.Most pont afelé tart a világ hogyismét nő a határok szerepe,sajnos...
Előzmény: kerek.dead (265)
kerek.dead Creative Commons License 2004.07.01 0 0 265
Nemsokára határok sem lesznek. Csak úgy ellovagolunk majd Indiáig, mint a régi szép időkben. :-)
Előzmény: Alexander the Great (262)
kerek.dead Creative Commons License 2004.07.01 0 0 264
Tegyük fel, hogy a világ rendje valamennyire megmarad. Ebből nem engedek. :-)
Előzmény: kavkaz (261)
kerek.dead Creative Commons License 2004.07.01 0 0 263
Én sem hiszek a mesékben, ezért nem tudom elképzelni, hogy a román hadsereg minden előzetes jel nélkül, csak úgy a semmiből 14.34-kor átlépi a határt és elindul Budapest felé. Ha akkor kezdünk el védelmet kérni, az valóban nehéz dolog lesz. De ebben az esetben a mainál ütőképesebb Magyar Honvédség is csak a Tiszánál állna fel, mert ha nincs információ, az egyaránt sújtja a korszerű és a gyenge hadsereget.
Előzmény: ex_lx (259)
Alexander the Great Creative Commons License 2004.07.01 0 0 262
Érdekes hogy ez a kormány aki a legfőbb híve a NATO-ba való beépülésbe és annak hogy majd a NATO oltalma megvéd minket,mégis ők azok akik ott gyengítik a NATO nemzetközi helyzetét ahol csak tudják(lásd Irak).Hogy van ez akkor?

Egyébként a NATO-ban hinni lehet,csakabban nem hogy valami monolitként örökkön örökké itt fog állni és árgus szemekkel lesi a magyar határt:)
Előzmény: kerek.dead (254)
kavkaz Creative Commons License 2004.07.01 0 0 261
Ha van, vagy lenne lehetôségük rá, akkor olyanokra akiket gyorsan át kell kergetni a frontvonalon (jó és olcsó megoldás, hiszen a menekülô öregek, nôk gyerekek csak rombolják a morált a magyar oldalon és növelik a zěrzavart is), vagy a magyar határtól jó messze táborokban izolálni ôket. Az utóbbi egy régi gyakorlat, szinte minden ország alkalmazta már kellemetlen kissebbségeivel szemben. A leghíresebb példa a japánok sorsa az USA-ban a II. vh. alatt.
Előzmény: kerek.dead (257)
ex_lx Creative Commons License 2004.07.01 0 0 260
Pedig mégis érted: ne bízz vakon.
A hit erős pajzs, de mégse golyóálló.
Előzmény: kerek.dead (258)
ex_lx Creative Commons License 2004.07.01 0 0 259
"A ti rendszeretekben viszont semmi szükség a NATO-tagságra, hiszen a szerződés ellenére is arra kell készülnünk, hogy mindenkitől meg tudjuk védeni magunkat."

Mivel biztos vagyok benne, hogy csak megjátszod, hogy nem érted, utoljára írom le: amíg (és ez az optimális eset) életbe léptetik az 5. cikkelyt eltelhet 5 perc, óra, nap, hét, hónap. Addig magad vagy, tagság ide meg oda. Ez nem azt jelenti, hogy a NATO felesleges, csak hogy nem dzsinn a lámpásban, és csak dörzsölnöd kell, ha gond van.
Előzmény: kerek.dead (254)
kerek.dead Creative Commons License 2004.07.01 0 0 258
Ez nagyon bölcs példa, de azt nem igazán értem, hogy mire vonatkozik. Azért teccik, és a jövőben is távol tartom majd magamat a cápáktól. :-)
Előzmény: ex_lx (255)
kerek.dead Creative Commons License 2004.07.01 0 0 257
Szerinted a szlovákok hogyan gondolnának rájuk?
Előzmény: kavkaz (256)
kavkaz Creative Commons License 2004.07.01 0 0 256
Nem hiszem, hogy értelme lenne a határontúli magyarokra mint potenciális diverzánsokra gondolni.
Előzmény: kerek.dead (253)
ex_lx Creative Commons License 2004.07.01 0 0 255
Úgy dereng, az egyik Cousteau fiú cápatámadásban halt meg.
Hitte, hogy ha eléggé érti valaki a testbeszédüket, nincs félnivalója, és ő aztán tényleg értette.
1000 esetben igaza volt. Csak egyszer nem.
Előzmény: kerek.dead (253)
kerek.dead Creative Commons License 2004.07.01 0 0 254

Ez többeknek szól. Az alapvető különbség közöttünk, hogy én hiszek a NATO-ban, ti meg nem. Hogy melyikünknek van igaza, az majd kiderül, amikor megtámadnak minket. :-)

 

Az én viszonyrendszeremben az is tökéletesen elég lenne, ha Magyarországon kizárólag gulyáságyúk lennének, és mi csak a NATO élelmezéséért felelnék. A NATO ugyanis ennek fejében is megvédene minket.

 

A ti rendszeretekben viszont semmi szükség a NATO-tagságra, hiszen a szerződés ellenére is arra kell készülnünk, hogy mindenkitől meg tudjuk védeni magunkat. Ez is elfogadható nézet, csak nekem nem teccik. :-)

kerek.dead Creative Commons License 2004.07.01 0 0 253
Az, hogy Szlovákia megtámadja Magyarországot, egy teljesen irreális elképzelés, szerintem. Nem hiszem, hogy a hadereje sokkal nagyobb lenne a miénknél, bár erre nem veszek mérget. Az 500 ezer beépített magyar diverzáns viszont elég jó eszköz lesz a kezünkben. :-)
Előzmény: kavkaz (248)
ex_lx Creative Commons License 2004.07.01 0 0 252
Nem. Azon van a hangsúly, hogy addig életben kell maradni, amíg ideérnek.
Ha meghallják egyáltalán, hogy hívod őket.
Ha jól értelmezik, amit hallottak.
Ha jól is akarják értelmezni.
Ha nem féltik a kutyaszarost jobban, mint hogy belebonyolódjanak.

Sok ha, miközben az biztos, hogy fogy a szuflád, és minden másodpercben ezerszer megbánod, hogy nem edzettél elég intenzíven.
Előzmény: kerek.dead (246)
kavkaz Creative Commons License 2004.07.01 0 0 251
Feltéve, hogy kihúzod addig, amíg a haverok odaérnek...

A te álláspontod szerint hôs hídászainknak (specializáció ugye...) csak egy esélyük maradt. Rácsalni a pontonhidakra az ellenséges páncélosékeket, majd az egészet egy váratlan hadicsellel keresztbefordítani a folyón és leúsztatni a p****ba:)
Előzmény: kerek.dead (246)
bubus Creative Commons License 2004.07.01 0 0 250
Ezért támadták meg helyette Irakot.
Előzmény: kerek.dead (245)
Alexander the Great Creative Commons License 2004.07.01 0 0 249
Felesleges a legextrémebb példákkal dobáloznód mert így nincs értelme vitatkozni.Minek hozol fel egy hadikommunizmust folytató országot?

Neked a házadon van ajtó vagy a kocsidat bezártód estére?Semmi értelme nincs ám mert úgyis ellopják,meg aki akar a zárt ajtón át is bemegy.Kábé ilyen szinvonalon állnak az érveid.
Előzmény: kerek.dead (245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!