Keresés

Részletes keresés

tren Creative Commons License 2004.06.18 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Mar 5 napja kuzdok a kovetkezo dologgal, remelem, hogy akad koztetek valaki, aki tud segiteni.

Adott a kovetkezo konfiguracio:
Asus A7v266-E lap, integralt Promise FastTrak 100 RAID/UltraATA iranyito
IBM 60GB HDD master az IDE 0 csatornan
IBM 180GB HDD slave az IDE 0 csatornan
Toshiba DVD-R master az IDE 1 csatornan
TEAC CD-RW slave az IDE 1 csatornan
RAID IDE 0 es 1 csatornak uresen, jumper ATA modban (tehat nem RAID)
Kouwell 571B UDMA 133 RAID PCI iranyito
Maxtor 200GB HDD master a Kouwell IDE 0 csatornan
Maxtor 200GB HDD master a Kouwell IDE 1 csatornan

Windows 2000 telepitve a 60GB IMB-en (onboard IDE 0 master)

A Kouwell Silicon Image BIOS gond nelkul felismeri a Maxtorokat, beallitja oket RAID 0 modba.
Legfrissebb Kouwell Windows 2000 driver telepitese gond nelkul, felismeri a RAID koteget.
A koteg felosztasa 2 particiora (primary 4GB, secondary maradek) gond nelkul.
Formazas hibaval vegzodik!

RAID BIOS-ban RAID mod kikapcs. Windows felismeri a ket Maxtort kulon.
A Kouwell IDE 0 csatornan levo Matrox particiok letrehozasa, formazas, rendben.
Az IDE 1 csatornan levo Matrox particiok rendben, formazas hibaval vegzodik!

Vinyok felcserelve, hatha vinyo hiba, de nem, ugyanaz a jelenseg, IDE 1 csatornan nem mukodik a format.
Kiprobalva mas adatkabellel is. Kiprobalva IDE 0 drive nelkul, csak IDE 1, szinten hiba.

Van valakinek valami otlete?

Ezt megelozoen kb 3 napig buvoltem az onboard Promise RAIDet. Eloszor is, regi volt az alaplapi BIOS,
a RAID nem ismerte fel a 200GB-os meghajtokat, csak 128GB-t. Hosszu kereses utan eljutottam oda, hogy
moddolt ASUS BIOS-t hasznaljak, 1015.003 + FULL Promise RAID, 2.0.24-es verzio (ez tamogatja
a 48-bites LBA-t). Igy a BIOS gond nelkul felismerte es letrehozta a RAID koteget.
Windowsban volt egy kis gond a megfelelo driver telepitesevel, de vegul az is sikerult, elokerult a koteg,
viszont a formazassal gond volt, raadasul az egesz rendszer stabilitasaval is. Kb fel percenkent ledermedt 2-3 masodpercre,
tobbszor is bluescreen.
Ilyen elozmenyek utan dontottem a PCI RAID megoldas mellett, de sajnos egyelore ebben is csalodnom kellett.

Mindennemu segitseget szivesen fogadok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!