Keresés

Részletes keresés

Szamos. Creative Commons License 2023.06.13 0 0 180

elkelt.

Előzmény: Szamos. (179)
Szamos. Creative Commons License 2023.05.07 0 0 179

Sajnos megmaradt Caninsulin kettő és fél üveg szabályosan hűtőben tárolva.

Csak személyesen, Bp. XX. vagy környéke, XXIII., egész Csepel sziget, M0 alatt is.

sunshine;) Creative Commons License 2023.01.24 0 0 178

Szia! A Vetorylból mekkora kiszerelés van Neked?

Előzmény: MileHeni (177)
MileHeni Creative Commons License 2023.01.18 0 0 177

Sziasztok!

Maradt egy üveg+egy kevès caninsulinom ès sok fecskendőm. Fèlàron adnám. Adományba menne àllatvèdőknek az összeg. Valamint vetoryl is sok maradt, ha valaki èrdekel.

 

glbtech Creative Commons License 2022.09.24 0 0 176

Ha esetleg valakit megkárosított volna ez az általában Szántó Kinga néven dolgozó csaló, aki általában a kinicszanto-s email címet, és egy CIB-es bankszámlát adott meg, az írjon nekem egy emailt, és küldöm az információkat. Elkapták, elszámoltatás alatt van.

acme3 Creative Commons License 2022.09.01 0 0 175

Szia! Kapható kifejezetten kutyáknak való vércukormérő. A legtöbb helyen az ajánlják, a kutya fülkagylójából érdemes a pár csepp vért levenni. Gyakorlatlan emberek számára elég problémás lehet a dolog, így mindenképpen konzultálj állatorvossal mielőtt nekikezdesz ilyesminek! A kisállatok cukorbetegségéről itt egy teljes weboldal, ezt érdemes átnézni. Az etetésnél általánosságban ugyanarra kell figyelni, mintha az embernek lenne cukorbetegsége, semmiképp se etesd össze-vissza mindenféle jutalomfalattal, a 100% hústartalmúak jók lehetnek. Táplálékkiegészítőnek adhatsz neki gyermekláncfűlevet, ami segíti a hasnyálmirigy működését.

Előzmény: Klau567 (174)
Klau567 Creative Commons License 2022.08.04 0 0 174

Sziasztok! A kutyusomnál nemrég volt egy kis roham, vérvételből kiderült hogy 20% magasabb a cukra, lehet hogy ez okozta nála, na most arra gondoltam hogy csak olyan kaját adnék neki amit megehet, most hypoallergén tápot kap mivel csirke allergiája van, esetleg valami ötlet hogy miket adhatok neki? Marhabőrös jutifalatot oda adhatom még neki? Illetve gondoltam veszek cukormérőt, ez rendes emberi cukormérő? vagy ezt hogy kell elképzelni. Nem akarom hogy addig fajuljon a dolog hogy inzulin kelljen neki ugyhogy egyelore probalok mindent megtenni inzulin nelkul. Ötletek?

Csagi58 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 173

Megmaradt 7 üveg1x10ml canunsulin amit a külföldön élő kutyusunknak szándékoztam kivinni. Már sajnos nem fogja felhasználni. Ha valakinek szüksége van rá, a bolti ár töredékéért felajánlom. A vásárlást természetesen tudom igazolni. Hűtőben tartom 2023.04ig jó! Spec tárolása miatt csak személyes átvétel: Halásztelek, Bp, Esetleg Tököli Tescó vagy Szigetszentmiklós Bauhaus

glbtech Creative Commons License 2022.04.03 0 0 172

Vigyázzatok, csaló !

Előzmény: Vargavict (171)
Vargavict Creative Commons License 2022.03.20 0 0 171

Caninsulin 6x10ml eladó ár alatt.

:( 

kinicszanto@gmail.com

Lyndy1984 Creative Commons License 2022.03.10 0 0 170

Kedves lux59!

 

Írtam emailt, kérem ha lehet vegye fel velem a kapcsolatot.

Előre is köszönöm!

 

Melinda

Előzmény: lux59 (169)
lux59 Creative Commons License 2022.02.05 0 0 169

12 éves korában elhunyt cukorbeteg kutyám 5 évig naponta kétszer inzulinoztam szívesen átadom 2023 03 hónap lajárati idővel rendelkező originál caninsulin injekciót melyet hütőben tároltam cukorbeteg kutya részére, melyet ingyen átadok.

Érdeklődők egyeztetés miatt írjanak a Luxnep@gmail.com ra 

UrsusMaritimus Creative Commons License 2021.12.07 0 0 168

Sziasztok! Melyik kutyafajták hajlamosak leginkább cukorbetegségre? Az uszkárokról tudom, de biztos vannak még.

Andrea-831 Creative Commons License 2021.06.18 0 0 167

Sziasztok! Szeretnék felajánlani Farmina Vetlife diabetikus kutyatápot (4 kg maradt), 26 G-s tűket és fecskendőket, akinek szüksége van rá. Sajnos a kutyusunk elment tőlünk 😢 Tatabányán átvehető vagy  Fonyód környékén később előzetes megbeszéléssel . Tudom, nagy felelősség és nem olcsó egy cukros kutyus gondozása (2,5 év-ig ezt tettük), ezzel remélem tudok segíteni valakinek! 😘

zsolt_lak Creative Commons License 2021.04.13 0 0 166

ha az előző hozzászóló nem vinné el és a kisebb 0,5-8 egységes , akkor érdekelne

Előzmény: esztkov81 (165)
esztkov81 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 165

Üdvözlöm!Szüksége lenne még penre?

Előzmény: Mónika Nagyné Bene (163)
Eszter95 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 164

Sziasztok!

 

Sajnos imádott kiskutyánknak, Jessie-nek múlt héten távoznia kellett.

Maradt meg egy ampulla bontatlan Caninsulin, ami 2022.02-ig felhasználható, egy bontatlan 4 kg-os Hill’s W/D diabetikus kutyatáp, kifejezetten cukorbeteg kutyáknak, valamint jópár fecskendő és tű.

Ezeket szeretném felajánlani egy kutyusnak és gazdijának!

Postázással bajlódni viszont nem szeretnék, egyeztetett helyszínen és időpontban Debrecenben átvehető. Ha van esetleg valaki, akit érdekelne keressen bátran, e-mail címem: szaboeszter95100881@gmail.com

Remélem tudok ezzel valakinek segíteni!

 

Üdv.: Eszter és Jess.

Mónika Nagyné Bene Creative Commons License 2021.01.28 0 0 163

Sziasztok!

6 hete megvakult a kutyám, egy kilenc éves beagle. Sajnos a cukorbetegség szövődménye. Naponta kétszer kell oltanom. Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van-e használt és eladó caninsulinhoz való pen, mert az új adagoló iszonyú drága.

 

Maxmo Creative Commons License 2020.07.27 0 0 162

Szia! Sajnálom a kutyusodat. Mi is pont ebben a helyzetben vagyunk, viszont az én kutyusom már 8 éve nagyon jól viseli, csak sajna most eléggé kellemetlen helyzetbe kerültem, lassan kifogyunk a Caninsulinból, ami folyton +1 hónapra be van tárolva, csak a doktor bácsink elment nyaralni, és nem érem el. Kb. 10 napi adagom van még. Esetleg tudnál adni egy elérhetőséget, persze csak ha még megvan. Előre is köszönöm!

Maxmo

Előzmény: notused2311 (161)
notused2311 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 161

Sziasztok! Sajnos a múlt héten Bátor eltávozott. Maradt 5 doboz Caninsulin (10ml/400NE), 2021 szeptemberig jó.

ancibaba Creative Commons License 2020.05.06 0 0 160

Az inzulin adagolót rábízhatod  a szülőkre. Be van állítva az egység, és adhatják. Az én kutyusom amikor meglátta a lándzsát, már tartotta a hátát, hogy jöhet a szuri, tudta utána enni kap. A szívem majd meg szakadt, másfél évig szuriztam. DE cukorbeteg kutyáknak  való tápot kapott. Az azért érdekes, hogy betegsége előtt 10 évig Royal tápot kapott csak. Én egy hónapban egyszer vittem orvoshoz ellenőrzésre, közben ha tudtam, akkor a belső felső ajak részt szúrtam meg, és mértem így meg. Nekem a reggel 7 és este 7 óra volt  bevezetve inzulinra.  Annak ellenére hogy betartottam mindent, sokszor előfordult, hogy láttam rajta nincs jól. Mérés, és volt hogy 22-vagy még több is volt.

Ilyenkor az orvos mondja meg, hogy hány egység. 8-10-ig jó a cukor mérés.  És nincs juti falat, szóval csak a diabetikus táp, vagy diab. konzerv. Nehéz megállni, de muszáj. Sok sikert.

Előzmény: Mopcojgo (159)
Mopcojgo Creative Commons License 2020.04.24 0 0 159

Sziasztok!
Ma kiderült 12 èv után, hogy sajnos
cukor betegek lettünk Derrickkel 🙁
12 óránkènt inzulinoznunk kell, most hogy nincs más dolgom a vírus helyzet miatt így megoldom, de ha vissza kell mennem vendèglátóba dolgozni, öreg szüleimnèl van. Csak injekció lètezik?
Vagy esetleg inzulin adagoló, amit
könnyebben rábízhatnèk a szüleimre is?
Nem voltam mèg ilyen helyzetben, tanácsokat, tapasztalatokat szeretnèk kèrni tőletek!
Köszönettel: Kata ès Derrick 😘

Andrea-831 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 158

Szia! Nekünk 11 éves puli kutyusunk 2018 december óta kapja az inzulint.Mérni a felső foginynel szoktunk 26 G-s tűvel picit megszúrva.szivesen segítek ha kell,sajnos van tapasztalat 

Előzmény: Hónix (157)
Hónix Creative Commons License 2020.02.29 0 0 157

Köszönöm.

Mennyi cukrot mérsz?

Előzmény: notused2311 (156)
notused2311 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 156

Sajnos sokat kellett már próbálkoznom.

1. füléből: lenyírtam a szőrt majd megszúrtam a vércukormérőhöz kapott lándzsával. Vér semmi, több szúrás után sem volt egyiknél sem a szükséges cseppnyi vér. Átvilágítottam egy elemlámpával a fülét és megpróbáltam vastagabb eret eltalálni. Ez sikerre vezetett, de pár nap után már nagyon csúnyán nézett ki a füle, ahogy az ereket a tű "szétroncsolta" és vérömlenyek (így nevezik?) alakultak ki. Ezután tértem át a fogínyre.

2. fogíny: A lándzsa itt sem jött be. Csak sokszori / vagy szerencsés szúrás után sikerült vért fakasztani vele. Egy erősebb tűvel kezdtem el karcolgatni (vágni) a fogínyét. 1-2mm vágás, aminek csak egy része volt elég mély a vérzéshez, mert féltem, sajnáltam, nem akartam fájdalmat okozni neki. Ez sem volt 100%-os, mert időnként nyállal szennyeződött a vér, de 10 vágásból 7-8 alkalommal sikerült mérésre alkalmas mintát venni. Viszont 2 hét után már a fogínye is elég csúnya volt, mert tele volt sebekkel és forradásokkal. Így jutottam el felső ajakhoz.

3. felső ajak: Felhajtom, megtörlöm, hogy ne legyen nyálas. Jöhet a karcolás nagyon óvatosan, hogy ne legyen nagyon mély a vágás, mert itt már vérzik rendesen és nincs mögötte csont ami megfogná a tűt. Ha nagyobb a seb, mert megrántja a fejét akkor innen már vércseppeket tud szétszórni a lakásban is. Ezért itt már inkább a lándzsát használom, mert általában 1, de maximum 3 szúrásból az is fakaszt vért. A felsőajakon a karcolt sebek is jobban elfértek, illetve szerintem a fogakat is kevésbé veszélyezteti egy esetleges fertőzés. Szóval nálunk ez vált be.

Eleinte naponta 2x mértem a vércukorszintjét, de manapság már csak 1-2 hetente, mert nem tudok (ár) neki annyi inzulint adni, hogy a vércukorszintje túl alacsony legyen. Már több, mint két éve kap napi 2x 30NE inzulint (14 éves labrador jellegű és méretű kutya).

 

Előzmény: Hónix (155)
Hónix Creative Commons License 2020.02.16 0 0 155

Köszi, csak van olyan hely, ahol határozottan a fület említik, de gyakorlati útmutatásra nem hajlandókak.

 

Próbálkozásaim során a füléból egy csepp fér se jött.

Előzmény: Anikoanna Horváth (154)
Anikoanna Horváth Creative Commons License 2020.02.16 0 0 154

Hónixnak üzenném. A kutyus felső foginyét kicsit megkarcolva lehet vért nyerni az inzulin szint ellenőrzéséhez. Nekem is az állatorvos mutatta. 

 

Nekünk ez vált be. 

Hónix Creative Commons License 2020.01.19 0 0 153

Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem.

 

Több helyen (más oldalon is) olvastam, hogy "A füléből lehet kinyerni a hozzávaló szúróval a vért."
Azaz a lándzsával, de a füléből nekem gyakorlatilag nem sikerült egy csepp vért se kapni.
Jó lenne, ha valaki akinek sikerült, leírná, vagy megüzenné a részleteket.

Heni.p Creative Commons License 2019.11.30 0 0 152

Nagyon oda kell figyelni a tünetekre.

https://www.ferbelt.com/l/cukorbeteg-lehet-a-kutya/ 

ancibaba Creative Commons License 2019.09.22 0 0 151

Azóta hogy van a kutyus?

Előzmény: lauralang (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!