Keresés

Részletes keresés

mch Creative Commons License 2008.07.25 0 0 93
Sziasztok!
Több mint három éve alszik a topic :) Ideje feléleszteni! Lakik még a házban valaki közületek? Kérlek, vegyétek fel velem a kapcsolatot, email cím a profilomban! Köszönöm szépen!
paxos Creative Commons License 2005.04.20 0 0 92

Remélem a Balusztrád marad még 3 évig, míg a garancia letelik, talán addig kijavítja a hibáit ...

Persze az a sár nem volt semmi, amit hagytak maguk után ...

A munkakultúrán még van mit javítani.

 

 

Amúgy hosszú lesz még, míg "mindenki kifúrja a saját lyukát".

A költözgetéseknél pedig verődik a fal, stb.

 

 

Más. A lakás "tűzfala" szerencsére a legutóbbi eset óta nem jelzett behatolási szándékot. Lehet, hogy nem volt eredményes a tevékenység ???

S átmentek máshová ....

 

Bye,

Előzmény: RockKéró (91)
RockKéró Creative Commons License 2005.04.12 0 0 91

Hali,

 

szerintetek a Balusztrád lassan fél év eltelte után már végleg befejezte a munkákat a lakásokban, házban???? Mert a folytonos munkálatoktól a lépcsőház kezd eléggé leamortizálódni!

 

Pl. a kertmunkálatok után az A lépcsőház a kert felé úgy néz ki, mintha végighányták volna a falat. A bent elnyomott csikkekről nem is beszélve ... A kedves Balusztrád kollégák nem nagyon foglalkoznak a renddel, tisztasággal!!!

 

Egyéb észrevételek????

Üdv,

paxos Creative Commons License 2005.03.17 0 0 90

A soron következő besurranásos próbálkozás:
március 16. 3:14-kor volt.

 

A tolvajok eddig hagytak nyomokat:
Mikor eldobott leveleket, máskor a liftet szemetelték
tele ételmaradékokkal.

Tegnap a B épületbe kb a 4.szintre az egyik ajtó mellé
végezték el a nagydolgukat.

Előzmény: paxos (89)
paxos Creative Commons License 2005.03.06 0 0 89

 

A besurranós próbálkozások időpontjai nálam:

 

február 10.  3:01

február 18.  3:20

március   1.  3:26

 

A következő próbálkozásukat március 9-10 körülre saccolom a tendenciákból következtetve.

Előzmény: paxos (86)
RockKéró Creative Commons License 2005.03.04 0 0 88
a folyósói-, és lépcsőházi zajok tényleg hallhatók. Különösen a hölgyek kopogó cipője és a nagy fém ajtók csapódása. Gondolom tűzvédelmi okokból van szükség ennyi ajtóra, de azért valami gumirozást tehettek volna bele, hogy ne csattanjon ekkorát ...
Előzmény: RockKéró (87)
RockKéró Creative Commons License 2005.03.04 0 0 87
az  eredeti ajtókról nem is tudom miért cserélték ki a belső kézi reteszt, kulcsosra ... úgy könnyebb lett volna zárni ... de tényleg zárni kell az ajtókat ...
Előzmény: paxos (86)
paxos Creative Commons License 2005.03.03 0 0 86


Lakótársak éber figyelem !!!
Szinte biztosan besurranó tolvaj(ok) járhatnak az épületben.
Tapasztalat, hogy néha éjjel 3 és fél 4 között valaki lenyomja az ajtó kilincsét.
Nem kezdő(k)re vall, hogy az esetek között több mint egy hét eltelik, azok nem azonos napon történnek, de mindig hétköznap reggel. A bukta esélye, hogy valakivel összefutnak, ilyen időpontban a minimális, beszámítva a póruljárt lankadó figyelmét is.

 

Tehát mindenki kétszer is ellenőrizze, hogy bezárta-e a lakásajtót, mert a biztosító

ilyenkor nem fizet !


 

paxos Creative Commons License 2005.03.03 0 0 85

Jó hír: infóm szerint megvan az építási engedély

Nem jó hír: az ELMÜ még mindig szarakodik a szerződéssel,
így aztán számla sincs egyelőre, majd lehet egyszerre fizetni a fogyit.
Részletes számlát átadás óta igérik, de még mindig nem kaptam.

 

Más.

Garanciális probléma: WC tartály
Nem lehetett STOP-os WC öblítést csinálni, csak teljes tartályürítéses muxott, de az sem állt le magától, mert beszorult a mechanizmus.
Szaki jött, probléma fűrészlappal megoldva. Azóta öblítés rendben, de az öblítő kallantyú most még jobban kiemelkedik és rendszeresen leemeli a tartály fedelét, úgyhogy néha hangosra sikerül az öblítés a fedélzuhanással aláfestve.

 

Lakással kapcsolatos tapasztalatok néhány hónap alatt:
A várakozáshoz képest csendesebb, nagyon jól szigetelnek a falak hangra és hőre is. A hangszigetelés egyedül a folyosó felé rossz, azaz a folyosói hangokat jól lehet hallani a lakásból és vissza.

A fűtési teljesítmény nagyon ki van élezve. Elég a legnagyobb hidegben is a kellemes

hőmérséklethez. De ha elmész és leveszed a fűtést, majd visszaérkezve újra meleget szeretnél, igen sokáig fűti fel a lakást.

RockKéró Creative Commons License 2005.02.25 0 0 84

Jó hír a hiteleseknek!!! :-(((

 

Az IMMO-ROHR még mindig szarakszik a lakhatási engedéllyel. Még MINDIG nincs MEG! És nincs elutalva csak a lakások 95%. Nos most jött a papír a K&H-tól, hogy minden 1 mio eddig elutalt Ft.-jukra a Szeptember - február időszakra 22500 Ft. kamatot számítanak fel + majd egy egyszeri szerződésmódosítási díj is!!!!

 

Persze ezeket a piciny apróságokat nem tetszett a bank a kedves hitelfelvevővel közölni!!!!

RockKéró Creative Commons License 2004.12.09 0 0 83

Mikor lesz végre használható a lift?????? Mert nem tudom ki, hogy van vele, de az én lakásomban nagyon behallatszik a lépcsőház zaja!!!!

 

Úgy látszik HANGSZIGETELÉSÜGYILEG hagy némi kívánni valót maga után az építkezés!!!! Amíg működött a lift nem hallatszott semmi, de most ... vagy csak akkor még kevesen laktak a házban????? Kinek mi az észrevétele ezzel kapcsolatban????

Előzmény: paxos (82)
paxos Creative Commons License 2004.11.26 0 0 82

Sziasztok,

Portaszolgálat szerintem nem kellene, hanem Pt-hez csatlakozva egy rendesen záródó bejárati ajtó. Vannak olyan szerkezetek, amik az elengedett ajtót visszazárják, nem értem, miért nem szereltek fel ilyet.

 

Tegnap sikerült többet megtudnom a lift esetéről.

Egyébként, mint minden új ház esetében az önkormányzat "szemet huny" afölött, hogy nincs minden papir rendben. Azonban éppen az önkormányzati szemle idején egy lakótárs költözött és használta a liftet. Ez még nem volt elég, de össze is balhézott az önkormányzati hivatalnokkal, mire az berágott és szigorúan a szabályok szerint eljárva lepecsételte a lifteket.

 

Más.

Aki saját maga akar megcsinálni a lakásba egy-két dolgot, jól jöhet egy közeli barkácsbolt:

Dósafa Plussz Kft. XIV. Várna u. 12-14. tel:383-823

Egy utcányira van a Tesco-tól. Mindenfata bútorlap, fogantyúk, beépitett és normál szekrényekhez hozzávalók kaphatók. Az a jó, hogy sok ki van rakva, megnézheted, modelleken kipróbálhatod.

 

Előzmény: RockKéró (80)
paxos Creative Commons License 2004.11.26 0 0 81

 

Sajnos én nemcsak, hogy tudtam, de be is fizettem az illetéket.

Csak az új épitésű 30 millió Ft. alatti lakásokra nem kellett illeték.

 

Valószinű nem folyik igy sem elég pénz, mert jövőre már 15 millió Ft feletti lakásnál is kell illetékelni.

 

Előzmény: Törölt nick (79)
RockKéró Creative Commons License 2004.11.25 0 0 80

szerintem sem kell ennyiért portaszolgálat és nem 0-24, hanem csak 6-22 az két ember minimálbéren kiszámolva

53.000 Ft. * 2 = 106.000 Ft. / 60 lakás = 1766 Ft.

Nem is értem az 5.000 Ft.-ot???????

 

Mert mi történt a lifttel?????????? Én nem használom észre sem vettem, hogy baj van vele!!!Biztos valamely kedves költöztető cég vagy költöző lakó beletuszkolt valami súlyosabb tárgyat!

Engem jobban zavar, hogy a lépcsőház szarabbul néz már ki, mint a korábbi száz éves bérházamé, szintén köszönhetően a kedves költöző lakóknak!!!

 

Sajnos a garázs az illetékköteles mégpedig azonos mértéken van a nyaraló ill. luxusjellegű dolgokkal. A hülye állam ezen kaszálni akar, ahelyett, hogy támogatná a mélygarázsok építését. No, de hát itt a balkán szélén mit is várhatnánk ????

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.23 0 0 79
A kk-t majd hetfon ugyis megvitatjuk, szerintem sem kell portas, csak csinaljak meg rendesen a bejarati ajtot - csukodjon es zarodjon is be magatol, mert most kezzel se nagyon megy. Paxos, te tudtal az illetekrol a parkolohelyhez? Nekem tegnap kuldtek a papirt, hogy 300K-t fizessek be 15 napon belul, enyhen szolva mellbevagott, utanajartam es vegul is torvenyes, de valaki igazan szolhatott volna elobb. Ahelyett, hogy orulnenek, hogy az ember parkolohelyet vesz, meg 10% sarcot is ravagnak, hat rohadjanak meg. Es csodalkoznak, hogy mindenki az utcan parkol. :-(
Előzmény: paxos (78)
paxos Creative Commons License 2004.11.23 0 0 78

 

Szia Rockkéró,

 

Tudsz valami bővebbet a lifthelyzetről.

Nekem az elnézéskérésen kivül semmmi infóm nincsen.

 

Másik. Közös költség.

A portaszolgálat lakásonkénti majd 5000 Ft-os havi költsége mellbevágó.

Engem még a gépkocsibeálló is érint, arra is szépen ráverik a portaszolgálat költségeit.

Elmaradása esetén minimális négyzetméter költség emelkedés van.

Bár érdekes, hogy portaszolgálat esetén nincs telefonköltség.

Akkor mivel kommunikál ?

Tapasztalataim szerint sok gyakorlati haszna nincsen a portásnak.

 

Még egy. A szőnyegcsere költsége. Én eddig nem találkoztam szőnyeggel.

 

 

 

RockKéró Creative Commons License 2004.10.29 0 0 77

Igen én is tudok róla, hogy a kivitelező-befektető átadás megtörtént. Ez látszott is az épületen. A Balusztrád szépen ÚJRA kifestette a lépcsőházat, helyreállította a lakók okozta sérüléseket, stb.

Két napra rá szomorúan látom, hogy már újra le van verve a vakolat a lépcsőházban. Nekem egyszerűen érthetetlen, valakik ennyire leszarják azt hogy új házban lakhatnak!!!! Azt gondoltam, újépítésű lakásokban olyanok költöznek, akik egy kicsit is igényesebbek a környezetükre.

De nem! Sajnos fejben még nagyon messze vagyunk Európától ...

Előzmény: paxos (76)
paxos Creative Commons License 2004.10.27 0 0 76

Aki esetleg még nem tudja (legjobb tudomásom szerint):

Hétfőn (kb. 5 héttel a kitűzött határidő után) a Balusztrád átadta az épületet az Immo-Rohr-nak. A Balusztrád már szemmel láthatóan csomagol, a garanciális kapcsolattartókkal lehet felvenni a kapcsolatot probléma esetén.

Már élnek ill. igénybevehetők a közművek, ebbe a Matáv és az UPC is beleértendő.

Vannak postaládák is.

paxos Creative Commons License 2004.10.24 0 0 75

 

Szia, Július 2-án lehetett először megnézni a házat.

 

Előzmény: furi01 (74)
furi01 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 74

Sziasztok!

 

"A Tűzoltó utcából irok" :-) Azt szeretném megkérdezni, hogy nálatok hogy volt? mikor volt lakás megnézés, a hivatalos átadás elött kb. mennyivel?

Köszi a válaszokat!

 

Üdv:

F01

paxos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 73

 

A liftet a hétvégén elrontották a szállitók.

Az esemény várhatóan még megismétlődik, mert a liftajtó nem tűri a kitámasztást, az ajtó-érzékelőt kellene eltakarni, ha az ajtó csukódását meg szeretnék gátolni.

Ezt a szállitók a jelek szerint nem tudják.

A javitás költségét viszont a lakóknak kell igy fizetni, nem veszélve a kényszerű "sportolásról".

 

Valami megoldás kellene a problémára.

 

paxos Creative Commons License 2004.10.15 0 0 72

Nálam is megy a cirkó.

Szerintem a fehér ablakon fehér redőnyre igen szőrös szívvel lehet kifogást találni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.13 0 0 71
Nalam megy a cirko. Ha kint fagy van attol bent meg joval melegebb van, attol nem kell felned, hogy szetmegy a cso. Olyanrol, hogy kozos gyules hallottatok vmt?
Előzmény: RockKéró (70)
RockKéró Creative Commons License 2004.10.12 0 0 70

ha ez segít én beleegyezem a redőnyprojektedbe ... :-)))

 

Mit tudtok a cirkó beüzemelésről, mert nálam még nincs és egyáltalán van víz a fűtésrendszerben??? És ha van, de nincs fűtés és addig jön egy fagy akkor szétszívja az egészet. Vagy akkor most mi is van???

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.11 0 0 69
Redőnyt szeretnék csináltatni. Kell ehhez a többi lakótárs vagy a közös képv. engedélye, hiszen befolyásolja az épület külső kinézetét... fehérre gondoltam, az szerintem jól mutat. Vélemény? Nehogy aztán később leszedessék velem...
Lordi Creative Commons License 2004.10.11 0 0 68

ajánlom, hogy ma már menjen a lift, mer egy tűzhelyet szeretnénk felcipelni...

 

Előzmény: paxos (67)
paxos Creative Commons License 2004.10.07 0 0 67

Szia, biztos van sok madár, aki beveszi.

Ma délután kezdték beüzemelni a cirkókat.

Érdekesség, hogy a gázórák ajtóit néhol a gázmérőktől nem lehet becsukni teljesen, a költözéskor símán elvihetik az egész ajtót egy óvatlan mozdulattal.

Garázs már működik, és egy nagypályás (ez nem rosszallás és amúgy köszönet neki) már elintézte, hogy a bejárat elé megállni tilos 20m táblát tettek, a hozzávaló elszállításra figyelmeztetés táblával.

A liftet még nem vette át az Immo-Rohr, így azt a Balusztrád használja, néha megy, de többször nem.

Röviden ennyi. Üdv.

 

Előzmény: RockKéró (66)
RockKéró Creative Commons License 2004.10.07 0 0 66

mit jelent ez a lakásokat átadtuk felirat fenn a Bokréta oldalon????

Talán van gáz is és müxik a gázkazán és a cirkó is????

Üdv,

paxos Creative Commons License 2004.10.02 0 0 65

Aktuális helyzet:

áram már van néhány napja, de az Elmü még nem vette át az egyéni órákat

gáz nincs, de a rendszert már átvette a gázművek, az egyéni mérők felszerelése és a cirkók beüzemelése van hátra, ez talán a köv. héten meglesz

garázs már használható és a kapu is működik, a ki- és beállás azonban a parkoló autók miatt problémás

telefon és kábel TV egyelőre szintén akadályoztatott

kukák még nincsenek és nem tudni, mikor lesznek

lift beüzemelve, de még mindig nem használható /talán a lakók edzése miatt :)

Lordi Creative Commons License 2004.09.27 0 0 64

bezony. nem emléxel, hogy a fsz-ben a csap már működött? én legalábbis próbáltam.

a problémás csak a villany és a gáz, nem?

 

 

Előzmény: RockKéró (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!