Keresés

Részletes keresés

Profitbanyasz Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2304

Akarom mondani (helyesen):

A Sági Judit féle cikk (http://epa.oszk.hu/00000/00026/00024/pdf/euwp_EPA00026_2004_03_052-055.pdf) milyen újságban/folyóiratban jelent meg? Oké, hogy ott van az interneten a teljes cikk, de hogy kellene rá hivatkozni?

A Csereklei Gábor (http://www.valosagonline.hu/index.php?oldal=cikk&cazon=909&lap=0) cikk ábrái elérhetők valahol? A Valóság oldalán csak a szöveget találtam, ami hivatkozik az ábrákra, de azok nincsenek beszúrva.

Előzmény: Profitbanyasz (2303)
Profitbanyasz Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2303

Köszönöm a tippeket.

A Sági Judit féle cikk (http://epa.oszk.hu/00000/00026/00024/pdf/euwp_EPA00026_2004_03_052-055.pdf) milyen újságban/folyóiratban jelent meg? Oké, hogy ott van az interneten a teljes cikk, de hogy kellene rá hivatkozni?

A Csereklei Gábor (https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9033276) cikk ábrái elérhetők valahol? A Valóság oldalán csak a szöveget találtam, ami hivatkozik az ábrákra, de azok nincsenek beszúrva.

 

Előzmény: bronco8 (2302)
bronco8 Creative Commons License 2018.11.01 0 1 2302

Néhány javaslat:

 

Balatoni András: A Phillips-görbe és a stop-go ciklusok Magyarországon

Statisztikai Szemle, 87. évfolyam 9. szám

 

http://www.ksh.hu/statszemle_archive/2009/2009_09/2009_09_898.pdf

 

Szentmihályi Szabolcs – Világi Balázs: A Phillips-görbe – elmélettörténet és empirikus összefüggések

Hitelintézeti Szemle, 14. évf. 4. szám, 2015. december

 

www.hitelintezetiszemle.hu/letoltes/1-szentmihalyi-vilagi.pdf

 

Csereklei Gábor - File Szabolcs: A várakozással kibővített Phillips-görbe hipotézis

Valóság, 50. évf. 6. sz. / 2007

 

http://www.valosagonline.hu/index.php?oldal=cikk&cazon=909&lap=0

 

Mellár Tamás: Makrogazdasági célok, gazdaságpolitikai ciklusok

Szigma, XXVIII. (1997.) 3-4.

 

www.szigma.ktk.pte.hu/index.php/letoltesek/1997-xxviii-evfolyam-3.../letöltés

 

Sági Judit: ÁRFOLYAM-KONVERGENCIA, ERM-II. TAGSÁG

http://epa.oszk.hu/00000/00026/00024/pdf/euwp_EPA00026_2004_03_052-055.pdf

 

Esetleg még hasznos linkek a témában:

 

http://www.fajltube.com/gazdasag/Az-inflacio-fogalma-A-Philllip71474.php

 

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazifeladat-kerdesek__9582374-phillips-gorberol-ill-modositott-phillips-gorberol-hol-talalok-jo-magyar-nyelv

 

Lásd még a másik topikokba írt válaszokat:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9033276

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9221431

 

Aztán rendesen hivatkozni ám…😊

 

Előzmény: Profitbanyasz (2301)
Profitbanyasz Creative Commons License 2018.10.31 0 0 2301

Egyetemi dolgozathoz Phillips-görbéről, vagy módosított Phillips-görbéről rövid cikkeket keresek magyarul. Olyan lenne jó, ami valami részterületet részletesebben bemutat néhány oldalban.

dol-inka Creative Commons License 2015.09.30 0 0 2300

Biztos ?

Előzmény: putrinkautca (2298)
meret99 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 2299

Nyamnyam miben volt aranykor??? Ő maga mondta, hogy fájni fog:(((

Előzmény: hazátlanproli (2297)
putrinkautca Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2298
A gulyás-kommunizmus volt az arany kor.....ha már választani lehet.
Előzmény: hazátlanproli (2297)
hazátlanproli Creative Commons License 2012.11.27 0 0 2297

"elmúlt 8,"

 

A rádiókabaréban hangzott el a kérdés:

 

- Az elmúlt 8 évben benne van az elmúlt 2 év is?

 

Mert szerintem a bajnai korszak aranykor volt (persze csak a mostanihoz képest).

Mert egyébként az sem volt fenékig tejfel.

 

Legalábbis a dolgozó nép számára.

Előzmény: psg5 (2282)
lebben Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2292

...finom kis csapat londonból ferde szemmel...

 

---

Links to the arms trade

In December 2008 the British anti-poverty charity War on Want released a report documenting the extent to which HSBC and other UK commercial banks invest in, provide banking services for and make loans to arms companies. The charity writes in its report that HSBC holds shares in the global arms industry totally £450.6 million, and serves as principal banker for Meggitt , the UK's largest arms company. The report also details HSBC's dealings with known producers of cluster munitions and depleted uranium . [ 9 ] 

 

A jelentés részletezi HSBC kapcsolatban ismert gyártó kazettás bombák és a szegényített uránt .

Előzmény: psg5 (2282)
lebben Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2291

 

 

----Most aztan ihatjak a palinkas teat---

...a mi palinkis hogy leszédült...

Előzmény: beszterec (2281)
psg5 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 2282

A HSBC bankcsoportnak állítólag van "vészforgatókönyve" az Unió szétesésére.

 

Tudtok erről valamit?

 

Mi van ha tényleg jövő év elején bekövetkezik a szétesés, mind az euró zona, mind az Unió tekintetében?

Mi várhat ránk?

 

(Kérlek mellőzzétek az egyik és másik oldali kritikákat, beszólásokat: elkúrta, rossz gazdaságpolitika ide jutatott, elmúlt 8, fidesz nem jó gazdálkodik, stb...)

 

Kizárólag a lehetséges kimenetelek érdekelnek.

 

 

beszterec Creative Commons License 2011.03.09 0 0 2281

Rajottem miert dradult a czukor!!!!!

A palinkatorveny miatt, beleraktak az ide termest a cefrebe! Most aztan ihatjak a palinkas teat a citromos helyett.

Ginyor Creative Commons License 2010.10.28 0 0 2280
sziasztok! Ezt találtam: http://panamarafi.blog.hu/
padisah Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2278
már létrejött a világkormány, Észak-Koreában székel, szerintem költözz oda időben, nehogy lemaradj valamiről!
Előzmény: sniffí (2277)
sniffí Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2277
A Föld bolygó nyersanyag készleteiért, piacaiért folytatott küzdelmet csakis központi irányítással orvosolhatjuk.

Mentsük meg a Világot, legyen Világ kormány.


A halandói szellemiség az egyedet oly fokon mentessé teszi az önzéstől, hogy lemondatja a létéről, az ideológia javára.

a mai piac gazdaságnak már csak logikája van, értelme nincsen.
lakol3 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2276
Hehe, cashflow rulez.
2 bankár diskurál.
- Te, adj má 100 $ !
- Tessék...
...
- Te, visszaadnád a 100ast?
- Tessék...
...
- Hmm, akkor most nem csináltunk semmit...
- De! 200$ pénzforgalmat!
Előzmény: váltsnicknevet 1 (2274)
kapuc2 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2275

A 20 év tapasztalata, és az egész világ tapasztalata az, hogy amíg a gazdasági területen végbevitt manipulációknak nincs büntetőjogi felelőssége, addig nincs megfelelő védelem a hiénák ellenében!!!     

 

 

    Gondoljuk végig az adócsalásokat, a kartellezéseket, stb.!

  

     A Princ ügyet, a Tocsik ügyet , a Kulcsár ügyet is beleértve...... 

váltsnicknevet 1 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 2274
A versenyképessége egy társadalomnak civilizációnak akkor veszik el amikor a pénzmozgásra specializálódik.
Tapasztalatom szerint a társadalom jövedéki szellemiség kialakítása, elveszi a lehetőségét az egyed nyílt szellemiségétől, a jövedelem megszerezhetőségéért. Így nem veszi észre a idő múlásával nem fejlődik a technológia arányosan, ami a fejlődést mutatná .. mondva csinált munkahelyek teremtődnek …. A bürokrácia fejlődik … a szervezettség látszatát keltve a jövedelem eloszthatóság kedvért, a hasznosság élményét adva az egyednek, szabadsága helyett..
Az egyed szabadság élményét a jövedelme adja már csak, hiszen ebből élhet .. tanulhatna, fejlődhetne .. csoda hát ha bele sorvad egy nem működő idelógóba s inkább meghal.
Az oktatás rendszerben felél lépő „szabadság”, a szülők leterheltsége a gyerekek fejlődését teljesen ellehetetleníti …már csak képzés-idomítás folyik.. már csak az ideológiai megfelelés folyik ….. az értelem ellen.

A versenyképesség ideológiája csak megosztja az emberiséget, akár országhatárok vagy a kasztrendszer. Nyersanyag… szellemi erő, pazarláshoz.. viszályokhoz , az állati ösztön nem átléphetőségéhez vezetett.
kapuc2 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 2273

   Mivel abból indultam ki, hogy lehetőleg munkaügyi szempontból döntés közeli réteget szólítsak meg, így szerintem ideális topicot választottam.

 

   Nem hiszem, hogy lehet beszélni versenyképességről, és gazdaságpolitikáról, miközben nem törődünk a Mari néni, meg a Jani bácsi versenyképességével, a rá húsbavágóan ható gazdaságpolitikával !!

 

   Mindamellett köszönöm türelmeteket !

 

   üdv.:kapuc2

Bucser Creative Commons License 2010.05.28 0 0 2272
Teljesen témaidegen az összes postod.
Előzmény: kapuc2 (2271)
kapuc2 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 2271

   Szerintem az Adatvédelmi Ombudsman mulasztása, hogy a munkaadók lábbal tiporhatják a személyi adataim titkosságához való jogomat.

 

  Mikor munkahelyen időszakos alkalmassági vizsgálatra megy az ember az üzemorvoshoz, akkor lásd visz egy nyomtatványt:  alkalmas x munkakör betöltésére, vagy nem alkalmas!    Ennyihez van joga a munkaadónak!

 

   Az senkinek nem lehet hosszabb távon jó,  ha egyes rétegek alkotmányos jogát egy országban semmibe veszik !

 

   Hogyan várhatjátok el egyes rétegektől, hogy ne az államtól várjanak minden segítséget,  ha megfosztják versenyképességüktől, már a start előtt????

 

   Ez egy olyan stratégia, amelyik a félelemre épít !   Arra, hogy lássatok egy rakás nyomorultat, és örüljetek, hogy TI még nem vagytok azért ennyire szerencsétlenek  !!!!

 

   A negatív agárverseny, nem a nyúl után futnak az 'agarak', hanem a   'Nyúl-nyomor' elől!!!!  

Bucser Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2270
Szerintem meg nagyon helyesen. Sőt a legjobb az lenne ha fél évnte felülvizsgálatra kellene járnia mindenkinek aki rokkant. Ideje úgyis van rá szvsz. (vagy táppénzkeretet lehet rá biztosítani)

A többi meg rosszul berögződött hőbőrgés szvsz.

Képzeld amikor Munkahelyre jelentkeztem felhívták az előző munkaadóimat ogy jól csináltam-e amit csináltam.. szerinted megsértették az alkotmányos jogaimat? szerintem nem. Csak utánajártak, hogy igaz-e amit írok magamról.
Előzmény: kapuc2 (2267)
Bucser Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2269
HA lehet ezzel fáradj át a dilibe mert semmi köze az ország versenyképességének javításához és sajnos a gazdaságpolitikai stratégiát is az határozta meg eddig, hogy hogyan lehet az elesetteket támogatni.
Előzmény: kapuc2 (2252)
woodfa Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2268

Azért illene tudni az intézmény nevét.

Nem OSZI hanem ORSZI (ORSZÁGOS SZAKÉRTŐI INTÉZET)

Abban nincs semmi olyan adat ami nem a betegségre vonatkozik.

Ez az intézet az elsőfokú szakhatóság. Mit akarsz mással vizsgáltatni.

Ez tartalmazza a korlátozotság fokát és a még végezhető munkaköröket is.

Magyarul, elakarod titkolni, hogy miért vagy korlátozott.

Az ORSZI arra is szakvéleményt, ha konkrét munkakörre kérik.

Nagyon nem szimpatikus a hozzáállásod.

kapuc2 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2267

   Csökkent munkaképességű    munkakeresők alkalmazása előtt a személyzetis aparatcsik elkéri az OSZI szakvéleményt, azt végigcsámcsogja , szerintem alkotmányellenesen, aztán kiértesít , a Döntésről! Ami (esetemben) mindíg elutasító!

 

  Sért, mert  nincs joga az  OSZI szakvéleményébe beletúrkálni, annak tartalmát másokkal megcsámcsogni !    Személyes Adat kezelést sért meg vele !!!!

 

  Ahhoz lenne joga, szerintem, hogy foglalkoztatásügyi orvosi véleményt kérhetne, amely tartalmazná, hogy a konkrét munkakörre alkalmas  e a munkát kereső ! ? 

 

   IGEN? ,  vagy NEM? !!!   Ehhez van joga az európai normák szerint a munkaadónak !!!!!

 

   Remélem egyetértetek velem !  ????

 

 

 

lajafix Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2265
s JA kötetem sincs.
Előzmény: kapuc2 (2263)
kapuc2 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2263

  Nincsen apád, se anyád,

  Se istened, se hazád?

Előzmény: lajafix (2262)
lajafix Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2262
menj el dolgozni, ha nincs elég pénzed.
Előzmény: kapuc2 (2260)
lajafix Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2261
nem csak vállalkozni, hanem kormányozni sem ' készpicsamelegmálé'.
Előzmény: padisah (2251)
kapuc2 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2260
    Kérlek nézd  meg, hogy a Kisnyugdíjasok Érdekképviseleti Egyesülete ( tag:1200),  mit tehet ??   Maximum irhatok ide a topic-ba, hogy akinek van lelkiismerete, az felfigyeljen, tudjon róla, hogy nyomorgunk!!                                                         "Édes hazám , fogadj szívedbe, hadd legyek hűséges fiad!" 
Előzmény: woodfa (2259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!